Vše o Železném Brodě

Komunální volby a diskuzní fórum?

Počet příspěvků: 14 zobrazené: 11 - 14
< 1 2 >

Předmět: Re: Komunální volby a diskuzní fórum?

André Jakubička napsal(a):

Tak na úřad přišlo udání od p. Malafariny na transparenty Občanů pro změnu. Také způsob politického boje. Zrovny tyto mu vadí, žádné jiné. No, nevadí. Tvrdím, že transparenty jsou vyvěšeny za stejných pravidel, jaké platí pro všechny.

Hezký víkend

André Jakubička
Tady bych asi vážila slova, alespoň před volbami. Nežijeme v komunismu.
Myslím, že přesnější by bylo formulovat  "pan Malafarina podal  podmět k šetření "

Předmět: Komunální volby a diskuzní fórum?

Hezký den všem,

dovolím si jednu úvahu. Svoboda projevu je pro mě hodně důležitá.
Zavedli jsme proto videozáznamy ze zastupitelstva, zveřejňujeme podklady pro jednání zastupitelstva a následně všechny usnesení ve zpravodaji, kde je i mnoho dalších informací, které by se dříve k veřejnosti nedostali. Někdy je to i proti nám, ale tak to má být - informujeme občany o věcech prostě tak, jak jsou. Zavedli jsme také diskuzní fórum. Myslím, že jsme jedno z mála měst, kde funguje tak otevřeně. A protože se taková svoboda projevu v Brodě nepraktikuje dlouho, nejsou na ní někteří lidé dostatečně zvyklí. Podléhají potom dojmu, že je snad něco špatně, když se o tom píše... Je prostě jen potřeba vnímat věci v souvislostech.

Občas slýcháváme: "Politika je špína". Ne, nesouhlasím. Politika je tak špinavá, jak špinavou ji děláme. Stejně tak slýcháváme často:"Já na diskuzní fórum nechodím, vždyť si tam mezi sebou píše pořadá těch samých 10 lidí a je to samá pomluva a špína. No, možná. Pravda, papír snese hodně, ale diskuzní fórum desetkrát tolik. Ale zase je to jen o nás - jaké si to uděláme, takové to bude. Pokud budeme fórum zneužívat k předvolební agitaci, demagogii, k pomluvám, fámám, zajde samo. Nechoďme proto pod úroveň, tak jak často někdo koná v zoufalé snaze zaujmout voliče.

Nakonec, je až úsměvné, jak se nás snaží za každou cenu na něčem nachytat. A protože na nás v podstatě nic němají, nimrají se v až banálních tématech. Je to pro nás vlastně dobré vysvědčení.

Myslím, že se Broďáci při velikosti našeho města, kde každý zná každého, dávno zorientovali v tom, kdo je kdo a za kým je jaká práce.

Klidný víkend!

André Jakubička

Předmět: Komunální volby a diskuzní fórum?

Dobrý den. Podle mého názoru, je nejen v politice nejtrapnější, když dospělí lidé bezostyšně veřejně lžou. Vědí to sami moc dobře, protože to většinou nejsou žádní hlupáci, nicméně se tváří jako-by nic. Jako-by nic jim zřejmě usnadňuje život a mám pocit, že se mnohem snadněji zalže, když je za to adekvátní odměna. Je proto i celkem pochopitelné, že mnozí politici jsou ochotni TOP postavení horních deseti tisíc, podmínit sem tam nějakou tou lží nebo drobnou protislužbou.
Nemám v úmyslu posuzovat nebo odsuzovat ničí životní hodnoty, pokud se přímo netýkají těch, kteří mají odvahu mě zastupovat i když jsem přesvědčen, že politiku nedělají vždy až tak konkrétní kandidáti a zvolení zastupitelé. Mám totiž za to, že v etablovaných tradičních politických stranách existují týmy odborníků, kteří se snaží vytvářet pozitivní obraz svých stran a politiků a negativní těch opozičních. Politika velikých etablovaných stran dneška už, podle mého názoru, není o kvalitě kandidátů, jejich rétorických schopnostech a morálních vlastnostech, ale o kvalitě týmu lobbyistů a dosahu známostí. To zřejmě regionální kandidáti komunálních voleb tradičních politických stran jistě nepotvrdí.
Myslím si však, že občanská společnost, respektive počet voličů v Železném Brodě několikanásobně překračuje počet členů politických stran, místních hnutí a seskupení a půjde zřejmě o to, kteří kandidáti osloví většinu ve smyslu přínosu městu a většině jeho obyvatel nebo naopak, což by nemělo být až tak složité, pokud budou mít občané k dispozici prokazatelné a neoddiskutovatelné výsledky a srovnání.
Podle mne, docela unikátní výsledek posledních krajských voleb v celostátním měřítku zaznamenal Liberecký kraj, kde poprvé v novodobé historii ČR voliči dali přednost regionálním hnutím a seskupením, před „renomovanými politickými stranami“.
Závěrem poznámka. Bylo mi k smíchu, když Helena Vondráčková se prohlásila za národní bohatství a vynucovala si, aby rádia hrála její písně. Nechci být k smíchu a své názory nikomu rozhodně nevnucuji, předkládám je toliko k rozcupování.
Přeji všem pevné zdraví a veselou mysl.

Zdeněk Hromas

Předmět: Komunální volby a diskuzní fórum?

Hezký den všem,

říkám si, jak se projeví to, že jsou letos komunální volby na diskuzním fóru.
Co myslíte Vy?

André Jakubička
Počet příspěvků: 14 zobrazené: 11 - 14
< 1 2 >