Vše o Železném Brodě

Program rozvoje města

Počet příspěvků: 14 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >

Předmět: Program rozvoje města

Vážená paní Michalíková,

jestliže jsem Vám něco slíbil, je na mně, abych slib splnil, nebo si odůvodnil proč to nejde, ale to by měl být až poslední krok ze všech možných kroků. Každopádně vás zklamu nebo popudím už úvodem. V letošním roce totiž plánoje Severočeská vodárenská společnost a.s. v Poštovní ulici. Aby se dosáhlo napojení na kanalizaci na Jiráskově nábřeží, musí být kanalizační sběrač posunut směrem do té části plochy u č.p. 717, kde se loni dělaly chodníky a kde bylo pískoviště. Bohužel loni jsme se nedohodlina koordinaci stavebních akcí, letos už jsou jednání trošku koordinovanější. Teprve poté budeme realizovat stavbu parkoviště.

Z hlediska financování čekáme na informaci, jak se bude vyvíjet možnost získání dotace z Ministerstva pro místní rozvoj, ale předpokládáme, že parkoviště u č.p. 717 budeme případně realizovat z vlastních zdrojů. Pokusím se s projektantem navrhnout nějaké řešení této lokality, které by akceptovalo vaše připomínky (a mé sliby) a budu jednat s vedením města o možnosti realizace s předpokladem, že na vybudování pískoviště by se použily prostředky, které snad uspoříme při výběru dodavatele stavby parkovišť. Bohužel vzhledem k výše popsaným stavebním pracem to nebude během léta, protože zde opět budou probíhat stavební práce.

O postupu v této věci se budu snažit informovat jak na webové diskusi, tak informacemi na vývěsce ve vašem domě, a během roky na sídliště umístíme informační tabuli speciálně k projektu Regenerace panelového sídliště Jiráskovo nábřeží.

Předmět: Program rozvoje města

Pane Jakubička,

děkuji za odpověď. Připomínat se po roce aby jste si vzpomněl je asi zbytečné, v té době vás zastavovalo více lidí a ne všechny si asi pamatujete .

Já vám vysvětlovala, že toto pískoviště bylo jedno z nejnavštěvovanějších v celém brodě. Na to jste mi řekl, že víte a že bude pískoviště hned vedle " odpočinkové zóny" .

Pan Mach to dal i písemně viz. můj předešlý příspěvek.

Takže můj dotaz je stále stejný už od počátku : Bude u 717 alespoň pískoviště nebo tu zůstanou pouze lavičky ze kterých bude výhled pouze na zaparkovaná auta. Takové tu totiž už máme za panelákem.

S pozdravem Michalíková

Předmět: Program rozvoje města

Vážená paní Michalíková,
prosím připomeňte mi naše setkání. Vzpomínám si, že jsem na Jiráskáči hovořil vícekrát s vícero občany. Jedno téma bylo sportovní hřiště vedle bývalého výměníku a doplnění laviček, což proběhlo. Podněty jsem předával dále.
Při tvorbě programu rozvoje města je pořizován zápis, tak se nestane, že se na něco zapomene . Díky všem, kteří se na jeho tvorbě podílejí.

Hezký den

André Jakubička  

Předmět: Program rozvoje města

Děkuji za odpověď panu Machovi .

Bohužel musím oponovat, že jsem něco špatně pochopila. Diskuse neprobíhala mezi mnou a Vámi , ale panem starostou, kterého jsem se ptala, při jeho kontrole prací na staveništích .

To že tu pískoviště bude jste sám napsal na staré diskuzi i když jste nepsal, že bude nové, ale pouze ho budete renovovat. Nestalo se tak !  Bylo úplně zničeno a místo něj to máme plac s kamínky. Kdyby jste si prošel sídliště před rekonstrukcí, viděl by jste že nejvíce využívané pískoviště bylo právě u 717.... to a u paneláku 715 nebylo zarostlé trávou.

Starali jsme se tu o něj několik let a nyní mají maminky s dětmi chodit jinam.

Tady je vaše citace : Pískoviště u č.p. 717 a u č.p. 713, která byla původně navržena ke zrušení, budou zrekonstruována. Podnět jsme od vedení města dostali, ale bylo to již v době, kdy nám firmy postupně dodávaly návrhy hřišť, proto nejsou ve vizualizacích obsaženy.

Kopírováno je to z diskuze na starých stránkách.http://data.zeleznybrod.cz/forum/viewtopic.php?f=3&t=80

To že se bude hřiště ještě dodělávat je dobře, pro starší děti to bývalo oblíbené místo.

Předmět: Program rozvoje města

Vážená paní Michalíková,

protože obě připomínky jsou směřovány především na mě, tak musím reagovat.

1) Co se týká pískoviště, tak to bylo vybudováno u domu č.p. 715, tedy v prostoru mezi č.p. 715 a 717. Parkoviště, tak jak je navrženo v dokumentaci a je na něj vydáno stavební povolení, je součástí projektu Regenerace panelového sídliště Jiráskovo nábřeží z roku 2010, podle kterého probíhá postupná realizace. Informace o tom, že by mělo být další pískoviště před č.p. 717, je nejspíše nepochopením ústně podaných informací.

2) Sportovní plocha u bývalé prádelny je nedokončená a bude se dokončovat v nejbližší době. Samozřejmě měla být dokončena už v loňském roce, ale trochu nás zaskočily náklady na oplocení a povrch, které nám poslala pouze jedna firma. V současné době děláme opakovanou poptávku tak, aby byla plocha během března a dubna konečně dokončena a dána k užívání. Co se týká povrchu, tak ale skutečně těžko vyhovíme všem požadavkům.

Tak jako v případech jiných lokalit ve městě mě v tomto případě nenapadá jiný způsob vzájemné komunikace, než vznik nějaké skupiny místních aktivních obyvatel, kteří by na realizaci projektu spolupracovali. Existuje to v případě sídliště Na Vápence, ale bohužel ne u sídlišť Jiráskovo nábřeží a Vaněčkova. Některé vady projektu se nám sice daří upravit při realizaci, kde se občas někdo z místních obyvatel s nápady objeví, a pokud jsou logické, tak je akceptujeme i tak na poslední chvíli. Ale systém v tom není. Praktičtější by  bylo scházet se řešit problémy dříve. Ale např. na veřejné projednání záměru 20.2.2013 nikdo ze sídliště nedorazil.

Předmět: Program rozvoje města

Ptáte se pane Zahradník čím to je?

Lidi nemají chuť vynakládat úsilí úplně zbytečně.

Ono je zbytečné pokládat návrhy, které vám město odsouhlasí a přislíbí jeho uskutečnění .

A po pár měsících zjistíte , že se vás chtěli jen zbavit a stejně si to udělají po svém.

Kdyby si chtěl pan starosta nebo pan Mach vzpomenout o co šlo, tak velice ráda připomenu.

U 717 mělo být doděláno pískoviště , ale místo toho dle návrhů města budeme mít parkoviště.

Místo kvalitního slibovaného hřiště je za prádelnou asfaltová placka kde už si opravdu nikdo nehraje, protože se na tom hrát nedá ani florbal ( i ta florbalka něco stojí a na tomto povrchu nemá životnost delší jak 2 měsíce). Staré hřiště bylo hojně využíváno i když tam byl povrch nekvalitní ale ne nebezpečný. Děti na něm měli alespoň branky a ted? ...

Toto je můj názor: nač diskutovat, když vás stejně nikdo neposlouchá. To totiž není diskuse ale monolog .

Předmět: Program rozvoje města

Předmětem hledání je asi otázka: „Co je možné zlepšit v našem městě?“


Možná by bylo dobré nejprve vymezit jednotlivé oblasti v kterých jsou reálné nějaké změny.

Například:


1) Doprava - zlepšení rizikových míst (např. křižovatka u Cristalu, křižovatka u spořitelny, snížený

chodník před Květinářstvím u mostu a před Bistrem na Nábřeží, chodníky přes most, vjezd na Poříčí, přechody pro chodce (hlavně ten pro školáky na Malém náměstí)....


2) Možnosti rozvoje a zlepšování služeb.


3) Možnosti zvýšení bezpečnosti ve městě.


4) Rozvoj jednotlivých částí města a blízkých obcí. Každá část má trochu jiné problémy, potřeby a

možnosti.


Asi by se dalo najít víc oblastí, které by bylo možno nějak zlepšit a o kterých by se proto mělo diskutovat. Věcí, které by bylo dobré řešit, je dost, hodně podnětů je zřejmě i od osadních výborů.

Není jednoduché rozhodnutí, jaké problémy řešit nejdříve (osobně preferuji hlavně opatření zlepšující bezpečnost v dopravě i jinde), vzhledem k omezeným finančním možnostem.


Oceňuji anketu, která se snaží hledat konkrétní podněty pro zlepšení života v městě, ale na otázku „Co je možné zlepšit v našem městě?“ v jednotlivých oblastech dokážu něco napsat, k otázkám v anketě mi to nějak nejde.


Myslím, že vhodnější by byla spíš věcná diskuze k jednotlivým aktuálním otázkám.

Jenže - podívejme se na jednotlivá diskuzní vlákna. Předmětem tohoto je Programem rozvoje města. Většina příspěvků se však nakonec týká toho, zda má být anketa anonymní...

Předmět: Re: Program rozvoje města

Koukam na navstevnosti jednotlivych diskusnich vlaken. Vlakno zasadniho obsahu  "Rozvoj mesta" navstivilo  - za srovnatelnou dobu - 4 krat mene navstevniku, nez "Svedky Jehovovy".  (V tomto - jiz pred cca 90 lety velkou vetsinou  ateistickem - meste. ) Ocenuji dobre formulacni schopnosti autoru prispevku vlakna "Svedove Jehovovi", spis mi tedy prijde, prinejmensim to tedy zde "na internetu" tak vypada, ze otazky rozvoje mesta/a jeho okoli ve kterem ziji - obcany toho mesta  vlastne moc nezajimaji. Ani jako tema nezavazneho rozhovoru "co by bylo/bude/..  kdyby". Cim to  je?

Předmět: Program rozvoje města

Dobrý večer,

taky si myslím, že není nutné, aby byla ta anketa anonymní. Beru to podle sebe - za svým názorem si stojím a nedělá mi problém se pod něj podepsat ať v anketě, či zde na diskusním fóru nebo kdekoli jinde. 

Vím, že kvůli časovému limitu pro tento program (analytická část má být hotová přibližně do měsíce) se nestihne anketa dát do ŽB Zpravodaje. Proto si myslím, že je potřeba, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí aspoň touto elektronickou cestou a určitě by bylo přínosem, aby v ní co nejvíce občanů vyjádřilo své názory. 

Dala jsem anketu na Facebook, myslím, že touto cestou se podaří získat široké spektrum názorů na situaci v Brodě a jeho budoucí rozvoj.

Bohužel, mnoho věcí v našem městě ze strany města ovlivnit nelze (např. asi největší zdejší bolest  - nedostatek pracovních příležitostí), tak se pokusme pozitivně ovlivnit alespoň to, co zlepšit lze.

Předmět: Program rozvoje města

Souhlasím s panem Hromasem. Není doba, aby se lidé styděli vyjádřit svůj názor a nic jim za to nehrozí. Pro mě je to navíc důkaz, že neshromažďuji připomínky od téže osoby (ze zkušenosti ze Semil se to v několika anketách stalo). Neshromažďuji žádná data o občanech a také vyhodnocení bude beze jmen.

Co se týká bydliště - zde bych chtěl určitě trvat na určení, jestli se vyjadřují lidé, kteří zde bydlí, a lidé, kteří mají k Brodu vztah, ale trvale zde nežijí. Myslím, že by to mohly být zajímavé názory z různých úhlů pohledu.  

Počet příspěvků: 14 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >