Berte prosím tuto úvahu, jako můj osobní názor daný k diskusi a věřte, že si nedělám ambice na neoddiskutovatelnou pravdu. Jsem schopen mnohé pochopit i respektovat, jde však mj. samozřejmě i o to, do jaké míry stav věcí veřejných zajímá veřejnost. To, že věcí veřejnou je i kultura je jistě neoddiskutovatelné a jedním z ukazatelů kulturnosti těch, kteří o ní rozhodují je, podle mne i vědomí, že se nejedná o čistý produkt tržního hospodářství, stejně jako masový sport a další volno časové záležitosti. Nositeli kulturnosti a kultury všeobecně byli většinou vzdělaní a osvícení lidé, kteří se u veřejnosti těšili všeobecné úctě. Kam tím mířím?

Velmi mne překvapil odchod z pozice vedoucí městského informačního a kulturního střediska, paní Ivy Chaloupkové z osobních důvodů, uvedený v lednovém ZPRAVODAJI. Nemáme žádné osobní vztahy, nicméně jako amatérský filmař místních akcí a událostí, jsem byl vždy mile překvapen jejím vystupováním a profesionálním přístupem. Rád bych proto věděl, zda-li se někdo z vedení města či zastupitelstva snažil, jí tento, podle mého názoru ne příliš racionální krok rozmluvit? Mám totiž za to, že je daleko jednodušší cokoliv bořit, než cokoliv vystavět. Vzpomeňme např. na záležitosti okolo místního kina, popř. objektů na Trávníkách apod.

Dovolím si závěrem trochu zapolemizovat se závěrečným přáním paní Ivy Chaloupkové: Přeji v novém roce každému to, co ho učiní šťastným, šťastní lidé nejsou zlí. . .

Je opravdu nemožné, aby i někteří zlí lidé byli šťastni?

Přeji všem zdraví a spokojenost

v roce 2016.