Vše o Železném Brodě

Seš-lost

Počet příspěvků: 2 zobrazené: 1 - 2

Předmět: Seš-lost

Já bych se jen přidal s příjemným zážitkem z pátečního koncertu folkové zpěvačky, která vystupuje pod pseudonymem Katarzia. Neznal jsem jí, ale zvlášť texty byly hodně originální a vtipné. Jen doufám, že bude chuť a dech na opakování podobných akcí.

Předmět: Seš-lost

O víkendu proběhla v Brodě nová zajímavá akce, nazvaná Seš-lost. Byla organizována převážně mladými lidmi, většinou absolventy uměleckých škol a název akce koresponduje s jejich pocitem určité ztracenosti po skončení studia a po nástupu do reality života... 
Mimochodem, tento pocit není vlastní jen studentům uměleckých škol, pamatuji se, že jsem ho zažila kdysi i já jak po střední, tak po vysoké škole, byť v úplně jiném oboru. 

Ačkoliv počasí spíše lákalo někam k vodě, našlo se hodně těch, kteří přišli na výstavy, vernisáže a přednášky a chodili po městě hledat nainstalované objekty. Do programu byla zakomponována i Pecha kucha night, která již po deváté naplnila brodské KC KINO k prasknutí.

Seš-lost asi není typem akce pro "většinového diváka". Přiznávám, že nad některými abstraktními díly jsem nevěřícně kroutila hlavou. Ale jiné instalace mě zas velmi oslovily, nejvíce asi skleněná "Vazba" od Lucie Švitorkové na náplavce (prostoru na louce mezi mostem a stavidly). I projíždějící vodáci si ji se zájmem prohlíželi.

Myslím, že je skvělé, že v Brodě zas něco nového vzniklo, navíc z iniciativy mladé generace. Přála bych Seš-losti za rok pokračování a aby ji časem za svou přijali i sami Broďáci.
Počet příspěvků: 2 zobrazené: 1 - 2