Vše o Železném Brodě

Prohlášení úředníků

Počet příspěvků: 76 zobrazené: 51 - 60
< << 4 5 6 7 8 >

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobré sváteční ráno všem.

Jak jsem někde v minulosti napsala, kopíruji sem nyní (podle mě) nejpodstatnější část diskuse ohledně Prohlášení úředníků a věcí s tím souvisejících. Je to jen část, celé je to hodně dlouhé a můžete si to poslechnout v odkazu - záznamu z březnového zasedání zastupitelstva města, který sem dával pan Hromas.
Tato vyjádření už nejsou samotným předmětem případného soudu, ale velice jasně osvětlují kontext té záležitosti. Jsou z něj zřejmé názory a postoje jednotlivých diskutujících na zastupitelstvu.
Podle mě - nejvíc vypovídající je příspěvek místostarosty, kde opakovaně varuje před následky transparentnosti a otevřenosti, která - podle něj - může eliminovat město a to to tedy prý s městem špatně dopadne. 
No, posuďte sami, udělejte si vlastní názor.  A to z celé té části diskuse, tedy rozhodně to není o tom, že někdo někoho chytá za slovíčko, na kterém ho potom "utaví"....




Předmět: Prohlášení úředníků

Milý pane Linko,

pokud si myslíte, že je to na žalobu, tak ji přeci podejte, jste-li přesvědčen, že jste v právu. Nic Vám v tom nebrání, tak si jen do větru nestěžujte a rovnou konejte.

A že nechápete, proč se Bryknarová omluvila?  V tom Vám tedy nemohu pomoci. Tak se tím netrapte: Berte to tak, že jiní - i ta Bryknarová - to už, na rozdíl od Vás, zřejmě (konečně) pochopili...   

Já i moje advokátka si počkáme, až bude zveřejněn videozáznam. Pak teprve zvážíme případné další kroky.

Přeji Vám pane Linko, i všem ostatním tady, hezký jarní den.  

Alena Kortanová

 

Předmět: Prohlášení úředníků

A už se nám tady úředníci a vedení města přirovnávají k recidivistům a podřadným živlům.To už je opravdu za hranou.Trapné!!! A také na žalobu,ne? Paní Bryknarová se paní Kortanové dnes na ZM omluvila,nechápu za co. Má to jednoduché řešení.Paní Kortanová by měla do příštích voleb kandidovat,aby předvedla svoje schopnosti a také se dozvěděla kolik lidí za ní opravdu stojí.
Linka Jiří.

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den všem, které to zajímá.

Včera byla starostovi a místostarostovi poslána mou advokátkou přes datovou zprávu Předžalobní výzva. Je to poměrně dlouhé čtení plné citací zákonů, tak vám všem těm, které to zajímá, kopíruji aspoň výňatky toho nejzávažnějšího charakteru:

3. Z Prohlášení úředníků ze dne 16. 11. 2016, které bylo rovněž ve zmiňované veřejné diskusi na webu uveřejněno, plyne, že se úředníci, tedy zaměstnanci úřadu, který vedete a jejichž jste přímým nadřízeným, dopustili dehonestace občana města – naší klientky, a to příslušným citátem z díla Karla Čapka o drzosti a žvanění.

Kromě toho by se dalo jejich prohlášení interpretovat jako několikanásobné porušení Etického kodexu úředníků a zaměstnanců veřejné správy, který schválila vláda ČR dne 9. 5. 2012. Jedná se např. o čl 1, odst. (2), čl 3, odst. (3), čl 11, odst. (1), čl 11, odst. (2), čl 12, odst. (2), čl 12, odst. (3) ačl 14, odst. (3).

Ve smyslu ust. článku 13 Kodexu, který zní

Kodex navazuje na základní práva a povinnosti zaměstnanců uvedené v zákoníku práce a pracovním řádu. Zásadní porušování bude posuzováno jako porušení zákoníku práce, resp. pracovního řádu se všemi z toho vyplývajícími důsledky.

by bylo možné očekávat, že jako vedoucí úřadu vyvodíte z Prohlášení příslušné pracovně právní důsledky. Z Vašeho postoje na zasedání zastupitelstva ale plyne, že postup úředníků nejen tolerujete, ale dokonce jisté míry podporujete.

Ostatně vyjádření paní Ivy Bryknarové, že je (rozumí se podepsané úředníky) už nebaví na podněty Ing. Kortanové odpovídat, a dokonce s dovětkem, že jde o  nemocného člověka, vyznívá poměrně skandálně.


Rovněž vyjádření úřednice úřadu na zmiňovaném zastupitelstvu o nemoci naší klientky je zcela jednoznačně diskriminující, a co více, jde jednoznačně o porušení ustanovení § 81, odst. 2 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník v platném znění (dále jen OZ). Každá fyzická osoba se tak může domáhat ochrany své osobnosti – viz ust. § 82 OZ.

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobré odpoledne všem.

Ještě se teď zpracovává přepis ze zasedání březnového zastupitelstva, kde proběhla ohledně Prohlášení úředníků docela obsáhlá diskuse. Až ten přepis budou mít hotový, dám ho sem pak na DF také. Ten přepis březnového  ZM je už pro advokátku jen na doplnění celého kontextu.... Protože vše, proč jsem se na advokátku obrátila, bylo řečeno už na tom únorovém ZM. 

Víte, já z toho nemám vůbec žádnou radost a netěším se na běhání po soudech. Možná se to potáhne roky - při stavu našeho soudnictví. Ale zlu se nemá ustupovat.

Soudila jsem se takto jedinkrát v životě, to když od nás jeden zákazník odebral zboží za 26 tisíc a nezaplatil ho (Tehdy už začínala odbytová krize, a já tehdy byla tak šťastná, že si někdo něco konečně koupil aspoň na fakturu a odvezl figurky, které jsem předtím nechala vyrobit na sklad, když jsme neměli objednávky....kolega F.F. si na tu situaci určitě pamatuje,pomáhal mi pak toho podvodníka vypátrat). 
Ukázalo se tehdy, že ten chlap to dělal takto cíleně a programově že si ten den takto oběhl celý Brod a okolní firmy, nabral zboží a zaplatit ho nehodlal.... . .
Většina podvedených podnikatelů to vzdala předem a radili mi, ať to udělám taky. Prý jestli se fakt chci roky tahat po soudech, platit soudní poplatky a právníkům, a že prý ty peníze ani toho podvodníka stejně už nikdy neuvidím.
U soudu jsme tehdy byli asi jen 3 z těch x podvedených podnikatelů. A - ten chlap šel na rok sedět ! Ukázalo se, že to byl recidivista a byl v podmínce. Jenže - rok utekl a peníze stále nikde. Prý jediná cesta je poslat na něj exekutory. Jenomže - chlap jako by se do země propadl.... Ale já to nevzdala  a jak slídící pes jsem ho  nakonec na vlastní pěst vypátrala, že se po návratu z kriminálu  oženil a přejmenoval se, vzal si totiž příjmení manželky, aby byl nedohledatelný. Byt kam se nastěhovali patřil tchyni a vše v bytě prý manželce. Myslel si, že to má takhle dostatečně ošéfované, když oficiálně nevlastní vůbec nic..... 
Nevzdala jsem to, zlu se nemá ustupovat, zlu se to nesmí nechat procházet. Po čtyřech letech mého nátlaku a stálého vysílání exekutorů k nim domů konečně nevydržel - a těch 26 tisíc mi nakonec vrátil. Ano - zlu se nesmí ustupovat. Už z principu.  

Ano, zlu a bezpráví se nesmí ustupovat. Jestli se mi ti tři - starosta, místostarosta a Bryknarová (každý z nich zvlášť) veřejně neomluví (text omluvy jim moje advokátka předepsala), nenechám to být. Využiju všechny cesty, od soudní, přes média, zkrátka úplně všechny legální cesty, co existují. A neustoupím. Tohle jim neprojde, nesmí projít. A proč? Z principu: Zlu se nesmí ustupovat A aby zlo vyhrálo, mnohdy stačí jen když k jeho působení budou ostatní mlčky přihlížet. A to já rozhodně nebudu. 
Takže v pondělí na zasedání ZM je jejich poslední šance, šance omluvit se. Veřejně se omluvit, protože se vůči mně zachovali podle taky veřejně.

Ano, zlu se nemá ustupovat, zlo a bezpráví nesmí být beztrestně tolerováno nebo promlčeno. A já mu tedy rozhodně ustupovat nebudu.

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den všem,

tak jen chci těm, které to zajímá, napsat, jak věci pokračují: 
Kvůli dalšímu postupu advokátky byl pořízen přepis toho, co bylo na zasedání zastupitelstva 6. února kým řečeno. 
Sice jste si mohli díky příspěvku pana Hromase tady na diskusním fóru hlasový záznam pustit a poslechnout, ale myslím, že je zajímavé si to i v klidu přečíst. 
Ale chci sem pro některé napsat: Jsou toho dvě strany, varuji vás předem.   

(To jen pro některé, kteří to tady bedlivě čtou, ačkoli se "ty litanie"  už nedají číst ).

Starosta Mgr. František Lufinka: Ale teď co jako po nás chceš jako k vysvětlení, v tenhleten moment ?

Zastupitelka PaedDr. Milada Motlíková: Jestli jste k té petici zaujali nějaké stanovisko.

Místostarosta Mgr. Ivan Mališ: Jako my dva?

Zastupitelka PaedDr. Milada Motlíková: Třeba, no.

Místostarosta Mgr. Ivan Mališ: Já na to řeknu asi tolik: Jsou třeba tady samozřejmě úředníci, kteří mohou se k tomu vyjádřit, ale ještě k tomu: Když si přečtete některé příspěvky, tak to není z jejich strany nic jiného než že se snaží se bránit. To, jak jste říkala, že úředník je tady pro občana, tak na druhou stranu platí to, že občan nemá co urážet úředníka. Tam v těch příspěvcích to, tam šlo o to, že výsledná petice těch úředníků je až po několikerých urážkách jejich názorů. Včetně toho, že se snaží té dotyčné osobě vysvětlit, že ona po nich chce některé úkony, které oni zase ze zákona udělat nemohou. A nesmí. A proto se ozvali. Ale jestliže další (není chvíli rozumět).

Zastupitelka paedDr. Milada Motlíková: Chápu, ale aby se na základě toho že někdo vyžaduje věci, které – třeba chápu to, že může urážet, to taky je, tak asi zase úředník by se přes to měl přednést.

Starosta Mgr. František Lufinka: Já si myslím, já si myslím že si v momentě, že uráží ty úředníky jako že si vydělávají hodně peněz a že tam k ničemu nejsou a tak dále, já si myslím, že právo ten úředník má se k tomu nějakým způsobem postavit. Ale proč já bych se z toho z tý pozice starosty měl k těmhletěm věcem stavět, když to je reakce toho člověka, těchto lidí, že byli nějakým způsobem dehonestováni za to že nic nedělají a tak dále, za to, že mají zvednout a podobně a podobně a...

Zastupitelka PaedDr. Milada Motlíková: Takhle: Já třeba bych brala jako přijatelný, to že byste tady na zastupitelstvu řekli: Nezlobte se, ale tady probíhá to a to: Od našich úředníků chce ta a ta dotyčná osoba, chce požadavky, který jsou nepřiměřený, chová se a píše tak a tak. Ale když si pak přečtu že je tam nějaká petice? A to se všichni ti úředníci, co se tam podepsali, nebo nepodepsali, já nevím, nebo někdo to podepsal, tak všech se týkalo to, že je napadla nějakým způsobem? A nebo to už byla nějaká solidarita?

Místostarosta Mgr. Ivan Mališ: Ona ještě, ještě řeknu, ona vystupuje ta osoba nebo lépe řečeno, že ta osoba ty úředníky hodila do jednoho pytle. Hodila je do jednoho pytle. Všichni to nepodepsali, když si spočítáte ty podpisy, že jo, a moment, a já nevím, oni se třeba ohradili proti tomu, že ta osoba řekla, že oni nekonají podle sebe, ale konají na příkaz starosty a místostarosty. Takže, ale já si zase myslím proč by oni nemohli vyjádřit svobodně svůj názor? Zvlášť když jsou takhle skutečně jak říkám dehonestováni. Támhle se hlásí (ukazuje na vedoucí stavebního odboru Bryknarovou).

Vedoucí stavebního odboru Iva Bryknarová: Já bych se k tomu chtěla vyjádřit, paní doktorko Motlíková, protože tam jsem podepsaná pod tím.To diskusní fórum je veřejný, to víte, může se tam vyjádřit úředníci, občani. Když paní Kortanová neustále vyžaduje nějaký informace, protože to zveřejňuje dokolečka, každej tejden o víkendu sepisuje nějaký sáhodlouhý litanie, přečtěte si to příště pořádně, pochopíte proč jsme to udělali. My jsme to udělali proto, že už odmítáme s ní diskutovat na téhle úrovni. Sama jste to ze začátku říkala, že když přijdete a něco chcete, tak že tu odpověď dostanete. Myslím si, že tuhle zkušenost má 90%, 99% zastupitelů, pokud přijdou s normálním návrhem a s normální věcí. Paní inženýrka Kortanová je bohužel nemocnej člověk, jo, a nás to opravdu nebaví a nebudeme se tím diskusním fórem zabývat a nebudeme jí na nic odpovídat To byl ten výsledek. Jestliže to vás někoho zajímá, čtěte si to, diskutujte s ní, raďte se s ní, zveřejňujte to všechno dokolečka, ale to není podstata naší práce a nebudeme se tím opravdu zdržovat.

Starosta Mgr. František Lufinka: Já na to ještě zareaguji, já jsem odpověděl na některý věci paní Kortánový a v tenhleten moment z toho vzešly další tři kauzy, který nemají řešení. Takže to není stav, že odpovíte, protože to není podle jejího, jak si to představuje, z toho jsou další tři věci které se mají řešit dál a dál , to nemá konec, jako jo. Jako teď jestli víte se to projednávalo na krajském zastupitelstvu a zase je to špatně, tam totiž se nedoberete žádnýho výsledku. Já jsem, my jsme, já se tam v tom příspěvku zastal, že si myslím, že tak to takhle není, že ti lidi pracují kvalitně a dobře, ale to bylo zase špatně, takže to nemá, v ten moment se nedoberete žádného výsledku tak, aby to bylo k něčemu dobře, když to nebude podle jejího. Tak to nemá cenu potom na to reagovat.

Místostarosta Mgr. Ivan Mališ: Já bych ještě řekl na obranu úředníků to, že loni když jsme dostávali cenu Město pro byznys, tak bylo řečeno, že v loňském roce udělali anonymní anketu v tom slova smyslu, že ta společnost, která tu soutěž pořádala tak anonymně telefonovala nebo psala emaily pod smyšleným jménem a chtěla aby úředníci (chvíli není rozumět) měřili čas, dali nějaké úkoly a podobně. Bylo to jedno z hlavních hodnotících kritérií. A my jsme byli skutečně v té Praze přímo výslovně pochváleni, že úředníci města Železný Brod odpovídají rychle a kvalitně a proto je to potom takové jakoby smutné, že dochází k těmhletěm věcem.

Zastupitelka PaedDr. Milada Motlíková: A to já jsem právě na začátku řekla, že kdykoli já jsem něco potřebovala tak vždycky mně bylo zodpovězeno všechno k mý spokojenosti, ale fakt třeba pro mě, z tohoto našeho pohledu, je to začarovaná věc, já bych ráda řekla (chvíli není rozumět).

Starosta Mgr. František Lufinka: Já k tomu řeknu, bylo by paradox to, že třeba ty dotazy těch, tý společnosti, která to nějakým způsobem dělala, tak to byly dotazy kontraproduktivní, které vlastně žádaly věci, které se nesměly poskytnout a myslím že ti úředníci se toho zhostili natolik dobře, že odpověděli že některý věci poskytnout nemůžou a tak dále. Já si pořád myslím, že diskuse v tenhleten moment není to, čím by se mělo zabývat zastupitelstvo. Nezlobte se na mě, jako diskuse je volně přístupnej, diskusní fórum, který buďto někdo může číst nebo nemusí, do toho diskusního fóra se někdo může přihlásit. A nevidím v tom nevidím vůbec žádnej problém a nevidím v tom proč jako by to mělo projednávat zastupitelstvo, to v žádným případě.

Zastupitel a bývalý starosta André Jakubička : A já to vidím zase jako problém (chvíli není rozumět) ... to, že někdo ze zastupitelů to takhle může uchopit. A mimochodem, Město pro byznys – tohle ocenění jsme získali už tenkrát i my a když nám vysvětlovali proč, já jsem se o to dost zajímal, tak vlastně jeden z největších důvodů bylo to, že máme my oproti ostatním městům větší počet strážníků než ostatní (smích) u té sekce veřejné správy. To tam opravdu hrálo ohromnou roli. Tím nechci teď snižovat počet strážníků nebo něco podobnýho. Určitě ne, je dobře, že je máme v tomhle počtu. Já jsem nečetl to diskusní fórum nějak větu od věty, ale nenašel jsem tam jedinou urážku. Nikoho. A proč byste se měl k tomu vyjadřovat, pane starosto, protože podle zákona o obcích jste v čele úřadu, celého úřadu, takže -

Starosta Mgr. František Lufinka: Ale diskusní fórum není ve svý podstatě to, že bych já měl odpovídat. Když bude dotaz, písemnej, se všemi náležitostmi, tak odpovím. Ale já jsem jako v momentě že jestliže tam je, když to řeknu blbec a podobně a tak nemám důvod abych to diskusní fórum v tenhleten moment četl.

Zastupitel a bývalý starosta André Jakubička: Takový slovo jsem tam neviděl.

Starosta Mgr. František Lufinka: Tak to tam je jako, a ještě různý jiný tam jsou.

Předmět: Prohlášení úředníků

       Dobrý den. Mám před sebou kávu a zákusek. Přestože ŽB zastupitelé převážně DF nečtou, nebo to alespoň tvrdí, dovolte malou úvahu.

        Domnívám se, že nedorozumění a spory mezi lidmi jsou tak staré jako lidstvo samo. Podle mého názoru každý soudný a inteligentní člověk ví, že neexistuje na světě ten, kdo by se zavděčil lidem všem. Nechci eliminovat město, ale nedá mi to, a musím se ještě vrátit k prohlášení úředníků MÚ Železný Brod, stejně jako k roli kterou, podle mne, jednotliví aktéři sehráli v kauze vykácení veškerých vzrostlých stromů před budovou SUPŠS, patřící Libereckému kraji. V té době jsem byl členem komise pro vzhled města a tato událost byla posledním důvodem k rezignaci, protože jsem prostě, jako již vícekrát předtím, nic předem nevěděl. Argument, že budova ani pozemek není v majetku města jsem měl za alibistický, někdo přece musel kácení v srdci Železného Brodu povolit atd. Až později jsem se dozvěděl, že pokácené stromy si odvezl domů sám pan ředitel SUPŠS.

        Rozhodl jsem se tehdy vzhledem k věku a zdravotnímu stavu, rezignovat i na zjišťování dalších ověřitelných informací. Nicméně události nabíraly docela zajímavých rozměrů, protože paní Ing. Kortanová nerezignovala a nic nevzdala. Krok za krokem se prokousávala k podstatě věci (kdo a kdy vydal povolení, na základě jakých architektonických záměrů a plánů, zda byly dodrženy všechny potřebné zákonné lhůty atd.) Do obhajoby ředitele SUPŠS se posléze zapojil krajský zastupitel za majitele, náměstek hejtmana pro školství pan Tulpa a, podle mého názoru, i vedení Železnobrodské radnice, včetně starosty a místostarosty. V ten moment se holoseč před Sklandou změnila na otevřený boj o principy, které by ale zřejmě stále neměly šanci skončit u soudu. To vše by totiž šlo snad nějak pochopit, kdyby, nepřišel „geniální“ tah ve smyslu „Prohlášení úředníků“ MÚ. Tady začal opravdu problém. Ne snad že by neměli úředníci právo vyjadřovat své názory, ale přece jen hromadná (solidární) petice proti jedné aktivní ženě, přijde poněkud archaická ve svobodné a demokratické zemi 21 století.

        Momenty, které rozhodly zřejmě o maximálním vyhrocení sporu na sebe také nenechaly dlouho čekat. Na únorovém Zasedání zastupitelstva vznesla dotaz zastupitelka paní Motlíková stran oné petice. Je naprosto evidentní a prokazatelné, že při vysvětlování motivu úředníků panem Mališem, Lufinkou a paní Bryknarovou, došlo k hrubému porušení etikety popř. zákona na ochranu osobnosti tím, že nepřítomná paní Kortanová byla několikrát jmenována a dokonce označena za nemocnou osobu. Závěrem děkuji zastupitelům, kteří se na březnovém Zasedání zastupitelů paní Kortanové zastali a připojuji citát: Žádná omluva cti netratí.

      Pěkný den, ať se daří.


Předmět: Prohlášení úředníků

A pro zajímavost aspoň krátká názorná ukázka, jak místostarosta Mališ pracuje s textem - tedy konkrétně s fakty a citacemi:

"Ona ta osoba hodila ty úředníky do jednoho pytle." 
(citace místostarosty Mališe v reakci na Prohlášení úředníků, které je adresováno na mé jméno, záznam ze zasedání zastupitelstva města 6.2. 2017 v čase 1,52,58).


Diskusní fórum Vzhled města, 4. stránka, můj příspěvek ze 13.10. - citace mého textu:

"Tedy - abych byla spravedlivá, takto postupují jen některá města, některé instituce, někteří úředníci. Je to jen a jen v lidech. I na našem Městském úřadu: 
Kdykoli jsem něco potřebovala například po Finančním odboru, Živnostenském odboru, po úřednicích na pokladně, úřednících na vyřizování občanek, na matrice, na památkách, po Informačním a kulturním centru, tak byli nesmírně ochotní, vstřícní, milí. Vše potřebné mi vždy vysvětlili, poradili, pomohli a záležitost rychle vyřešili, bez chyb, jako perfektní profesionálové a lidsky příjemní úředníci. (A to jsem  možná ty brodské ochotné a profesionální nevyjmenovala všechny). 
Ovšem zcela jiná situace je, pokud něco chcete po vedení města - po starostovi, místostarostovi a několika málo odborech. Tam to vždy buď vůbec "nejde" - není možné informace poskytnout, není možné poradit, záležitost včas a bez chyb profesionálně vyřídit. 
Je škoda, že kvůli takovýmto neochotným, nevstřícným a neprofesionálním jedincům často pak lidé házejí všechny úředníky do jednoho pytle - jako líné, neschopné a neochotné parazity naší společnosti."  

Předmět: Prohlášení úředníků

Včera odpoledne mi přišel mail i od místostarosty, tak ho sem kopíruji, ať můžete to, co místostarosta považuje za urážky posoudit i vy, co to tu čtete, sami:

Mgr. Ivan Mališ 
Komu:
Alena1965@seznam.cz

Reakce na Váš e-mail

Dobrý den paní Kortanová,

 

                dovolte mi reagovat na Váš poslední e-mail. Napřed ale vysvětlení, proč reaguji se zpožděním. Váš e-mail jsem obdržel v pondělí 27.3.2017 v době, kdy jsem už byl na celotýdenní služební cestě v rámci krajské delegace v kantonu St.Gallen. Seznámil jsem se s ním až po příjezdu zpět do Železného Brodu během pondělí 3.4.2017. Doufám, že pochopíte, že po návratu jsem dal přednost vyřizování záležitostí spojených s provozem města, které se mi zde za týden absence nakupily. Proto reaguji až dnes.

                Co se týče obsahu Vašeho výše zmíněného e-mailu, uvedu pouze 3 příklady, kdy samo o sobě se domnívám, že zde dochází k urážkám úředníků:

Vzhled města

str.2- Alena Kortanová- 4.10.2016- 14:10

Zvedněte na Městě prosím laskavě zadnice a zajděte se tam i s celým Odborem a vedením města podívat. Máte to asi tak 200 metrů ze svých kanceláří, tak si tento důkaz laskavě opatřte sami.

 

str.2- Alena Kortanová- 6.10.2016- 8:59

Domnívám se, že vůle stromy u sklandy drasticky vykácet se zrrodila v hlavách těch zmíněných tří pánů: Doležala, Lufinky a Mališe. A pod nimi stojící úředníci jsou bohužel spíše jejich rukojmími a těmi, na které se to prostě hodí, pokud se ty věci profláknou.

 

Jenže - ze zkušeností vím, že když si kdosi "nahoře" usmyslí, že má být rozhodnuto právě takto - jak ten nahoře chce, tak pod ním pracující úředníci dostanou jakýsi "úkol" - třeba i jen naznačený, hlavně nikde nepsaný, kam má jejich rozhodnutí směrovat. A spletitost našich zákonů je taková, že když někde vykácet stromy prostě někdo chce (a nebo třeba vyasfaltovat památkovou rezervaci), tak si i ty úřady pod nimi a jimi řízené musí najít cestičky, jak věc nasměrovat a vůli svého vedení podpořit. 

Je těžké jednat podle svého svědomí, když máte rozhodovat proti vůli svého šéfa a zvlášť ve městě, kde druhým největším zaměstnavatelem je právě Městský úřad by takové jednání proti vůli šéfů bylo podřezávání si vlastní větve a jistá  profesní sebevražda.

 

Str.6- Alena Kortanová- 10.11.2016- 9:14

NENÍ TO CARSTVÍM RADNÍCH A JEJICH ÚŘEDNÍKŮ, NENÍ TO DOBYTÝM POROBENÝM ÚZEMÍM S POROBENÝM OBYVATELSTVEM,…

Tohle vše, co se tu děje, má jediného jmenovatele, a to je bezuzdná arogance moci. A cílená netransparentnost.

 

Zásadně zde příklady dalších Vašich výroků nebudu vypisovat, jsou v odpovědi pana starosty Vám z tohoto týdne, takže bych se tímto jen opakoval.

 

                Stále však také platí moje nabídka z předchozího mého e-mailu. Jsem ochoten se v celé záležitosti s Vámi setkat v mé kanceláři na Městském úřadu. Navrhněte, prosím, datum a hodinu, já se budu snažit přizpůsobit. Také stále platí, že si můžete přivést k jednání další osobu.

 

S pozdravem    

 

Mgr. Ivan Mališ


místostarosta
____________________________________________________________________

cid:image001.gif@01CCF261.283B5BB0

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den vážení zastupitelé.

Jak se zdá, ŽB diskusní fórum příliš renomé nemá. Na březnovém zasedání dokonce zazněly z úst jednoho z nejvyšších městských představitelů obavy, aby nebylo město eliminováno. Mám naopak pocit, že se nejedná o nic výjimečného v dnešní době elektronických informací. Může to být někdy přece i docela zajímavé, když v 6ti tisícovém městě mají některá témata desítky tisíc shlédnutí.

Podle mého názoru je právo každého si chodit kam chce, číst co chce, být v jakékoliv politické straně či spolku, nicméně přece jen volený zastupitel, který se zaváže spravovat náš veřejný majetek v zájmu co nejširší vrstvy občanské společnosti, podléhá poněkud jiným pravidlům, nežli například předseda Spolku zahrádkářů. Ten kdo nechápe princip a systém zastupitelské demokracie, neumí nebo nechce ukočírovat své EGO, dle mne by nikdy neměl kandidovat a nabízet spoluobčanům své služby.

Mnohokrát jsem prohlásil, že se nechci míchat do věcí o kterých nemám relevantní informace, proto si dovoluji použít Vašich slov na částečné objasnění sporu s paní Alenou Kortanovou. Ostatní lze najít na diskuzním fóru. Nechť si každý, kdo chce, udělá obrázek kdo koho kdy urazil podle relevantních zvukových záznamů a psaného podepsaného slova.

Zasedání zastupitelů ŽB únor 2017

http://hrombac.rajce.idnes.cz/MP4#zstupitelstvo_unor_2017.jpg

Zasedání zastupitelů ŽB březen 2017

http://hrombac.rajce.idnes.cz/MP4#zastupitelstvo_brezen_2017.jpg

Pěkné jaro všem.


Počet příspěvků: 76 zobrazené: 51 - 60
< << 4 5 6 7 8 >