Vše o Železném Brodě

Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Počet příspěvků: 24 zobrazené: 21 - 24
< 1 2 3 >

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Dobrý den pane Šporere,

díky za příspěvek. Souhlasím, je špatně, pokud se lidé bojí říci svůj názor. Proto jsme šli jako Občané pro změnu do voleb. Myslím, že Broďáci neměli prostor vyjádřit svůj názor, chyběly tu základní informace i prostor pro diskuzi.

Proto jako jednu z prvních věcí bylo zřízení tohoto diskuzního fóra. Dále jsme zavedli zveřejňování všech usnesení rady a zastupitelstva města, zveřejňování podkladů pro výběrová řízení a smluv, videozáznamy ze zastupitelstva, setkávání s občany a osadními výbory, otevřené info ve Zpravodaji a na webu, akce Otevřená radnice, … Mnohé radnice se této otevřenosti stále brání.

Diskuzní fórum byl nový prostor. Občané v Železném Brodě s ním neměli moc zkušeností a občas jsem zaznamenal určité zneklidnění: Co se to děje? Na fóru se něco probírá, tak to musí být průšvih! 
Dnes myslím, že Broďáci začínají brát věci v souvislostech. Vidí význam a hloubku problémů lépe. Mají více informací, pokud si je chtějí najít. Spousta lidí mi říká, že na fóru diskutuje jen pár lidí, ostatní se jen baví. Tím nesnižuji význam diskuzního fóra. Ale věci je opravdu třeba brát v souvislostech.

André Jakubička

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Dobrý den pane Jakubičko, k prvnímu odstavci vám mohu říci pouze to, že jestli se vám to podařilo, poznáte z počtu hlasů, které dostanete ve volbách. Ještě možná podotknu, že jedna vaše podřízená se svůj názor říct nebála a vaší podřízenou(z vlastní vůle?) již není. K druhému odstavci. Fakta které zde uvádíte nemůže nikdo popřít a patří vám za ně(a všem ostatním na MÚ) a za mnoho jiných věcí které se vám povedli (výstavba ve městě, kino apod.), uznání. Většina těchto „věcí“ se dá pořídit za peníze (dotace...). K životu však přirozeně (aniž bychom to dokázali ovlivnit) patří „věci“, které se za peníze pořídit nedají. O těch „věcech“ začínají lidé přemýšlet, když dělají přesně to, co popisujete v druhé části třetího odstavce. Na ty „věci“ se vás několik lidí zde na fóru ptalo. Jestli dostali odpověď? Opravdu si to netroufám posuzovat(ani na to nemám právo). Napadá mě, že na fóru diskutuje jen pár lidí proto, že já třeba přitom cítím docela strach (ze zesměšnění, odplaty, špatné zkušenosti atd.). Myslím ale, že zde na fóru je bezpečné prostředí. Přeji všem hezký den. Ivan Šporer

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Dobrý den pane Šporere,

cítím silnou podporu pro naši práci a děkuji všem, kteří nám ji dávají. Ale máte pravdu, teprve volby ukážou, jak Broďáci hodnotí naše výsledky a změny na radnici.

Myslím, že můžeme jít do voleb s čistým svědomím a jasnými výsledky. 

Hezký den všem

André Jakubička

Předmět: Kultura.... zase trapně E-vstupenka a Zpravodaj

Otevřený dopis p. starostovi, André Jakubičkovi.
Vážený pane starosto,
Obracím se k Vám veřejně, i přes Vaše přání takto nepsat, jelikož mám pocit práva, zveřejnit můj postoj k některým Vašim „prohlášením“, která mohou v některých občanech vyvolat dojem, že jsem útočný, vše kritizuji, s ničím nesouhlasím, je se mnou těžká diskuze atd… Není to pravda!
Kritizuji pouze konkrétní věci, které nejen z mého, nýbrž i právního pohledu nejsou tzv. „košér“. Trpělivě se dožaduji určitých odpovědí, ač to může vypadat jako neústupnost. Ale nemohu přeci souhlasit se zcela zcestnými a nepravdivými věcmi, které předkládáte a poté mi vyčítáte moji „zaujatost“. Nemajíce pak věcných a konkrétních argumentů, jak vyvrátit moje tvrzení, zaujímáte tzv. „pozici mrtvého brouka“, prohlašujíc, že již nebudete nijak komentovat, jelikož nebudete „ztrácet čas“ na diskuzním fóru zbytečnými věcmi. Jsou-li pro Vás otázky spravedlnosti, etiky a morálky „nepodstatnými“ pak asi podstatnější je např. „Liebigova vyhlídka, Hvězdná delegace míří do Brodu, Salon – výstava všech“ a jiná témata DF, kde velice promptně reagujete. Ne že bych Vám to chtěl vyčítat, to rozhodně ne, osobně jsem rád že i starosta má čas zasáhnout do takovýchto „odlehčených“ témat. Jen jaksi dávám na misky vah obě tvrzení…A že moje prohlášení jsou obsáhlá? Není to tím, že se snažím o co nejpodrobnější odůvodnění? A nebyla by už dávno ukončená v případě větší vstřícnosti a zájmu o objektivní vyřešení?
Neustále opakujete ta samá prohlášení o transparentnosti radnice, co se všechno v Brodě udělalo a další „sebechvála“. Neměl by to snad dělat občan? Tím samozřejmě vůbec nechci říkat či naznačovat, že se v Brodě neudělalo kus práce. To mi rozhodně nemůžete vkládat do úst! Vidím, jak se pokročilo vpřed a vážím si toho (bez pokrytectví). Ale nebyl bych to já, kdybych neměl opět ALE. Víte, jaksi jsme si zvykli rozplývat se nad odvedenou prací, a když „nás někdo nepochválí, musíme se pochválit sami“. Je přeci logické, že v normální společnosti si každý odvede svoji práci co nejlépe. Nebudu „rozdávat pochvaly či dárky“ řidiči autobusu, že mi zastaví na zastávce (a nevyloží mě v lese), instalatérovi, že mi po jeho opravě teče voda (z kohoutku a ne ze zdi), prodavačce, že mi prodá housky (místo aby mi vynadala) atp… Předpokládá se totiž, že to patří k jejich „povinnostem“. A u Vás, námi zvolených představitelů „obce“ se předpokládá, že budete vést „obec“ péčí řádného hospodáře. Domnívám se, že je to i oficielní termín? To znamená, že „obec“ bude „vzkvétat“, což přeloženo znamená: „věci půjdou dopředu“, budou se zdokonalovat. Zde pak je ještě potřeba oddělit, co je přirozený vývoj (evoluce) a co právě ona „přidaná hodnota“ jednotlivých osobností. Dále je taktéž potřeba vzít v úvahu i skutečnosti, které velice přesně vystihl ve svém příspěvku p. Šporer, a to: „Většina těchto „věcí“ se dá pořídit za peníze (dotace...). K životu však přirozeně (aniž bychom to dokázali ovlivnit) patří „věci“, které se za peníze pořídit nedají“… Těmito „věcmi“ mohou být např. mezilidské vztahy, slušnost, spravedlnost …
A ještě k oné tzv. transparentnosti. Ano, souhlasím i na tomto poli se udělalo kus práce, ale nedokončené, nedokonalé. Konkrétní a věcné výtky jsem uvedl již v minulých příspěvcích, (např. DF 28.01.2014, 14:29, kapitola ŽB zpravodaj) ale ještě přidám malý příklad. Je to asi jako kdybyste ve vyprahlých a suchých zónách Afriky vybudovali vodovodní síť ke každé „chýši“, přidali jim jako bonus splachovací WC a vanu na koupání ale vodovodní řád nebyl připojen ke zdroji vody, který chybí. Poté jste se pohoršovali, že si „nevděční“ lidé stěžují a lamentují na nefunkčnost. Přeci mají vodovod, ne? Tak co ještě chtějí! Stejné je to s naší/Vaší transparentností…
Prosím, přemýšlejte o obsahu mých slov, snažte se pochopit, co Vám chci říct. Nechci občany (lidi) našeho města rozdělovat na příznivce jedné či druhé strany, ale oslovit ty, kteří chtějí nalézt skutečnou spravedlnost, objektivitu v posuzování faktů, slušnost v jednání. Proto jsem i vyzval veřejně všechny, kteří se mnou nesouhlasí a mají k tomu věcné (ne obecné) výhrady, aby mi napsali či mi to sdělili. (DF 29.01.2014, 14:20, kapitola ŽB zpravodaj). Do dnešního dne jsem nezaznamenal ani jeden příspěvek, v reakci na tuto výzvu. Ani ze strany vedoucích představitelů radnice. Taktéž stále postrádám reakci/odpověď na mé námitky z 21.12.2013. Řekněte, jak si to mám vykládat?
Myslím, že vše podstatné jsem zde napsal, ostatně z mé strany jsem toho napsal až dost… Domníváte se, že se tím lidé baví? Trošku „sarkastický“ humor a nechce se mi věřit, že by naši spoluobčané měli tak „masochistické“ sklony. Asi by raději četli příznivější věci…

Slunce v duši všem, ze srdce přeje EM st.
Počet příspěvků: 24 zobrazené: 21 - 24
< 1 2 3 >