Vše o Železném Brodě

Stěžujeme si neprávem?!

Počet příspěvků: 16 zobrazené: 11 - 16
< 1 2 >

Předmět: Re: Stěžujeme si neprávem?!

André Jakubička napsal(a):

Vážená paní Nováková,

právě proto, že je každý byt je v jiném stavu a hlavně v jiné části města, je správné, že každý byt má mít jiný nájem. Houska také stojí pokaždé jiné peníze, podle toho, kde ji kupujete, jestli v centru nebo v laciném supermarketu, kde je navíc náležitě ošizena na surovinách. Každý si může vybrat.

Dříve tu byl státem regulovaný nájem. Sice levný, ale co to znamenalo? Nebylo dost peněz na údržbu a opravy. Takže domy chátraly a dnes se s tím musíme vypořádat. Musíme si vybrat, zda chceme rozvoj, který něco stojí nebo nefungující socializmus.

Důležité je, že radnice si nenechává pro sebe z nájemného ani korunu. Vše je reinvestováno do oprav, tolik nutných!

Krásný den i Vám!

André Jakubička


Dobrá tedy, tak ať se nájemné odvíjí podle kvality bytu ( stejně jako housky a rohlíky v supermarketu). 

Tzn: že obálková metoda není ten správný "posuzovatel" pro cenu bytu. Je to jen základní lidský pud- mít kde bydlet. ( mohu se zeptat, kde všud ekrom naše města a Semil funguje obálková metoda?) Takže lidé i za vcelku zdevastovaný byt,zaplatí, a pak si rekonstruují na vlastní náklady.

Většina lidí na to nemá finanční prostředky, a navíc, jim je líto, "cpát" peníze do městského bytu, když si myslí, že kauce i nájmy jsou i bez toho dost vysoké :)


Tady Jedna krásná socialistická věta (když už jste to načal) -  „kdo nekrade ze státního, okrádá vlastní rodinu“ 

Předmět: Stěžujeme si neprávem?!

Dobrý den.

Poněvadž se rozproudila živá diskuse o bytovém hospodářství , cítím povinnost se také k tomuto tématu vyjádřit.

1/Přidělování bytů obálkovou metodou- dnes běžně používaný systém přidělování bytů, který zohledňuje povinnost řádně nakládat a hospodařit se svěřeným majetkem. Tzn. sjednat výši nájemného za nejvýhodnějších podmínek pro pronajímatele. Mimochodem průměr nyní nabízených cen nájemného ještě nedosahuje výše nájemného, které bylo ještě v r.2013 tabulkově určeno ministerstvem.

2/Jistota (kauce) - výše jistoty a její výpočet byl již popsán a upřesněn v příspěvku paní Sedlákové. Účelnost institutu jistoty při pronajímání bytů nelze zpochybnit, nakonec je to dnes běžně používaná praxe ve státním i soukromém sektoru. NOZ dovoluje až šestinásobek nájemného.

3/Úročení jistoty - souhlasím s příspěvkem pana Tribučka, který znění §1802 NOZ nazývá trefně právním paskvilem. Z mé zkušenosti z jednání s právníky i různými institucemi nelze sjednotit výklad tohoto §. I vzhledem k nevydané vyhlášce lze úspěšně diskutovat, zda se jedná o úvěr nebo jistotu? V našem případě bylo uskutečněno jednání s bankovním poradcem, který nám nabídl několik možností úročení. Rozhodnutí bude na Radě města Ž. Brod, ovšem nechá se předpokládat spíše konzervativní přístup. Jedná se o jistotu u smluv uzavřených po 31.12.2013

4/Stavební stav bytového hospodářství a bytů a rekonstrukce na vlastní náklady? Dnes běžnou praxí je  spoluúčast bytového podniku na úpravách bytů a jejich zařízení. Tzn . nové kuchyně vč. digestoří, koupelny, zařizovací předměty, podlahové krytiny. Nově soutěžené byty se snažíme vybavit a upravit do standardního stavu. Vzhledem k masivním investicím do stavebního stavu budov se do vnitřního zařízení bytů investuje cca 1mil ročně. Pro představu bytový podnik investoval do budov v r. 2011 - 10mil., v r. 2012 -17mil. , v r. 2013 - 33mil. Pokud  vedení města  zachová příslib reinvestic vybraného nájemného, bude samozřejmě možné v dalších letech pokračovat na zvyšování standardů bydlení vyšší částkou a bude čas na zřízení nových výtahů v domech i kompletních úprav zateplení a rekonstrukcí balkonů na všech domech. 

Za Bytový podnik Havlík Miloš  

Předmět: Stěžujeme si neprávem?!

Dobrý den. Pane Havlíku. NOZ neznáte Vy, nebo paní Sedláková? Protože paní Sedláková píše o způsobu, jak je kauce počítána v Brodě. Ale pokud Vy, zmiňujete paní Sedlákovou a mluvíte o šesti násobku, tak nemáte pravdu. Paní Sedláková píše o kauci složené z nájmu a záloh na služby.
Ale NOZ v případě šestinásobku, muví POUZE o nájmu, ne o zálohách .

Předmět: Stěžujeme si neprávem?!

A pane Havlíku, ještě k bodu 3. To se ptám naprosto vážně, beze snahy o nějakou tvorbu problému, nebo rýpání. Protože NOZ se aplikuje i na smlouvy vzniklé před datem 1.1.2014, nemělo by se jednat o úročení vkladů ve všech případech kauce?Je to víceméně logické, protože přeci pokud teoreticky uzavřu nájemní smlouvu 31.12.,2013 a kolega 1.1.2014, nemohu já poskytnout peníze na kauci majiteli bytu jen tak a kolega s úročením.

Předmět: Stěžujeme si neprávem?!

Dobrý den pane Tribučku.

Možná , že jsem se špatně vyjádřil, nebo se špatně chápeme. Pouze jsem sdělil, že nový NOZ umožnuje použití jistoty až do výše šestinásobku měsíčního nájemného. Pro Vaši informaci je to § 2254 odst.1 NOZ. A co se účinnosti týká, tak právní výklad  podle § 3074 odst. 1 NOZ v našem případě mluví o platnosti pro smlouvy uzavřené po 31.12.2013.

Pěkný den Havlík Miloš

Předmět: Stěžujeme si neprávem?!

Je možné pane Havlíku, že ohledně kaucí jsme se špatně pochopili. Mě zarazilo to, že jste odkazoval na pani Sedlákovou, která počitala i se zálohami.

Počet příspěvků: 16 zobrazené: 11 - 16
< 1 2 >