Vše o Železném Brodě

Výstava SALON 2

Počet příspěvků: 15 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >

Předmět: Výstava SALON 2

Dobrý večer. Lidé v Železném Brodě se chtějí evidentně bavit a to je dobře. Je třeba udržovat a posilovat kulturní i společenské klima ve městě. Důkazem spontálnosti je i vydařený Masopust 17.2.2015.
https://www.youtube.com/watch?v=WFeIJhXEVa0

Předmět: Výstava SALON 2

Jen chci připomenout - tento víkend je poslední možnost vidět skvělou výstavu SALON 2 v Městské galerii.

Předmět: Výstava SALON 2

Dobrý večer. Moje poznámka se týkala toho, že diskuse okolo Saloonu2 uklouzla do zcela jiných kolejí a uvědomil jsem si, že není vhodné, když někdo začal o voze, abychom mluvili o koze, což se mnohdy ve společnosti stává. Mapu Krajské politické scény si můžete přiblížit, pokud si pustíte zítra v úterý 27.1.2015 přímý přenos Zasedání Zastupitelstva LK zastupitelstva od 14:00. http://liberecky-kraj.kraj-lbc.cz/ Rozhodně nemíním komentovat a jmenovat kdo je komu v Libereckém kraji překážkou rozvoje a dokonce vnitřním nepřítelem, přestože žádná tabu témata neznám. Je zcela možné že se to brzy dozvíme z oficiálních tiskovin jmenovitě i s popisem. O úrovních libereckých webů a tiskovin by si měl každý udělat obrázek podle svého gusta, pokud samozřejmě ho to zajímá. Nic nikomu nebrání se zúčastnit na jejich stránkách diskuse a zeptat se na všechno co by ho zajímalo. Většinou jsou anonymní. Také tak činím jen s rozdílem, že se vždy podepíši a ne vždycky mé příspěvky jsou otištěny. Přeji Vám dobrou noc.

Předmět: Výstava SALON 2

Dobrý večer. Byl jsem vždy veden k tomu, abych odpovídal na otázky. Omlouvám se, ale dostali jsme se opravdu zřejmě někam, kde bych nerad viděl celou společnost. Dobrou noc. 

Předmět: Re: Výstava SALON 2

Dobry den pane Hromasi, mate povest  rozumneho cloveka a  muj dotaz neni minen potmesile: kterou "spolecnost"  minite  tim "Dostali jsme se (nekam)" Pratelska poznamka Vam i Petrovi: Opravdu je ten "salon nazoru", ktere vasnive v poslednich dnech probiraji souperici liberecke krajske  weby  http://www.nasliberec.cz/ versus  http://www.tydenvlk.cz/uvodni-stranka  tak uplne "offtopic" z hlediska Zelezneho Brodu? Mapu krajske politicke sceny je prece potrebne vyjasnovat i "zezdola", z pozice malych mest. I proto, ze tyhle soucasne  boje o moc "na kraji" dost souviseji s lokalnim denim v Brode, Semilech, Turnove a dalsich mist kraje.  No  a tema "Korytar" evokuje (prinejmensim outsiderum, blize neznalym  pomeru  ve Zmene pro LIberec) ruzne (mnohem spektakularnejsi samozrejme) situace historie, kdy zakladatele a charismaticti leadri vlivnych uskupeni se - v jistem okamziku - stali prekazkou rozvoje, ba vnitrnimi neprateli (a nakonec  i tematy "tabu" ve verejne diskusi)  prislusnych hnuti ...

Předmět: Výstava SALON 2

Přátelé, kam jste se to dostali?
Račte milostivě a velkomyslně odpustit, ale jak snad sami vidíte, tohle vaše téma už dávno není tamto téma...


Předmět: Výstava SALON 2

Semily na jednu stranu ukázali, že demokracie funguje. Tzn, že poražené strany vytvoří většinu a mohou prostě vládnout. Ale na druhou stranu to je ukázka toho, že je demokracie zároveň nedokonalá. ten slepenec, co vznikl v Semilech podle mne nemá moc velkou naději n a smysluplné fungování, po celé volebním období.

Jak to (ne)funguje, je vidět momentálně ve Frýdku-Místku. Kde se hádali již před volbami, pak odvolávali co odvolali, pak se spojili a nyný zase odvolávají.

A Liberec, potažmo Liberecký kraj také nejsou uplně optimální

Předmět: Re: Výstava SALON 2

No jo, dalsi zmeny ve Zmene. Nechci byt sarkasticky ale v tomhle ma Klaus naprostou pravdu. V mistni komunalni politice je nazev (a prislusny program) sdruzeni typu "Za Zelezny Brod krasnejsi" OK. Na urovni  kraje uz  ale takhle  politicky amorfni utvary, jako  "Obcane pro zmenu", "ANO", "Starostove" (nekolika druhu)  apod. spis uz  jen matou volice. Lepsi jsou klasicke - byt treba momentalne  zkorumpovane - strany typu ODS, CSSD, KSCM  ktere aspon v zasade by mely mit nejaky, aspon obcas citelny, program. Nemaji li ho, je potreba je nahradit novymi politickymi stranami jasneho programu. ne beztvarymi uskupenimi typu "Zlepsime Vas zivot".  Skoda, ze pad tehle koalice na kraji nebude mit pro Brod asi zadne priznive dusledky - jakym by bylo napr. odpiskani (za ucelem jeji lepsi pripravy)  te krajne pochybne akce zvane "Obnova mostu"... :)

Předmět: Výstava SALON 2

Dobrý den pane Zahradníku. Na zprávy z tisku mám svůj názor, neboť vím, že jedna a ta samá událost je podávána různými médii zcela rozdílně. Pravdou je, že se léta zabývám sledováním různých politických i hospodářských kauz, ale netvrdím, že jsem zcela objektivní, bůhví jak úspěšný, neomylný nebo vševědoucí. Snažím se jen na základě indicií a dostupných informací nacházet a pojmenovávat u politiků rozdíly mezi správou věcí veřejných a osobních, značně to však ulehčuje fakt, že se tak většinou děje podle shodných nebo hodně podobných šablon a zvyklostí.

Sklárna Nový Bor: V Novém Boru měli zřejmě na druhý pokus štěstí na podnikavé a schopné lidi, kteří, na rozdíl od mnoha jiných, oživili relikvii centralistické moci.

Nemocnice Semily: V Semilech jasný vítěz voleb v koalici není a z toho vyplývají rošády nejen v nemocnici, do jaké míry společnosti prospěšné ukáže čas.

Strany krajské koalice se shodly na jméně náměstka pro rezort zdravotnictví: Můj názor si přátelé mohli přečíst na Fb, a nemám ambice cokoliv rozvádět. Z Krajské politické scény jsem zklamaný delší dobu, neboť ten evidentně unikátní výsledek voleb v rámci celé ČR, se propolitikařil a rozmělnil v osobních sporech, v návrzích a prosazováním nepřehledných výběrových řízeních, kde se jedná o miliardové hodnoty, nehledě k policejnímu obvinění hejtmana z korupce.

Můj názor na odvolání Krajské náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Zuzany Kocumové jako diskusní příspěvek na Našem Liberci:

Není pravdivějšího přísloví, než „kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde“. Jak už bylo nesčíslně konstatováno, je regionální politika pod drobnohledem sympatizantů i odpůrců jednotlivých politiků, a občanská společnost většinou hodnotí bez ohledu na politickou příslušnost. Chce se říci, že víc nežli politická příslušnost, je hodnocena normální lidská slušnost. Ta také začíná být bohudík rozhodujícím faktorem ve volbách komunálních i krajských, podle mého názoru, k velkému rozhořčení zastánců etablovaných politických stran, jejichž mnozí představitelé své šance utápěli dlouhá léta v osobním politikaření a ve vytváření spřátelených klientelistických spolků. Je nabíledni, že pokud by někdo chtěl opravdu podporovat výhradně jen obecný a veřejný zájem, pracovat ve prospěch co nejširší občanské společnosti, bez zbytečných obezliček, nabubřelých, naučených frází a postranních kliček, musí samozřejmě, v prostředí dlouhodobě zvyklostní politiky, tvrdě narazit. Pro mne jsou osobní peripetie podobných lidí zpětnou vazbou stavu politiky na jakékoliv úrovni. Nikomu své názory nevnucuji a uvádím je jen jako téma k diskusi.

Zdeněk Hromas

Předmět: Výstava SALON 2

Ano, pěkná foto galerie. Dovoluji si dát odkaz i dalším uživatelům diskusního fóra:

http://www.zeleznybrod.cz/cz/aktualne/ohlednuti-za/nova-stranka-51.html

Počet příspěvků: 15 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >