Vše o Železném Brodě

Železnobrodský Zpravodaj

Počet příspěvků: 12 zobrazené: 11 - 12
< 1 2 >

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Vážený pane Linko, ze zastupitelstva jsem skutečně nezdrhal zbaběle, jak si myslíte, ale měl jsem, vzhledem k délce zastupitelstva, obrovské zpoždění s večeří pro mou mámu, kterou mám v péči. Jestli zde vidíte odpověď na mou druhou otázku, tak jste asi ve velké výhodě, o to mi šlo. Jestli pan starosta zásadně nechodí na diskuzní fórum, které zřizuje město, je to trochu problém, nerozumím proč. 
Že by město zničilo zateplení Sokolovny, nebo vydání Zpravodaje bylo smrtelně důležité si skutečně nemyslím, ale to jsou vyhraněné polohy. Asi na zastupitelstvu zastupujeme oba zcela odlišné zájmy, mě osobně, a mnoha lidem v mém okolí, vadí, že nevyšel Zpravodaj a Sokolovna se zateplila. Toť vše, také mi vadí, že se Zpravodaj nepověsil alespoň na webu, když to všude okolo šlo.
Mé chování na Zastupitelstvu nechte na mě, já si osobně myslím, že za hranou je někoho označit veřejně lhářem a jak se sám můžete přesvědčit, odpověď zde není. Na mou první otázku mi pan starosta odpověděl, na druhou ne a na to jsem se na zastupitelstvu ptal. 
Přeji hezký den, Zdeněk Lhotský.

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Dobrý den všem.

V aktuálním čísle ŽB zpravodaje se objevil článeček Internetová verze zpravodaje. Čtenáři jsou tam zváni k vyplnění krátkého dotazníčku zda vědí o internetové verzi zpravodaje a zda by ji upřednostnili před tištěnou verzí. Na konci je věta
Je možné, že v budoucnu s ohledem na životní prostředí a stále problémový roznos od vydávání tištěné verze zpravodaje zcela upustíme a zpravodaj bude pouze elektronický...

Diotazníček jsem vyplnila, ale chci na tuto problematiku upozornit i tady na fóru: Tu větu vnímám jako hrozbu pro (ne)informovanost občanů o dění v našem městě. Šetřit na tomto místě pokládám za zcestné a informace o problémech s roznosem tištěného zpravodaje považuji za zástupné. Jak to asi dělají v jiných městech, že tam tištěný zpravodaj občanům normálně chodí? Proč jinde to jde a zde jsou "s roznosem" stále problémy?

Ačkoli elektronickou verzi občas využívám, dávám i já přednost tištěné a považuji ji za samozřejmost informovanosti občanů. Tištěnou verzi (jako jedinou) čtou i mí rodiče (81 a 84 let). Obávám se, že při neexistenci tištěné podoby zpravodaje by byla odstřižena od informací celá starší generace, která počítač neovládá, ale i běžní občané, kteří si pro nedostatek času internetový zpravodaj nevyhledají. Zato když jim přijde do schránek, rádi si ho každý měsíc přečtou.

Pokud by měl být zastaven tištěný zpravodaj, žádám, aby to prošlo nejen "dotazníčkem", ale i zastupitelstvem. Hrozící skončení tištěného zpravodaje cítím nejen jako obrovský krok vzad, ale i jako záměr občany neinformovat.

Alena Kortanová
Počet příspěvků: 12 zobrazené: 11 - 12
< 1 2 >