Vše o Železném Brodě

Líbí se nám v našem rodném Brodě, ale má to několik ale...

Počet příspěvků: 15 zobrazené: 11 - 15
< 1 2 >

Předmět: Líbí se nám v našem rodném Brodě, ale má to několik ale...

Ahoj. Dovoluji si projevit názor, že zásadně nesouhlasím s p. Milanem Tribučkem a s nikým, kdo si myslí, že jakékoliv automaty ve městech a v našem zvlášť, nevadí, nejsou problém a nezpůsobují žádné problémy. Ze západní evropy, z Německa obzvlášť se to po jejich zákazu tam, všechno nahrnulo sem k nám. Je stále vidět, že jsme pořád dost pozadu za někým, kdo prohrál válku. A stačilo by od nich, od těch šikovnějších a chytřejších, přebírat jejich zákony a vyhlášky. Tady by se měli brát k zodpovědnosti všichni ti darebáci, co pustili u nás takové zákony k fungování. Obecní a ani krajské zastupitele bych z toho nevyjímal. Je zakázáno mít nad podniky nějaké blikající  zařízení a pořád to není úplně všude v pořádku. Nebo, má na tuhle problematiku, někdo, jiný názor?

Předmět: Líbí se nám v našem rodném Brodě, ale má to několik ale...

Dobrý den paní Kolzrtová,

jsem rád, že se Vám/nám líbí v našem rodném Brodě!
Děkuji za dotaz, odpoví Vám na něj pan místostarosta, který připravoval na zastupitelstvo vyhlášku omezující loterie na území našeho města.

Hezký den všem

André Jakubička

Předmět: Líbí se nám v našem rodném Brodě, ale má to několik ale...

Můj názor je takový, a nemusí se Vám líbít dámy, že zákaz nic nevyřeší. Je to blbé, ale takhle jsou z automatů alespoň nějaké peníze. V případě, že je zakážete docíllíte pouze toho, že se bude hrát něco jiného. Ti kdo hrají si najdou způsob jak své peníze někomu darovat

Předmět: Líbí se nám v našem rodném Brodě, ale má to několik ale...

Určitě mne také bude zajímat vyjádření zástupců města k této problematice. O škodlivosti hazardu jak pro jedince, tak pro společnost nelze pochybovat. Třeba v roce 2011 bylo v ČR prosázeno 50,3 miliard Kč, jaká část z toho byly sociální dávky určené třeba pro výživu a potřeby dětí nebo bydlení asi není možné zjistit. Zrušení automatů lze prý uskutečnit dle právního názoru i dříve než na konci r. 2014, protože případné spory poškozených vlastníků by byly vedeny proti státu, nikoliv proti obci. Česká republika je ve srovnání s EU rájem hazardu a mělo by se s tím konečně něco dělat.

Předmět: Líbí se nám v našem rodném Brodě, ale má to několik ale...

Když už jsem se rozhodla zaregistrovat na diskusní fórum, ráda bych se vyjádřila k problémům, které na Železnobrodsku považuji za nejvážnější. Zjistila jsem, že v mém rodném městě, kde je v současné době málo pracovních příležitostí, je 40 hracích automatů, z toho 35 v Masarykově ulici. Myslím, že se T. G. Masaryk musí obracet v hrobě, když vidí, že jeho ulice je zanesena takovým "svinstvem". Proto bych ráda oslovila pana starostu, vlastně celé zastupitelstvo, co udělali pro to, aby se i naše město zařadilo mezi ta města, která s hazardem začala bojovat.

Vážené zastupitelstvo, vím, že jste nebyli zřizovateli automatů, ty tu byly již dřív, než jste se ujali řízení města, ale na druhou stranu mám dojem, že vás nelze zařadit k bojovníkům proti hazardu. Jsou mezi vámi vysokoškolsky vzdělaní lidé, mnohým z vás jsem ve volbách dala hlas, nicméně s řešením situace spokojena nejsem. Prosím o vaše vyjádření. (Ale absolutně neberu argumenty typu - peníze z daní za hrací automaty dáváme na sport atp. - promiňte mi, to jsou "kecy").

Jarmila Kolzrtová

Počet příspěvků: 15 zobrazené: 11 - 15
< 1 2 >