Vše o Železném Brodě

Masopust 2017

Počet příspěvků: 12 zobrazené: 11 - 12
< 1 2 >

Předmět: Re: Masopust 2017

Dobry den. S ekologii je to jako kdysi  s vedouci roli delnicke tridy (a jejiho predvoje...) ci s dnesni politickou korektnosti. Jakmile se z toho stane ideologie podporena a  tvrde  prosazovana (super)statni  moci a nekonecne bujici byrokracii - je to tema (pro kriticteji uvazujiciho obcana) uz spis jen  na posmesky. Dovolte mi jeden hruby vtip - zalozeny na skutecne prihode. Dama po operaci odstraneni prebytecneho tukoveho polstare pozadala (ze zvedavosti)  na specializovanem pracovisti  o prozkoumani jeji tukove tkane z hlediska obsahu nebezpecnych skodlivin. Odpoved po provedeni prislusne chemicke analyzy znela "Mila pani!  Kdybyste byla krava, tak by  muselo byt s Vasim telem nakladano jako se zvlast nebezpecnym  odpadem"  V Brode mame celou generaci lidi, kteri v detskem veku chodili do skolky  umistene  v budove, ke ktere se ted mame chovat obezretneji,  nez ke skladce radioaktivniho odpadu. To mi prijde absurdni, takovy - opozdeny - humbuk  kvuli jedne budove typu "brownfields"   -  kdyz podobne kontaminovanych mist bude v okoli mesta, ale i primo v nem nepochybne  mnoho. (Akorat ze jim neni venovana takova pozornost resp. to nikdo zatim nepromeroval, takze o tom nevime.)   Rad bych videl expertni posudek  vyzadujici a oduvodnujici tech 5 (ci kolik) milionu naprosto nutnych k nalezitemu vycisteni one budovy. Zrovna tak ten Pencin. Neznam to tam - ale tez bych rad videl prislusnou expertni zpravu. Vyjasnujici, proc se skladka z  povodi Zernovnika musi stehovat za cenu 5 milionu na  jinou skladku (lom v Kostalove - tipuju to spravne?) do povodi Olesky. Jasne,   ze v tom  lomu bude  prosakovani do okolniho potoka  asi mensi . Omlouvam se, za kontaminaci diskusni niti  venovane "komediantstvi" posmesnymi   poznamkami o "ekologii" :)

Předmět: Masopust 2017

Diskusní nit „komedianství“, alespoň pro mne končí. Měl jsem za to, že ne všichni ekologové jsou teroristé a fanatičtí ochránci životního prostředí, kdy člověk je u nich na posledním místě, jak někdy rád vysvětluje náš pan prezident. S vedoucí rolí dělnické třídy moc zkušeností nemám, v politické straně jsem nikdy nebyl, ale domníval jsem se, že bychom si mohli nezávazně (z mé strany laicky) podiskutovat o věcech které se dotýkají každého obyvatele Železného Brodu. Možná by se přidali i ti, kteří mají informace z první ruky. Vzpomínám si na první dny po „sametové revoluci“ kdy jsme demonstrovali a požadovali okamžitou sanaci odkaliště kontaminovaných odpadů z ŽBS v úložišti Těpeře. Celá skládka se zřejmě následně zavezla zeminou, osadila stromy a můžeme spekulovat, co se v zemi s kontaminovanými kaly děje v návaznosti na podzemní vody apod. Uvedl jste několik zajímavých podnětů k diskusi, když pominu absurdní, takový - opožděný - humbuk kvůli jedné budově typu "brownfields", nicméně novou ekologickou nit, jak jsem z Vašich slov vycítil založit nehodláte (nemám na její založení vědomosti ani vzdělání) a ekologická diskuse na Masopust 2017 mi přijde poněkud nelogická i přes Vaši omluvu.

Mějte pěkné jaro

Počet příspěvků: 12 zobrazené: 11 - 12
< 1 2 >