Vše o Železném Brodě

Semafor u pizzerie

Počet příspěvků: 22 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 >

Předmět: Semafor u pizzerie

Tak těch semaforů při opravě mostu se také bojím. Dnes jsme před pátou odpolední přijel na náměstí od Jablonce a auta stála už od Turnova a já hned u přechodu na náměstí. A to nebyla špička. Ani na 2x jsem se nedostal k semaforu, tak jsem to řešil objezdem přes Jiráskovo nábřeží...

Předmět: Semafor u pizzerie

Vážení,

do vaší diskuse o semafor doporučuji zahrnout následující :

1) Vzdálenost semaforu u sokolovny ke křižovatce na náměstí 3. května je 180 m, vzdálenost semaforu u provizorního mostu k mostu přes náhon u Vaněčkovy ulice bude 300 m,

2) Na trase mezi náměstím 3. května a sokolovnou je levé odbočení na nábřeží Obránců míru, které v dopravní špičce obecně vytváří zácpy.

3) Na objízdnou trasu přes provizorní most bude zákaz vjezdu nákladních aut (podle sčítání dopravy z roku 2010 zde jelo 7.961 aut/24 hod., přičemž těžkých nákladních aut bylo 1.122, tedy 14%).

4) U provizorního mostu bude delší interval a bude tam nepříjemný výjezd kolem Bistra na Masarykovu ulici.

Jinak podle aktuální zprávy Liberecký kraj předpokládá, že staveniště předá vybranému dodavateli ještě letos, aby se během zimy připravily plochy pro provizorní most a úpravy objízdné trasy. Hodnocení nabídek dodavatelů ještě stále probíhá, proto nejsou k dispozici žádné konkrétní informace.

Předmět: Re: Semafor u pizzerie

Dobry den, jestli maji celou stavbu pripravenou stylem "za den pres most prejede 7961 vozidel" tak tedy potes pambu :) Maji aspon nejake odhady dopravnich intensit obema smery (s rozlisenim smeru Semily Jablonec a Semily Praha - ten druhy proud bude moci  jezdit pres Kozakov ci Tatobity)  behem denni spicky v ruznou rocni dobu? Provoz na moste pres  nahon chteji bez semaforu u panske zahrady ?!?  Budou volby, nejaka zodpovedna kandidujici strana by mela prijit s programovym bodem "Budeme branit spusteni tehle  nedomyslene, nepripravene akce - a naslednemu dopavnimu kolapsu mesta na mnoho mesicu -  vsemi prostredky" :) 

Předmět: Semafor u pizzerie

Vážený pane Zahradníku,

nevím, jestli sem dávám tak nesrozumitelné příspěvky, ale 7.961 - 1.122 = 6.839 vozidel za 24 hod. S dalším se obraťte na Liberecký kraj.

Předmět: Re: Semafor u pizzerie

Vazeny pane inzenyre, operace "odecitani cisel" je mi urcite srozumitelna. Jako matematik jsem zvykly i na slozitejsi  matematicke pojmy a uvahy . A ty budou pri nalezite diskusi pomerne slozite otazky "kdy  bude kapacita  objizdky po provizornim moste dostatecna a kdy ne" zapotrebi -  nema li byt spusteni te rekonstrukce mostu z roku 1943 nekolikamesicnim sokem pro cele mesto 

Předmět: Re: Semafor u pizzerie

Mimochodem, schopnost gramotneho zaokrouhleni cisel - s kterymi pracujeme - stoji na zebricku prislusnych matematickych dovednosti hned za zvladnutim operaci scitani a odcitani. To neni vytka primo Vam, to je jen opakovane vyslovena neduvera v "expertni pripravu" tehle akce. Zdravim vsechny diskutujici :)

Předmět: Re: Semafor u pizzerie

Dobry den, jeste se vratim k tomu semaforu u pizzerie. Jeho provoz dava prilezitost zmerit nektere dulezite veliciny pohodlneji, nez pri beznem provozu. Kdyz obcas postavite k semaforu brigadnika se zapisnikem, ktery se bude ridicu behem cervene ptat "dobry den, odkud a kam prosim jedete?" nebude to zadne jejich velke obtezovani a zjisti se tim data, ktere investor "na kraji" zcela ocividne poradne nezna (krome par  hausnumer z roku 2010, ktere tu byly zmineny...) a ktere jsou dulezite m.j. i pro rozumne nastaveni semaforu na te pripravovane stavbe.  Pomer dopravnich intensit smeru Semily - Praha versus Semily Jablonec,  casovy graf zatizeni silnice behem dne apod. U stavby za desitky milionu je potrebne utratit i par desitek tisic za takoveto zdanlive zbytecnosti. A znovu zopakuji svuj nazor -  zodpovedne zastupitelstvo nebude hnat mesto do takovehoto, poradne nepripraveneho a nedomysleneho dopravniho  infarktu  nybrz se bude snazit tuhletu stavbu odlozit, jak to nejvic pujde   :)

Předmět: Re: Semafor u pizzerie

 Jinak ty fronty, pri stale jeste velmi dobre prujezdnosti mesta - ve srovnani s tim, co nastane pri rekonstrukci mostu - byvaji dobre videt i  videt na online kamere http://94.127.129.94/jarmark/2014/09/19/20140919-154201.jpg   aktualni snimek je zde  http://94.127.129.94/jarmark/stavidla_now.jpg pripadne zde http://www.hydronet.cz/content/cz/Katalog.aspx?catalog=127400185&productId=127916793

Předmět: Re: Semafor u pizzerie

Smerem na Jablonec nejezdim, do Prahy mohu jet pres Koberovy a ucpane hlavni ulice mesta mi budou vadit min, nez postizenym obcanum bydlicim primo na tech ulicich. I tak  mi ale ta akce "oprava mostu"  pripada nedbale pripravena. Je mozno - pro ty primo postizene v ulicich Masarykova, u stavidel, na Porici (tam je tedy  planovano, hadam, jakesi neformalni  "odkladiste" projizdejicich aut,  co budou nestihat zelenou u Penny  na hlavni silnici I/10 nebo naopak zelenou  opacnym smerem pred provizornim mostem) - uverejnit podrobny nakres nahradniho mostu a cele planovane objizdky? Semafor u Penny opravdu neni planovan? To by mi prislo neuveritelne -  kdyz tam ma byt provoz na urovni az  90% soucasneho provozu na namesti. Porovnejme mozne kapacity tehle  dvou krizovatek: na mostku pred Panskou zahradou  budou napr. zcela chybet odbocne pruhy,  ktere jsou k dispozici na  mnohem vetsim prostoru u namesti atd. 

Předmět: Semafor u pizzerie

Všechna měření, statistiky, modelování dopravních proudů a podobně je sice krásná věc, ale to, co se děje od minulého týdne u semaforu v Masarykově ulici, se do žádného dopravního modelu zahrnout nedá. Řidiči jedoucí s autem projíždí po mostě, na semaforu naskočí oranžová, řidič ještě na mostě zrychlí, projede na červenou, ale protože ví, že ho z protisměru vidí, tak si s tím nedělá problém. Auta ve směru od viaduktu tak musí vyjet později a v daném intervalu jich projede méně. Bohužel není reálné, aby tam městská policie stála celý den, výhledově u mostního provizoria přes Jizeru celé příští léto. Asi budeme muset doporučit Libereckému kraji umístění kamery. U pizzerie řešíme, co je časově zvládnutelné, protože zde práce začátkem října skončí.

Počet příspěvků: 22 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 >