Vše o Železném Brodě

Prohlášení úředníků

Počet příspěvků: 76 zobrazené: 61 - 70
< << 4 5 6 7 8 >

Předmět: Prohlášení úředníků

Místostarosta na výzvu, ať mé "urážky" písemně specifikuje a dokáže citací a odkazem, vůbec neodpověděl. (Že by i zde jaksi nedostal to jeho pověstné "povolení třetích stran k podávání písemných informací" ? )
 Jen ještě před touto mou výzvou napsal ten mail, který jsem sem už kopírovala, s jeho typickým "Vzhledem k složitosti věci.....atd. atd. .....Vám to vysvětlím na osobní schůzce." Tedy pořád dokola stejná písnička jako od něj vždy... 
Ale moje advokátka nehodlá vážit cestu do Brodu, aby tu poslouchala nějaké mlžení mezi šesti očima. A ani já nejsem na osobní setkání  a místostarostovo  ústní vysvětlování zvědavá. To, že údajně urážím úředníky řekl místostarosta Mališ veřejně, takže žádám jeho omluvu taktéž veřejně.

No a úřednice Bryknarová na výzvu omluvy nereagovala vůbec. (Nepřekvapilo mě to.Od ní po předchozích zkušenostech tedy ne.)

Já i nadále trvám na veřejné omluvě těchto tří (jednotlivě, ne dohromady). A věci jsou v běhu. Já tohle určitě vyšumět nenechám. 

V tomhle sporu dávno nejde o mě osobně: Tady jde o princip, jak smí a nesmí jednat úředník s občanem. Zda si smí či nesmí dovolovat takovouto aroganci moci.

Hezký den lidem dobré vůle,

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobré ráno,

pro ty, které tato záležitost zajímá (a vím, že vás je hodně), sem kopíruji včerejší mail od starosty Lufinky, ať sami vidíte, jakých "urážek" jsem se podle něj dopustila:
 
František Lufinka 
Komu:
Alena1965@seznam.cz

RE: Odpovězte na otázku, kde a čím konkrétně urážím úředníky

Dobrý den,

na základě Vašeho mailu ze dne 27.3.2017 Vám zasílám odpověď.

Uvedu některá Vaše vyjádření, která považuji za urážku práce úředníků.

- Můžete se v tomto městě Kocourkově, kde městští úředníci a ředitel sklandy hrají veřejně občanům pohádku …

- Navíc – tady jde o zjevnou a do očí bijící neschopnost vedení města a některých úředníků…

- Je absurdní, když se občan, ve svém volném čase snaží dobrovolně pracovat pro město, jehož úředník, k tomu určený a celkem slušně za to  placený, působí přesně naopak. Je to ztráta času i nervů setkávat se s lidmi, jimž se nedá věřit a jejich anti/motivace je absurdní a nepochopitelná

- Zrovna tak naše město není majetkem starosta, místostarosty a jejich podřízených. Není to carství radních a jejich úředníků….

Tohle vše, co se děje, má jediného jmenovatele, a to je bezuzdná arogance moci

- My jsme starosta, místostarosta, úřad, ředitel – tak vládneme, a vy nám do toho občani nemáte co kecat

- Takovou stoprocentní jednotu /myšleno při podpisu Prohlášení úředníků/ pamatuji při volbách v dobách komunismu. Kupředu levá, zpátky ni krok!

- Po 25leté praxi v podnikání mám v jednání s arogantními úřady bohatou praxi

- A úředníkům, podepsaným pod Prohlášení úředníků, nic nezazlívám. Je mi naprosto jasné, že tento pamflet podepisovali se stejnou chutí, jako umělci v roce 1977 Antichartu

- Nevěřím už ani státním institucím typu Agentura ochrany přírody a krajiny, nevěřím Odborům životního prostředí, po 20 letech podnikání nevěřím spoustě úřadů a úředníků…

 

Dohledávání Vašich dalších výroků z časových důvodů nebudu dělat.

Tento výčet si myslím stačí jako odpověď na Váš mail.

 

S pozdravem F. Lufinka



 

Předmět: Prohlášení úředníků

Pane starosto a místostarosto,

v diskusi na zasedání ZM 6.2. mluvíte jednoznačně a prokázaně o mně, že urážím úředníky a že jejich Prohlášení (směrované adresně na mé jméno) je reakcí na mé několikeré urážky atd. atd.atd. 

Žádám vás - specifikujte a dokažte, kde přesně tedy ty městské úředníky urážím a přesně čím. Tedy - uveďte citaci a odkaz
Myslím samozřejmě - citaci skutečně mých výroků, nikoli citaci toho, jak si mou kritiku pozměňujete, překrucujete a účelově interpretujete vy sami.

Je trapné a ubohé, když se dospělý chlap vykrucuje jak žáček třetí třídy, přistižený při klukovině.
Je trapné a ubohé, když se dospělý chlap nedokáže postavit situaci čelem, rovně.a čestně.
Je trapné a ubohé, když dospělý chlap tak říkajíc "nemá koule" na to, aby se aspoň omluvil.  

O kom v těch třech větách mluvím?? No přeci o prezidentovi Zemanovi, například.... 
A tak jsem si dovolila i to výstižné označení na hraně zdvořilosti a spisovné češtiny, on tu slušnost a zdvořilost taky neřeší...

Hezký den všem.

Alena Kortanová 
 

Předmět: Prohlášení úředníků

Přišel mi další mail. Tak ať i vy všichni vidíte, jak to u nás v Kocourkově chodí a jací lidé náš starosta a místostarosta jsou: 

František Lufinka (starosta@zelbrod.cz)

FW: RE: Žádost o omluvu

Dnes 22. 3. 2017, 9:15:06

Komu: Alena1965@seznam.cz

Dobrý den paní Kortanová,

na základě Všeho mailu ze dne 26.2.2017 a pozdějšího otevřeného mailu všem zastupitelům jsem na 18. zasedání Zastupitelstva města Železný Brod  v diskusi vyjádřil k danému problému svoje stanovisko.

Nevím kde jste přišla na to, že jste osoba non grata, kverulant a notorický stěžovatel. Sama se do této pozice uvádíte, ale to je Váš názor a já Vám ho neberu.

V případě, že udělám chybu, tak nemám problém se v dané chvíli omluvit a přijmout stanovisko druhého a případné neshody prodiskutovat.

Uvádíte, že jsem se vyjádřil tak, že jste v diskusi použila slovo blbec. Po  několika posleších jsem se ujistil, že to tak není . Upozorňoval jsem na to, že v diskusi je toto slovo a i jiná slova. Z poslechu ale nevyplývá, že to píšete  právě Vy, vztahuje se to k diskusi jako celku.

Paní Kortanová, nemám důvod se  Vám omlouvat a to  na základě poslechu a přesvědčení, že jsem nic urážejícího vůči Vám  neřekl, nebo nenapsal.

S pozdravem  a přáním hezkého dne.

F. Lufinka

Předmět: Prohlášení úředníků

Celý život jsem hledal a upřednostňoval mnohdy nepsané a staletími ověřené principy před principy osobními. Možná i proto jsem nikdy nevstoupil do KSČ. Mám totiž za to, že lidem lze mnohdy osobním principem velmi ublížit, či naopak nasadit gloriolu, což by takový obecný ověřený princip měl minimalizovat.


Myslíte si, že by měli lidé, bez ohledu na postavení, jednat a postupovat podle obecných, všeobecně uznávaných principů a pravidel, nebo máte za to, že se to vztahuje jen na někoho? Vezměte si například takový princip zastupitelské demokracie. Jistě by se Vám nelíbilo, kdyby si například volený zastupitel začal plést pojmy s dojmy, místo správce věcí veřejných se choval jako majitel či dokonce monarcha, což je potom už krůček ke komplexu nedotknutelnosti a všemocnosti.


Moc se mi líbí akce MÚ při letošním MDŽ, kdy pan Mališ s panem starostou navštívili místní Dům s pečovatelskou službou a podarovali ženy květinou.

Hrubě se mi ale nelíbí jeho pozvání paní Kortanové na MÚ, „Vážená paní Kortanová, rád bych Vám objasnil své postoje ze zasedání Zastupitelstva města ze dne 6.2.2017. Vzhledem k obsáhlosti argumentů Vám toto vysvětlím při osobním setkání, na které Vás zvu do mé kanceláře na Městském úřadu. Prosím, navrhněte termín schůzky, já se pokusím přizpůsobit.“


Nemám zájem se plést do sporů a věcí o kterých nemám relevantní informace, ale zasedání Zastupitelstva města ze dne 6.2.2017, jsem také pozorně sledoval (uložil). Vysvětlovat či objasňovat postoje není v tomto případě, podle mého názoru, obhajoba obecných a všeobecně uznávaných principů zastupitelské demokracie, ale principů pana místostarosty.


Nemyslím si totiž, že lidé i politici jsou neomylní, že tratí cti každý, kdo uzná, že se mýlil či přestřelil a veřejně se omluví. Podle mne, jde jen o to, jak kdo principy chápe.

Pěkné jaro všem.


Předmět: Prohlášení úředníků

Neomluvili se. Co se taky dá od takových lidí čekat, že?

Jen mi včera přišel mail:

Od: Mgr. Ivan Mališ <mistostarosta@zelbrod.cz>
Komu: 'Alena1965' <Alena1965@seznam.cz>
Datum: 20. 3. 2017 16:04:20
Předmět: Schůzka


Vážená paní Kortanová,

 

                rád bych Vám objasnil své postoje ze zasedání Zastupitelstva města ze dne 6.2.2017. Vzhledem k obsáhlosti argumentů Vám toto vysvětlím při osobním setkání, na které Vás zvu do mé kanceláře na Městském úřadu. Nemám problém s tím, abyste si jako pozorovatele přivedla další osobu.

                Prosím, navrhněte termín schůzky, já se pokusím přizpůsobit.

 

                S pozdravem

 

Mgr. Ivan Mališ


místostarosta
____________________________________________________________________

cid:image001.gif@01CCF261.283B5BB0

 

 



K tomu sděluji toto: Veškerá komunikace s těmito lidmi bude jen přes moji advokátku. 

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Protože videozáznam ze zasedání ZM se na webovkách města těžko hledá, dávám vám ho i sem:

O Prohlášení úředníků se tam mluví v čase 1,49 do 1,59. 
Můžete se sami přesvědčit o citacích mých údajných "urážek" od F.Lufinky a I.Mališe a pak je porovnat s mými skutečnými výroky v diskusi Vzhled města.

Jak celé diskuse, tak i videozáznam mám na radu advokátky archivovaný. (Videozáznam bude totiž za pár dní - po novém zasedání zastupitelstva města - městem smazán). 


Předmět: Prohlášení úředníků

Dnes jsem na adresy všech zastupitelů zaslala tento Otevřený dopis zastupitelům města Železný Brod:

Vážení zastupitelé,

na minulém zasedání ZM jste mimo jiné jednali i o Prohlášení úředníků (psaném proti mně úřednicí Bryknarovou na diskusním fóru) a dokonce i o mé osobě celkově.
K tomu vám chci říci toto:

Starosta a místostarosta tam tvrdili, že na diskusním fóru na webovkách města urážím městské úředníky, že jsem proti nim použila výrazů
„blbec a podobně“ „ ... „ Tak to tam je a ještě různé jiné tam jsou“ (citace FL, viz videozáznam ze ZM, v čase 1,55). „ V momentě, že jestliže urážejí ty úředníky, že si vydělávají hodně peněz a že tam k ničemu nejsou a tak dál,...ti lidé jsou dehonestováni za to, že nic nedělají a že mají zvednout – a tak podobně“ (FL, 1,51,50)
„Občan nemá co urážet úředníka. Tam v těch příspěvcích šlo o to, že výsledná petice těch úředníků je až po několikerých urážkách jejich názorů“ (citace IM v čase 1,50,50) „Ta osoba řekla, že oni (myšleno úředníci) nekonají podle svého, ale konají na příkaz starosty a místostarosty“ (citace IM, v čase 1,53) „Ona ta osoba ty úředníky hodila do jednoho pytle“ (citace IM, v čase 1,52,58). 

Vážení zastupitelé, byli jste osobně u toho a můžete si ještě několik dní pustit videozáznam ze zasedání ZM znovu (Než bude městem znepřístupněn. Já ho mám pro případný soud archivovaný).

Starosta a místostarosta nepokrytě LŽOU (viz citace nahoře).
Na radu advokátky jsem je vyzvala mailem, ať své výroky dokážou (citací a odkazem), nebo ať se mi veřejně omluví.
Nemohu za to, že oni své dedukce a pocity interpretují jako mé výroky. Nemohu za to, že ve svých funkcích nejsou schopni ustát kritiku, reagovat na ni věcnými argumenty a že slušnou a podepsanou kritiku lživě interpretují jako mé údajné urážky.

Další kapitolou je vedoucí Stavebního odboru - úřednice Bryknarová. Té dámě ležím v žaludku od té doby, kdy jsem se písemně ohradila proti nezákonnému postupu Stavebního odboru před 5 lety.(V sousedství mého pozemku bylo na podzim 2011 vystavěno vydlážděné parkoviště. Ale stavební povolení na toto již 4 měsíce hotové parkoviště bylo vydáno až v únoru 2012!!!!!) Důkazy tohoto nezákonného postupu úředníků Bryknarové a Fettera mám doma archivované, můžete si je přečíst zde:

Jaké neskutečné pokrytectví této úřednice, která proti mně sepsala Prohlášení úředníků, kde se mě snaží školit v tom, že oni jednají vždy jen a jen podle zákona a podle zákonných postupů (jako bych snad po nich někdy chtěla něco jiného)!!! Když ona sama je prokazatelně nedodržuje a nehorázným způsobem porušuje?
A vrchol všeho je, když tato úřednice města zneužila vědomosti o zdravotním stavu občana ke snaze o občanovu veřejnou dehonestaci „ Paní inženýrka Kortanová je bohužel nemocný člověk, a nás to opravdu nebaví, a nebudeme se tím diskusním fórem zabývat a nebudeme jí na nic odpovídat.“
Pikantní na tom všem je, že paní Bryknarové, kterou to už tak nebaví, jsem se na nic neptala....(!)
Je ona tedy snad nějakým mluvčím městského úřadu? Z čího pověření? Co je toto za člověka – jakých profesních a morálních kvalit? Jak může takový člověk vykonávat pozici vedoucí Stavebního odboru a funkci městského úředníka vůbec ??
A jakých morálních a profesních kvalit jsou starosta a místostarosta, kteří takový postup veřejně obhajují a dokonce o těchto věcech prokazatelně lžou???

Vážení zastupitelé, starostu a místostarostu jsem už písemně žádala o veřejnou omluvu. Dopis pro úřednici Bryknarovou sepisuje ještě advokátka, která mě bude zastupovat. Vážení zastupitelé, je pouze na vašem svědomí, zda takovouto závažnou kauzu necháte projít bez zásahu a svým mlčením dopustíte pokračování takovýchto praktik. 
Jste nejvyšším orgánem města, zastupujete nás – občany – a myslím, že by bylo vhodné odpovídajícím způsobem reagovat. Je to na vás.

Závěrem chci jen podotknout, že nemoc deprese, jejíž ataky jsem v minulosti prožila, nyní nijak neomezuje nebo neovlivňuje moje právo zapojovat se do veřejného života. Tato nemoc je velmi zlá a nepřála bych ji prožít nikomu z vás, ačkoli její výskyt v době dnešních stresů rapidně roste a dle statistik takto onemocní aspoň jednou v životě 20% obyvatel ČR.
Je podlé, když se městská úřednice snaží na základě jakékoli prožité nemoci kohokoli dehonestovat a oddělovat jakkoli od veřejného života („a nebudeme jí na nic odpovídat“).

Zamyslete se prosím nad tím vším a podle svého svědomí konejte. Děkuji.

Ing. Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Předmět: Prohlášení úředníků

Pro pana Hudského a ostatní, kteří neumějí Prohlášení úředníků najít, dávám sem tento příspěvek, mimo jiné proto, aby se toto diskusní vlákno Prohlášení úředníků dostalo na první místo v diskusi. Snad už to tedy pak najdou....

Je celkem běžné, když občané píšou petice proti různým zákonům nebo konkrétním představitelům veřejné správy. 
U nás v Kocourkově - pardon, v Železném Brodě - to máme naopak: Městští úředníci, tedy konkrétně paní úřednice Bryknarová, píše veřejně Prohlášení úředníků, namířené proti občanovi. Vůči občanovi, který se jaksi prohřešil, představte si to: Občan chce po vedení města a jejich úřednících - no jaká nehorázná drzost!!! - informace o městě a co, kde a proč se tady bude kácet, asfaltovat apod.! 

To si tedy občan dovolil už příliš, je třeba mu to dát mu to patřičně úředně najevo. Protože paní Bryknarovou už totiž přeci NEBAVÍ pořád na něco odpovídat. (Tak nějak to říká na zasedání ZM, podívejte se na to na záznamu). 
A kromě toho, ona tady rozhoduje a veřejně určuje to, čí zdravotní stav je takový či makový a na základě toho na podněty či dotazy takového člověka hodlá/nehodlá vůbec reagovat....
Hmmm,další rarita v našem Kocourkově - u nás se tedy městští úředníci baví asi jen s naprosto zdravými občany a paní Bryknarová (plus několik dalších úředníků a vedení našeho města) rozhoduje, kdo je podle nich dostatečně zdráv a tedy hoden jejich odpovědi. 
Tak to máme, milí občané, všichni utrum: Neznám nikoho, kdo byl a je po celý život naprosto zdráv, kdo nikdy ničím neonemocněl.
To je opravdu tedy bezprecedentní "příklad profesionálního úředního chování".  
O morálce a dodržování zákonů úřednicí Bryknarovou ani nemluvím, o tom si i s důkazy můžete přečíst právě na tomto vlákně.  

Věc je již v běhu, spojila jsem se s právníky - odborníky na oblast občan - veřejná správa. Ti tuto kauzu posoudí a to mi věřte - budou z ní vyvozeny všechny důsledky. 
Toto je ale už tak do nebe volající, že mimo právní cestu je třeba, aby "práce"  a "profesionalita a etika" těchto některých městských úředníků a vedení města byla patřičně zveřejněna. I na tom se pracuje, a jednám rovnou s médii na celostátní úrovni.  
Nečekejte výsledky hned, celé to nějaký čas potrvá. Ale nebojte, já to vyhnít a vyšumět určitě nenechám.

Hezký den všem lidem dobré vůle.

Alena Kortanová
       
Počet příspěvků: 76 zobrazené: 61 - 70
< << 4 5 6 7 8 >