Vše o Železném Brodě
Hodnotící kritérium
Předmět: Hodnotící kritérium
Předmět: Hodnotící kritérium
Předmět: Re: Hodnotící kritérium
André Jakubička napsal(a):
projíždím si výběrová řizení z letošního roku a ta nejnižší cena je jako jediné kriterium skoro u všech.
Ale pokud tedy píšete,že grafická podoba není ani pro Vás nijak oslnivá,tak z jakého důvodu jste ten návrh tedy přijali?Proč byl tedy akceptován?
Předmět: Hodnotící kritérium
pouze o ceně nebyla např. soutěž na Malý rynek, kino, parčík v Železné. U těch dalších bylo možné jasně specifikovat, co poptáváme. Samozřejmě s tím, že specifikace je obecná a nikomu není "šitá na míru". Další parametry jako kvalita, záruky, termíny apod. jsou předmětem i dalších dokumentů jako např. smlouva. Vše zveřejňováno, což bohužel stále není v Čechách zvykem. Soutěžíme již od 40 tis. Kč.
Doporučuji zajímavé čtení: maximální ochranu jako investora nám poskytuje městská směrnice o zadávání veř. zakázek
http://www.zeleznybrod.cz/files/vyhlasky/vnitrni_smernice_01_2011.pdf.
Hezký den
AJ
Předmět: Hodnotící kritérium
Předmět: Hodnotící kritérium
Jako úředník, který má v gesci zadávání veřejných zakázek, si v diskusi dovolím doplnit následující vysvětlení. Město je veřejný zadavatel, který hospodaří s financemi, které získává především prostřednictvím daní, tedy s veřejnými prostředky. Aby stát, kraje a obce nakládaly s těmito prostředky dostatečně efektivně a průhledně (nebo-li transparentně), bych schválen a následně už několikrát novelizován zákon o zadávání veřejných zakázek. Tímto zákonem se musíme řídit a přihlížet k němu i tehdy, když jde o zamázky malého rozsahu, a také schválená směrnice města o zadávání zakázek musí být v souladu s tímto zákonem. Možnosti zadání zakázek jsou pak prakticky pouze dvě - zadat zakázku v otevřeném řízení, kde ale musí být hlavním hodnotícím kriteriem cena, případně jiné kriterium, které ale nesmí být subjektivní, nebo jako v případě Malého náměstí se zakázka zadá formou soutěže o návrh, kde se ale ztrácí možnost přihlížet k nabídkové ceně, protože ta je až do rozhodnutí komise tajná. Podle zákona nelze tyto postupy kombinovat. Samozřejmě u menších zakázek je to možné, ale jen do doby, kdy takový postup napadne někdo z účastníků výběrového řízení u Úřadu pro ochrany hospodářské soutěže, který dnes může kontrolovat zadávání prakticky všech veřejných zakázek (dříve kontroloval jen tzv. podlimitní a nadlimitní, ale ne zakázky malého rozsahu).
V konkrétním případě webových stránek se muselo zvolit řešení, které odpovídalo podmínkám, které nám určil poskytoval dotace, tedy Euroregion Nisa. Zde bylo jednoznačně stanoveno, že hodnotící kriteria musí být zadána tak, aby se omezilo subjektivní rozhodování. Proto se design stránek zadal formou soutěže o návrh a tyto náklady hradí uhradilo město z vlastních zdrojů. Z dotace jsme platili fakticky obsahovou stránku, překlady a "montáž" stránek, a tyto práce prováděla jiná firma vzešlá z jiného výběrového řízení. S oznámením soutěže o návrh grafiky jsme se obrátili na min. 10 firem, které se designem zabývají. Přišli nám pouze 3 nabídky, ze kterých porota vybírala. Ať se však rozhodla jakkoli, je to vždy na subjektivním posouzení, jak se komu stránky líbí nebo ne. Proto by v diskusi vždy mělo zaznít co je konkrétně špatně, případně odkaz nebo ukázka, jak si dotyčný diskutér představuje lepší řešení. Myslím, že teprve poté se dá diskutovat o tom, jestli je něco špatně nebo ne.
K připomínce, že chybí odkaz na stránky Českého ráje - já jsem je našel v sekci "Turista" pod odkazem na okolí, a ačkoli jsem se na návrhu struktury stránek nepodílel, navedly mě tam odkazy celkem jednoduše a jednoznačně. Co se týká připomínaného nedodržení termínu spuštění stránek, tak bych uvedl jen to, že smluvně jsme měli dán termín pouze pro předání stránek od zhotovitele. Spuštění stránek na začátek července bylo přislíbeno ústně, ale z důvodu odzkoušení stránek, kontroly jejich obsahu a křížení čerpání dovolených se termín posunul tak, aby při spuštění byli přítomni všichni, kterých se obsahově nové stránky týkaly.