Vše o Železném Brodě

Stav zeleně ve městě

Počet příspěvků: 8 zobrazené: 1 - 8

Předmět: Stav zeleně ve městě

Děkuji. Zítra se ozvu.

Předmět: Stav zeleně ve městě

Není zač, rád dělám lidem radost. Tel.:736667782.

Předmět: Stav zeleně ve městě

Tak to bych byl naprosá vtěrka a poprosil bych o DVD :-D A vyzvedl bych si ho, jak bys Vám to hodilo. Popřípadě k Vám poslal rodiče.
Děkuji, děkuji, děkuji.

Předmět: Stav zeleně ve městě

Kdysi běhala po ŽB VHS páska s několika dobovými filmy. Dovolil jsem ji digitalizovat. Jedná se o několik vzpomínkových krátkých filmů, např. Jarmark 1965, Volební program, 1 máj v Železném Brodě, Dětský den apod. Kvalita samozřejmě nevalná, obsah poplatný době. Není problém filmy vypálit na DVD.

Předmět: Stav zeleně ve městě

Děkuji za odpověď pane Machu. Právě proto se ptám, protože když jsem to viděl, tak se nedalo vzpomenout na né zrovna dávnou tragédii ve Zlíně.

Pane Hromasi, na Vás bych měl také jeden dotaz. A to, kde jste ten film sehnal, popříadě, zda je někde ke shlédnutí. Já se z důvodu své činnosti dostanu občas k tištěným materiálům, ale ten film bych rád shlédl. Děkuji

Předmět: Stav zeleně ve městě

Kouzlo a krása životního prostředí a to nejen zeleně, spočívá v neustálé a nikdy nekončící péči. Jistě si ještě všichni pamatují překvapení, která je čekala po roce 1990 při prvních návštěvách na západ od nás. Žádný zázrak, žádný kašír, jen ničím nepřerušená, zcela přirozená, průběžná a pečlivá péče o všechny složky životního prostředí, jak veřejným tak soukromým sektorem. Nedávno jsem si pouštěl film z Železného Brodu o plnění volebního programu 1971 – 1975. Myslím, že by bylo dobré podobné filmy promítat všem, kteří si stýskají po starých dobrých časech, neboť z filmu je silně patrná neúcta k životnímu prostředí, navzdory výstavbě prodejen, sídlišť a čekáren. Podle mého názoru, nástup komunistů po roce 1948, bez výjimky, k moci, následné znárodňování a centralizování téměř všeho, je prapříčinou všech dnešních jen těžko řešitelných problémů, včetně šrámů na zeleni a oddechových prostorách. Mám na mysli nejen věžáky (dle dobových komentářů citlivě zasazených do krajiny) a sídliště, ale i opuštěný areál ŽBS a zbourané Kolory. Ano je třeba se zajímat, kritizovat, navrhovat a diskutovat, nicméně na to, aby opravdu platila podmínka věty první, jen veřejná sféra, podle mne nestačí.

Předmět: Stav zeleně ve městě

O stav stromů se samozřejmě město, tedy samospráva, zajímavá, a průběžně reaguje na vlastní zjištění nebo na podněty občanů. V této problematice nám pomáhají pracovníci odboru životního prostředí, kteří jsou odborně erudovaní.

Oba kácené stromy na dnes už bývalém autobusovém nádraží, jsme považovali za stromy ve velmi špatném stavu. Byl jsem spíše překvapen, že prohnilý až ke kůře byl pouze jeden z nich. Nechci být špatným prorokem, ale sledujeme s velkými obavami vzrostlé stromy na Jiráskově nábřeží.

Předmět: Stav zeleně ve městě

Měl bych jeden dotaz. Když jsem viděl stav stromů, které byly skáceny na autobusovém nádráží, rád bych se optal, jestli se tak nějak tuší, v jakék stavu jsou ostatní vzrostlé stromy ve městě?
Počet příspěvků: 8 zobrazené: 1 - 8