Vše o Železném Brodě

Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Počet příspěvků: 24 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 >

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Dobrý den,

měsíc se s měsícem sešel, předvánoční emoce okolo Zpravodaje vyprchaly, spousta věcí se tu otevřela, vyventilovala, dokonce to i vypadalo, že se leckdo zamyslel a diskuse byla plodná ........ a ono nic.

Proběhly zde sice skvělé akce jako např. Pecha Kucha a Soukromé půlstoletí, které byly naprosto úžasné a které všichni návštěvníci uvítali a odměnili nadšeným potleskem. (Za to také patří organizátorům velký dík.) Systémově, bohužel, nemám pocit, že by se něco pohnulo k lepšímu, alespoň jsem tedy žádnou pozitivní změnu coby řadový konzument místní kultury nepocítila.

Železný Brod se sice konečně vrátil do systému E-vstupenka, kde se zobrazuje, nicméně klikat můžete do "aleluja" a jediná akce se Vám nenabídne. Prostě otevřete záložku Železný Brod a... prázdno. Moc to nechápu, ale pak už věřím tvrzení, že "Broďáci vstupenky přes regionální E-vstupenku nekupují", ono totiž kde nic tu nic... Bude Brod své akce v regionu na E-vstupence tedy prezentovat nebo ne? To, že jsme pouze uvedeni v seznamu regionálních kulturních zařízení a při otevření záložky se ŽÁDNÁ akce nezobrazí, je dle mého názoru ve smyslu prezentace Železného Brodu vysoce kontraproduktivní.

A jako třešinku na dortu jsem si dnes otevřela s chutí a zvědavostí nový Zpravodaj a........... v kině nám 11.2. promítnou indický film CizÝ oběd. Velká inspirace pro školáky na hodiny češtiny. To se, paní šéfredaktorko, vskutku povedlo....

S pozdravem,

Martina Hýrková


Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Ahoj Martino, dobrý den všem,

to mi připomnělo, že když jsme začínali měnit Zpravodaj, napočítali jsme v tehdejších vydáních na 40 chyb. Pokud jsme dnes u jediné, není to tak dramatické, zkusme se nad to povznést.
Díky za velkorysost.

André Jakubička


Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Re: Horká jehla?
od Petr Holman » 13 říj 2011 20:13
Dobrý večer, vážený a milý, a velice Vám děkuji za tenhle – na první pohled zdálo by se – miniaturní a nijak zvlášť podstatný příspěvek.

Rozhlédneme-li se však po našem nejbližším okolí, vezmeme-li do ruky a třeba jen co nejzběžněji prolistujeme kupříkladu kterýkoliv Železnobrodský zpravodaj (konkrétně nejsoučasnější říjnové číslo), s nedůvěřivým pokýváním hlavou budeme muset pochopit a smířit se s tím, že nejen tyhle legrační a žernovné překlepy, ale i množství mnohem závažnějších gramatických chyb, chyby v syntaxi a interpunkci („Interpunkce není otázkou gramatiky, ale otázkou inteligence“ – prof. Šmilauer ) aj., a dokonce také podivné věcné chyby (o grafice nemluvme) najdeme i tady.
Že by se taky šilo horkou jehlou…?

Zeptáme-li na tuhle věc příslušných pracovnic v železnobrodském Turistickém a informačním středisku, je nám předloženo zcela jednoduché vysvětlení (smíříme se s ním?!), že ty chyby tam prostě jsou, ale že to četlo 5 lidí (slovy PĚT /!/lidí; z toho prý i jeden učitel češtiny /!/), takže by tam být neměly… A máte to!

Když si ale po téhle drobné zkušenosti uvědomíte, kdo a jak už v současné době mluví a může mluvit! v českém rozhlase (také na „kulturní“ stanici ČR 3–Vltava ), v českých televizích včetně té „veřejnoprávní“, v divadlech, ve školách, na univerzitách atp. atd., jak se stále hloub a hlouběji propadající pokleslost v jazyce a jazykové kultuře projevuje ve všech oblastech kultury obecně, a tudíž jak odráží současný, děsivě neutěšený stav rozbité české společnosti…, nelze se tomu divit…

A maně si jen se smutným vztekem připomínáte 66. Shakespearův sonet…
Re: Horká jehla?
od Petr Holman » 16 říj 2011 20:19
... A tak tu jsme hned u jedné dobré otázky: Určitě se mnou budeš souhlasit, že osoba odpovědného redaktora zodpovídá nejenom za obsahovou a formální stránku textu nebo věcnou správnost textu, jinak řečeno za komplexní přípravu textu, který má být uveřejněn, ale také za správnost stylistickou a jazykovou. Ano, ještě jednou: správnost stylistická a jazyková. To je přesně to a jen to, na co jsem byl v tomto fóru nucen a donucen reagovat. Nejsa psavec a sepisovatel, dál tedy jen co možná nejstručněji...

Jistě se mnou budeš souhlasit i v tom, že Zpravodaj se s onou předchozí podobou nedá srovnávat. Mnohé se podstatně vylepšilo. Papír i tisk jsou hezké a v pořádku, obálka působí moderně, vcelku přirozeně a nevtíravě, pestrý obsah přiměřený informačnímu charakteru čtyřicetistránkové tiskoviny. O to víc pak (nejenom mě!) mrzí, že těch (zbytečných!) chyb je tam (mluvím teď o posledním čísle) víc než zdrávo, a přitom by stačilo tak málo...

Jistě se mnou budeš souhlasit i v tom, že není zrovna košer zbytečné a nenáležité nadužívání uvozovek, míchat české uvozovky s anglickými, libovolně zaměňovat pomlčku a spojovník, slova dělit jakkoliv (těloc-vična?! ped-agog?!), velká písmena v češtině i jinde psát jen jaksi náhodně a podle citu (město Železný Brod x Město Železný Brod; Bridge to e[!]ducation; Český R[!]áj; Kurz N[!]ěmeckého jazyka; ... Brzy usne K[!]onipásek milý…), používat nesprávné akcenty ve francouzštině (Roblé[!]s, Centre Sé[!]vres), a to nebudeme mluvit o velmi zhusta chybné interpunkci (pozor: interpunkce je rodu ženského), o překlepech typu Milan Černohouza či Irena Obernannová nebo o vesele kuriózních, však smutných záměnách pacifický x pacifistický (u Johna Lennona; ach, už zase ty svůdné, často ale tak nepřesné a zavádějící „internetové zdroje“ a jejich nekritické přejímání!).

No ano, samo sebou, řeknou mnozí, máme však jistě mnohem podstatnější věci na práci (ani tady Nihil sub sole novum nebo Nihil novi sub sole, vyber si a polepši se), než se zabývat nějakými chybami a překlepy a chybějícími čárkami a co já vím… Já si to ale stále ještě nemyslím…, a když už čtu jakékoliv informace tady od nás od Jizery, budu přece jenom rád (nejenom já!), když i ony budou v pořádku a napsány (a profesionálně editovány a tištěny) dobrou češtinou… Toť vše... Howgh...     - BEZ KOMENTÁŘE- (JAZYKOVÁ REDAKCE: Dr. Petr Holman)

Předmět: Re: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Dobrý den paní Hýrková,

bohužel jsme asi zapomněli podotknou při žádosti o E- vstupenku aby byla také  funkční :D


Dobrý den pane starosto,

nevím jestli je  chyba ve zpravodaji  pouze jedna.

Dle mého když je letos výročí 80. let železnobrodského hokeje byl asi těžko založen v roce 1993.

S přáním klidného večera M.Michalíková

Předmět: Re: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Vážená paní Michalíková,

funkčnost E-vstupenky je podmíněna nainstalováním software dodavatelskou společností, již jsem to paní Hýrkové psala. Myslím, že poznámka o nutnosti podotknutí funkčnosti, je ryze účelová (správnější výraz je asi jízlivá, ale nechci se dostat na úroveň některých přispívatelů).

A k Vaší druhé poznámce. Za obsah jednotlivých příspěvků zodpovídají přispívatelé. Je pravdou, že v příspěvku o hokeji došlo k pochybení při přepisu a z roku 1933 se stal rok 1993, a potom tedy údaj "80 let železnobrodského hokeje" opravdu nesouhlasí. Nejlepším řešením je, když  přispívatelé posílají své příspěvky v elektronické podobě, protože faktický obsah příspěvku nelze uhlídat. V minulosti se to také stalo, ale to se v diskuzi takto veřejně neřešilo.

Vím, že kultura, zpravodaj a hlavně "já" jsme v Brodě téma číslo jedna. Snad mi uvěříte, že nebýt zpráv od jiných Broďáků o podpoře, asi bych to psychicky neunesla. Rozhodně nemám v úmyslu kohokoliv v diskuzním fóru kompromitovat, a "tahat" špínu. Názor nechť si vytvoří každý sám.

M Michalíková napsal(a):

Dobrý den paní Hýrková,

bohužel jsme asi zapomněli podotknou při žádosti o E- vstupenku aby byla také  funkční :D


Dobrý den pane starosto,

nevím jestli je  chyba ve zpravodaji  pouze jedna.

Dle mého když je letos výročí 80. let železnobrodského hokeje byl asi těžko založen v roce 1993.

S přáním klidného večera M.Michalíková

Předmět: Re: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Dobry den,  vim ze vam na skole Wikipedii zakazovali... ale me slovo "prispivatel" zni nejak nezvykle. Tak jsem se podival http://cs.wiktionary.org/wiki/p%C5%99isp%C4%9Bvatel  Chapu,  ze slovesa "prispel" "prispival" atd. maji ruzny vyznam  a  ja bych  z trojice moznych slov "prispevatel" "prispevovatel" "prispivatel" atd. povolil klidne vsechny.  Dle Wikipedie je ale spravne pouze to prvni :)

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Vážení a milí, 

jen pro upřesnění. Velkorysost mi nechybí, André. Pokud to tak vyznělo, omlouvám se, měla bych to napravit. Tak tedy: nerajtuji na pravopisných chybách, byť tato hrubka je celkem drsná. Jak jsem uvedla, jednalo se o poznámku na okraj.... Je to fakt jen pomyslná "třešinka na dortu". Mýliti se je lidské, o tom žádná. 

Jádro pudla a mého příspěvku, prosím, skutečně spatřujte v tom, že jsme se konečně propracovali zpět tam, kde jsme před něčím naprosto neuváženým krokem před rokem a půl byli. Jen s tím rozdílem, že Železný Brod sice JE na E-vstupence, ale tak akorát pro srandu králíkům. 

Rozkliknu-li si Chrastavu, Frýdlant atd atd, jsou na daném portále uvedeny všechny kulturní akce, včetně kin a přednášek, na které je možné si bez problému zarezervovat místo.... Rozkliknu-li Brod, nevidím NIC. Naše kulturní akce jsou nadále dobře utajené. ;-) Proboha, to je to opravdu tolik práce tento systém oživit a pečlivě zásobovat daty a informacemi?! 

Nevím, už mi to připadá jako lajdáckost či hrubá nedbalost, která Železný Brod směrem navenek akorát poškozuje. A fakt ze mě nemluví lenost, že bych nebyla schopná a ochotná si zajít pro vstupenky na místní infocentrum. Jen mi přijde dost podivné, abychom si (až sem konečně přijede hostovat letos Jezerka nebo divadlo z Příbrami) brali den dovolené a od sedmi stepovali v předprodeji. Tyhle časy jsou snad už pryč, ne?! 

Přeji všem hezký večer a Brodu a nejen Broďákům, aby nám konečně fungoval pohodlný a dostupný systém rezervací a předprodeje na naše pěkné akce, když už je tu máme... 

Martina Hýrková

Předmět: Re: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

na vysvětlenou k E-vstupence:

Hned 2. ledna 2014 byl v informačním centru zástupce firmy Elset s.r.o., provozovatel systému E-vstupenka, abychom mohly systém od ledna využívat. Dne 3. ledna jsme obdrželi e-mailem návrhy smluv. Potom již následuje obvyklá anabáze, podepsání smluv z naší strany a potvrzení smluv ze strany Elsetu. Bohužel software pro prodej E-vstupenky nemůžeme do počítače nainstalovat sami a musíme počkat na zástupce společnosti. Mimochodem díky vstřícnosti společnosti Elset byly prodávány vstupenky na úspěšný koncert Zuzany Stirské v kostele sv. Jakuba 6. ledna 2014. Pokud se chcete podívat na dokumentaci a korespondenci ohledně E-vstupenky, zastavte se za mnou osobně. Na závěr tedy odpověď na Vaši otázku: Ano, Brod bude své akce na E-vstupence prezentovat.

Program kina je dodáván do zpravodaje jako tiskové pdf z KC Kino Železný Brod de facto jako příloha zpravodaje.  Ano, chyba (překlep)  se v jinak perfektním programu KC Kino skutečně stala, a jsem ochotna za ni nést jako šéfredaktorka zpravodaje odpovědnost, i když mi doufám věříte, že bych rozhodně „cizý oběd“ nenapsalaJ


Předmět: Re: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Bc. Iva Chaloupková napsal(a):

na vysvětlenou k E-vstupence:

Hned 2. ledna 2014 byl v informačním centru zástupce firmy Elset s.r.o., provozovatel systému E-vstupenka, abychom mohly systém od ledna využívat. Dne 3. ledna jsme obdrželi e-mailem návrhy smluv. Potom již následuje obvyklá anabáze, podepsání smluv z naší strany a potvrzení smluv ze strany Elsetu. Bohužel software pro prodej E-vstupenky nemůžeme do počítače nainstalovat sami a musíme počkat na zástupce společnosti. Mimochodem díky vstřícnosti společnosti Elset byly prodávány vstupenky na úspěšný koncert Zuzany Stirské v kostele sv. Jakuba 6. ledna 2014. Pokud se chcete podívat na dokumentaci a korespondenci ohledně E-vstupenky, zastavte se za mnou osobně. Na závěr tedy odpověď na Vaši otázku: Ano, Brod bude své akce na E-vstupence prezentovat.

Program kina je dodáván do zpravodaje jako tiskové pdf z KC Kino Železný Brod de facto jako příloha zpravodaje.  Ano, chyba (překlep)  se v jinak perfektním programu KC Kino skutečně stala, a jsem ochotna za ni nést jako šéfredaktorka zpravodaje odpovědnost, i když mi doufám věříte, že bych rozhodně „cizý oběd“ nenapsalaJ

Martina Hýrková napsal(a):

Vážená paní Chaloupková, 
děkuji za Vaše vysvětlení. Do žádné Vaší korespondence a dokumentace rozhodně nahlížet nehodlám, tyhle ambice nemám. Pro mě jsou důležité a hmatatelné pouze výsledky Vaší práce. Hodně mě coby nadprůměrného konzumenta jakékoliv kultury potěšil návrat k E-vstupence a zanechání nesmyslného koketování s Ticketpro a podobnými pro náš region, nejen dle mého názoru, nerelevantními systémy předprodeje. Budu tedy doufat, že se necháte inspirovat např. Chrastavou a E-vstupenka vstoupí v život a bude funkční.  

 A k druhé části.... jsem funkcionalista každým coulem, ctím především obsah, takže forma je skutečně podružná, v tom dávám všem za pravdu. Nicméně Zpravodaj se stal v posledních letech průvodcem mnoha brodských domácností, jen jsem si tak vybavila své syny, až uvidí program kina. Starší se otřese a mladšímu bohužel zřejmě nepřijde nic divné, tipuji.... :-D Ale k tomu závěru... že byste rozhodně cizÝ oběd nenapsala, Vám tedy, budu věřit, i když je to přece úplně jedno.... jen mi pak nehraje to "abychom mohly systém od ledna využívat".  

S pozdravem, 

neodbytná příznivkyně internetových předprodejových a rezervačních portálů Martina Hýrková

Počet příspěvků: 24 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 >