Vše o Železném Brodě

P. F.???!!!

Počet příspěvků: 12 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >

Předmět: P. F.???!!!

P. F. 2015!!!

Fízle? Estébačko? Udavači?
Komunisti? Práskači?

JEŠTĚ JSTE TADY???

Předmět: P. F.???!!!

Nahazet je do Jizery, Petre... https://picasaweb.google.com/115605831011983124604/Brodec20140508#6098596074858027826 vsechny ty Fízly, Estébačky,  Udavače, Komunisty,  Práskače...

P.S. Tez preji PF 2015 :)


Předmět: P. F.???!!!

To, že jsou ještě tady, by snad až tak nevadilo, jako to, že mnozí z nich se snažili a snaží aktivně ovlivňovat kde co, včetně politiky, bez skrupulí, pokory či reflexe. Nedomnívám se, že je v současné době efektivní je pranýřovat, čímž nechci naznačit, že by se to dělat nemělo, ale doba, kdy by to bylo, podle mého názoru, velmi efektivní, včetně jejich zákazu, bohužel skončila sloganem, „nejsme jako oni“. Dnes naopak hrozí vznik další generace příznivců starých pořádků, která konkrétní zkušenosti s komunistickým marazmem nemá, na rozdíl od nepříliš příjemných zkušeností s kapitalismem a vychází z různých vzpomínek nostalgiků nebo z manipulativního retro vysílání např. ČT. Nedávno jsem vyslechl dva lidi okolo 30ti let, jak si v místním marketu vzájemně stěžují na sortiment a kvalitu ovoce a zeleniny s poznámkou, že by se to za komunistů nemohlo stát. Dost mě to rozčílilo, protože dobře vím, že podobný sortiment byl tehdy naprosto nemyslitelný, a poradil jsem jim, aby se odstěhovali na Kubu nebo do Korejské lidově demokratické republiky. Evidentně nevěděli proč a jejich odpovědi citovat nelze.


Snad jen ještě malá odbočka http://hromas.blog.idnes.cz/c/212901/Totalita.html#t2

Předmět: Re: P. F.???!!!

 Dobry vecer vsem. Tady jsem jeste zachytil  zamrzlou stopu prchajici estebacky dnes na Pelechove https://picasaweb.google.com/115605831011983124604/Brod20141231#6099404919646416690  :)  cimz  bych chtel  tez ujistit, ze i muj prispevek nahore byl minen jako zert.  Plus zopakuji muj nazor, ze nadavat na komunisty roku 1989 + 25 je asi stejne aktualni,  jako vinit Habsburgy ze vsech nasich bed roku 1918 + 25.  Me prijde,  ze na malem meste by se mela resit hlavne komunalni, ne "velka" politika. Spolkovy zivot by mel zahrnovat, obrazne receno, "halikovce" i "vandasovce" kteri by se schazeli ve stejnych spolecenskych prostorach: sokolovna, kino, divadlo,... byt tedy v ruznem case :)  Plus  dalsi siroke spektrum politickych nazoru samozrejme. Obcane by meli resit hlavne  komunalni zalezitosti  a  regionalni, ne TOP politiku :)

     Vymazat

Předmět: P. F.???!!!

Dobrý večer. Jsem rád, že jste vysvětlil, že jde o žert, voda v Jizeře je studená a fízlové, estébačky, udavači, komunisti i práskači už zřejmě v letech. Ne že bych to některému z nich nepřál, ale přece jen. Trochu s Vámi nesouhlasím v tom, že by se na malém městě měla řešit hlavně komunální a ne veliká politika. Myslím si, že názory na tzv. „velkou politiku“ nemají co dělat s velikostí města či obce, ale s velikostí snahy získávat relevantní informace a v jejich smysluplném šíření. Záměrně říkám šíření, protože to neznamená řešení. Řešit politiku TOP i komunální, lze podle mého názoru, jen v přímé gesci a ta je v rukou volených zástupců. Do jaké míry se ona politická řešení shodují s hodnotami, převážně vyznávanými občanskou společnosti, posoudí jistě každý občan sám, aniž by byl nucen cokoliv řešit, samozřejmě kromě neoddiskutovatelné účasti ve volbách. Rozumím rozdílu mezi komunální a tzv. velkou politikou, vyplývající zejména ze znalostí, jak lidí tak místních poměrů, nicméně jde o to, zda-li tento rozdíl chápou i všichni volení zástupci. Rozumím snaze o účast občanů na řízení města. Pokud mají uskutečnitelné nápady a myšlenky věřím, že si najdou určitě cestu jakým způsobem se s vedením města o ně podělí. Stejně tak věřím v otevřenost a komunikaci vedení města s občany.

Všem PF 2015

Předmět: P. F.???!!!

Což třeba něco pro žertujícího M. Zahradníka?

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Michal David, symbol Sametové revoluce...


Michal David   |   Foto:  Profimedia.cz
01.01.2015 17:33 - text: Jiří X. Doležal
Každoročně chodím na novoroční ohňostroj. Letos nepůjdu, mohl bych se v davu pozvracet z libé hudby, která letos ohňostroj doprovodí.

Cituji server kudyznudy.cz: "Odpálení novoročního ohňostroje proběhne na Letné, ohňostroj bude trvat 10 minut a 15 vteřin. Ohňostroj bude rozdělen do pěti obrazů. Alegorii Sametové revoluce doprovodí hity Michala Davida."

Pro neznalé - Michal David skutečně symbolem je, ale nikoliv revoluce, nýbrž normalizace. Husákovského knedlíkového režimu plného nesvobody, špiclování a strachu, režimu šedi a politických vězňů. Písně Michala Davida byly hitem v době, kdy zavírali do vězení Havla a Plastiky a vycestování deset kilometrů západně od Chebu vyžadovalo takzvanou výjezdní doložku.

Nyní ho - pro pamětníky naprosto zvrhle a nepochopitelně - chtějí vydávat za alegorii protikomunistického převratu. Zpěvák se podle mínění pořadatelů ohňostroje stává alegorií boje proti bolševismu - přitom za komunistů byl symbolem právě jejich, komunistické, pokleslé a normalizační zábavy. Takže jeho letošní rehabilitace je doslova výsměchem.

Ale je to pochopitelné. K moci se po pětadvaceti letech demokratického tápání opět dostávají nomeklaturní kádry KSČ, pézeťáci a estébáci nejrůznějších odrůd a odstínů. Prostě - ve městě, kde je z milosti Bureší primátorkou Krnda, je Michal David zcela přijatelným a v podstatě samozřejmým symbolem toho, kam tato země směřuje. Pryč od demokracie, zpět k husákovské, či spíše babišovské normalizaci.

 

Předmět: P. F.???!!!

Zdeněk Hromas commented on an article.

Očekával bych logicky sílící odmítání protagonistů minulého režimu, nicméně skutečnost je, zdá se, opačná. Uvědomujeme si vůbec, co to vlastně znamená?

Každoročně chodím na novoroční ohňostroj. Letos nepůjdu, mohl bych se v davu pozvracet z libé hudby, která letos ohňostroj doprovodí.
www.reflex.cz

Předmět: Re: P. F.???!!!

 Dobry den, ohnostroje jsem nenavstevoval za zadnych rezimu a J.X.Dolezala od Michala Davida na fotografii stejne tak nerozlisim. Ale potesilo mne vcera, ze politicka satira (tedy zpusob vyjadrovat pripadnou kritiku radeji humorem, nez nevrazivymi poznamkami) jeste nevymrela. Tenhle odkaz  je Petrovi na oplatku :)  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1419-andrej-babis-zachranuje-tradici-novorocnich-projevu-nase-zeme-nevzkveta-ale-v-uplynulem-roce-jsme-byli-opet-stastnejsi-fakt-vam-za-to-dekuju-a-budete-makat.htm

Předmět: P. F.???!!!

Vím oslovil jste kolegu Petra, omlouvám se, ale nedá mi to. Davida od J.X. Doležala rozeznám spolehlivě, nicméně si nejsem zcela zcela jist, zdali Hájkův protiproud je, alespoň pro mne, tím pravým obrazem vtipné politické satiry. Je to samozřejmě věcí vkusu, vnímání reality a smyslu pro humor. Rozhodně ale odmítám rady: „Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU“



Předmět: Re: P. F.???!!!

Dobry den, nechme uz "velkou politiku" byt... :) a poprejme pekne PF2015, bez jakychkoliv vykricniku ci  otazniku !  tez  vedeni Mesta - skoda ze je na tehle diskusni strance prakticky neviditelne... :)  Mimochodem  - nejsem v obraze - vydalo uz vedeni Mesta nejake programove prohlaseni? Abychom ho mohli porovnat  s  predvolebnim prohlasenim ruznych stran http://jablonecky.denik.cz/z-regionu/komunalni-volby-2014-zelezny-brod-20141008.html  ja jsem zadna  upresneni od te doby nikde  nevidel. Neco nejspis bude v novem  zpravodaji ale tam jde  (podobne jako v mestskem rozhlase) jen o jednosmerny tok  informaci: od vedeni Mesta k ovcanstvu, ne naopak :)  

Počet příspěvků: 12 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >