Vše o Železném Brodě

Prohlášení úředníků

Počet příspěvků: 76 zobrazené: 41 - 50
< << 3 4 5 6 7 >> >

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobré ráno všem.

Chtěla bych tady podotknout ještě něco o právu občanů na informace:
Před časem tady na diskusním fóru myslím pan Zahradník zabrousil na téma jedovaté odpady a z toho vyplývající bourání a likvidace budov bývalého Exathermu. 

Protože i mě tohle téma zajímá a tady na diskusi, jak je v Brodě zvykem, nikdo z oficiálních míst neodpověděl, poslala jsem nedávno na Městský úřad oficiální Žádost o poskytnutí informací podle zákona 106/1999 Sb. a pro jistotu jsem tam vypsala konkrétně na jaké otázky kolem Exathermu žádám informace. 
Odpověď přišla v termínu, leč jen částečná a neúplná. V části mého dotazu bylo zodpovězeno způsobem -  Bude zveřejněno tam a tam.  Vlastně něco takového jako "avízoval" místostarosta Mališ na březnovém zastupitelstvu, že by oni taky klidně mohli odpovídat na dotazy občanů stylem "Řeší se."  Zkrátka - odpovědět nějakou podobnou nicneříkající formulkou.

K tomu chci podotknout: 
Pan místostarosta se mýlí: Poskytování informací o dění v našem městě není nějakou jejich výjimečnou laskavostí a jakousi dobrou vůlí či osobní blahosklonností vůči občanům. Poskytování informací o dotyčném městě je obecně pro vedení města a městské úředníky jejich povinností, podloženou v zákoně 106/1999 Sb. 
A za chod celého Městského úřadu i za poskytování informací občanům zodpovídá ze Zákona o obcích starosta obce.

Včera jsem tedy donesla do podatelny Stížnost na vyřízení mého dotazu. Ta je ze zákona automaticky přeposlána i nadřízeným orgánům Městského úřadu, které na to dohlédnou a Městský úřad je ze zákona povinen podat informaci úplnou.  Nikoli tedy nějaké nicneříkající Řeší se a nebo Bude zveřejněno tam a tam.

Až bude moje stížnost pak tedy správně a úplně vyřízena, zveřejním ji tady na diskusním fóru na vlákně Exatherm. Protože vím, že to zajímá i jiné zdejší čtenáře DF a protože když bude písemná a věřím že brzy i úplná informace poskytnuta jednomu občanovi, nic nebrání tomu, aby ji případně ten jeden občan nemohl předat i ostatním občanům - třeba právě na diskusním fóru. 

Hezký jarní den všem.

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Koukám,že znáte p. Bureše. Taky rovný chlap.S kronikou je to taky tvrzení proti tvrzení.Ten jede svojí písničku a ta zase vaří svojí kašičku.
Znáte bumerang??
Nejhorší je,že se ho člověk těžko zbavuje.
Já přeji Vám ať nevyschne inkoust a máte stále o čem psát

Předmět: Prohlášení úředníků

Pane Červený,

co jste čekal nebo nečekal, to je Váš problém, nikoli můj. 
Já jsem k tomu napsala, co jsem považovala za vhodné a mně to stačí. Jestli Vám ne, tak sorry jako.  
Jinak děkuji za Vaši starost o mé zdraví, depresemi netrpím, ale před pár lety jsem trpěla,už jsem to tu psala. Jenže u téhle nemoci člověk bohužel nikdy neví, jestli se to zas nevrátí (podobně jako třeba u rakoviny). 
I proto se vyhýbám stresu - třeba když mi někdo osobně lže do očí nebo dokonce porušuje zákony, tak to mě vždy na čas rozhodilo. Ale přes monitor počítače je to v pohodě, protože když mě ti dotyční začnou vytáčet, tak je prostě vypnu.

A že mi vadí, když někdo prokazatelně lže, natož pak představitel veřejného života, to není nemoc, ale myslím si normální reakce normálních lidí. No, možná že Vy to máte tedy jinak, to je čistě na Vás a na Vašem svědomí.
Za to, že do téhle kategorie opakovaně prokazatelně lhajících lidí spadají bohužel náš starosta, místostarosta a třeba ředitel sklandy Doležal, za to nemůžu já, ale oni sami.
(Mimochodem - na sklandě se teď dějí věci: Pokud vím, jednalo se o Doležalovo odvolání na žádost rodičů studentů školy, nyní se myslím čeká  na výsledky nějakých kontrol, no uvidíme, jak to dopadne.)

Přeji Vám hezký den pane Červený a ať se Vám (na zahrádce) dobře ryje a kope.

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den,
máte pravdu,že sleduji letošní MS.Ale hokej kdo se má komu omlouvat rozhodně nemám.Jen jsem doufal,že to z Vaší strany bude takové delší.Ne,že zmínka pana Linky o omluvě.Čekal jsem článek jak jste dosáhla svého,úřednice že to přehnala a uznala svojí chybu a že boj bude pokračovat.Kdybych nečetl ostatní články viz .p. Linky ani nevím že už máte na kontě první vítězství.Taky jsem se dočetl, jak píšete,že trpíte depresemi.Nezlobte se,ale já mám spíš názor jestli to spíš není STAROSTOFOGIE .Vždyť vy mě odpovídáte na článek a už zase do toho taháte p. starostu.Kauza kronika.Já chtěl vědět pouze Vaše osobní vyjádření k omluvě p. Bryknarové.
Já zase rád ryji,Myslím na zahrádce

Předmět: Prohlášení úředníků

Pane Červený,

máte v tom pěkný hokej, když spekulujete o možnosti, že by se Bryknarová měla omlouvat panu Linkovi.
Ale jsem ráda, že Vás mé slohové práce baví. Já totiž ráda píšu, třeba i tu kroniku (škoda jen, že pan starosta už rok vůbec nijak nezareagoval na podklady pro kroniku, kterou jsem mu už před rokem dávala k přečtení - už rok nezareagoval ani jediným slovíčkem, takže na tom teď ten ročník kroniky stojí, nemůže být kvůli němu zatím vytisknut a svázán). Ale to nevadí, já prostě píšu dál, pak také sepisuji vzpomínky pamětníků o historii Brodu a kromě toho píšu svou už třetí knížku. No a do toho občas něco napíšu sem na DF, má to docela hezkou čtenost tady.

To víte, každý má nějaké koníčky. Někdo rád píše, jiný třeba zahrádkaří a další zas třeba denně sedí v hospodě Na mýtě. Proč ne? Proti gustu žádný dišputát, každý zkrátka trávíme volný čas podle svého naturelu.

Tak hezké čtení přeji

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Tak myslel jsem,že se měla omlouvat Vám a ne panu Linkovi.Takže jsem čekal pěknou slohovou práci od Vás na téma Omluva p Bryknarové.Jak uznala chybu,plno paragrafu proloženo advokátkou a trochu se otřít o starostu a místostarostu.

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den, pane Červený.

Je pro mě zajímavý Váš příspěvek o "mém neustálém rýpání".  I tak to dovedou někteří brát, jak je vidět. Inu - já Vám to neberu, je to Váš názor.

Jak jsem už psala, jelikož se o mně vyjádřili starosta a místostarosta opakovaně naprosto lživě - že prý urážím městské úředníky, požaduji jejich omluvu taktéž veřejně a oficiálně. Žádné z mých výroků totiž nelze kvalifikovat jako urážky, je to všechno jen kritika, případně i se sarkastickým nádechem, nicméně pořád je to jen kritika, nikoli urážka. Mám to od advokátky a různých právních institucí potvrzené - že toto v žádném případě není možné označovat za urážky.

To, že starosta a místostarosta neumějí ani rozeznat kritiku od urážky, neumějí ji ve své veřejné funkci snášet a že se k tomu neumějí rovně postavit a neustále se jen vykrucují, to je jejich mínus a za své jednání musí nést, tak jako každý jiný člověk, zodpovědnost a následky.
Takže předem říkám - požaduji veřejnou omluvu a žádné pozvání ani na víno, ani na kobereček na radnici od nich nepřijmu.
 
A ohledně úřednice Bryknarové? Měla jsem za to, že ta zmínka pana Linky, že se omluvila, jako informace pro čtenáře tohoto vlákna stačí. 
Ale dobrá, jestliže tu informaci chcete ještě i ode mne, tak tedy: 

Úřednice Bryknarová se za svou nesmírně neslušnou a zákony ČR několikanásobně porušující repliku z únorového zasedání zastupitelstva města na dubnovém zasedání ZM velice slušně omluvila. 
 
Spokojen?  

Přeji hezký den všem

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den,
neznám p,Linku,ale líbí se mě jeho názor.Dlouhé slohy a rýpání paní K  stále dokola je už ohraná píseň.Kde je aspoň větička,že už se paní Bryknarová velmi slušně veřejně omluvila,Vyjádření,že už to paní K takto stačí.Prý musí ještě zvážit s advokátkou zda je tato omluva dostatečná.Být starostkou Lufinkou pozvu paní K. na jarmarku na 2 dcl vína a co jsme si to jsme si.Tlustá čára a jdu od toho.Důstojná omluva

Předmět: Prohlášení úředníků

Starosta Mgr. František Lufinka: Další dotaz?

 

Zastupitelka RNDr.Ludmila Infeldová: Já bych chtěla, chtěla bych se ještě vrátit k té záležitosti toho otevřeného dopisu, který jsme dostali jako zastupitelé. Nechtěla jsem do toho vstupovat, protože nechodím na fórum, na to železnobrodský, takže neznám ani jednu ani druhou stranu, jen zprostředkovaně jsem to slyšela. Ale jednu věc bych chtěla říct k tomu: Já pracuju čtyřicet roků s lidma. Do lékárny chodí lidi, kteří jsou většinou nemocní ale nebo i nejsou nemocní a tak dále, ale vznáší různé dotazy. Vznáší dotazy, který se snažíme zodpovědět, ale ne vždycky se stane, že ty lidi jsou spokojený s tím, co jim řekneme. Já je svým způsobem chápu, protože jsou některý věci, který jsou těžko sdělitelný: Léková politika firem, i cenová, a já nevím -  nedostatek nějakých léků, reexporty léků a tak dále, že ty léky mají v zahraničí a nemáme je my. To všechno chápu a je to strašně složitý lidem vysvětlit. Ale já bych si netroufla jednat jinak než že jim to – že přijdou jeden den, přijdou druhej den, přijdou za tejden a nebudou spokojený. Já bych si netroufla jen říct jen jaká je situace, byť teda budou mít názor jinej, i oni mají názor jinej a  je to nesdělitelný. Ale skutečně považuju za velice nešťastný reagovat na to nějakou takovou odezvou, reakcí, jak bylo, jako jsem slyšela nebo zprostředkovaně jak bylo na tom železnobrodským – jak se to říká – diskusním fóru. Považuju to za opravdu velmi nešťastný. Já jako privátní sféra bych si to nemohla dovolit. Byť ale teda je to tvrzení proti tvrzení, ale nemůžu si to dovolit a úředník je veřejná osoba. Byť by přišel každej den někdo s nějakou otázkou, která je těžko sdělitelná, ale musí to brát že to je součást jeho povolání a musí to zodpovědět, musí to zodpovědět, byť třeba negativně nebo pozitivně, to už záleží jaký ty dotazy byly. Já nevím, jaký byly dotazy, jaký byly reakce a kdo se toho účastnil. Ale potom, potom z toho vznikne něco takového, jako co tady jsem četla a považuju to za ohromně nešťastný. Já paní Kortanovou považuju za člověka, který se zabývá záležitostma v Brodě, vždycky byla velmi aktivní, viz třeba betlémy, její minimuzeum, to ji nikdo k tomu nenutil, to je její iniciativa. Já nevěřím, že by vystupovala z nějaký pozice jako negativní vůči městu. Jestli měla nějaký výhrady, tak ale opravdu považuju za velice nešťastný to řešit touto cestou. To je jediný, co k tomu jako já můžu říct a to jsou vždycky tvrzení proti tvrzení, a protože jsem to nečetla nemůžu se dál k tomu vyjádřit, ale považuju to za nešťastný hlavně ze strany veřejných pracovníků – ze strany úředníků.

 

Starosta Mgr. František Lufinka: Ale když já si myslím, že tam nikdo z nich paní Kortanovou nenapadl v tenhleten moment.

 

Zastupitelka RNDr. Ludmila Infeldová: Považuju za nešťastný už tu minulou reakci, že se tady o ní hovořilo když tu nebyla. Je mi to líto, považuju to za věc, která – by asi nebylo dobrý, aby se opakovala.

 

Starosta Mgr. František Lufinka: Já si, já takhle – řeknu na rovinu: Já s paní Kortanovou nemám problém, paní Kortanová má problém se mnou. Já jako nevím, z jakého titulu, neznám ho, ale s tím já nic jako neudělám v ten moment. Tady ta situace nastala, že tady byl dotaz od paní Motlíkový, tak to prostě muselo, to nešlo. Já chápu, že tady paní Motlíková nebyla, že se to týkalo paní Motlíkový – teda paní Kortanový (smích) omlouvám se, ale v tenhleten moment to tady zaznít muselo. A já pak opravdu jsem si - když jsem dostal dopis tak jsem si říkal, protože vím, co můžu nebo nemůžu říct vůči paní Kortanový, tak jsem si říkal no tak – je to možný, když to řeknu asi tak nějak že jsem špatně formuloval a pak jsem si párkrát pustil ten záznam a já nemám důvod.

 

Zatupitelka RNDr. Ludmila Infeldová: Ten záznam tu je, je k dispozici.

 

Starosta Mgr. František Lufinka: Nemám s tím problém, já paní Kortanový odpovím písemně, protože si myslím, že by to mělo stát na tom, pár vět pošlu, nemám s tím problém a tímto já to považuju za ukončený.

 

Zastupitel Ernesto Malafarina: Já bych navázal na to - plně souhlasím s tím co tu řekla tady paní Infeldová. A řekl bych takhle: Ten problém přerostl naprosto zbytečně do těhletěch dimenzí, protože to v počátku byl pouze názorový střet o tom jestli to je pěkný nebo není pěkný, co je vykácený. A v podstatě to šlo tlumit z počátku jako požár, prostě když začne něco hořet, tak tam nepřilívat benzín, nebo nedívat se pouze na ten požár, a tak zaujmu stanovisko nějaký hned v počátku. Tak třeba se mi líbilo jak odpověděl pan magistr Řehák na to velice stručně na její dotaz. Vlastně celý její problém spočívá v tom, že ona se cítí dotčená, že s ní nikdo nekomunikuje. Já teď se nesnažím stavět ani na její stranu ani na jednu stranu, já se snažím udělat pohled na celou tu situaci z mého pohledu a vím,  protože jsem zažil něco podobnýho za minulýho vedení, že celý ten střet - a bylo to naprosto zbytečný. Protože stačí skutečně se naučit naslouchat těm lidem, kteří třeba nepatří do mýho týmu, ale mají třeba přínosné myšlenky. Tady se vžil jeden takovej špatnej moment, že se hodnotí kdo co říká, ale  nehodnotí se co říká – tu podstatu věci. A nejdřív se udělá selekce kdo to říká – aha, nepatří k nám, tak je všecko špatně.Tohleto vygeneruje celou tu situaci že prostě ten člověk najednou se cítí dotčenej a začne to přibývat jako sněhová koule.

 

Starosta Mgr. František Lufinka: Já si myslím, že já vůči paní Kortanový jsem nikde nepoužil nikdy nic co by mělo přilívat do ohně.

 

Zastupitel Ernesto Malafarina: Ne, pardon – to není, že by přilíval.

Takový ten postoj: Neodpovídat. Neodpovídat. Tady jsme to probírali: Vy zastáváte názor, že diskusní fórum je k ničemu. Já si myslím, že diskusní fórum je taková Kniha přání s stížností občanů. A v dnešní době vůbec kdy je doba uspěchaná, ty lidi nemají čas, pracujou někde jinde, večer si může sednout k počítači a odpovídá se na skutečně věcný podněty.

A to že se tam objeví někde vulgární výlevy, to svědčí pouze o úrovni toho člověka, který ty vulgární výlevy provede. A je jedno jestli je titulovanej nebo není titulovanej. Prostě je podepsanej a máme možnost to zkontrolovat. Každej se chová tak jak umí. Já si myslím, že je to prostředek kterej – stručně - pan Řehák to řekl i se vtipem a bylo to velice - a paní Kortanová to přijala, tu jeho odpověď, že jo.  Že by šlo bývalo  a nemusí potom dojít k těm rozsáhlejm odpovědím a ten problém přeroste.

 

Místostarosta Mgr. Ivan Mališ: Když dovolíte, tak já se vyjádřím tady a možná k tomu co tam na začátku řekl pan Lhotský a to že se vyjádřil jen pan starosta. U mě ta situace je trošku jiná, tam paní Kortanová po mě vyžaduje nějaké jiné věci. Já si nejsem vědom toho, že bych ji nějakým způsobem urazil a abyste byli informováni, tak dnes jsem jí zaslal mail, ve kterém jsem ji pozval na radnici k osobnímu jednání i s tím, že si paní Kortanová může přivést třetí osobu jako doprovod, pokud má obavyz toho, že tam zazní něco, co já potom popřu. Asi tak. Chtěl bych říct že tady bylo několikrát naznačeno – nějaký dialog. Ale k tomu dialogu musí být vždycky dva a jestliže paní Kortanová řekne, že  s náma se starostou nechce mluvit, nechce jednat, chce pouze od nás jenom písemné věci, tak to je potom špatně. Já dám jenom takový jeden příklad: Ona řekne nebo lépe řečeno někde se vyjádří v tom slova smyslu, že nebude chodit na akce, kde je starosta a místostarosta, a přitom je kronikářkou města a starosta a místostarosta jsou na spoustě akcí. Jak potom chce dělat tu funkci kronikářky když ani nechce takovou akci navštívit. Pan starosta už to tady říkal, minule to byl dotaz, legitimní dotaz paní Motlíkové a my jsme na to odpověděli. Nemyslím si, že by při té odpovědi zazněly nějaké urážlivé, hanlivé a jiné výrazy. No? Ale my jsme teď v současné době v tom, že – není co skrývat – že paní Kortanová nám v tom úvodním dopise předepsala omluvu, má nějaké úmysly s paní akvokátkou, dokonce něco bylo řečeno nebo napsáno ať to jde k soudu.

Já bych si to dokázal představit, kdybychom s panem starostou kradli. Kdybychom to město  zadlužovali a další podobné věci. Ale nemyslím si, že tady se stalo něco takového, když si teda porovnám na tom minulém zastupitelstvu, co by muselo být předmětem toho kam to až dojde. My zatím nevíme, kam to dojde. Nikdo. A já bych chtěl říct tady všem, že se začíná  v tom případě vytvářet nebezpečná situace ve městě v tom, že se tady nikdo nebude chtít vyjadřovat. Jestliže občan sedí doma, dívá se nebo poslouchá záznam a hledá slovíčka, na kterých vás potom utaví – já si dovolím minulé zastupitelstvo jenom tady říct - pan Jakubička tady minule říkal nemusíte tak otrocky dodržovat ty zákony. Pan Lhotský říkal o tom, že pan ředitel měl sebrán osobní příplatek, to nemá sebraný, něco v tom slova smyslu snížený. Ale pánové, bez obav, já si tady nechci hrát se slovíčkama, nikam vás k žádnýmu soudu nepoženu.To je přeci normální dialog na zastupitelstvu kdy si něco řekneme a nemusí se z toho dělat hned nějaké takovéto závěry. Ale já se teďka ptám, jestli veškerá transparentnost a otevřenost, to znamená že tady všechno nahráváme, že se všechno zapisuje, že máme diskusní fórum, kde se každý může jen tak vyjádřit, jestli to není náhodou – spíše nevede v tomto případě k tomu, že to město bude do budoucna nějakým způsobem eliminováno. Protože dokážu si představit odpověď poté, co nějakým způsobem dojde k horším záležitostem, že paní Motlíková vznese takový dotaz jako minule a odpověď bude : Řeší se. Nebo vyřešilo se. Nic neříkající. My jsme se to snažili to tady nějakým způsobem jenom vysvětlit a je jedna věc zajímavá: Nám se vyčítá, že jsme málo transparentní, málo otevření a že to diskusní fórum nějakým způsobem ignorujeme. Já sám jsem několikrát napsal jakým způsobem jsem ochotný se setkávat s občany a proč tam chci přispívat velmi málo a taky přispívám velmi málo. Ale když to vemu i minule: Tady zaznělo od paní Motlíkový, já to nečtu, to diskusní fórum.

 

Zastupitel akademický malíř Zdeněk Lhotský: Já jsem řekl to samý.

 

Místostarosta Mgr. Ivan Mališ: To samý, dneska říkáte to samý, ale jako pak teda to je ta otevřenost nebo transparentnost nás všech, ale proč tvoříme nějaký závěry, ale – lépe řečeno máme na to všichni právo, ale jestliže jsem to nečetl, nevidím to, tak pozor potom s tím - s tím vyjadřováním - a znovu opakuji: Jestli se máme dostat do situace, že jakýkoli jiný, kritický jiný názor tady bude předmětem toho, že budeme na sebe navzájem podávat nějaký trestní oznámení a podobně, tak to to město teda dopadne špatně. Zamysleme se nad tím, prosím vás.

 

Zastupitel akademický malíř Zdeněk Lhotský: Já bych trošku zpochybnil – říkáte že kdybyste tady zadlužovali nebo něco ukradli. Tady jde o její čest a paní Kortanová si myslí, že byla dotčena její čest. Já jsem to skutečně nečetl na tom diskusním fóru.

To je jako kdybyste řekl že když nekupuju Mladou Frontu DNES tak nemám chodit k volbám. Prostě není to můj šálek kávy, já prostě se tím brodit nechci, ale paní Kortanová se k něčemu vyjádřila. Ty ses vyjádřil, paní Kortanová se vyjádřila, já to vidím v podstatě jako rytířskej boj. Vy se s ní sejdete. Nebo nesejdete, to je úplně jedno, bude to mít nějaký vývoj a to je úplně všechno. Jestliže vy říkáte „Nám se vyčítá“ – kdo vám vyčítá? Co je to za větu „Nám se vyčítá“? Vyčítá vám paní Kortanová něco a občas vám možná nějaký občan něco vyčte a na zastupitelstvu si tady o tom povídáme. Já třeba nemám vůbec ve zvyku o vás mluvit za vašima zádama, protože mám tady tu nesmírnou výsost, výsostnou výhodu, že si to tady můžu s váma vypovídat prostě. Tak neříkejte „Nám se vyčítá“. To jsou věci, které jsou strašně pejorativní věty. Ale říkám - je to boj o čest z mýho pohledu, paní Kortanová si myslí, že hájí svou čest a pro mě čest je ohromná hodnota lidská.

 

 

 

Předmět: Prohlášení úředníků

Nějak mi sem nejde zkopírovat ten přepis z březnového zastupitelstva. Budu to průběžně zkoušet znovu, ho sem do příspěvku dát.

Ale ještě bych vás chtěla informovat: Mé advokátce přišla přes datovou schránku odpověď na její předžalobní výzvu. Starosta mé advokátce odpovídá v tom smyslu, že předžalobní výzvu dostal příliš krátce před zasedáním zastupitelstva, ale že se jí ozve později.

Až budu znát starostovu odpověď advokátce, zase ji sem dám. Ať si to každý, koho to zajímá, může přečíst ve své celistvosti, tedy nikoli údajně vytrhaná nějaká jednotlivá slovíčka, jak mi starosta a místostarosta podsouvají. 
Ono - když to sem dávám tedy raději celé, tak jak to oni sami řekli, tak to pak jsou prý zas "sáhodlouhé litanie", takže ono je to vlastně s jejich reakcí prašť jako uhoď: Vždycky je to podle nich špatně.

Hezký den

Alena Kortanová 
Počet příspěvků: 76 zobrazené: 41 - 50
< << 3 4 5 6 7 >> >