Vše o Železném Brodě

Digitální příjem v panelovém domě ul.Vaněčkova

Počet příspěvků: 9 zobrazené: 1 - 9

Předmět: Digitální příjem v panelovém domě ul.Vaněčkova

Zdravím Vás, opakovač na škole na Pelechovské byl zprovozněn v srpnu 2009.

Předmět: Digitální příjem v panelovém domě ul.Vaněčkova

Ahoj. Tak, jak je to s tím dokrývačem na Nové škole? Jak jsem na tohle téma něco psal už 26.6.13, něco takového anténní technik tady v Brodě popřel. Tato diskuze se na radnici nečte, asi od února toho to roku a na tohle téma?

Předmět: Digitální příjem v panelovém domě ul.Vaněčkova

Zdravím Vás p. Loumo.

Děkuji Vám za brzkou a skoro vyčerpávající odpověď.Jen, jestli by šlo ještě doplnit, kdy byl zprovozněn ten dokrývač na Nové škole? Pak by to bylo úplně dokonalé.

Předmět: Digitální příjem v panelovém domě ul.Vaněčkova

Rád bych upřesnil. Co se týká multiplexu ČT, tak není co řešit. Česká televize provozuje opakovač (dokrývač) na Pelechovské škole, který zajišťuje pro 4 TV programy ČT dostatečný signál v celém městě. Co se týká multiplexu provozovaného Českými radiokomunikacemi (Nova, Prima, atd.) je situace jiná. ČRa (České radiokomuniakce) mají splněné procentuální pokrytí území republiky, další dokrývače zbudují pouze na náklady objednatele nebo na pokyn televizních stanic. TV stanice byly městem osloveny s tím, že signál ve městě není dostatečný, ale zájem ze strany samotných občanů-diváků asi nebyl takový, aby je k něčemu rozhýbal. Co se týká objektů města ve správě Bytového podniku - především panelových domů, zde není s příjmem zmiňovaného druhého multiplexu (Nova, Prima, atd.) problém, většinou je signál přijímán z Černé hory. Pan Kaštovský se zajímal o doplnění dalších multiplexů (třetího a čtvrtého - Fanda, Prima ZOOM, Óčko, atd.). Zde by neměl být problém technický - kvalitu signálu očekávám podovnou jako u multiplexu 2, ale finanční. Zprovoznění příjmu  jednoho nebo dvou dalších multiplexů ve všech objektech ve správě BP už něco stojí, a Bytový podnik má před sebou důležitější investice než příjem dalších televizních programů. V současné době ředitel Bytového podniku hledá jiné možnosti financování zavedení příjmu dalších multiplexů.

Předmět: Digitální příjem v panelovém domě ul.Vaněčkova

Zdravím všechny nespokojence s digitálním příjmem televizí v Železném Brodě.
Mám i o tomhle jakýsi svůj názor. Při přechodu na digi vysílání a následnému vypínání dokrývačů na Horce a na Nové škole se o dost zhoršil příjem televizí. Tehdy jsem volal na infolinku do Prahy a tam mi jeden mladej pracovník té linky docela srozumitelně vysvětlil, že by těch stížností muselo být víc a že by se i Město muselo o moc víc angažovat. Ale ČT a Rádiokomunikace co spravují svá vysílání, nemají moc zájem pro to naše  malé městečko znovu doplnit nějaké dokrytí. To, co se tu nyní chytá je samý odraz od Vápenky a  Pouště. Protože výhled na vysílač na Ještědu nebo na Černou studnici tu v ďolíku nás moc nemá. Já, my máme anténu se zesilovačem na škole relativně dost vysoko, ale stejně to nestačí a les na Těpeřské stráni kvalitnějšímu příjmu vadí. Já jsem se na základě doporučení toho pracovníka infolinky zařídil tak, že jsem si pořídil satelit a je to lepší. Když tedy není zrovna špatné, moc deštivé počasí. Sám jsem zvědavý, jak to na Byťáku vyřeší. Přeji dobrý příjem všech signálů.

Předmět: Digitální příjem v panelovém domě ul.Vaněčkova

Děkuji za odpověd.

Předmět: Digitální příjem v panelovém domě ul.Vaněčkova

Váš podnět jsem tlumočil panu Havlíkovi, řediteli bytového podniku. Na řešení se již pracuje. Zástupci bytového podniku vás budou informovat.

Předmět: Digitální příjem v panelovém domě ul.Vaněčkova

toto je problém všech společných antén v našem městě jediná útěcha je,že Prima ZOOM lze chytit na analogovém vysílání jen je zhoršená kvalita asi na 80%

Předmět: Digitální příjem v panelovém domě ul.Vaněčkova

Dobrý den,
měl bych dotaz,a to ohledně nasměrování antény na panelovém domě v ulici Vaněčkova,č.p.408.
Není možné pověřit nějakou povolanou osobu,aby nasměrovala příjem signálu na jiný přijímač?
Na společné anténě lze chytit jen TV Prima,Nova a České televize,nově spuštěné programy Prima ZOOM,LOVE či Nova FANDA nikoli,dle mapy pokrytí lze tyto televize naladit i v Našem městě

Děkuji za odpověd,
L.K.
Počet příspěvků: 9 zobrazené: 1 - 9