Vše o Železném Brodě

Terminál Železný Brod

Počet příspěvků: 194 zobrazené: 31 - 40
< << 2 3 4 5 6 >> >

Předmět: Terminál Železný Brod

Zdravím pane Kunste,

bohužel jsem si nevšiml, že by se tvořily fronty aut z náměstí k hasičárně nebo od mostu k viaduktu, nebo Vaněčkovkou ke Dvírkám. Největší intenzity dopravy jsou v Železném Brodě v pátek odpoledne mezi 14 a 16 hodinou. Když si blíže "posvítíte" na situaci, tak prakticky jediným problémem, který se ale promítá na všechny strany, je špatné odbočení od náměstí na nábřeží Obránců míru. Zde stojící odbočující auta pak leckdy zablokují i hlavní křižovatku na náměstí 3. května. Kdo je ale schopný vymyslet levné a elegantní řešení? Génius nebo dopravní inženýr? Nebo je jednodušší tu dočasnou zácpu přečkat? Doposud se vždy auta nakonec rozjela.

Tento problém bych ale nepřipisoval projektantovy náměstí nebo silnice I/10 směrem na Malou Skálu.

Předmět: Terminál Železný Brod

Zdravím pane Machu. Do vašeho příspěvku se vloudila chybka. Malinko jste si nevšimnul, že v tom svém jsem psal o problémech, které teprve nastanou. Že občas, už nyní, dochází k zablokování průjezdu městem, u mostu, u Takána,u restaurace Na Mejtě, při zastavení zboží dovážejících dodávek.Potíž s odbočujícími auty na nábřeží Obránců míru, je proti tomu, krátkodobá záležitost. Něco o tom vím. Pohybuji se po městě v autě skoro denně. Mám to proto tak nějak nakoukaný. Vy, když chodíte denně od Semilskýho vlaku, to máte taky tak nějak dokonale obhlídnutý. Potom jste přímo znalec místních podmínek v dopravě. Jen nyní nevím, jestli ty skvělé projekty, co jsou zamýšlené po městě, takové ty levné a s elegantními řešeními, vytvořil geniální dopravní inženýr sám a nebo to bylo s Vašími, nakoukanými a nezaplatitelnými zkušenostmi? Věřím, že ty drobné dočasné zácpy ve zdraví přečkáme. Jen nevím, jestli nějaké zácpy, nebudou spíš vznikat v trávícíh traktech pánů řidičů autobusů? Oni totiž měli naproti Sokolovně takovou odpočinkovou místnost. Takové zázemí. Nyní, co  tam není možné zastavovat, nikde, ani pod Sklandou, ani u ŽBS a ani nikde, nemají nějakou možnost jít na WC. A nebo to je jinak? Možná by někdo namítnul, že ,,správný hospodář dělá doma,, . Kdo, ale tuhle vtipnost, bude vysvětlovat autobusákům? To, by mě, docela zajímalo. Tak jenom zopakuji, na to, jak to bude skvěle fungovat, si počkáme do podzima. Už se na tu srandu těšíme. No, vlastně ani ne.

PS: Neměl by se, na tu věc, podívat někdo se selským rozumem?

Předmět: Terminál Železný Brod

Ryze selským rozumem :

- u ŽBS je přistavena přenosná kabinka (alias "toitoika"),

- pokud jsou řidiči ve Smetanově zátiší, mohou využít toalet v přízemí úřadu (jen v pracovní době)..

Předmět: Terminál Železný Brod

Zdravím Vás pane inžinýre a i další sledovatele tohoto vlákna. Jaká si snaha se prý cení, ale v případě toho jednoho hajzlíku na břehu Jizery, u parkoviště autobusů u ŽBS by se asi nemělo bít v prsa. Ta věc tam stojí tak maximálně druhý den. Je odemčená, bez papíru a zatím čistá. Na to, že jsou ty záchody u Sokolovny nepřístupné už třetí týden. Nic moc. A o tom, že se dají v pracovní době používat záchody v budově B, víme určitě my dva den a ještě pár lidí, co sem nahlédli. Měl jsem řeč s řidičema a ti, se kterýma jsem mluvil, o této možnosti nevěděli.

Předmět: Terminál Železný Brod

Vážený pane inženýre,
musím souhlasit s problémem , který je s WC pod Sklandou. 
Dnes kolem 12 h  jsem šla za Normou, kde opravdu vůně nebyla příjemná.
Lidé si tuto lokalitu pletou s toaletami . Když do toho zaprší a pak zasvítí sluníčko- no to je opravdu zážitek z vůně.
Já se tedy nedivím, když přijede turista do města a nemá možnost si dojít v blízkosti autobusové zastávky na WC, je to katastrofa. Jestli si myslíte, že to bude suplovat WC na městském úřadě v plné výši, řekla bych, že je to hodně nedostačující. Autobusy přes město nejezdí jen když úředníci pracují. 
Třeba lidem ale poradíte, kam si mají dojít na WC od páteční 13 hodiny do pondělní 8 hodiny ranní.
Nebo v odpoledních hodinách, když je Mú uzavřen. 
V dnešní době, kdy " kadibudky" jsou dostupné, by bylo vhodné tyto zázračné domečky postavit i třeba za budovu Mú  B., a to i za cenu, že by se obsadilo jedno parkující místo ze zdejšího parkoviště.

Předmět: Terminál Železný Brod

   Nebylo by jednodušší, aby se každý povinně při vjezdu do Železného Brodu vybavil "Pamperskami"? Naše vážené vedení by k tomu mohlo vydat obecně závaznou vyhlášku. Tak jako např. povinná lékarnička v autě? Mohla by na to dohlížet Městská policie a hned by byl další příjem z pokut do městské pokladny...(Myšleno samozřejmě s nadsázkou!).
   Jiná, přesmutná věc je samozřejmě nedomýšlení určitých věcí a situací a z toho pramenící neblahé důsledky, což se asi u nás v Brodě stalo "folklorem". On totiž takový ryzí a opravdový "selský rozum" je někdy k nezaplacení...
   Zdravím, E.M.st.

Předmět: Terminál Železný Brod

Vážení diskutující,

na bývalém autobusovém nádraží jsou stále ještě v provozu toalety, a to i v sobotu od 8 do 12 hodin. Do současné doby to vyhovovalo, ale jakmile se začal stavět terminál, tak je problém s toaletami od pátku do pondělního rána?

Jestliže chcete dosáhnout naprosto ideálního stavu, tak by jistě stálo za úvahu provozovat veřejné toalety 24 hodin denně 365 dnů v roce (366 dnů v přestupném roce). Ale budete to vy, obyvatelé města, kteří budou jejich provoz "sponzorovat" tím, že se bude šetřit na jiných výdajích. Každopádně provoz toalet během víkendu není problémem stavby terminálu, což je zde naznačováno.

Podle místního šetření se situace za Normou podobá stavu této plochy před zahájením stavby. Situace určitě není taková, že cestující vyběhnou z autobusů a běží si za Normu ulevit.

Předmět: Terminál Železný Brod

Vážený pane inženýre,
je vidět že sedíte v budově A a nikoliv v budově B.
Kdyby jste se zeptal zaměstnanců na budově B, tak by jste jistě netvrdil, že za Normu nikdo vykonávat potřebu nechodí.
Nikdo po vás přeci nechce 365 dní držet toalety v pohotovosti.
Pouze žádáme, aby návštěvníci města i řidiči, měli na zastávce měli důstojné místo, kam můžou dojít "ulevit". Tak jako to je i v jiných městech. Snad není takový problém , dát jednu "kadibudku" k Panské zahradě, nebo za Mú . To že fungují WC na autobusáku nevědí ani místní, natož návštěvníci města. Ono to za tím plotem , který je nyní na místě není moc vidět.

Předmět: Terminál Železný Brod

Dobrý den,

abych předešel dramatizaci situace ohledně toalet, poznamenávám jednu informaci:
Odboru reg. rozvoje jsem před nějakou dobou dal úkol najít adekvátní řešení zajištění veřejných toalet pro cestující využívající provizorní autobusové nádraží ve Smetanově zátiší, a to s termínem tento pátek.

Hezký den všem

André Jakubička


Předmět: Re: Terminál Železný Brod

 Dobrý den

Nechci rýpat, ale nemělo být tohle vyřešeno před celou akcí? A ne až nyní?

André Jakubička napsal(a):

Dobrý den,

abych předešel dramatizaci situace ohledně toalet, poznamenávám jednu informaci:
Odboru reg. rozvoje jsem před nějakou dobou dal úkol najít adekvátní řešení zajištění veřejných toalet pro cestující využívající provizorní autobusové nádraží ve Smetanově zátiší, a to s termínem tento pátek.

Hezký den všem

André Jakubička


Počet příspěvků: 194 zobrazené: 31 - 40
< << 2 3 4 5 6 >> >