Vše o Železném Brodě

Železný Brod - město pro byznys ?

Počet příspěvků: 44 zobrazené: 21 - 30
< 1 2 3 4 5 >

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Teď už se s tím opravdu nic jiného, než zbourat nedá. A snažit se pak pro to uvolněné  místo najít pokud možno smysluplné využití.

Ale i když "se s tím už teď nic jiného dělat nedá", tak by se z toho mělo město aspoň poučit. Tak, jako každý z nás samozřejmě děláme chyby a někdy i kotrmelce, a měl by se pak nad nimi (když už tu chybu nejde nijak ničím napravit) aspoň zamyslet a vzít si z nich poučení a pokusit se stejné či podobné chyby v budoucnu nedělat, neopakovat.
Zkrátka - Exatherm je takový "náš městský kotrmelec". Kotrmelec jak Brno , Bohužel, vždyť co se za ty peníze mohlo místo toho v Brodě postavit, opravit, zřídit!

Majitel Exathermu musel tehdy skákat štěstím, že mu za tu zamořenou továrnu - představte si!!!! dokonce někdo zaplatil!  A zaplatil 7 MILIONŮ !!!!
Ano - město mu ZAPLATILO 7 MILIONŮ a NAVÍC MU TÍM UŠETŘILO DALŠÍ MILIONY A KUPU STAROSTÍ ZA TO, ŽE TO PAK MĚSTO MUSÍ NYNÍ NA SVÉ NÁKLADY A Z DOTACÍ ZBOURAT. Ano - město si draze - za těch 7 milionů - "koupilo" tunu starostí a milionové další výdaje."
Chápete to, pane Linko? Mně tedy nad tímhle zůstává tedy rozum stát, nad tímhle způsobem hospodaření s městskými prostředky. A stále mi nejde z hlavy, proč tehdy pan starosta Horáček za tu koupi Exathermu tak strašně lobboval, proč tolik o to usiloval, mimořádné zastupitelstvo kvůli tomu svolal a přesvědčil, do novin vysvětloval (ty články jsem si nedávno některé vyhledala, jsou k dispozici).... Mám pocit, že pan satosta Horáček tehdy už končil své starostenské volební období a mířil výš - do parlamentu....

Bylo by moc dobré, kdyby se k tomu také on sám nějak postavil, vyjádřil, ať to tady není jen z jedné strany podané. Ono by bylo zajímavé slyšet nebo přečíst si jeho stanovisko i k pádu a konci ŽBS, byl jedním z mála zdejších lidí, který měl šanci to nějak ovlivnit...

Nicméně - aspoň pokud vím - pan současný poslanec parlamentu a bývalý starosta Brodu a současný člen pětičlenné Rdy města (mimo něj tam jsou ještě pánové Lufinka, Mališ, Kočí a Hartl) se ke koupi Exathermu nikdy zpětně nijak nevyjádřil. Pokud někdo o něčem takovém víte, zkopírujte to sem i s odkazem na zdroj informací. A Vás, pane poslanče Horáčku, touto cestou prosím a žádám o Vaše stanovisko k těmto dvěma věcem. Prosím, popište, co Vás vedlo tak nutkavě k rozhodnutí, aby město (Vámi tehdy vedené) ten zamořený Exatherm tehdy koupilo? Vždyť se už tehdy vědělo, že jeho zamoření asi bude problém? A vždyť tehdy to bylo koupeno městem tak moc narychlo, e - poku tedy vím - se "nestihly" udělat ani žádné odborné expertizy rozsahu zamoření před vlastní koupí....

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobrý den,
zeptám se možná trochu hloupě...Co s tím chcete teď jiného dělat,než tu zamořenou rujnu zbourat?
Namalovat si na Exatherm jelena, jako ve slunce seno?
Teď,když už jsou vyřízené všechny povolení a dotace....

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobré ráno všem.

Od včerejška začalo bourání a likvidace Exathermu.
Tak jen pro osvěžení paměti: Město koupilo tento tehdy již prázdný objekt bývalé firmy Exatherm od jejich majitelů před pár lety (za starosty Mgr. Horáčka) za 7 milionů korun. Plus zbourání Exathermu vyjde řádově na dvojnásobek... Ano - sice toto bude - částečně - "z dotací, které NÁM na to DALI...", ovšem i tak za to samo naše město pořád zaplatí balík - řádově miliony - milí zasvěcení úředníci, doplňte prosím přesnou částku, děkuji za Vaši ochotu a vstřícnost předem...

Prosím, popřemýšlejte nad těmi čísly, třeba právě v porovnání s 9 miliony, které by stálo koupení Cristalu, s těmi 13 a půl miliony již v loňském rozpočtu určených na modernizaci a přestěhování knihovny  - které se jaksi neuskutečnilo - ... a tyto peníze tedy (doufám aspoň) zůstaly v rozpočtu města.

Zkusme si o tom všem, každý ve své hlavě, v tichosti popřemýšlet (nejlépe i s kalkulačkou v ruce).

Ano, vážení: A takhle se v našem městě hospodaří. tedy spíš musím napsat "hospodaří" . Turecký hospodářství hadr.....

I když - na druhou stranu je potřeba poctivě říci: Po bitvě každý generálem. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Vše proběhlo legálně - odsouhlaseno (Byť velmi narychlo - na mimořádném zasedání)  tehdejším zastupitelstvem.

Ovšem druhou věcí je otázka - stále nezodpovězená otázka, protože pan bývalý starosta Mgr. Horáček se za poslední 4 roky k tomuto nikde nevyjádřil (aspoň pokud tedy já vím): Proč tehdy pan starosta Horáček tak strašně lobboval za koupi Exathermu??? Proč svolával mimřádné zasedání Zastupitelstva města??? Proč tak mával "hrozbou obsazení objektu místními bezdomovci" ????? (Tehdy byl v Brodě tuším bezdomovec  1 - (slovy JEDEN), nyní to myslím bude podobné.....

Pane bývalý starosto Mgr. Horáčku, mohl byste se na toto téma někde oficiálně vyjádřit?
Nemusí to být nutně právě zde na diskusním fóru... zkrátka někde - KDEKOLI VEŘEJNĚ - k těmto věcem vyjádřit? Ať známe tedy i Váš názor, postoj, argumenty, které k Vašemu lobbování za koupi Exathermu vedly? Netvrďte mi prosím, že o této diskusi tady na městských stránkách nic nevíte, že "se Vám nic nedoneslo, protože Vy městské (!!!!!) DF nečtete, protože jaksi - asi?? - nemáte potřebu ho číst"......

Půjdu si dnes bourání Exathermu vyfotit jako dokumentaci do kroniky 2018..... a budu nad tím vším, co se tady ve městě dělo a děje, přemýšlet.......... a věřím, doufám a doporučuji: Přemýšlejte i vy ostatní, vždyť tohle je naše město, my v něm žijeme a chceme žít dál, tohle nejsou jakési  městské peníze nebo "dotace, co nám kdesi shora na to blahosklonně dali". To jsou nnaše peníze. NAŠE peníze a NAŠE město, pokud by to někomu ještě nedocházelo.......

Více o Exathermu na diskusním vlákně EKOLOGIE na druhé stránce tohoto městského diskusního fóra.

Klidný den všem.

Alena Kortanová

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

..... a hned ještě "zatepla" beru v potaz poznámku pana Zahradníka, že věnovat celé tohle diskusní vlákno jen cyklostezce, by bylo málo.
A tak se pustím do toho mého, již dříve avízovaného - náhledu, či vize.

Já tu svou vizi nazývaám pracovně "Tři v jednom. aneb tři mouchy jednou ranou" .
Co mám na mysli? Cristal.
Cristal je již delší čas bolavé místo Brodu. V době svého postavení (dokončen zkraje 2.světové války) to býval prý třetí nejluxusnější hotel v naší zemi!!! Po zabrání nacisty, pak po roce 1948 nějaký čas sloužil jako velení ŽBS, pak zas hotel, a už roky dlouhodobě chátrá, nevyužíván, je v soukromých rukou nějaké pražské společnosti, a je v inzerci nabízen  (dokonce i třeba na Bazoši!!!) za 9 milionů k prodeji.
Já tvrdím - město by ho mělo koupit. Ačkoli těch 9 milionů - to by byl jen začátek. Protože citlivá oprava této státem chráněné památky (je to ukázka funkcionalistické architektury) potřebuje zásadní, a asi velmi nákladnou opravu a přizpůsobení novému účelu.
Ale - tak tedy počítejme:
Na rekonstrukci bývalého výměníku na Jiráskáči na knihovnu bylo už v rozpočtu jednou vyčleněno 13 a půl milionu. Neproinvestovalo se z toho, pokud vím, nic (a nebo skoro nic - chci říct nic nějak pro občany hmatatelného, viditelného). A umístit knihovnu do tohoto bývalého výměníku? Dnes je knihovna bohužel (díky internetu zdarma) , skoro pořád obležena dost hlučnou a málo přizpůsobivou skupinou mládeže - VŠECH odstínů pleti - i zcela bílých, ať nejsem označena za nějakého rasistu, jímž skutečně nejsem.
Knihovnu JE potřeba jak modernizovat, tak i přemístit odsud na vhodnější místo. Je však bývalý váměník tepla za paneláky na Jiráskově nábřeží místem vhodným? Já tvrdím - není. Už teď bývá obležen málo přizpůsobivou částí mládeže, je to tu docela "zašité" na to, aby tady zkrátka hulili apod. Městští strážníci tam myslím byli už x krát a lidé bydlící v tom paneláku vedle, co jako takřka jediní na to denně vidí  by myslím mohli vyprávět...

Mám teno názor a vizi: Vezměmě těch 13 a půl milionu na knihovnu, a kupme Cristal. Za těch 9 milionů, a čtyři a půl milionu z toho už hned zůstane na rekonstrukci.
Ano - pochopitelně - těch investic tam bude potřeba dát řádově desetkrát tolik: 50 milionů na rekonstrukci Cristalu, je můj zcela laický odhad. Ale uvažujme: Za těch 4 a půl milionu udělat hned ty nejdůležitější záchranné práce. No a pak hledat i další zdroje - třeba dotace (je to státem chráněná kulturní památka!!!). A vždyť se to nemusí udělat jedním rycem - vše najednou. Za těch 4 a půl milionu by se to, doufám "stabilizovalo" - zabránilo zatékání a haváriím apod. A pak by se to postupně mohlo rekonstruovat.

A využití? Celé jako hotel - to v dnešní době nelze, to je zabité. Chybí parkování těsně u něj a je to nad nejrušnější brodskou křižovatkou - každý turista přeci raděj půjde do nějakého menšího klidného penzionu s posezením v přírodě a krásným výhledem (např. splzovská Formanka - myslím tu část naproti restauraci - penzion, s velkým parkovištěm, a s okny a východem na jih přímo k Jizeře, klídek, stolky pro kafe, sluníčko, pohled na krásnou řeku a přírodu...)

Ale docela tu myslím v Brodě chybí slušná ubytovací kapacita pro celý autobus turistů (jak to běžně používají cestovky). Zkrátka - 45 turistů najednou tady v Brodě pokud vím, nemá na slušné a v jedné budově realizované ubytování šanci. (Teď mě napadlo - - - možná nedávno rekonstruovaný Hotel Veselý? Opradu teď nevím, zda by pojal celý autobus, zkusím zjistit).
No zkrátka - to jedno patro nebo jeho část by se mohlo nechat právě pro takovéto ubytování zájezdů.  Vźdyť to tam je skoro "hotové" - dloulůžkové pokoje s příslušenstvím, před 4 lety tam šlo veřejně nakouknout, byla jsem tam.
Ano, vím, bylo by to spíš ubytování  nárazové (léto, Skleněné městečko kdy tady penziony praskají ve švech). Ale věřím a tvrdím - mělo by to být mírně ziskové. Asi žádný "vejvar", ale náklady, údržbu (té "hotelové" části + aspoň malý zisk by to mělo podle mě šanci dlouhodobě vykazovat.
No a tedy v jednom patře - s tou nádhernou centrální společenskou prostorou - knihovna. Vždyť do knihovny chodívají lidi spíš pěšky (tudíž nevadí, že u Cristalu není parkování) a je to pro všechny brodské čtenáře v centru - skvěle u ruky.
No a v části Cristalu  - vybudovat novou Základní uměleckou školu. Místo té, ve které dnes už léta nejen děti, ale i učitelé trpí plísněmi na zdi apod.

Ano, vím, že se snad chystá přesunutí ZUŠky na intr sklandy. Nevím přesně, v jaké je to fázi. Ale intr sklandy je majjetek LB kraje. A k předělání na ZUŠku se musí i toto nákladně přizpůsobovat, rekonstruovat. Proč má naše město investovat své prostřednky pro svou - městskou - ZUŠku  "do cizího" - byť je to LB kraj, když by mohlo investovat do přeměny části Cristalu v ZUŠku - tedy (ovšem po koupení Cristalu do majetku města) "do vlastního"?

No a tím mám vizi Cristalu a jeho naplnění jaksi "skoro hotovou". Kromě tedy přízemí, kde je dnes vietnamskká tržnice. Nic proti ní - taky jsem tam párkrát nakupovala. Ale přeci prostor na náměstí si zaslouží něco reprezentativnějšího, ne???
Pokud by byl Cristal v majetku města, tak doporučuji: Přízemí reprezentativně (s pomocí architektů) zrekonstruovat a pronajmout někomu - ovšem s výhradou v pronajímací smlouvě, že zde bude provozovat prodejnu výhradně brodského skla (žádná Čína, jako to s bolestí v srdci vidím v jabloneckých prodejnách bižuterie, bohužel... ). Dát nájemci nějaký spíše symbolický nájem (nemyslete si, ono to na žádné zbohatnutí moc není - zrovna tento typ podnikání dnes). Ale - město by mělo díky tomu prodejnu s typckými zdejšími regionálními a já upozorňuji, že pořád špičkovými!!!) výrobky. Mohla by to být zároveň třeba i prodejna - galerie uměleckých děl místních sklářských špiček - typu Břetislav Novák mladší, díla Studia Lhotský, díla celé rodiny Olivových (skoro by se dalo říct úžasné sklářské dynastii - v tom nejlepším slova smyslu).
A místní drobní výrobci - živnostníci (figurkáři, rytci, navíječky vinutých perlí, šperkaři atd.) my měli vhodnou možnost odbytu. Třeba i do komise, to by pro nájemce - provozovatele bylo plusem (nemuset v tom mít statisíce vlastních peněz pevně vázané   - a někdy skoro nadlouho "utopené" ve zboží ). Díky tomu, že ten obchod by byl zde + ti výrobci také zdejší, tak pro obě strany je to pohodlné a snadno hlídatelné. Ne jako když máte své zboží v komisi na druhé straně republiky, a náhle se prodejce přestane ozývat , a třeba i zkrachuje a vy coby výrobci přijdete nenávratně o vyrobené znboží a peníze - toto je poznámka z praxe, bohužel.

Teď už v duchu slyším své názorové oponenty - áááá, Kortanová se chystá si to od města pronajmout, a chystá si pro to živnou půdu....
Nikoli, nic takového neplánuji. A píšu sem tento svůj nápad i přesto, že v podstatě "škodím sama sobě " - takový obchod na náměstí by pochopitelně konkuroval tomu mému současnému při minimuzeu, který (společně s prodejnami Detesku a DTglasu) tady chybějící obchody s místním sklem supluje. Já myslím - - - uživili bychom se přeci dál všichni. Ono pokud by bylo povědomí - v Brodě jde koupit krásné, jnde nevídané místní sklo, tak když už sem někdo cíleně přijede (a toto by byl ideální tahák právě i pro bohatší cizince - turisty i obchodníky), tak by si pak - jak mám zkušenost - obešel všechny místní prodejce skla, když už by tu jednou byl. Profitovali bychom z toho všichni - nejen výrobci a prodejci skla, ale i místní restaurace, kavárny cukrárny. Vždyť ty tady houfně mizí a krachují, bohužel, na místních lidech, v týdnu v práci kdesi pryč, toto nejde uživit.

Tak dost pro dnešek, už jsem vám všem těch písmenek nasypala do hlavy až-až.
prosím, popřemýšlejte o tom, přidejte se do diskuse, přidejte své postoje, postřehy, nápady, kritiku, vždyť v takovéhtp diskusi přeci mohou vykrystalizovat nosné nápady a vize pro naše město. Vždyť nám to mnohým srdce trhá, jak to tady v Brodě leccost stagnuje a upadá..... udělejme s tím něco, a já tvrdím - udělat a zlepšit TO JDE.

Hezkou neděli všem

Alena Kortanová

Předmět: Re: Železný Brod - město pro byznys ?

 Dobry den vsem, jen jednu ustepacnou poznamku  k tem 9 milionum za Cristal na Bazosi. Tady si prave ctu  v libereckem tydeniku http://www.tydenvlk.cz/uvodni-stranka   11.3.2018 17:01 V Železném Brodu na Jablonecku začne v pondělí sanace areálu bývalého Exathermu. Za vyčištění území kontaminovaného rtutí zaplatí radnice 8,4 mil. Kč.  Jakou  by asi  MZP/EU  (nebo kdo to plati) dalo cenu  za zbourani/ sanaci uzemi po byvalem Cristalu,  nebo treba i za zbourani  (& prevezeni vznikleho odpadu do lomu v Kostalove) celeho Zelezneho  Brodu, i s blizkym okolim  prece  plneho starych ekologickych zatezi z dob sklarske konjunktury... At si mne nekdo nebude mit rad za tuhle  prostorekou poznamku :)  ja v tom tlustopise o kontaminaci  Exathermu (cetl jsem ho jen zbezne, uznavam) nenasel konkretnejsi udaje  o nejake nebezpecne kontaminaci rtuti. Bylo tam  napr. explicitne receno ze znecisteni naplavu Jizery pobliz byvaleho Exathermu  je vicemene z a n e d b a t e l n e.  Tak o co vlastne jde?  Kdyby se na rozvaliny te stavby navezla trocha cerstve hliny...  

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobré ráno všem,

děkuji Vám, vážený pane Zahradníku, za reakci a za názor.
A souhlasím s Vámi - ano, stavba cyklostezky bude pochopitelně drahá záležitost. Ale já si dovolím tvrdit - i přesto  (jednou až se to zrealizuje - snad konečně???) to budou účelně a i velmi hospodárně vynaložené peníze.  Vždyť správný hospodář  občas (i draze)  zainvestuje a je to tak dobře: Výsledek mu tuto vstupní a drahou investici mnohonásobně dlouhodobě vrátí 
Navíc - zde jde o jednorázově opravdu drahou záležitost - ovšem dlouhodobě pak takřka s nulovými dalšími náklady - - - jen s občasnou údržbou třeba po povodni) a s dlouhodobým ekonomickým a i kulturním a sportovním efektem pro celé město.

A takto - dlouhodobě ekonomicky - je potřeba pohlížet i na další investice - třeba i do té (aspoň částečné) dlažby na Trávníkách: Ano, ta prvotní investice do dlažby a jejího položení tu musí být a víme všichni, že kvalitní dlažba je  o dost dražší varianta, než to prostě přefláknout zas asfaltem. Ale z dlouhodobého hlediska - dejme tomu z hlediska následujících 100 let, prosím uvažujme:
Co je ekonomičtější? Jednou, jednorázově,  zainvestovat víc peněz do krásné a navěky trvalé dlažby, a nebo každých cca  20 let to znovu a znovu muset přeplácnout (byť krátkodobě levnějším) asfaltem???
Navíc - v této historické čtvrti se opravdu často něco v zemi ucpe, mrazem praskne, zkrátka - je potřeba to čas od času rozkopat a v zemi to spravit. A při asfaltu? Zas pak další hnusná časem se drolící záplata. Ale když je tam dlažba? Ta se rozebere,  v zemi se spraví co je potřeba,   a ta samá dlažba se tam pak položí znovu. A je to (navěky, opakovaně i po rekonstrukci v zemi) krásné a účelné. A já tvrdím - z dlouhodobého pohledu třeba 50 nebo těch 100 let - i ekonomičtější = levnější varianta, než ten (krátkodobě) "levný" asfalt.

Víte, každý z nás, má svou profesní deformaci a celoživotní zkušenost. Ať chceme, nebo nechceme. Jinak na věc hledí třeba celoživotní zaměstnanec, (a chraň pámbu, že bych jimi chtěla nějak pohrdat, či se nad ně dokonce nějak povyšovat - lidí, co pracují jako zaměstnanci, si nesmírně vážím stejně jako ostatních, ale přeci jen - na nich nespočívá tíže veškeré zodpovědnosti za celý podnik, jeho fungování i jeho směřování do budoucnosti).
A jinak se na věc dívá ten, kdo (skoro ) celý život podnikal, a je zvyklý hledat investiční příležitosti, je zvyklý kalkulovat (v tom nejčistším a poctivém slova smyslu), je zvyklý myslet v dlouhodobé perspektivě - nejen 4leté volební období a někdy i snaha - musíme se jim zalíbit, aby nás zas pak zvolili).

Já jsem prostě "postižená" celoživotním podnikáním, tak i na město se dívám "jako by to  byl můj vlastní podnik" . Myšleno v tom nejpoctivějším, dlouhodobém pohledu.
A tohle = vize, nápady, a taky schopnost ty nápady pak realizovat, to je moje deviza. (Zacpěte si prosím nos při téhle troufalé samochvále - ono je to zas vyváženo spoustou věcí, které mi ten nahoře - je-li tam - dal jen poskrovnu, nebo vůbec ) .
Mám Brod ráda, přes půlstoletí tu žiju a chci ještě nějaký ten rok žít dál. Proto mi na něm záleží a proto  (právě díky té své profesionální deformaci ) to tady všem vplen, k zamyšlení nad směřováním našeho města, píšu.

Howgh , ámen , litanie skončila ,
a teď můžete zas někdo další vstoupit do diskuse. Prosím, nebojte se, neostýchejte, vždyť vám nikomu za příspěvek a názor nikdo hlavu neutrhne.

Hezký den všem

Alena Kortanová


Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobrý den všem,

včera odpoledne mi přišel mail od pana Mgr. Řeháka, tak ho sem, jak jsem slíbila, kopíruji:

RE: Dotaz na aktuální informace ohledně Greenway Jizera

Paní Ing. Aleno Kortanová,

děkuji Vám za upozornění na duplicitu na stránkách města v menu Rozvoj města. Domluvíme se se správce a jednu z položek odstraníme.

Pokud jde o Greenway Jizera, situace je v současné době v patu, který se snažíme vyřešit a najít cestu z této nemilé situace. Ve chvíli, kdy se dobereme něčeho, co bude informací, kterou je možné zveřejnit a která se nezmění a bude jistotou pro další posun projektu, určitě Vás (a nejen Vás budeme informovat). V současné chvíli se jedná o dopisování, dojednávání schůzek apod.

 

Mohu Vás požádat o informaci, co Vám odepsali z facebookových stránek projektu Greenway Jizera?

 

Přeji Vám krásné předjaří J

Martin Řehák

 

Dobrý den,

děkuji Vám za informace.
Z facebookových stránek Greenway Jizera mi zatím neodpověděli, napíšu znovu, budu to urgovat a pokusím se obeslat s dotazem na informace o aktuální situaci Greenway Jizera i další instituce.
Až zareagují, zkopíruji jejich odpověď sem na DF.

Hezký den

Alena Kortanová


Předmět: Re: Železný Brod - město pro byznys ?

 Dobry den

do infrastruktury pro cyklistiku se v okoli Brodu  neinvestovala v historii mesta nikdy - vicemene -  ani koruna  a tak mi prijde prehnane, aby  tato otazka na 100% zaplnovala diskusni vlakno "Mesto pro byznys"    Na nove zalozene vlakno "Greenway Jizera 2000 - 2050?"  jsem tedy  dal par novych i starych fotografii  terenu  u elektrarny, kudy ma tez  ta stezka vest.  Prikladem budiz fotka https://photos.app.goo.gl/aseRVK58J00NPp3S2   Stavba cehokoliv, co nebude jen uzkou, hrbolatou a kluzkou "zig zag"   pesinkou  s napisy  "Cyklisto. sesedni z kola" bude/byla by  poradne draha!  


Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Hezký jarní den všem tady.

Začnu tím, čím jsem minule končila: Vážení přátelé - ano.
Tak ani po pár dnech, ani po mém mailu panu Mgr. Řehákovi- žádná odpověď, ticho po pěšině, zkráta - NIC.
Nic aspoň vzdáleně se podobajícího odpovědi tady na DF, nic v mailu, nic - žádná změna ani v těchto - oficiálních (!!!) městských (!!!) webovkách v odkazu ROZVOJ MĚSTA - poslední "aktuální" informace o Greenway Jizera je tam víc než rok stará... .

Zkrátka - tady se s občany nebavíme, informace nepodáváme - - - a to ani městské kronikářce... (?!?!)
Starostu a místostarostu jsem už po předchozích zkušenostech ani dotazem neobtěžovala...

Přitom musím říct - toto jsou opravdu jen NĚKTEŘÍ, kteří takto reagují. respektive tedy - NEreagují. Protože v minulých dnech jsem poptávala mailem u jiných městských úředníků nějaké doplňující informace do kroniky - a ty mi byly takřka obratem, ochotně a naprosto profesionálně poslány a poskytnuty.
Takže - ono to jde. Když se ovšem chce.
Raději však tady ty normální, ochotné a profesionální z našeho MÚ nebudu jmenovat, nerada bych jim tak způsobila u vedení a u svých kolegů tzv. medvědí službu....

Tak budu dál informace o Greenway shánět na jiných místech, kde se dá. A až se mi to podaří, překopíruju to sem i pro vás ostatní, které to zajímá.
Které naše město zajímá.....

Jdu tu dnešní pachuť ze zatuchlosti části brodského ďolíku rozdýchat ven na sluníčko.... Ale zas sem brzo napíšu, mám v hlavě ještě jedno důležité brodské téma....

Hezký den

Alena Kortanová

Předmět: Železný Brod - město pro byznys ?

Dobré ráno všem.

Tak jen tiše čekám, zda někdo odpovědný z Městského úřadu sem nenapíše pár řádek o tom, jaký je aktuální stav přípravy a jednání ohledně úseku Líšný - Brod na Greenway..... To jsem nenapravitelný idealista, že.....   Na městských webovkách v odkazu ROZVOJ MĚSTA je ohledně Greenway poslední informace z února 2017, tedy rok stará.... ostatně jako jako skoro všechny "aktuální"  informace tam... Podle toho taky ten náš rozvoj města vypadá, smutný úsměv ve mně vyvolávají dokonce dva odkazy tamtéž, a to Rekonstrukce knihovny a Nová knihovna... (??)

Pane Mgr. Martine Řeháku, vedoucí Odboru pro regionální rozvoj, nebyl byste ochoten ohledně greenway a ostatních věcí ve městě sem na DF něco aktuálního napsat? A nebo aspoň trochu odkaz ROZVOJ MĚSTA na oficiálních webových stránkách města (!!)  trošku aktualizovat? (Posílám mu toto pro jistotu i mailem, třeba se to k panu Řehákovi zatím nedoneslo, že tady o rozvoji města, který má na starost, diskutujeme a máme zájem o informace).

Tato otázka je bohužel asi jen řečnická, mám(e) své zkušenosti, že... Tak jsem na Facebooku našla stránky Greenway Jizera a požádala je o aktuální informace, jak to s úsekem Líšný-Brod vypadá. Jestli mi odpovědí, jejich odpověď sem zkopíruji, ať zájemci o dění ve městě a o směřování města aspoň trošku ví(me), zda a co se chystá.....

Ach jo....je tenhle způsob (ne)komunikace s občany vlastního města v 21. století možný??
Vážení přátelé - ano.

Alena Kortanová
Počet příspěvků: 44 zobrazené: 21 - 30
< 1 2 3 4 5 >