Vše o Železném Brodě

Nejen ten náš Zpravodaj...

Počet příspěvků: 25 zobrazené: 21 - 25
< 1 2 3 >

Předmět: Nejen ten náš Zpravodaj...

Vážená paní Chaloupková,

děkuji za Vaše vyjádření i k mému příspěvku, ale při vší úctě, teď už opravdu nevím, jestli si děláte legraci nebo jste tak nesmírně sebejistá a nad věcí, že jste nabyla pocitu, že tady jsme nějaké marné stádo ovcí….

Vaše tvrzení týkající se e-vstupenky, cituji: „Přes tento systém byl však prodán minimální počet vstupenek do Železného Brodu, lidé jej více využívali, pokud si chtěli objednat vstupenky např. do Divadla F.X.Šaldy v Liberci - což pro nás představovalo ve výsledku  "odliv návštěvníků“ je přece ryzí demagogie postrádající logiku… Odliv návštěvníků?! Co je tohle za úvahu? Vždyť celá věc je přece postavená zcela opačně… Lidé hledající akce v REGIONU, hledající kulturu v LBC, v F.X. Šaldy, v Liďákách..., a v mé generaci jich je požehnaně, mladších, dovoluji si tvrdit, dokonce převážná většina… vidí (resp. viděli) i akce v Železném Brodě. Kdo chtěl, mohl si vstupenky zakoupit na infu, kdo na to neměl čas nebo preferuje pohodlný a dnes už standardní systém předprodeje na internetu, mohl využít právě e-vstupenku. 

Lidé, kteří si z Brodu chtějí zajet za kulturou, totiž standardně používají internet a především pak regionálně zaměřenou e-vstupenku a ke kýženému výsledku se dopracují. Opravdu snad nejsme odkázaní na místní systém výlepu. Tak mi to totiž vyznívá.

Takže abych to shrnula, každý máme svůj pohled na svět, své subjektivní názory. Mně, na rozdíl od Vás, připadá přízemní a celkem pokrytecká zcela jiná věc, než Vám, a sice neuznat vlastní chybu…. To by totiž vypadalo takhle „ano, zrušení e-vstupenky byl krok vedle, jednalo se o nekvalifikované rozhodnutí, v dohledné době se k tomuto funkčnímu systému vrátíme.“  Místo toho dělat z (a zase si to dovolím použít) Broďáků křováky…. kteří, když jim zatajíme program v F.X. Šaldy, zůstanou doma a my nebudeme mít „odliv návštěvníků“, a ze zrušení e-vstupenky jakousi „strategii“, tak to je silná káva….

Takže pokud budeme mít opět funkční e-vstupenku, hurá! Hlavně, už aby to bylo, když jsme museli přes rok fungovat bez ní... Pokud by tento systém fungoval, skutečně nevěřím, že by tu paní Cibulková s panem Mrkvičkou museli hrát před 30ti lidmi... 

Ale nebudu se dál rozepisovat. Nechci se dostat do slovních přestřelek, kam to sklouzlo v diskuzi okolo Zpravodaje, kvůli čemuž jsem, jak v úvodu příspěvku uvádím, svůj příspěvek také psala odděleně. Takže si pouze na závěr dovolím prohlásit, že si plně stojím za svým tvrzením, že pro Brod byla e-vstupenka pozitivní a skutečným přínosem a potřebujeme ji úplně stejně jako participující Hrádek a Chrastava. (A to je od nich do divadla F.X. Šaldy ještě podstatně blíž... )    

Hodně úspěchů brodské kultuře, ať jen vzkvétá! 

Krásný večer a pohodový víkend všem lidem dobré vůle,

Hýrková Martina

Předmět: Nejen ten náš Zpravodaj...

Vážená paní Hýrková, vážená paní Michalíková, vážený pane Malafarino,

dovolte mi vyjádřit k tématům, které se dotýkají mé osoby. Ano, nejsem rodilý Broďák, nejsem ani rodilý Semilák, a mrzí mě -u některých lidí - přetrvávající averze vůči všem, kteří přijdou zvenčí, právě v době svobody, kdy se lidé stěhují, běžně dojíždějí za prací do jiného města apod. To je pro mě nepochopitelné, a musím říci, že i přízemní. Není pravdou, že mi skončí pracovní doba a v Brodě už nejsem. Naopak, trávím v našem (pokud nebudu osočena za použití tohoto přívlastku, ale já to tak cítím) městě daleko více času, než mi vyplývá z mé funkce. Už jsem uváděla, že s prací paní Malafarinové a jejím přístupem k lidem jsem problém nikdy neměla, vím o její vstřícnosti a nasazení. Znovu opakuji, že problém nastal až u mých připomínek ke zpravodaji a grafickému zpracování plakátů. Ovšem já jsem to nevnímala jako nekonstruktivní kritiku, i já musím kritiku svého nadřízeného respektovat a unést. 
A nyní k prodeji vstupenek a systému e-vstupenka. Musím říci, že předprodej vstupenek on-line je zcela běžnou záležitostí, stejně jako elektronická pokladna na informačních centrech. Prodejní software byl na TIC pořízen v tomto roce. Železný Brod byl jedním z posledních měst, kde se praktikoval na informačním centru "krabičkový systém". Prodej vstupenek on-line je naplánován v roce 2014, tak aby si lidé z jiných měst mohli vstupenku rezervovat a zakoupit z pohodlí domova. Do e-vstupenky byla vkládána představení pouze pražských divadel, která u nás hostovala. Přes tento systém byl však prodán minimální počet vstupenek do Železného Brodu, lidé jej více využívali, pokud si chtěli objednat vstupenky např. do Divadla F.X.Šaldy v Liberci - což pro nás představovalo ve výsledku  "odliv návštěvníků". Přesto tato služba bude od ledna opět k dispozici, právě kvůli připomínkám některých spoluobčanů. Otázkou zůstává volba výhodnějšího systému online prodej vstupenek, protože Železný Brod zůstával opět jedním z posledních měst v Libereckém kraji, kde se vstupenky na divadelní představení prodávají z mazety. Nevím, co více psát, podle mého se věci dopředu posouvají, ať to už jsou nové akce, modernější technologie, výraznější propagace města. Teď bych možná mohla vyjmenovat, kde všude Železný Brod nebyl viděn, nebylo o něm slyšet, ale to bych se vydala cestou, kterou se nechci ubírat.

Předmět: Nejen ten náš Zpravodaj...

   Srdečný pozdrav Mirce Michalíkové!
   Musím prohlásit, dokonce snad zakřičet, že tak věcný a krásný příspěvek jsem dlouho nečetl. Jako broďák, dokonce rozený broďák z něj cítím onu bolest v srdci, která je zapříčiněná ubližováním našemu krásnému městu a jeho obyvatelům a to od lidí, kteří, jak správně a výstižně poukazujete, nemají k němu vztah. Myslím, že je na čase, aby se ledy pohnuly "a vláda věcí tvých se k tobě lide navrátí" (zpívá Marta Kubišová). Současně oceňuji Vaši odvahu a "smekám". Státní úředníci si musí uvědomit, že jsou zde z naší vůle a peněz a rozhodně by neměli žít ve "svém světě úřednické nabubřelosti". A také, že lidé pečlivě sledují jejich předvolební rétoriku, kterou konfrontují poté s jejich činy. Potom se nesmí divit vystavenému účtu.
   Ještě jednou dík za překrásná slova.
   Slunce v duši, Ernesto Malafarina starší.

Předmět: Nejen ten náš Zpravodaj...

Dobrý den

nejen paní Hýrkové.

Také se počítám mezi ty, kteří mají v Brodě kořeny zapuštěné hodně hluboko, o to více mne mrzí, jaká je zde za poslední měsíce a roky nepříjemná atmosféra.

Lidé jsou naštvaní, mrzutí a čím dál více je slyšet, že jsou s žitím zde nespokojeni.

Stále častěji je slyšet, jak můžou rozhodovat lidi o tradicích, které tu máme, když nejsou z Brodu a ve většině případů zde ani nebydlí, jak můžou vědět, jak se nám tu žije, když na náměstí přijedou autem a když končí jejich pracovní doba, zase na parkovišti vlezou do auta a odjedou.  Oni tu nejsou o víkendech, večerech ani svátcích. Zkrátka oni tu jen pracují, oni tu nežijí. Ze svého hlediska místním, nejen starším lidem, dávám za pravdu.

Co lidem vadí?  Je toho bohužel dost! Starší lidi si o tom povídají na lavičkách, mladší si o tom povídají v práci, před obchodem nebo i před domem apod.

Takže jen menší shrnutí.

Je veliká škoda, že v době vysoké nezaměstnanosti dáváme ve výběrových řízeních přednost lidem a firmám odjinud - to u nás nemáme dost kvalifikovaných a šikovných lidí?

 

E-vstupenka- ano toto je hodně smutný konec něčeho, na co si lidé zvykli. V době počítačové techniky a internetu přejít zpět k papírování - no opravdu zvláštní věc. Nějak jsme ji vůbec

nepochopili, ale proč dělat věci jednoduše, když to jde i složitě. V dnešní uspěchané době si lidé nacházejí informace na internetu a ne na vývěsních deskách.

 

Vánoční stromeček- letos je opravdu nádherný, to se musí nechat, a že svítí přes den, tak to je naprosto super J , ale doprovodný program?

No už by mělo jít vedení  města mezi lidi si to poslechnout (citace pana Wericha“ Hej pane králi, nebuď líný, vem hadry a jdi mezi lidi“). Naštvat půl brodu hned na začátku adventu?  No to nebyl dobrý tah.

Že  rozsvěcení stromku a koledy od nejmenších je tradice, to mi nikdo nevymluví, to že letos to bylo více než smutné, to také ne. Děti ze ZUŠ se opravdu snažili, ale co jim to bylo platné, když je nikdo neslyšel.

Děti z mateřinek na rozsvěcení  stromečku zkrátka patří. A ne že ne. Jak bylo zmíněno:

mateřinka rozsvěcí už více než 10 let a neříkejte, že se program nemůže natáhnout o 10 min,

aby mohli vystoupit i děti ze ZUŠ. Dále do této tradice patří i odpočítávání, než se stromek rozsvítí…. Pak teprve vidíte tu radost dětí, které ani nedýchají, když slyší čísla tři, dva, jedna a teď.

O tuto radost byli děti také připraveni – důvod?

Nyní někdo namítne: zase nějaký hnidopich.

Ale to je omyl! Těchto nedostatků si všimli i děti ze základních škol, kteří pod stromečkem zpívat neměli, jen se na tuto akci velice těšili.

 

Dalším problém, který vadí nejen mně, ale i mnoha občanům, je zamezení přístupu k Jizeře

nejen v letní dny, ale i nyní, kdy na Jizeře plavou kačeny a rodiče je chodili s těmi nejmenšími

krmit, ale to zase znají jen ti místní.  Letošní léto bylo opravdu tropické, jak jistě uznáte,

a v době kdy lidé šetří každou korunu, není možné chodit denně na koupaliště. K tomu stejně

jako krmení kačen posloužil krásný plácek pod lávkou, kde se nejen koupalo, ale házely se i kamínky do vody. Kdo z našich dětí za pár let bude umět hodit kamenem ´´ žabáka´´ , a aby toho nebylo málo, tak schůdky, tedy spíše“ parodie na schůdky k Jizeře“, jsou za zábradlím, tak že má problém i dospělý člověk na ně vstoupit, natož sejít dolů. Kde jsou ty časy, kdy jako děti jsme leželi na dece na louce u Jizery a máchali si nohy v Jizeře?  No mám z toho pocit, že je Jizera radioaktivní, proto k ní nemáme volný přístup.

 

A na závěr bych chtěla ještě nakousnout další ožehavé téma, které je v posledních týdnech více než aktuální.

Jiráskovo nábřeží a jeho úpravy.

 Nechci a ani nebudu mluvit o dotacích, tato diskuse už proběhla. Je tu jiný problém a to v práci pana architekta, kterému buď vadí, že jsme město, které má rádo zeleň a děti, nebo u své práce nepoužívá selský rozum. Celé to začalo výstavbou chodníků.

 Ano, bylo potřeba udělat pár nových cestiček, protože lidi si cestu zkracovali přes kraj trávníku a nevypadalo to esteticky.  Nechápu však, proč cesty nebyly vystavěny právě na místech, které byly prošlapány, ale v půlce travnaté plochy . Proč musí být z chodníku udělaná křižovatka jak na Václaváku, div u ní nejsou semafory ? Proč tento prostor nebyl ponechán dětem na hraní ? Další úpravy byli  pozitivní – krásné dětské hřiště u paneláků. Děti je využívali celý rok a maminky se dočkali i odpadkových košů v jejich blízkosti.

Čeho jsme se ale dočkali nadále?  

Naprosto úžasných parkovišť – Jiráskovo nábřeží je příkladem toho, jak dokáže necitlivě k problému přistupovat člověk, který tu nebydlí.

Vystavět parkoviště metr od nového dětského hřiště – Bravo pane architekte, zde jste mne utvrdil, že by takové věci měl navrhovat ten, kdo je seznámen s tím, jak je nejen odpoledne, ale i dopoledne využívané hřiště, a ne ten, kdo sedí v kanceláři kilometry daleko a k práci mu poslouží jen papír, pravítko a tužka. Zde je další důvod, proč by vedení města mělo zaměstnávat místní obyvatele a ne vždy sáhnout po nejlevnější variantě.

Nejen mne a mé známé tato výstavba citlivě zasáhla. Jak do volno-časových aktivit dětí, tak i do estetického vzhledu celého Jiráskova nábřeží.  

 

Pane architekte, pane starosto, i vy ostatní, co rozhodujete o rekonstrukci

 našeho města: nechceme žít v betonovo - asfaltovém prostředí, nejsme Praha ani Brno,

 jsme Železný Brod -  mějte to prosím na paměti!!!

 

A poslední otázka na závěr - kdo bude hradit škodu lidem, kteří budou mít poškozená auta od

kamínků, které jsou jako podloží na dětských hřištích? Nebo snad natáhnete kolem hřišť a pískovišť síť?

Děti totiž od házení kamínků a míčů neuhlídáte. Je město na tuto nepříjemnost připraveno, nebo se hřiště po pár zničených autech pro děti uzavře?

 

Všem, kdo jste dočetli až sem, moc děkuji za pozornost a čas na to vynaložený.

 

Přeji klidný advent a krásné vánoční svátky nejen dětem, ale i nám dospělým.

 

Mirka Michalíková

Předmět: Nejen ten náš Zpravodaj...

Dobrý den všem. Jsem Broďačka a velká patriotka. Má rodina zde žije již po generace. Když můžu v Brodě podpořit dobrou věc, neváhám (ať už je to organizace ohňostroje na stavidlech či podpora rallye Jizera), to se snad i obecně ví. Brod mám hluboko v srdcia na jeho osudu mi záleží.

Nechci se namíchat do předchozího příspěvku o Železnobrodském zpravodaji, neb o věci příliš málo vím a necítím se kompetentní se k tomu vyjadřovat. Dovolila jsem si proto otevřít v místní diskuzi příspěvek vlastní. Snad prominete...

K čemu se ale vyjádřit chci, to je práce paní Malafarinové.Já osobně jsem měla čest jak s ní, tak i s paní Matějkovou, spolupracovat. Obě byly vždy velice ochotné, nemůžu říct půl slova. Když jsem v Brodě organizovala besedu pana Hrabici (mj. vyprodanou, místo předpokládaných 60-70 účastníků, 116 platících), paní Malafarinová ve svém volnu (i se svými dětmi, pro které neměla hlídání) odemykala, uzamykala prostory, pomáhala se stěhováním židlí, s výběrem vstupného a organizací celé akce. Ještě jednou, nahlas a zde - díky!

Tak jak paní Malafarinovou znám a znám její nasazení při různých kulturních akcích, ale i způsob jejího vystupování, dovoluji si pochybovat, že by zrovna ona nebyla přístupná kritice ze strany kohokoliv, resp. své nadřízené, pokud by tato byla jen trochu věcná a opodstatněná. A představit si paní Malafarinovou, jak přechází do útoku... tak to mi nejde ani ve sportu, natož v jednání s lidmi. :-D

Naopak, musím říci, že jsem několikrát v poslední době vznášela kritiku na odboru kultury na v současnosti praktikovaný systém předprodeje vstupenek. Sorry, ale pokud Brod "zmizí" z úspěšného a funkčního systému e-vstupenka, je to nesmyslné rozhodnutí, které Brodu pouze uškodilo. Lidé z regionu jsou zvyklí, že se přes e-vstupenku o akcích dozví a pohodlně si na ně zarezervují vstupenky. Fungují takto Chrastava, Frýdlant, Liberec, Jablonec...... včetně permanentně vyprodaného klubu Na Rampě. Na moji opakovanou kritiku mi bylo řečeno, že to bylo rozhodnutí nové paní vedoucí a byla to jedna z prvních věcí, které udělala. Pak by se ovšem měla nová paní vedoucí hluboce zamyslet. Je jen její vinou a na její odpovědnosti, že musela Vilma Cibulková v Brodě hrát před 30 lidmi! To je normálně ostuda. A přitom Brod byl a je kulturní. Kvalitní představení jsou vždy vyprodaná do posledního místa. Tedy... pokud se o nich ví, že......

Paní Malafarinové si tedy dovoluji upřímně popřát v jakémkoliv novém působišti hodně zdaru a úspěchů a ještě jednou děkuji za spolupráci. Paní Malafarinová může ve svůj poslední den své pracoviště na železnobrodské radnici rozhodně opustit hrdě a se vztyčenou hlavou. A na závěr a zcela na okraj jen má zcela osobní a subjektivní poznámka - cítím velmi trpkou pachuť a smutek, když se Broďačka, která svoji práci dělá více než dobře (nová tvář našeho Zpravodaje budiž toho důkazem) nechá znechutit a vyštípat....

Krásný den všem LIDEM DOBRÉ VŮLE, martina hýrková 

Počet příspěvků: 25 zobrazené: 21 - 25
< 1 2 3 >