Vše o Železném Brodě

Komunální volby a diskuzní fórum?

Počet příspěvků: 14 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >

Předmět: Komunální volby a diskuzní fórum?

Zdravím všechny ponocovatele na tomto vlákně.

Docela chápu pana starostu, že je z toho všeho předvolebního běsnění jaksi unavený. My ,,normální,, lidi si to až zase tak moc nebereme. Někdo byl ,,u moci,, a třeba se k ní zase  vrátí, nebo u ní bude někdo jiný. Jak se to komu nakonec povede, se nakonec zase tak, jako jindy v jiných letech, zase dozvíme. Je jenom otázka, jak se spočtou ty vhozené hlasy a jak dopadnou ta po volební jednání. Ale, to se taky nakonec dozvíme. Jen jedna věc mě trochu překvapila. Prý bylo řečeno pracovníkům radnice to, že se nemají nijak zapojovat se svýma prohlášeníma. Má to tedy znamenat, že by nakonec byla určena osoba toho odpíraného mluvčího?  Snad to všechno platí jen do dnešní půlnoci, na těch pár minut? Ještě. A pak nám tu zase začnou odpovědní činovníci odpovídat správně a jen na položené dotazy? Teda, správně až po volbách. Je jich tu totiž dost, na které nikdo ještě neodpověděl.

Předmět: Komunální volby a diskuzní fórum?

Zde diskutující a "diskutující"! Jistě si bystře povšimnete, že nejmenuji, své zdejší Pappenheimské znám vcelku dobře. --- Teď jen nepatrný kousek z velmi současných Britských listů. A jen tak náhodou: Nepřipomíná vám to něco? A vám, kterých se to týká (přijdete na to sami?): Stud vás ještě nezačal fackovat?
"
Agresivita, nenávist a vulgarita – to jsou hlavní rysy předvolební kampaně před víkendovými senátními a komunálními volbami v České republice. Rasismus, xenofobie a netolerance již nejsou výstřelkem tradičně extremistických nebo malých a obskurních stran a hnutí. Na nejnižší pudy, populismus a podněcování nenávisti ke všem, kdo mají odlišný původ, barvu pleti, vyznání, životní styl a názory na život již neútočí jen zakuklení rasisté a extremisté, ale podlehly jim i zavedené strany jako ODS, TOP 09 nebo sociální demokracie. Tradičním obětním beránkem jsou čeští Romové, k nimž ale v roli viníků a strašáků přibyli i Židé, muslimové, Rusové, nezaměstnaní, sexuální a názorové menšiny, nebo dokonce cyklisté. - See more at: http://www.blisty.cz/art/75048.html#sthash.ZPcyNWbD.dpuf
Agresivita, nenávist a vulgarita – to jsou hlavní rysy předvolební kampaně před víkendovými senátními a komunálními volbami v České republice. Rasismus, xenofobie a netolerance již nejsou výstřelkem tradičně extremistických nebo malých a obskurních stran a hnutí. Na nejnižší pudy, populismus a podněcování nenávisti ke všem, kdo mají odlišný původ, barvu pleti, vyznání, životní styl a názory na život již neútočí jen zakuklení rasisté a extremisté, ale podlehly jim i zavedené strany jako ODS, TOP 09 nebo sociální demokracie. Tradičním obětním beránkem jsou čeští Romové, k nimž ale v roli viníků a strašáků přibyli i Židé, muslimové, Rusové, nezaměstnaní, sexuální a názorové menšiny, nebo dokonce cyklisté. --- --- --- See more at: http://www.blisty.cz/art/75048.html#sthash.ZPcyNWbD.dpuf"

Předmět: Re: Komunální volby a diskuzní fórum?

 Ahoj Petre, jelikoz (hadam spravne?)  mezi ty  "Pappenheimske" muzes zarazovat i mou malickost, dovolim si reakci - jako cyklista. (Ktery byl tedy  horsi nez ty - prinejmensim v dobe, kdy nam bylo 15 let a jeli jsme jednou z Brodu na kole do Zahori; musels na mne nahore cekat :)  Me prijde, ze nekteri ucastnici fora ztraceji nervy a vidi uz jen  nevrazivost az nenavist i  tam, kde treba  ja vidim porad hlavne jen  zvedavost, kriticnost nebo proste jiny nazor. Pripadne pozoruji u nekterych ucastniku diskuse (i u sebe :)  jisty individualismus az lehke podrazdeni - z toho, ze je nekdo tak nejak automaticky zahrnuje mezi "MY" (MY smyslime tak a tak, MY chceme tak a tak) aniz by  se  dotycnych opravdu zeptal (resp. bral tu jejich odpoved na vedomi :)  Ale zpet k cyklistum. Spis nez "nenavist" - trochu emoci k volbam urcite patri - mi  vadi nedostatek vecnosti. (Nejen zde.)  Zustanu u te cyklistiky. Byl jsem tu jediny, kdo rejpal do obcasnych  utesnych zprav o planovani Greenway Jizera, zpochybnoval navrh trasy, praci renomovane projektantske firmy Pudis  na projektu - ba podeziral mnohe z tech, co meli plna usta Greenway, ze si nikdy neprosli celou tu trasu Lisny Brod  tesne po levem brehu reky. Vsiml jsem si ted, ze hned nekolik uskupeni vyjadruje podporu vybudovani cyklostezky  "v useku Spalov - Lisny".  Kterazto formulace mne ovsem rozesmava resp. drazdi. Usek Brod - Spalov je na kole  prece perfektne sjizdny od roku 1938, a novou cyklostezku po levem brehu by mohl chtit jen magor, ktery to udoli  u Kaceny nevidel nikdy zblizka.  Samotne mesto Brod pak bylo cyklistum  v zasade pratelske uz od dob vynalezu velocipedu - az do nedavnych let, kdy "modernizace"  silnice R10 ucinila  jizdu na kole z namesti k Dvirkam  podstatne  nebezpecnejsi. Vedlo se tu na foru  mnoho  reci o tom, jak ma Greenway zaviset na tom,  zda bude postavena nejaka lavka pres Jizeru naproti Zvonici  ci nikoliv. (Priroda tohle sama rozresila, 12 hodin  po schvaleni odbornou komisi prvni verse renovace Maleho Rynku - s lavkou coby vudci ideou - prisly ledy, ktere  prislusny projekt pochroumaly.) U Greenway v useku Dvirka - Splzov (o tom, ze Poric by mela byt cyklistum pratelska stejne tak,  jakoz i cely zbytek mesta tesne podel reky, by myslim nemelo byt sporu) je jedina otazka: kolik to bude cele stat  (v penezich a devastaci leveho brehu reky) a zda to za ty prachy stoji za to. (Muj nazor je, ze nikoliv. Na rozdil treba od Riegrovky.  Rozhodne pak ne v useku stavidla - elektrarna na levem brehu reky.) O tomhle mela byt vedena  diskuse v poslednich  letech, ale nebyla. Misto toho existuje jakysi "definitivni" projekt, ktery je dle meho  nazoru v mnohem spatny. Staci si pozorne - s tim planem - prohlednout treba usek naproti elektrarne (psal jsem to tu  nekolikrat, akorat ze prislusne "stare" mestske web stranky jsou jiz  zruseny  :)

Jinak ja zde blisty obcas cituji take (ucinil jsem tak i vedle ve vlaknu "Cristal" :)  je to jedno z mala ceskych periodik,  ktere stoji za tosledovat, i kdyz  treba s vetsinou nazoru tam publikovanych vubec nesouhlasim, pripadne tam  pisi - na muj vkus - prilisni krasoduchove  http://blisty.cz/art/75048.html :) 



http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/ondrej-mrazek-vycistit-a-vyhnat-aneb-ceske-volby-2014

Předmět: Komunální volby a diskuzní fórum?

Hezký den všem,
letošní volby v Železném Brodě jsou více než kdy jindy nabity nenávistí, lži a pomluvami. Škoda. Zároveň je to výsledek demokratického přístupu - nikdo se nebojí mluvit. Myslím ale, že negativní kampaně mají všichni plné zuby.

Přátelé, diskuzní fórum si od tohoto momentu zakazuji a pokud tím chcete prolézt s jasnou myslí, neváhejte udělat to samé. Nic nového se tady už nevymyslí. Svoji práci jsem odvedl, jsou za námi jasné výsledky, a tak ať každý hodnotí dle svého.

Pevné nervy všem a šťastnou ruku ve volbách!

André Jakubička

Předmět: Komunální volby a diskuzní fórum?

Jak se komunální volby projeví na diskusním fóru? Podle mě dočasně zvýšenou sledovaností fóra, stupňovanou až k volbám. 
Dost možná, jak už to bohužel u voleb obecně bývá, lze čekat i houstnutí atmosféry a snahu některých na poslední chvíli urvat nějaké hlasy i ne zrovna férovými způsoby.

Ale tyto volby mají podle mě i pozitivní aspekty. Například zvýšený počet kandidujících stran a uskupení. Což je jenom dobře, že bude z čeho vybírat. A je na tom vidět, že lidé mají o zdejší dění zájem a  že se chtějí na záležitostech města podílet.
A druhá věc, která je podle mě velmi pozitivní, je že mezi kandidáty je poměrně hodně mladých lidí, že ani jim není město lhostejné.

Diskusní fórum, stejně jako volební programy, možná dotvoří názory voličů, Ale ve městě, kde se takřka všichni mezi sebou známe, bude asi klíčová osobní zkušenost každého z nás s jednotlivými kandidáty.  

Předmět: Komunální volby a diskuzní fórum?

Určitě je lepší se vyfotit na válci a napsat tam jak válcujete konkurenci, že ano? 

Proč mi to připomnělo ty fotky, kdy v době budování lepších a světlejších zítřků se tak fotili představitelé režimu? Že by ta stejná arogance moci?

Předmět: Komunální volby a diskuzní fórum?

Dobrý den všem,

myslím si, že pokud chce někdo vyhrát volby na základě předvolební kampaně na městském diskuzním fóru, tak se prostě mýlí.

Myslím si, že nenávist a pomlouvačnost nejsou dobrou motivací pro volby. Jednak škodí zdraví samotných kandidátů a jednak to každého znechutí.
Každý ale dle svého.

Přeji všem hezký a klidný víkend!

André Jakubička

Předmět: Komunální volby a diskuzní fórum?

Sice nechápu, proč je založeno další vlákno, ale budiž.

Upřímně řečeno, na výsledy šetření se opravdu těším. Jelikož do dnešního dne jste neodpověděl na můj dotaz v prvním vláknu, třeba vydáte oficiální stanovisko potom.

 Jen doufám, že to bude do 10.10.

Předmět: Komunální volby a diskuzní fórum?

Co si lze vlastně představit pod pojmem „ztráta soudnosti“? Nevěřím totiž, že soudnost se ztrácí a nachází jako klíče, buď ji člověk má nebo nemá.

Podle mého soudu, ti nejméně soudní jsou skálopevně a nezvratně přesvědčeni, že soudnost ztratili ti ostatní. Mohou být ale klidní, protože od těch opravdu soudných, jim nebezpečí nehrozí, protože ti si iluze o tom, že by jejich soudy kohokoliv změnili, nedělají.

Nechci soudit, zda míra osobní soudnosti je i mírou osobního úspěchu, ale ideální by podle mne bylo, že se soudný člověk, který  ví na co má, a na co ne, který respektuje zákony, pravidla a váží rizika, se nikdy nemusel klanět před těmi, s vlastnostmi opačnými.

Podle mého názoru, soudný odhad vlastních schopností a možností je teoreticky jediný způsob, jak být dobrým studentem, vědcem, politikem, podnikatelem, zaměstnancem i člověkem. Bohužel prakticky je „ztráta soudnosti“ až příliš častým, a co je horší, i jako-by normálním jevem.

Předmět: Komunální volby a diskuzní fórum?

Tak na úřad přišlo udání od p. Malafariny na transparenty Občanů pro změnu. Také způsob politického boje. Zrovny tyto mu vadí, žádné jiné. No, nevadí. Tvrdím, že transparenty jsou vyvěšeny za stejných pravidel, jaké platí pro všechny.

Hezký víkend

André Jakubička

Počet příspěvků: 14 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >