Vše o Železném Brodě

Železnobrodský Zpravodaj

Počet příspěvků: 12 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Dobrý den všem.

V aktuálním čísle ŽB zpravodaje se objevil článeček Internetová verze zpravodaje. Čtenáři jsou tam zváni k vyplnění krátkého dotazníčku zda vědí o internetové verzi zpravodaje a zda by ji upřednostnili před tištěnou verzí. Na konci je věta
Je možné, že v budoucnu s ohledem na životní prostředí a stále problémový roznos od vydávání tištěné verze zpravodaje zcela upustíme a zpravodaj bude pouze elektronický...

Diotazníček jsem vyplnila, ale chci na tuto problematiku upozornit i tady na fóru: Tu větu vnímám jako hrozbu pro (ne)informovanost občanů o dění v našem městě. Šetřit na tomto místě pokládám za zcestné a informace o problémech s roznosem tištěného zpravodaje považuji za zástupné. Jak to asi dělají v jiných městech, že tam tištěný zpravodaj občanům normálně chodí? Proč jinde to jde a zde jsou "s roznosem" stále problémy?

Ačkoli elektronickou verzi občas využívám, dávám i já přednost tištěné a považuji ji za samozřejmost informovanosti občanů. Tištěnou verzi (jako jedinou) čtou i mí rodiče (81 a 84 let). Obávám se, že při neexistenci tištěné podoby zpravodaje by byla odstřižena od informací celá starší generace, která počítač neovládá, ale i běžní občané, kteří si pro nedostatek času internetový zpravodaj nevyhledají. Zato když jim přijde do schránek, rádi si ho každý měsíc přečtou.

Pokud by měl být zastaven tištěný zpravodaj, žádám, aby to prošlo nejen "dotazníčkem", ale i zastupitelstvem. Hrozící skončení tištěného zpravodaje cítím nejen jako obrovský krok vzad, ale i jako záměr občany neinformovat.

Alena Kortanová

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Vážený pane Linko, ze zastupitelstva jsem skutečně nezdrhal zbaběle, jak si myslíte, ale měl jsem, vzhledem k délce zastupitelstva, obrovské zpoždění s večeří pro mou mámu, kterou mám v péči. Jestli zde vidíte odpověď na mou druhou otázku, tak jste asi ve velké výhodě, o to mi šlo. Jestli pan starosta zásadně nechodí na diskuzní fórum, které zřizuje město, je to trochu problém, nerozumím proč. 
Že by město zničilo zateplení Sokolovny, nebo vydání Zpravodaje bylo smrtelně důležité si skutečně nemyslím, ale to jsou vyhraněné polohy. Asi na zastupitelstvu zastupujeme oba zcela odlišné zájmy, mě osobně, a mnoha lidem v mém okolí, vadí, že nevyšel Zpravodaj a Sokolovna se zateplila. Toť vše, také mi vadí, že se Zpravodaj nepověsil alespoň na webu, když to všude okolo šlo.
Mé chování na Zastupitelstvu nechte na mě, já si osobně myslím, že za hranou je někoho označit veřejně lhářem a jak se sám můžete přesvědčit, odpověď zde není. Na mou první otázku mi pan starosta odpověděl, na druhou ne a na to jsem se na zastupitelstvu ptal. 
Přeji hezký den, Zdeněk Lhotský.

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Dobrý den pane Linko,
já jako obyčejný Broďák vidím daleko důležitější pravidelné vycházení Zpravodaje a vzhled sokolovny, než vaše pohoršení nad chováním pana Lhotského. 

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Dobrý   den pane kolego zastupiteli.
Jestli jste lhář,to ať posoudí občané města,mohou se podívat na záznam ZM.Ovšem Vaše hulvátské chování na posledním zastupitelstvu bylo absolutně za hranou!Útěk při závěrečném shrnutí projednávaného obsahu jednání ZM,bez omluvy,dokáže také jen opravdový "hrdina".
Myslíte si,že je pro občany smrtelně důležité,že nevyšel zpravodaj,kde by bylo minimum aktuálních informací? Nebo že podle Vás zničilo město budovu sokolovny tím,že ji zateplilo?
Já si to nemyslím.Věřím,že by občané Brodu a okolí spíše ocenili spolupráci celého zastupitelstva.
Obzvlášť v této nelehké době.

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Na moje postesknutí, že jsem ještě nedostal odpověď na své dvě otázky ohledně zpravodaje mě pan starosta veřejně nazval lhářem. No to jsem blázen, ať dělám co dělám, odpověď tady nevidím, pouze na svou otázku první. Tak snad se jednou dočkám, díky...

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Dobry den
ten text o epidemiich v  minulosti by urcite zajimal nejen mne. Nejen pro porovnani poctu nemocnych pripadne mrtvych (kolik jich vlastne mame v Brode pri soucasnem doznivani te "prvni vlny" koronaviru?) a pro porovnani zpusobu boje proti epidemii v ruznych dobach.  (Prosebne mse za ukonceni boziho trestu atd. by dnes jiste povoleny nebyly, a  ty dekovne pouze s patricnymi rozestupy. Naopak  rousky nebyly ani v   Brode v minulosti nejspis  nikdy pouzity). Jak to bylo  se  spanelskou chripkou roku 1918,  zaznamenaly to pri  tehdejsi  euforii  ze vzniku statu mistni archivy?  A asi nevyznacnejsi pohromou poslednich staleti v okoli Brodu byl hladomor  nekdy po  roce 1770, zpusobeny radou extremne mokrych  let a naslednou neurodou. Tehda - dle bzovske kroniky -  pomrelo  nekde  za 2 roky  vic lidi, nez v dane osade  zije dnes 

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Dobrý den,

přidávám se k názoru, že ŽB zpravodaj by měl být vydáván za každé situace. Informaci, že by ho neměl kdo roznést považuji za zástupnou. Pokud ho tedy nemůže roznášet Česká pošta, proč hledat dobrovolníky, kteří budou zpravodaj roznášet zdarma? Proč tuto činnost nenabídnout formou Dohody o provedení práce apod.? Proč by tato služba - roznáška - neměla být normálně řádně zaplacena? Tak chudé snad naše město není...

Nelíbí se mi nápad, že Zpravodj by nebyl dodáván do schránek, ale byl by jen někde k osobnímu vyzvednutí. Spousta lidí by tak byla odstřižena od informací o městě. Mnozí si nemohou z časových důvodů zpravodaj vyzvednout a taktéž staří a nemocní.

Dubnový zpravodaj, pokud byl připraven do tisku, by bylo možné a vhodné dát dodatečně na stránky města. Tím se dá přestávka ve vydávání zpravodaje aspoň trochu "napravit".

Na závěr trochu odbočím: Kdyby měl někdo zájem, mám zpracovaný text o epidemiích v brodské historii. Proti dávno proběhlým epidemiím je nějaký koronavirus slabým odvarem.

Hezký den
Alena Kortanová

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Dobrý den, původně jsem nechtěl, ale přeci jen. Nenechám v tom p. Lhotského samotného. 
Zpravodaj je měsíční a tak by měl vycházet. Není důvod kvůli "koronaviru" jeho vydávání přerušit. Témat je vždy dost a když není kultura a "akce", tak je spoustu výročí, které je dobré si připomenout. Takové velké téma, která by klidně mohlo zabrat i polovinu zpravodaje je 75-té výročí osvobození města. A že Česká pošta, dobrovolníci a nebo jiní neroznese zpravodaj?? No, je spoustu lidí, kteří bohužel nemohou kvůli té pandemii do práce. Ti by nemohli?? Ano, nejsem zcela sociálně korektní. Ale jak už to tak je .... kdo nechce hledá důvod, kdo chce najde způsob. No a nakonec vyzvedneme tu těžkou starost o nejhůře postiženou skupinu, proti tomu už se nedá říci nic. Tak buďme rádi za pár roušek a lahvičku desinfekce. 
Byl bych opravdu rád, aby se opět Zpravodaj začal vydávat a třeba i s opoziční sloupkem, ať je trochu víc vyvážený a ne je chválou právě dokončených úspěchů. Možná by to ku prospěchu věci vyvětralo to "teplíčko a smrádek".

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Jen pro úplnost vkládám usnesení Rady města ze 14.4.2020

Usnesení č.91/24R/2020
Omezení vydávání Železnobrodského zpravodaje
RM

Schvaluje
vydání Železnobrodského zpravodaje po opatřeních vlády v červnu, za předpokladu, že nebude pokračovat nouzový stav

Zdeněk Lhotský.

Předmět: Železnobrodský Zpravodaj

Děkuji za odpověď.
Dovolím si položit otázky: proč mohla periodika v jiných městech fungovat a u nás ne?
Proč se nevyvěsilo na webu města pdf dubnového zpravodaje, když bylo hotové?
Předem děkuji za odpověď, Zdeněk Lhotský.
Počet příspěvků: 12 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >