Vše o Železném Brodě

Železnobrodský zpravodaj, leden 2013

Počet příspěvků: 4 zobrazené: 1 - 4

Předmět: Železnobrodský zpravodaj, leden 2013

Malá poznámkaka fotografii na titulní stránce:
Nazýváte-li každou loučku v okolí Železného Brodu "čtvereček", pak je vše v pořádku. Ale vámi uváděný pohled ze "sjezdovky čtvereček" to není určitě.
Nejprve jsem myslel, že je to záběr z "Bárovska" (louka pod Propastným), ale ani to není ono!
Nejvíc ten záběr odpovídá pohledu z protější stráně  pod Vrším, ale tam se snad nikdy nelyžovalo?
Třeba je ta fotka uplně odjinud. Takových mostů přes Jizeru je více.
Máte někdo lepší vysvětlení?
Hl.

Předmět: Železnobrodský zpravodaj, leden 2013

Zdravím všechny. Láďo jsi dost blízko ale jako domorodec ze Dvírek
vím přesně o kterou louku se jedná. Lyžaři na ni chodily Polichnem kolem Liebiegovy vyhlídky a 100m za ní byla tato louka.Je přesně nad původním hotelem Hamburg. Na snímku je vidět starý most přes náhon a za železničním mostem nádražní domek a vagony na vyhybce.Sjezdovku by dnes již nikdo nenašel jsou zde smrky asi 40 let staré. Odhaduji podle vzrustu jasanů na ostrově že se jedná o fotku kolem roku 1925.

Předmět: Re: Železnobrodský zpravodaj, leden 2013

Tady jsem namatkou shromazdil par snimku poslednich let z okoli Spice a "Hamburgu", jde o misto ktere se v Brode asi nejvic promenilo  https://picasaweb.google.com/jizahrad/Poricstarsi#5830388229897193394

https://picasaweb.google.com/jizahrad/Poricstarsi#

Předmět: Železnobrodský zpravodaj, leden 2013

Zdravím všechny.

Tak téhle fotky jsem si také hned všimnul,a řešili jsme to se sousedem. Asi se na té fotce  může jednat o železný most  železniční vlečky do areálu bývalé Kolory. Úhel napojení souhlasí,strana řeky také. Jen místo průtoku řeky   pod mostem je mi trochu zvláštní. A prudkost stráně na Čtverečku je větší a dojezd kratší. Je jen pár metrů nad silnicí. Na té fotce je to jiné. Ta fotografie je dost stará a od té doby už může být louka zarostlá k nepoznání. Nebyl jsem se tam podívat osobně, jen to tak odhaduji, ale tu loučku bych umístil spíš někam  dál po proudu. Takových 300-500 metrů. Tam by to pak spíš mohl být tzv.Mudálovský obdelníček. Omlouvám se, to měl být humor. Když jsem na tohle téma mluvil s p. redaktorkou Malafarinovou, slíbila, že když se dozví na tohle téma něco nového, napíše to do našeho kalendáře. Malinko jsem ji sprdnul,že si tou fotkou z nás udělali srandu. Tak nám s tím, kdo něco poznáte pomožte. Dík.

 Ještě jsme s p.Karlem Svobodou hledali tu roubenku na zasněžené fotografii , na Trávníkách jsme ji nikde nelokalizovali. Končí Trávníka se Železnou ulicí, nebo sahají až k Žernovníku? Tato  chaloupka je vidět od schodů Muzea na Bělišti, směrem na budovu bývalého Znaku. Přimluvil bych se za lepší označování domků a míst  na fotografiích. Jinak se mi to nové pojetí Kalendáře líbí. Je lepší než to bývalo.

Jsem rád, že jsme to už natřeli s Malým náměstím tomu Studenému divadlu. Ahoj.

 

 

Počet příspěvků: 4 zobrazené: 1 - 4