Vše o Železném Brodě

Terminál Železný Brod

Počet příspěvků: 194 zobrazené: 41 - 50
< << 3 4 5 6 7 >> >

Předmět: Re: Terminál Železný Brod

Dobrý den,

to si opravdu nemyslím.

André Jakubička


Milan Tribuček napsal(a):

 Dobrý den

Nechci rýpat, ale nemělo být tohle vyřešeno před celou akcí? A ne až nyní?

André Jakubička napsal(a):

Dobrý den,

abych předešel dramatizaci situace ohledně toalet, poznamenávám jednu informaci:
Odboru reg. rozvoje jsem před nějakou dobou dal úkol najít adekvátní řešení zajištění veřejných toalet pro cestující využívající provizorní autobusové nádraží ve Smetanově zátiší, a to s termínem tento pátek.

Hezký den všem

André Jakubička


Předmět: Re: Terminál Železný Brod

 Nu pane starosto, pokud tohle myslíte vážně, tak kam se na Brod hrabou Zvonokosy. 


André Jakubička napsal(a):

Dobrý den,

to si opravdu nemyslím.

André Jakubička


Milan Tribuček napsal(a):

 Dobrý den

Nechci rýpat, ale nemělo být tohle vyřešeno před celou akcí? A ne až nyní?

André Jakubička napsal(a):

Dobrý den,

abych předešel dramatizaci situace ohledně toalet, poznamenávám jednu informaci:
Odboru reg. rozvoje jsem před nějakou dobou dal úkol najít adekvátní řešení zajištění veřejných toalet pro cestující využívající provizorní autobusové nádraží ve Smetanově zátiší, a to s termínem tento pátek.

Hezký den všem

André Jakubička


Předmět: Terminál Železný Brod

Jedna malá připomínka. Nestálo by za zvážení zařídit přesun semaforu u autobusového nádraží, až za přechod k drogérii? Protože v současné situaci, tak jak je umístněn při přecházení přechodu a zastaveném nákladním autě před semaforem, velmi častá věc, není absolutně vidět, zda jede v druhém směru nějaké auto. takže chodec jdoucí po přechodu může lehce vkročit přímo před něj.

Předmět: Terminál Železný Brod

Zdravím. A já jsem si myslel, že když se mají někam postavit hajzlíky, v rámci města, že stačí jen zvednout telefon, vytočit číslo na TS (technický služby Města Železného Brodu) a je to. Ty TS snad město vlastní ve 100%. Ne? Tak v čem, by měl být nějaký problém?

Předmět: Re: Terminál Železný Brod

 No to je těžké. Člověk používající selský rozum by zavolal na ty Technické služby.

Vedení města muselo zaktivizovat Odbor regionálního rozvoje, aby se uradill jestli je záchod nutný, pokud ano, tak kam ho dáme, kdo ho tam dá a kdy ho tam dá.


Nebo je druhá možnost a pro tu bylo zatím v Brodě rozhodnuto. Okopírovat situaci v Turnově na terminálu. Když je možné aby v větším městě běhali lidé jen tak za roh, tak proč by to nešlo i v malém městě.

Václav Kunst napsal(a):

Zdravím. A já jsem si myslel, že když se mají někam postavit hajzlíky, v rámci města, že stačí jen zvednout telefon, vytočit číslo na TS (technický služby Města Železného Brodu) a je to. Ty TS snad město vlastní ve 100%. Ne? Tak v čem, by měl být nějaký problém?

Předmět: Terminál Železný Brod

K předchozí diskusi na vysvětlenou následující :

1) K problému "Zvonokos" s veřejnými záchodky jen toliko, že jsem si nevšiml nikoho z návštěvníků města, kdo by běžel od autobusu za Normu. Ani kolegové z budovy naproti mi nic takového nevzkazovali. Pokud bych přijel do cizího města, kde "nemají záchodky" (protože Brod veřejné toalety má), neběžel bych do centra města, ale spíš někam na kraj. Jestli tam někdo chodí, pochybuji, že to jsou cestující z autobusů. Ale jinak ze strany vedení města byl vydán příkaz umístit na stanoviště autobusů oznámení o možnosti využívání toalet v budově úřadu, takže je vše vyřízeno. Ze strany cestujících jsem připomínky nezaznamenal, takže to nepovažuji za žádnou vadu v projektu. Řidiči by měli tento problém řešit přednostně přes svého vedoucího nebo mým prostřednictvím. jejich podněty se průběžně řeší.

2) U turnovského terminálu jsou dokonce dvoje toalety - jedny v nádražní restauraci, druhé na nástupišti železniční stanice.

3) A něco skutečně důležitého - posunout semafor u sokolovny za přechod lze, ale posunulo by se čelo fronty, a auta by se zastavovala už na mostě, případně na křižovatce s Jiráskovo nábřežím, což by se dít nemělo. Prodloužila by se tím také doba průjezdu okolo stavby. Na problém s rozhledem na přechodu ve směru od sokolovny jsem narazil ve středu, ale při současném trochu chaotickém stavu zde všichni jedou pomalu a chodci se rozhlížejí velice bedlivě. Myslím, že po dobu stavby, která nebude příliš dlouhá, je navržené inženýrské opatření vyhovující i bezpečné.

Předmět: Terminál Železný Brod

Turnovský terminál a WC. Máte pravdu v tom, že jsou WC v nádražní hale. Jenomže pokud na tom terminálu budete stát, tak zjistíte, že většina lidí co potřebuje na WC nehledá WC někde jinde a jde za roh. Takže jsem tam při čekání zažil i ženy, zaběhlé za roh a dřeplé. Což mi v 21. století zrovna moc důstojné nepříjde.


Ad semafor. Domníval jsem se, že bezpečnost chodců je důležitější. Ale pokud je pro Vás na druhém místě, nenaděláme nic.

Předmět: Terminál Železný Brod

zdravím
chci se zeptat jak to vypadá s cestou k vlaku. když jsem šel okolo posledně, bylo vše neprodyšně uzavřeno a hlavní cestou se k vlaku nešlo dostat. je snad nyní zajištěna nějaká náhradní autobusová doprava? nebo je nějaká cesta k vlakovému nádraží, kterou jsem přehlédl?
Děkuji za odpověď

Předmět: Terminál Železný Brod

V žádné etapě realizace stavby nebyl přístup k nádraží omezen nebo uzavřen. Na základě připomínek cestujících dnes stavba doplňuje další směrové tabule. Odpoledne budeme s technickým dozorem kontrolovat, zda je přístup značen dostatečně velkými nápisy.

Pokusíme se zamezit vstupu na rampu při odchodu od železniční stanice. Vstup na rampu je sice zakázán, ale část cestujících ji používá. Dostanou se však k rozkopané silnici, a musí se vracet. Vstupu na rampu však nelze zabránit zcela, protože jsou zde prostory užívané Českými drahami nebo dalšími nájemci.

Po provizorním přístupu k budově nádraží jsem viděl přijíždět i osobní auto - ne omylem, ale zcela záměrně, kdy zřejmě rodič přivezl na vlak své dítě. Věřím, že šlo o ojedinělou událost, protože hrozí nejen poškození auta, ale i ohrožení pěších.

Předmět: Terminál Železný Brod

Zdravím všechny uživatele a čitatele DF.
Zaujala mne neobvyklá "stavební" činnost na bývalém autobusovém nádraží. To co pracně v uplynulém měsíci stavbaři vybudovali se jaksi začíná demolovat. Je to záměr? Nebo došlo snad k novému pojetí budoucí nové zástavky? Či dokonce dochází k zastavení stavebního záměru a bude zde např. park? Může se někdo kompetetní k této stavební činnosti naruby vyjádřit? Děkuji předem.
E.M. st.
Počet příspěvků: 194 zobrazené: 41 - 50
< << 3 4 5 6 7 >> >