Vše o Železném Brodě

Prohlášení úředníků

Počet příspěvků: 76 zobrazené: 31 - 40
< << 2 3 4 5 6 >> >

Předmět: Prohlášení úředníků

Tak myslel jsem,že se měla omlouvat Vám a ne panu Linkovi.Takže jsem čekal pěknou slohovou práci od Vás na téma Omluva p Bryknarové.Jak uznala chybu,plno paragrafu proloženo advokátkou a trochu se otřít o starostu a místostarostu.

Předmět: Prohlášení úředníků

Pane Červený,

máte v tom pěkný hokej, když spekulujete o možnosti, že by se Bryknarová měla omlouvat panu Linkovi.
Ale jsem ráda, že Vás mé slohové práce baví. Já totiž ráda píšu, třeba i tu kroniku (škoda jen, že pan starosta už rok vůbec nijak nezareagoval na podklady pro kroniku, kterou jsem mu už před rokem dávala k přečtení - už rok nezareagoval ani jediným slovíčkem, takže na tom teď ten ročník kroniky stojí, nemůže být kvůli němu zatím vytisknut a svázán). Ale to nevadí, já prostě píšu dál, pak také sepisuji vzpomínky pamětníků o historii Brodu a kromě toho píšu svou už třetí knížku. No a do toho občas něco napíšu sem na DF, má to docela hezkou čtenost tady.

To víte, každý má nějaké koníčky. Někdo rád píše, jiný třeba zahrádkaří a další zas třeba denně sedí v hospodě Na mýtě. Proč ne? Proti gustu žádný dišputát, každý zkrátka trávíme volný čas podle svého naturelu.

Tak hezké čtení přeji

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den,
máte pravdu,že sleduji letošní MS.Ale hokej kdo se má komu omlouvat rozhodně nemám.Jen jsem doufal,že to z Vaší strany bude takové delší.Ne,že zmínka pana Linky o omluvě.Čekal jsem článek jak jste dosáhla svého,úřednice že to přehnala a uznala svojí chybu a že boj bude pokračovat.Kdybych nečetl ostatní články viz .p. Linky ani nevím že už máte na kontě první vítězství.Taky jsem se dočetl, jak píšete,že trpíte depresemi.Nezlobte se,ale já mám spíš názor jestli to spíš není STAROSTOFOGIE .Vždyť vy mě odpovídáte na článek a už zase do toho taháte p. starostu.Kauza kronika.Já chtěl vědět pouze Vaše osobní vyjádření k omluvě p. Bryknarové.
Já zase rád ryji,Myslím na zahrádce

Předmět: Prohlášení úředníků

Pane Červený,

co jste čekal nebo nečekal, to je Váš problém, nikoli můj. 
Já jsem k tomu napsala, co jsem považovala za vhodné a mně to stačí. Jestli Vám ne, tak sorry jako.  
Jinak děkuji za Vaši starost o mé zdraví, depresemi netrpím, ale před pár lety jsem trpěla,už jsem to tu psala. Jenže u téhle nemoci člověk bohužel nikdy neví, jestli se to zas nevrátí (podobně jako třeba u rakoviny). 
I proto se vyhýbám stresu - třeba když mi někdo osobně lže do očí nebo dokonce porušuje zákony, tak to mě vždy na čas rozhodilo. Ale přes monitor počítače je to v pohodě, protože když mě ti dotyční začnou vytáčet, tak je prostě vypnu.

A že mi vadí, když někdo prokazatelně lže, natož pak představitel veřejného života, to není nemoc, ale myslím si normální reakce normálních lidí. No, možná že Vy to máte tedy jinak, to je čistě na Vás a na Vašem svědomí.
Za to, že do téhle kategorie opakovaně prokazatelně lhajících lidí spadají bohužel náš starosta, místostarosta a třeba ředitel sklandy Doležal, za to nemůžu já, ale oni sami.
(Mimochodem - na sklandě se teď dějí věci: Pokud vím, jednalo se o Doležalovo odvolání na žádost rodičů studentů školy, nyní se myslím čeká  na výsledky nějakých kontrol, no uvidíme, jak to dopadne.)

Přeji Vám hezký den pane Červený a ať se Vám (na zahrádce) dobře ryje a kope.

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Koukám,že znáte p. Bureše. Taky rovný chlap.S kronikou je to taky tvrzení proti tvrzení.Ten jede svojí písničku a ta zase vaří svojí kašičku.
Znáte bumerang??
Nejhorší je,že se ho člověk těžko zbavuje.
Já přeji Vám ať nevyschne inkoust a máte stále o čem psát

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobré ráno všem.

Chtěla bych tady podotknout ještě něco o právu občanů na informace:
Před časem tady na diskusním fóru myslím pan Zahradník zabrousil na téma jedovaté odpady a z toho vyplývající bourání a likvidace budov bývalého Exathermu. 

Protože i mě tohle téma zajímá a tady na diskusi, jak je v Brodě zvykem, nikdo z oficiálních míst neodpověděl, poslala jsem nedávno na Městský úřad oficiální Žádost o poskytnutí informací podle zákona 106/1999 Sb. a pro jistotu jsem tam vypsala konkrétně na jaké otázky kolem Exathermu žádám informace. 
Odpověď přišla v termínu, leč jen částečná a neúplná. V části mého dotazu bylo zodpovězeno způsobem -  Bude zveřejněno tam a tam.  Vlastně něco takového jako "avízoval" místostarosta Mališ na březnovém zastupitelstvu, že by oni taky klidně mohli odpovídat na dotazy občanů stylem "Řeší se."  Zkrátka - odpovědět nějakou podobnou nicneříkající formulkou.

K tomu chci podotknout: 
Pan místostarosta se mýlí: Poskytování informací o dění v našem městě není nějakou jejich výjimečnou laskavostí a jakousi dobrou vůlí či osobní blahosklonností vůči občanům. Poskytování informací o dotyčném městě je obecně pro vedení města a městské úředníky jejich povinností, podloženou v zákoně 106/1999 Sb. 
A za chod celého Městského úřadu i za poskytování informací občanům zodpovídá ze Zákona o obcích starosta obce.

Včera jsem tedy donesla do podatelny Stížnost na vyřízení mého dotazu. Ta je ze zákona automaticky přeposlána i nadřízeným orgánům Městského úřadu, které na to dohlédnou a Městský úřad je ze zákona povinen podat informaci úplnou.  Nikoli tedy nějaké nicneříkající Řeší se a nebo Bude zveřejněno tam a tam.

Až bude moje stížnost pak tedy správně a úplně vyřízena, zveřejním ji tady na diskusním fóru na vlákně Exatherm. Protože vím, že to zajímá i jiné zdejší čtenáře DF a protože když bude písemná a věřím že brzy i úplná informace poskytnuta jednomu občanovi, nic nebrání tomu, aby ji případně ten jeden občan nemohl předat i ostatním občanům - třeba právě na diskusním fóru. 

Hezký jarní den všem.

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den všem,

během pár dní, jak jsem avízovala v předchozím příspěvku, založím diskusní vlákno Exatherm. Do něj vložím všechny otázky a odpovědi na mou Žádost o poskytnutí informací podle Zákona 106/1999 Sb.o svobodném přístupu občanů k informacím. 

Protože jeden můj požadavek z mé žádosti - konkrétně na zveřejnění všech studií a informací ohledně kontaminace Exathermu jedy - byl Městem zodpovězen pouze stylem "Bude zveřejněno na stránkách města", ale na stránkách města ještě nějaký čas nebyl, tak jsem podala Stížnost na neúplné poskytnutí informací. Ta byla (jak jinak ) zamítnuta, nicméně - odkaz na tyto studie se pak na stránkách města konečně skutečně objevil. 
A o to mi nejvíc šlo - aby ty studie a obecně všechny informace ohledně Exathermu byly zveřejněny pro všechny zájemce o tyto věci, a nebylo požadované poskytnutí informací zodpovězeno stylem "avízovaným" na zasedání zastupitelstva místostarostou Mališem - nicneříkající formulkou "Řeší se." 

Tak během dneška či zítřka sem celé vlákno Exhaterm na diskusní fórum dám, ať se k těmto informacím dostanou všichni zájemci, nikoli jenom já díky své oficiální Žádosti.

Hezký den všem.

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Organizace Otevřená společnost vyhlásila výzvu na letošní nominace OTEVŘENO/ZAVŘENO.
Jde o ocenění pozitivních počinů, ale i o "ocenění" negativních počinů na poli informovanosti občanů ze strany úřadů apod. 

A není to jen jakási jednoduchá klikací anketa na netu pro zábavu. Všechny nominace a údaje k nim jsou ověřovány komisí odborníků - právníků z Otevřené společnosti, takže toto veřejné ocenění i "ocenění" nemůže být uděleno bez jasných, dokazatelných a přesvědčivých  argumentů.

Tak sem dávám odkaz na tuto možnost nominace pro všechny zájemce o veřejný život:


Předmět: Prohlášení úředníků

http://http://oz.otevrenaspolecnost.cz/

Já osobně nominuji jak Městský úřad Železný Brod jako celek za jeho Prohlášení úředníků - (vše o tomto najdete právě na tomto vlákně).

Dále na cenu OTEVŘENO/ZAVŘENO nominuji i konkrétní osoby: 
Starostu Mgr. Františka Lufinku
Místostarostu Mgr. Ivana Mališe
Úřednici Ivu Bryknarovou 
Ředitele sklářské školy Libora Doležala. 
(A vážně uvažuji i o nominaci náměstka hejtmana pro školství Libereckého kraje Mgr. Tulpy).

Všechny je nominuji na cenu ZAVŘENO za jejich přístup k občanům, za jejich arogantní chování, za jejich prokazatelné lži nebo výroky za hranicí práva i etiky úředníků, a za jejich postoj k občanům a k ne/informovanosti o veřejných věcech, týkajících se našeho města.

V  případě ředitele Doležala i za jeho arogantní a (podle mě) diktátorské chování ke svým kolegům - pedagogům sklářské školy, ale i ke studentům a jejich rodičům. 
Na sklandě teď probíhají docela rozsáhlé kontroly, mimo jiné i proto, že na Školské radě byl schválen (v poměru hlasů tuším 5 ku 1 - podrobnosti najdete v zápisech ze Školských rad, povinně zveřejňovaných na webovkách školy) požadavek na odvolání ředitele Doležala z jeho funkce pro jeho manažerskou neschopnost komunikace.

Vím, že tohle bude od mých oponentů prezentováno jako jakási moje "pomstychtivost" vůči dotyčným. Není tomu tak. Já jen vyznávám známé a pravdivé heslo: 
 Na to, aby zvítězilo zlo, stačí jen když slušní občané nebudou dělat nic.

A mě na Brodě záleží, mám ho ráda, žiju tady a není mi jedno, co se tady děje. A já tedy to NIC rozhodně dělat nebudu, nejsem a nebudu lhostejná k aroganci moci, ke které tady podle mě v posledních  letech opakovaně dochází. 
Kdyby už nic jiného, je potřeba na takovéto negativní věci veřejně upozornit, vytáhnout je z cíleného utajování na světlo a informovat o nich co nejširší veřejnost. 
Jedině tak si - obecně - lidé, co jsou opojeni svou "důležitostí" a "mocí" tohle příště nebudou k občanům dovolovat.
Opět, po několikáté už tady, upozorňuji, a platí to i zcela obecně: 
Úředníci ani vedení města či obecně čehokoli nejsou neomezení vlastníci, nebo snad vládci nad dobytým a porobeným územím a nesmějí se takto chovat. 
Jsou to námi volení a z našich daní placení dočasní správci  majetku nás všech. A jako takoví jsou povinni o tom, jak tento náš společný majetek spravují, občany včas a pravdivě informovat. Což je ze zákona povinnou součástí jejich pracovní náplně (takže tedy nemůžou nedělat co je, podle jejich vlastních slov - "nebaví a zdržuje a není podstatou jejich práce".) 

Hezký podletní den všem

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

http://oz.otevrenaspolecnost.cz/

Vkládám znovu, minule jsem tam omylem nechala dvakrát http.
Tak snad už teď ten odkaz na cenu OTEVŘENO/ZAVŘENO bude funkční. 
 
Počet příspěvků: 76 zobrazené: 31 - 40
< << 2 3 4 5 6 >> >