Vše o Železném Brodě

Nejen ten náš Zpravodaj...

Počet příspěvků: 25 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 >

Předmět: Re: Nejen ten náš Zpravodaj...

Dobry den, ne vsichni co se presto  citi byt Brodaky dochazi  pravidelne na  mistni radnici. Jsou taci, ktere komunikace stylem "Ctete v patricny moment prislusnou vyhlasku  na radnici!"  mine. Pripadne takoveto vyhlasky vyhledavaji s podobnou chuti,  jako poslech mistniho rozhlasu. (V  mem detstvi pred tim  malo srozumitelnym  proudem slov hlasatelky vzdycky zahrali nejakou tu  budovatelskou pisen: "Kupredu, leva!" apod. A ja se snazil jit tak, aby to nebylo do kroku... Furt ty pisne slysim, kdyz  se spusti onen - stale stejne kraplavy - hlas mestskeho amplionu :) 

V dnesni dobe by takoveto navrhy reseni mely prece  viset (trvale a viditelne!)  hlavne na internetu

Jeste k autobusovemu  terminalu. Ten novy  turnovsky mi prijde strasne  nepovedeny. (Takovehle betonove hnusoty s ovzdusim znecistenym  vyfuky autobusu  se v EU houfne stavely pred 30 a vice lety, ted tenhle konstrukcni vzor  zjevne dodatecne  dolehl  i k nam.)  A neni to  jen z duvodu pokracujiciho chatrani prilehleho vlakoveho nadrazi.  A to je pritom  turnovske nadrazi asi tak 10  krat dulezitejsim dopravnim uzlem, nez nadrazi  v Brode



 Návrh řešení Jiráskova nábřeží visel ve vitríně v přízemí radnice




Předmět: Nejen ten náš Zpravodaj...

Hezký den všem,

pesimismus vládne světu?
Blbá nálada není jen v Brodě, je v celé republice. Nedomnívejme se, že Železný Brod je na tom nějak špatně, myslím, že patříme k lepšímu průměru, a to ve většině oblastí.

Co se týče toho, jak se daří samotnému Brodu: některé věci se daří více, některé méně. Tak to v životě chodí. Trvám ale na tom, že jsme na dobré cestě, Brod jde nahoru. Změnilo se mnoho věcí, z těch hlavních třeba otevřenost samosprávy, zveřejňování informací, zapojení občanů do spolurozhodování, průhlednost zadávání zakázek, finanční situace, úroveň bydlení, stavební aktivita - jasné výsledky. Změnila se i kultura, přibyly nové akce, ty tradiční se snažíme pozvedat.  
Dluhy z minula ale nedoženeme za pár let, a stejně tak, stále bude co dělat i za 10 let, stále bude co zlepšovat. Důležitý je směr a ten, věřím, jsme nabrali dobrý.

André Jakubička


Předmět: Re: Nejen ten náš Zpravodaj...

 

André Jakubička napsal(a):

Hezký den všem,

pesimismus vládne světu?
Blbá nálada není jen v Brodě, je v celé republice. Nedomnívejme se, že Železný Brod je na tom nějak špatně, myslím, že patříme k lepšímu průměru, a to ve většině oblastí.

Co se týče toho, jak se daří samotnému Brodu: některé věci se daří více, některé méně. Tak to v životě chodí. Trvám ale na tom, že jsme na dobré cestě, Brod jde nahoru. Změnilo se mnoho věcí, z těch hlavních třeba otevřenost samosprávy, zveřejňování informací, zapojení občanů do spolurozhodování, průhlednost zadávání zakázek, finanční situace, úroveň bydlení, stavební aktivita - jasné výsledky. Změnila se i kultura, přibyly nové akce, ty tradiční se snažíme pozvedat.  
Dluhy z minula ale nedoženeme za pár let, a stejně tak, stále bude co dělat i za 10 let, stále bude co zlepšovat. Důležitý je směr a ten, věřím, jsme nabrali dobrý.

André Jakubička


 Souhlasím s každým vaším slovem. Bohužel k 1.odstavci a naštěstí k 2.odstavci. 

I já jsem rodák z Brodu, ale myšlení kritiků je mi naprosto cizí!  Za razantní změny v Brodě jsem vděčná, ať je realizoval ze současného vedení kdokoli a odkudkoli. Cením si zj. otevřenosti! Být manažerem demokratem je náročné, o tom se píše i v publikacích na téma Management. Zdá se, že jdete tímto směrem a to je fajn! Nenechte se otrávit!   Ivana Štěpánová


Předmět: Nejen ten náš Zpravodaj...

Zdravím paní Michalíkovou, 
moc krásně a hlavně didakticky napsáno. ;-) 

Pane Tribučku, 
Vás též zdravím. Musím předeslat, že si tady na diskuzním fóru neléčím žádný kulturní mindrák ani sem nepřispívám v rámci nějaké psychoterapie. :-D
Věci by ale dle mého měly mít na světě svůj řád a morálka je jen jedna. Každý sice máme svůj subjektivní pohled na věci, lidi a dění kolem sebe, ale objektivně hranice a prostor, ve kterém bychom se měli pohybovat, nám jsou dány. A pro slušného člověka, navíc dobré vůle,  by náhled neměl být zcela diametrálně odlišný. 
Takže ano, já opravdu věřím ve zlepšení, já opravdu věřím, že vedení města nezavedlo diskuzní fórum jen proto, aby ušetřilo za předplatné mf dnes a početlo si. Možná si za půl roku řeknu "jak jsi stará, tak jsi naivní, mohlas tehdy raději napéct o várku perníčků navíc, kdybys to hodila za hlavu." Ale to bych se asi za sebe trochu styděla. Nejsem ten typ, co bude sedět doma, nadávat, skuhrat. Pro to jsem se nenarodila. A Brod mám až příliš hluboko v srdci, abych ztrácela víru.... Vše je vývoj. I čas je velmi mocný faktor. ;-)
Krásné Vánoce všem, mh
 

Předmět: Nejen ten náš Zpravodaj...

Paní Hýrková a paní Michalíková. S

ice jste se rozepsaly dobře a hodně jste toho vystihly, ale “ psi štěkají a karavana táhne dál“. Omlouvám se za to, co jsem napsal, ale pokud pročítám diskuze, vidíte nějaké reakce na připomínky pisatelů zde? Já jsem zpočátku diskuze zkoušel reagovat na určité věci, které se mi nepozdávaly, ale usoudil jsem, že je to zbytečné. Ať se to týká dětských hřišť, webových stránek, připomínek ohledně přestavby autobusového nádraží atd. atd.

Co jsem se dověděl? Že je to úplně jedno, že si to město udělá po svém. Viz třeba webové stránky. Jsou úplně jiné, než bylo zadání, ale prostě jsou. A třeba v tomto případě mě to mrzí docela dost, protože jak jsem zde v diskuzi psal, dostal jsem na email návrh který byl takový jako bylo zadání, členění na ty sekce, ale vybrán nebyl. Proč? To jsem se nedověděl, i když jsem se ptal. Takže se stále domnívám, že hořel termín na dotaci a muselo se něco vybrat.

Terminál a autobusové nádraží. Odpověď pana ing. Macha, že se vše ověří až během provozu, mi přijde víceméně komická. Protože pak, už na nějaké změny bude pozdě. Mimochodem, sami řidiči autobusů jsou z této plánované úpravy rozpačití.

Paní Michálková se diví nad způsobem práce architekta. Já ne. Po té co jsem se v odpovědi od pana ing. Macha ohledně přestavby Sokolovny dočetl „  Tento návrh se objevil v úplně první verzi studie řešení, kdy autor úplně detailně neřešil majetkové vztahy.   Což jsem již raději nekomentoval. Protože se domnívám, že v prvé řadě by měl nějaký návrh architekta respektovat a řešit majetkové vztahy.

V Brodě již třetím rokem nebydlím, ale stále tam jezdím za rodiči. A mám zde stále spoustu přátel a známých. A tyhle problémy by mě již zajímat nemuseli, ale vzhledem k tomu, že mám Brod stále rád, tak mě zajímají. Ale abych se už kvůli tomu rozčiloval? Nebo, dokonce, doufal, že se něco změní?

Předmět: Nejen ten náš Zpravodaj...

Paní Chaloupková,

Svůj názor jsem chtěla vyjádřit pouze v jednom komentáři a více se k tomu nevracet.

Bohužel Vaše odpovědi, i když jsem si dlouho seděla na prstech, mne tedy klidnou nenechaly.

 

Nejsme stádo ovcí, nejsme ovčani, ale Občani města Železný Brod, a když se nám něco nelíbí, tak to řekneme nahlas. Je rok 2013 ne 1968 !!! Je to tak a zkuste to tak brát .

 

Ano, je pravda, že se lidé za prací stěhují i do jiných měst, ale v drtivé většině nerozhodují za tisíce obyvatel o věcech, s kterými nejsou patriotně ani srdečně spjati.

Když už se na takový post dostanou, měli by se ke svěřeným tradicím a zvyklostem chovat velice citlivě.

 

A nyní k tématu My Broďáci – Vy neBroďáci

 

Můžete se sice cítit jako Broďačka, ale vžité tradice nejdříve musíte pochopit a vcítit se do nich, sžít se s nimi, a na to nestačí jen pár měsíců do města jen dojíždět. Lidé jsou hrdí na to, že jsou občany města, a každý necitlivý zásah jim připadá jako zneuctění toho, co jejich předkové pracně budovali.

 

 

Broďák nemusí být bezpodmínečně narozen v Brodě - jsou tu i lidé, kteří tu už nějakou dobu žíjí a mají k městu vztah. Ty dělíme  v dobrém slova smyslu na přivandrovalce a naplaveninu.

Přivandrovalec přišel proti proudu vody a naplavenina k nám přitekla po vodě.

Toto nejsou urážky v žádném slova smyslu. I oni jsou po čase broďáci, i když nemají kořeny zde.  Přemýšlí však jako Broďáci.

Vy neBroďáci  sem dojíždíte pouze za prací ( to že strávíte o pár hodin nad pracovní dobu ve městě stále neznamená, že v něm žijete).

Broďáci dojíždějí také za prací do Turnova, Liberce, Jablonce , Mladé Boleslavi a myslíte si, že o sobě říkají, jací jsou to Turnováci, Liberečáci, Jablonečáci nebo snad Boleslaváci ?

Ne, jsou jsou to Broďáci, jelikož žijí v Brodě.

 

Jako příklad bych mohla uvést toto: když byla sdílena tato diskuse na internetu člověkem,

který žije v Brodě skoro 20 let, tak pokorně napsal “ Vážení přátelé, tohle nejde komentovat,

s tím se musí souhlasit. A to jsem přivandrovalec, i když po tolika letech snad už i trochu BROĎÁK.?! “

 

Paní Chaloupková, aby jste si nemyslela, že jenom umím kritizovat a chválu ode mne neuslyšíte. Umím i pochválit, když se mi něco líbí – kulturnímu středisku patří i chvála.

Například za krásnou znělku do kina. Tato novinka se velice povedla a i dětem, což jak víte jsou nejkritičtější diváci, se líbila.

Dobrý tahem byly i letní koncerty nejen pro mladé, různé výstavy, zapojení se do akce Brody v Brodě – jak vidíte, i to pozitivum vnímám .

S přáním hezkého večera M.Michalíková

Předmět: Nejen ten náš Zpravodaj...

Dobrý večer všem.

Zdravím, pane Vele,

děkuji za pozdrav. Nerada sahám k veřejné kritice a připomínkám, konec konců jsem zde poprvé, ale jak vidím, není nápad s diskuzním fórem tak špatný. Spousta věcí se zde dá osvětlit…. 

Teda pane Malafarino,

Vy jste se mi sem nastěhoval…. Co to je? Was soll denn das? Che cosa è? Ne, vážně, zdravím Vás. Přiznám se, že v první chvíli jsem měla dojem, že děláte své snaše tím, v jakém rozsahu jste diskuzi pojal, medvědí službu, ale musím přiznat, že když jsem našla „disciplínu“ se začíst, názor jsem změnila. Ono sice nikdy nic není jen černé nebo bílé, ale pravda je, že morálka je jen jedna. A v tomto Vašem příspěvku je zásadní přesně jedna věc, ano POKORA. V tom se plně shodneme. Navíc jsem si nyní přečetla příspěvek Vaší snachy na diskuzi Železnobrodský zpravodaj a jak je vidět, podpora rodiny ji pomáhá celou neradostnou situaci zvládnout.

Paní Chaloupková,

děkuji Vám za Vaši reakci. Můj příspěvek do diskuze byl zcela ojedinělou, a myslela jsem si, že i jednorázovou, záležitostí, nicméně, na Vaši odpověď bych asi měla reagovat, tak se o to pokusím… Vězte, že jsem prosta jakýchkoliv osobních zájmů, že jsem natolik zralá a zkušená a tolik jsem toho prožila, že vím, že jen kritizovat by bylo opravdu laciné….  Nicméně tak, jak jste svoji odpověď pojala a prezentovala, nemohu pominout určité okolnosti a reagovat…. Dovolím si tak pouze okomentovat Vaše tvrzení v odpovědi na můj příspěvek. Děkuji za pochopení.

ad 2. Pokud jste představení Druhá smrt Johanky z Arku sjednala za velmi výhodných podmínek, pak tyto musely zřejmě být na hranici benefice pro Brod, aby finanční dotace této akce ani při pouhých 30ti divácích nepřesáhla obvyklou výši dotace na kulturní akci podobného typu (tedy divadelní představení pražských divadel.)  Neznám sice ani cenu představení, ani výši poplatku pro OSA, ale dovedu si ze zkušeností představit, že toto představení stálo Brod řádově desetitisíce korun. Pokud to tak není, omlouvám se, že „vytvářím domněnky.“ Nicméně… chápu správně, že přesto, že jste byla od představení zrazována a toto bylo v rozmezí týdne s jiným kusem, jste rozhodla toto představení uspořádat? Pokud ano, pak mi nezbývá, než Vám dát za pravdu, že propad návštěvnosti nebyl způsoben chybou v propagaci, ale již chybou v plánování. Jen za to tak trochu platíme my všichni, nemyslíte?

ad 3. Je dobře a jediné logické řešení, že E-vstupenka bude v lednu zresuscitována a bude sloužit. „Efektivita“, o které říkáte, že byla důvodem, proč jste Vy rozhodla tento systém zrušit, může být také pouze subjektivní, nemyslíte? Je to spíše o tom, že se o Brodu a jeho akcích „ví“. Spousta lidí si „lupení“ klidně koupí fyzicky a ušetří desetikorunu za stažení e-vstupenky, ale stále máte přehled, kdykoliv systém otevřete, co se kde děje a chystá a když to řeknu hloupě, je to pro člověka takový kulturní outlook a nic mu neuteče… Ale to už bych se fakt  trapně opakovala… Jinak nesouhlasím, že by na výběr přicházelo v úvahu reálně velmi mnoho systémů… Společností a systémů zabezpečujících online předprodej je vskutku mnoho, ale vzhledem k velikosti Brodu, poloze v regionu a cílové skupině, kterou naše kulturní akce oslovují, budete těžko volit Ticketpro, Ticketstream apod. Leda že byste měla ambice uspořádat v Brodě koncert Bruce Springsteena nebo Joe Cockera, to by pak samozřejmě bylo relevantní… Ano, rozhodnutí o zrušení e-vstupenky považuji za skutečný amatérismus, za tím si stojím tak, jako Vy za Johankou ;-). Nevidím důvod, chodit za Vámi do kanceláře, i když jsem se o to v minulých měsících přesně 4x pokusila (paní Matějková a Malafarinová to obě ví), protože jsem měla zájem o spolupráci ve formě pronájmu divadla na 3 akce. Nikdy jsem Vás ovšem nezastihla, takže jsme neměly možnost se potkat. Za pozvání tedy děkuji, ale nebudu Vás připravovat o drahocenný čas, který můžete využít produktivněji, ono totiž nejde o řešení nějakého mého osobního kulturního mindráku, ale o funkční řešení pro BROD. Předpokládám tedy, že spíše budu mít zájem a využiji možnosti navštívit některé z příštích veřejných zasedání zastupitelstva města, pokud bude na programu koncepce kultury apod. Ráda si udělám ucelenější obrázek.  Tomu jsem se nikdy nebránila. Myslím si dokonce, že by po všem, co se tu momentálně rozvířilo, nebylo nějaké „kulturně orientované“ zastupitelstvo od věci… ;-) Dokonce by bylo i fajn a fér, abyste všichni z odboru kultury dostali rovnou šanci se k situaci vyjádřit…. Ale jinak…každou dobrou věc na poli kultury i ráda podpořím, jak jsem již uvedla ve svém prvním příspěvku.

ad 4. Nepoužila jsem "My Broďáci a Vy neBroďáci“ to je také „vkládání do úst“, použila jsem pouze Broďáci a nepředpokládala jsem, že by se to mělo dotknout Vás, spíše jsem nechtěla urazit obyvatele přilehlých vsí, které k Brodu patří a přitom je jejich zájem o kulturu a její rozvoj v Brodě jistě stejně intenzivní, jako ten náš. Pokud tedy chcete s plným nasazením pracovat pro blaho brodské kultury a nebýt slonem v porcelánu, pak Vám to budiž ke cti. Ale, promiňte, to, že tvrdíte, že se cítíte jako Broďák, to Vám opravdu nevěřím… Možná jste to i myslela jinak… jen méně šikovně formulovala… nebo jsem to já úplně nepochopila, pak se upřímně omlouvám, ale je to pro mě skutečně nedůvěryhodné. Taková předvolební kobliha se mi vybaví… Trochu mi to připadá, jako kdybych se já při bezmála 100kg živé rozkoše nahlas deklarovala, jak se cítím štíhlá a pružná…  A teď to opravdu neberte zle. Asi by ale přece bylo zdravé, když bydlíte a žijete ve „svém“ městě, cítit se jako Hradečák, Semilák, Vysočák, ne? To svědčí o zdravých kořenech. Hrozně nerada do této diskuze dál zabředám….  Myslím, že je nefér vůči Vám, ale i nám….

 

S přáním pohodového víkendu všem, Martina Hýrková 

Předmět: Nejen ten náš Zpravodaj...

Zdravím všechny
a obracím se k pí.Bc Ivě Chaloupkové. Nechtěl jsem původně vstupovat do tohoto oddílu, aby se z toho nestalo „čtení na dlouhé večery“, ale jak se říká „čeho je moc, toho je příliš“.
Je neuvěřitelné, s jakým nábojem se snažíte ze všeho „vylhat“ (doufám že chápete, co tímto obratem myslím, tzn. někdy i za použití polopravd nebo „upravených“ a ve Vámi vyhovujícím kontextu prezentovaných pravd), ale vůbec jste nepochopila, o co tady jde! Ono totiž v podstatě nejde ani tak o e-vstupenku, rozsvěcení vánočního stromku, „nepovedené“ představení či dokonce cenzuru ve zpravodaji a jiné „přehmaty“. Ono totiž tady jde o tzv.“pokoru“, tj.skutečnou úctu k jiným lidem a jejich názorům, skutečnou úctu ke zvyklostem, skutečné respektování přání a tužeb zdejších lidí a nepošlapávání jejich názorů; o morální profil jedince. On totiž problém, jak se domnívám, je ve Vás a potažmu, jak vyplynulo z poměrně náročné diskuse i v nejvyšších patrech naší radnice. Tomuto problému se říká „nabubřelost“, pocit nadřazenosti a jakéhosi pocitu neomylnosti, vč touhy „převychovávat“a jakýmkoliv způsobem tlačit ostatní tam, kam se „JÁ“ domnívám, že je správné. . Nemohu zde jinak, než poukázat na skutečnost, že tyto „nešvary“ (a kam se až dostaly ví každý) používal i minulý „totalitní režim“, všichni neblaze proslulí diktátoři a neochvějní vládci. Všem, dříve či později „odzvonilo“ A nemusí se ani skrývat za „transparentnost“ videozáznamů, „otevřenost“ k jakési diskusi, v níž ovšem patřičně upraví pravdu…Důležité totiž jsou činy a způsob chování. Existuje totiž jakási „energetická osa“ a to „myšlenka – slovo – čin“, která musí být v souladu – harmonii. Čím větší je nesoulad mezi těmito třemi faktory, tím více je narušen „tok pozitivní energie“, tím více naše tělo „fyzické i duševní“ trpí, aniž si to třeba uvědomujeme. Z tohoto základního principu vychází v podstatě všechna náboženství, východní filozofie a dnes i naše medicína zvolna začíná objevovat tuto závislost. Lékaři to označují jako psychosomatické příčiny onemocnění (důvody bývají označovány jako stres, chvat doby, nevhodná životospráva a jiné, ale v pozadí vždy najdeme tuto „osu“). Každý je pak svobodný tuto myšlenku přijmout, event.se s ní ztotožnit a nebo ne. Ale to by opět bylo delší…
A teď k Vašemu „My Broďáci a Vy neBroďáci“. Ono totiž vůbec nezáleží na tom, jak se cítíte Vy, ale jak Vás vnímají místní lidé, kteří jsou skutečnými Broďáky (ať už se zde narodili a nebo sem přišli a „zapadli“ do prostředí). Docela rád bych hovořil s těmi, jak Vy říkáte, že Vás vnímají jako „Broďačku“. Nejedná se náhodou o Vaši „kamarádku“, která „rozpíchala“ ochotnický divadelní spolek a má na svědomí právě „výpověd“ A.Malafarinové. Protože se domnívám, že právě ona od spousty místních již jako „Broďačka“ není vnímána. (Jak je to s tím příslovím „Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá“.) A že se Vám zdá přízemní to, že je někdo skutečným Broďákem to je další důkaz Vašeho nepochopení slova vlastenectví, rodáctví., pocitu sounáležitosti s nějakým etnikem, rodným místem, vlastí, komunitou lidí smýšlejícími obdobně. K tomu je velmi dobré mít velkou úctu, neb tím zraňujete to nejhlubší cítění…(Můj táta, záměrně nepíši otec, sem přišel až z Itálie, vzal to sice trochu oklikou přes 2. Světovou válku a 3 německé koncentrační tábory, zde zapustil kořeny, lidé ho postupně přijali za svého a časem se stal skutečným Broďákem i přes odlišnou národnost a jiné rodné místo. Zde chtěl zemřít a zde chtěl být pochován.Kdo ho znal ví o čem mluvím)… Tomu se říká pocit sounáležitosti! A víte proč? Nikdy se nesnažil lidem vnutit to, co odmítají.
Přidám ještě jednu epizodu. Když jsem v r.1986 byl „přinucen“ zůstat v Itálii i s rodinou, moje manželka si na školních schůzkách posteskla, že si nějak nemůže zvyknout na místní zvyklosti (zvláště velké folklorní odlišnosti) a nějak se jí nedaří to vstřebat. Přišly za ní „sousedky“ s pozváním do tzv. „místního rodinného spolku“ a padla velice přesná věta. „Ale Lenko, Ty jsi přišla do našeho prostředí a musíš se snažit přijmout naše zvyklosti“ (je už běžným zvykem, že si lidé „tykají“ pro lepší pocit sblížení, promiňte, ale musím to uvést doslovně: ne proto že se „snadněji říká Ty vole než Vy vole“). Velká pravda a hluboký význam těchto slov, zvláště dnes, při velké migraci i národnostních etnik. Tím nevylučuji rozhodně i možnost čerpat některé jejich zkušenosti a zvyklosti, ale s rozumem. Nikoho přeci nenapadne vysadit tady u nás olivovník či pomeranče atp. Je to obdobné, ale ne to samé.
Vrátím se k Vám po úvodu, který jsem považoval za vhodné rozvést. Z Vašich textů na mne jasně dýchá právě ona nechuť „pokory“, tak jak ji popisuji výše. Např. „jsem domlouvala, (představení), …zatím nemám vybranou společnost…“ (s kým z „Broďáků“ jste se radila před konečným Vaším rozhodnutím, na které jako vedoucí máte samozřejmě právo, ale nesete za něj taktéž zodpovědnost, které se snažíte vyhnout). Dále i určitého pocitu zviditelnit se (13.12.13, 17:53) závěr příspěvku: „Teď bych možná… …kterou se nechci ubírat“.) Domnívám se, právě zde se „pyšníte cizím peřím“, neboť za spoustou „zviditelnění“ Železného Brodu stojí tým pracovnic IKS a z Vaší strany se jedná v mnoha případech pouze o připojený podpis.
Věřte mi, že skutečně nejsem rád, když píši tyto řádky, spíše je mi z nich smutno, jelikož se nepovažuji za konfliktní typ. To moje „rejpalství“ je za účelem odhalení křivd, nepravd a intrik…tak, aby si lidé mohli udělat vlastní bilanci celého problému. A možná, že i Vy začnete třeba nad sebou přemýšlet, třeba vyhledáte někoho objektivního a nestranného, který s Vámi věci probere a řekne Vám své. Třeba jednoho dne Vaše duše bude čistší a já si rád ze srdce s Vámi podám ruku s vědomím, že možná o kousíček tohoto jsem se zasloužil právě prozatímně pro Vás mými nepříjemnými slovy. Zatím jsem bohužel spíše připraven očekávat nějaký protiúder (po zkušenostech možná i ne zcela čistý), ale to je úděl pravdy.
Srdce v duši všem, Ernesto Malafarina starší.

Předmět: Nejen ten náš Zpravodaj...

Vážená paní Hýrková,

1.Souhlasím s Vámi, že on-line předprodej vstupenek je již dnes standardní službou
2. Představení Druhá smrt Johanky z Arku: realizaci představení jsem domlouvala pro Železný Brod přímo s paní režisérkou Světlanou Lazarovou při veřejné zkoušce v Praze a to  za velmi výhodných podmínek. A to i přes to, že jsem byla některými Broďáky zrazována, že se nejedná vyloženě o komedii s populárními herci, které jsou nejúspěšnější návštěvností. Představení Druhá smrt Johanky z Arku bylo mj. vyznamenáno na Mezinárodním festivalu v Plovdivu prestižní cenou. Ale to odbíhám. Myslím, že propad v návštěvnosti byl způsoben faktem, že o týden později byla premiéra našeho ochotnického souboru a vyšla i upoutávka na představení s Ivanou Chýlkovou a Evou Holubovou - ne chybou v propagaci. Potud snad jen k Johance.
3. E-vstupenka bude v lednu nastavena. Nemohu konstatovat, kolik občanů Brodu a obyvatel regionu ji využívá. Nicméně počet vstupenek na naše brodská představení přes E-vstupenku byl zanedbatelný. Právě efektivita byla důvodem mého rozhodnutí systém E-vstupenky nevyužívat. K systému E-vstupenka se vracíme, protože zatím nemám vybranou společnost zabezpečující online předprodej, tak abychom u prodeje z mazet nezůstali. Společností a systémů zabezpečujících online předprodej je mnoho, a je nutné prostudovat podmínky koupě či pronájmu licence. Nemyslím, že bez E-vstupenky jsem rok, ale přesné datum musím ověřit v kanceláři. Na konec mi dovolte uvést, že na prodej E-vstupenku se dotazovaly tři osoby včetně Vás. Pokládáte-li výše uvedené za nekvalifikované rozhodnutí, nečiní mi problém omluvit se, ovšem bez vkládání slov do úst. Budete-li mít cestu, ráda se s Vámi v kanceláři (i kdekoliv jinde) uvidím. 
4. "My Broďáci a Vy neBroďáci", to skutečně nechci komentovat, já se jako Broďák cítím, i když v Brodě nebydlím, což je pro některé asi nepochopitelné (naštěstí jsou i tací, kteří to chápou).
Krásný večer všem

Předmět: Nejen ten náš Zpravodaj...

Paní Hýrková

Smekám klobouk a hluboce se klaním.Váš příspěvek je velice trefný,korektní,pravdivý a vyjadřuje názor mnoha občanů Železného Brodu.Děkuji za něj lépe a polopaticky to už snad napsat nejde.
Přeji krásné Vánoční svátky a Nový rok a ten příští snad už i s E-vstupenkami
                                       
                                                                                       S úctou       Zdeněk Vele
Počet příspěvků: 25 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 >