Vše o Železném Brodě

Revitalizace parčíku na Trávníkách mezi Železnou a Hlubokou ulicí

Počet příspěvků: 16 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >

Předmět: Revitalizace parčíku na Trávníkách mezi Železnou a Hlubokou ulicí

Dobrý den paní Kortanová,

děkuji moc za Vaši odpověď.

Přeji pěkné podzimní dny.
Vl.Kočí

Předmět: Revitalizace parčíku na Trávníkách mezi Železnou a Hlubokou ulicí

Dobrý den,

na téma Revitalizace parčíku  bych od zastupitelů či úředníků města čekala odpověď týkající se revitalizace parčíku. Nicméně na dotaz pana Kočího odpovím:

Výsledek voleb je výsledkem demokratického hlasování a já jej respektuji. Nově zvoleným zastupitelům tímto gratuluji k volebnímu úspěchu.
Sláva vítězům, čest poraženým.

Alena Kortanová

Předmět: Revitalizace parčíku na Trávníkách mezi Železnou a Hlubokou ulicí

Vážený pane Kočí.


Omlouvám se, ale podle mého názoru, by jste opravdu neměl bezdůvodně nikoho urážet. Nikdy jsem Vám, pokud si vzpomínám, neublížil, naopak jsem Vám vyslovil veřejnou pochvalu, jako zastupiteli, za přímé zodpovězení na Městském zastupitelstvu, několika otázek krátce po minulých volbách 2014, na rozdíl od zastupitele Horáčka, který mi odpověď dluží dodnes. Jestli jste si nevšiml, tak jsem za nikoho nekandidoval a věřte, že nejsem ničí mluvčí, pokud se může sám bránit posměškům a ironii, což poznal i pan Zahradník, za což mu děkuji.


Nikde jsem nenapsal, že se jedná o V.I.P. klub diskutujících nebo že profík je vrchol chytrosti. Vaše priority jsou my ukradené. Až budete „také v důchodu“ můžete v klidu diskutovat jen z očí do očí u kávy či pivka. Ale regionální politika a správa věcí veřejných by neměla spočívat, dle mne v tom, že si někdo s někým někde sedne a něco si osobně vyříkají. Transparentnost zastupitelské demokracie je totiž věc veřejná. Píšete: „je pravda že se nám podařilo za poslední dny sledovanost mírně navýšit. Dříve jsem to nesledoval, ale musím Vám dát za pravdu, že hrstka čtenářů sem zabrousí“. Podotýkám, že nejde o hrstku ale stovky shlédnutí.


Teď si představte, že by jste jako ŽB zastupitel byl celé minulé volební období mezi diskutujícími, sousedy a spoluobčany zásoboval zprávami z radnice, slyšel a opíral se o jejich smysluplné a příhodné myšlenky, nápady a názory, které samozřejmě nelze všechny realizovat, nicméně vyvolávají v občanské společnosti pocit sounáležitosti ke svému městu. Možná, že by jste dopadl v letošních volbách lépe a nemusel exhibovat provokativní a cílenou otázkou, přestože nikdo ani náznakem výsledky voleb nezpochybnil.


Podle mého názoru, mají Piráti zatím volební úspěch z prostého důvodu. Jsou zatím transparentní v politice, personalistice, hledají a nacházejí principy.


Máte pravdu v tom, že se na lavičky poptám už na novém vlákně pod názvem „Povolební transparentnost zastupitelů Železného Brodu“, až ho někdo založí, protože z Vaší strany tuto diskusi z dovolením ukončujete, tudíž zakládání nového vlákna zatím pozbývá potřeby a děkujete za účast.


Taky děkuji, mějte se fajn a opatrujte se.

Předmět: Revitalizace parčíku na Trávníkách mezi Železnou a Hlubokou ulicí

Vážený pane Hromas.

 

Děkuji za uznání. Pohled pí. Kortanové nikterak nevylučuji, ani neuvádím, že všichni stojí na jiné straně, to by snad ani nebylo možné, uvádím, že dle výsledků voleb převážná většina občanů za současným vedením města stojí. Z čehož je logické, že tam prostor pro opozici stále zbývá, sic jen menšinový, ale je. Je mi jasné, že vždy se najdou spokojení a nespokojení, to je úplně běžné v každém skupinovém demokratickém rozhodování.

Je mi velice líto, že se pí. Kortanová nemůže v současné době bránit, to jsem opravdu nevěděl. Pevně věřím, že v brzké době bude zase plna sil a pokud bude chtít, určitě zvládne reagovat na můj příspěvek sama, bez potřeby mluvčích.

Děkuji za Vaše pozvání do V.I.P. klubu třech až čtyřech diskutujících, vážím si toho. Ale asi Vás zklamu, mojí momentální prioritou není mít co nejrychleji zde na DF status profíka. Možná, dá li Pán Bůh, tak až budu také v důchodovém věku, budeme zde spolu diskutovat aktivněji. I když se osobně domnívám, že je prospěšnější se v klidu sejít u kávy či pivka a vše si osobně vyříkat. Zde mi to přijde tak trochu divadelní představení, ale je pravda, že se nám podařilo za poslední dny sledovanost mírně navýšit. Dříve jsem to nesledoval, ale musím Vám dát za pravdu, že hrstka čtenářů sem zabrousí.

Co se týče Vámi dotazované lavičky, tak k tomuto už bohužel žádné informace nemám, ale již jste si v předešlém příspěvku odpověděl sám, že je to otázka už zřejmě na někoho jiného.

Tímto z mé strany tuto diskusi z dovolením ukončuji, tudíž zakládání nového vlákna zatím pozbývá potřeby.
Děkuji za účast.

Příjemný den a pevné zdraví.

Předmět: Revitalizace parčíku na Trávníkách mezi Železnou a Hlubokou ulicí

Vážený pane Kočí.


Uznávám plně Váš pohled na výsledek voleb, což ale, podle mého názoru, nevylučuje pohled pí. Kortanové. Nebo si opravdu myslíte, že se v Železném Brodě nenajdou lidé krajně naštvaní popřípadě nespokojení. To by přece byla ideální selanka, kde se všichni plácají po ramenou a dokazují si jací jsou pašáci. Docela by mne proto zajímalo, jak Vy vnímáte smysl občanské společnosti, zastupitelské demokracie a regionální politiky, pokud tímto způsobem reagujete na názor jedné opoziční kandidátky, která se navíc nemůže v současné době bránit. Věřím, že si o tom zcela nezávazně a upřímně podiskutujme na DF ŽB a Vy rozšíříte klub třech až čtyřech, zde diskutujících dnes už občanů. Výsledky voleb rozhodně nezpochybňuji, nicméně doporučuji založit nové vlákno na nové téma např.: „Povolební transparentnost zastupitelů Železného Brodu“.


Apropó, jsou už osazeny lavičky v parčíku mezi Železnou a Hlubokou ulicí po pěti měsících od revitalizace?


Přeji pěkné dny a radost ze života.

Předmět: Revitalizace parčíku na Trávníkách mezi Železnou a Hlubokou ulicí

Vážený pane Hromas.

Jen ve stručnosti k Vašemu dotazu. Proč se ptám zrovna pí. Kortanové? Pouhá reakce na citaci: 
"Nás - s tímto vedením města a s tímto přístupem k městu i jeho občanům nespokojeným a už tedy krajně naštvaným (protože ryba vždy smrdí od hlavy - říká jedno staré české moudré přísloví)  - je už docela  hodně." 

Z mého pohledu výsledek voleb odpovídá více tomu, že převážná, opravdu převážná většina občanů za současným vedením města stojí. Proto ten dotaz. (Samozřejmě lze polemizovat o dimenzi "Nás - je už docela hodně.")

Co se týče mé aktivity zde na DF, tak mě mrzí, že jsem Vám způsobil lítost, ale to, že jsem po delší době opět zveřejnil JEDEN příspěvek, zase za tak velikou aktivitu nepovažuji, to snad ani nestojí za chválu .

Také Vám přeji hlavně pevné zdraví a krásné podzimní dny.

Předmět: Revitalizace parčíku na Trávníkách mezi Železnou a Hlubokou ulicí

Vážený pane Kočí.


Hrdě se hlásím ke třem až čtyřem, zde diskutujícím občanům, a docela by mne zajímalo, proč se obracíte se svoji jistě promyšlenou otázkou právě na paní Kortanovou, proč chcete znát právě její názor na výsledek voleb. Bohužel si nevzpomínám, že by výsledky kdokoliv v Železném Brodě zpochybňoval. Jsem rád, že je nezpochybňují ani ti, kteří se do zastupitelstva opakovaně nedostali. Lituji jen, že jste nebyl podobně aktivní, když jste byl členem zastupitelstva.


Mimochodem, abych se držel vlákna, jsou už osazeny lavičky v parčíku mezi Železnou a Hlubokou ulicí po pěti měsících od revitalizace? To je ale otázka už zřejmě na někoho jiného.


PS.: Napadlo Vás někdy, že diskuse může ustat z mnoha a mnoha důvodů?


Mějte se dobře a buďte zdráv.

Předmět: Revitalizace parčíku na Trávníkách mezi Železnou a Hlubokou ulicí

Dobrý den, pokud jsem uvedl svůj dotaz v tomto vlákně, tak jen z toho důvodu, že navazoval na uvedenou citaci, která byla z tohoto vlákna, omlouvám se, jsem zde nováček.
Pouze jsem se ptal na názor pí. Kortánové k výsledku voleb, žádný "posměšek" tam neshledávám. Aby dotaz nebyl pouze jednostranný, tak v příspěvku uvádím i názor svůj.
Pěkný den

Předmět: Revitalizace parčíku na Trávníkách mezi Železnou a Hlubokou ulicí

Alena Kortanová napsal(a):

Dobrý den paní Kortanová,

v předešlém příspěvku mj. uvádíte: "Na tohle už se fakt nedá dívat . 
Zbývá tedy jediná šance, jak se "domluvit": Kandidovat na podzim v komunálních volbách: 
Tak tedy já kandidovat budu. A nebudu sama: Nás - s tímto vedením města a s tímto přístupem k městu i jeho občanům nespokojeným a už tedy krajně naštvaným (protože ryba vždy smrdí od hlavy - říká jedno staré české moudré přísloví)  - je už docela  hodně. 
Takže - kandidovat budu, kandidovat budeme. A je pak na vás - spoluobčanech, voličích, jestli nám dáte svou důvěru a svůj hlas."

Jelikož je už několik dní po jmenovaných volbách a diskuse všech tří až čtyř zde diskutujících občanů nějak ustala, rád bych znal Váš názor na výsledek voleb, kde asi vyjádření našich spoluobčanů nelze zpochybnit.
Dle mého názoru je výsledek voleb jednoznačný, názor voličů respektuji a jsem spokojen.

Děkuji za stručné vyjádření.  Vl. Kočí

Předmět: Re: Revitalizace parčíku na Trávníkách mezi Železnou a Hlubokou ulicí

Dobry den, jen ryze technicka poznamka. Tohle vlakno se jmenuje "Revitalizace parčíku na Trávníkách mezi Železnou a Hlubokou ulicí"   nikoliv "Posměšky na adresu těch, co ve volbách získali min hlasů, než doufali" 

Počet příspěvků: 16 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >