Vše o Železném Brodě

Prohlášení úředníků

Počet příspěvků: 76 zobrazené: 21 - 30
< 1 2 3 4 5 >> >

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den všem,

tak jen chci těm, které to zajímá, napsat, jak věci pokračují: 
Kvůli dalšímu postupu advokátky byl pořízen přepis toho, co bylo na zasedání zastupitelstva 6. února kým řečeno. 
Sice jste si mohli díky příspěvku pana Hromase tady na diskusním fóru hlasový záznam pustit a poslechnout, ale myslím, že je zajímavé si to i v klidu přečíst. 
Ale chci sem pro některé napsat: Jsou toho dvě strany, varuji vás předem.   

(To jen pro některé, kteří to tady bedlivě čtou, ačkoli se "ty litanie"  už nedají číst ).

Starosta Mgr. František Lufinka: Ale teď co jako po nás chceš jako k vysvětlení, v tenhleten moment ?

Zastupitelka PaedDr. Milada Motlíková: Jestli jste k té petici zaujali nějaké stanovisko.

Místostarosta Mgr. Ivan Mališ: Jako my dva?

Zastupitelka PaedDr. Milada Motlíková: Třeba, no.

Místostarosta Mgr. Ivan Mališ: Já na to řeknu asi tolik: Jsou třeba tady samozřejmě úředníci, kteří mohou se k tomu vyjádřit, ale ještě k tomu: Když si přečtete některé příspěvky, tak to není z jejich strany nic jiného než že se snaží se bránit. To, jak jste říkala, že úředník je tady pro občana, tak na druhou stranu platí to, že občan nemá co urážet úředníka. Tam v těch příspěvcích to, tam šlo o to, že výsledná petice těch úředníků je až po několikerých urážkách jejich názorů. Včetně toho, že se snaží té dotyčné osobě vysvětlit, že ona po nich chce některé úkony, které oni zase ze zákona udělat nemohou. A nesmí. A proto se ozvali. Ale jestliže další (není chvíli rozumět).

Zastupitelka paedDr. Milada Motlíková: Chápu, ale aby se na základě toho že někdo vyžaduje věci, které – třeba chápu to, že může urážet, to taky je, tak asi zase úředník by se přes to měl přednést.

Starosta Mgr. František Lufinka: Já si myslím, já si myslím že si v momentě, že uráží ty úředníky jako že si vydělávají hodně peněz a že tam k ničemu nejsou a tak dále, já si myslím, že právo ten úředník má se k tomu nějakým způsobem postavit. Ale proč já bych se z toho z tý pozice starosty měl k těmhletěm věcem stavět, když to je reakce toho člověka, těchto lidí, že byli nějakým způsobem dehonestováni za to že nic nedělají a tak dále, za to, že mají zvednout a podobně a podobně a...

Zastupitelka PaedDr. Milada Motlíková: Takhle: Já třeba bych brala jako přijatelný, to že byste tady na zastupitelstvu řekli: Nezlobte se, ale tady probíhá to a to: Od našich úředníků chce ta a ta dotyčná osoba, chce požadavky, který jsou nepřiměřený, chová se a píše tak a tak. Ale když si pak přečtu že je tam nějaká petice? A to se všichni ti úředníci, co se tam podepsali, nebo nepodepsali, já nevím, nebo někdo to podepsal, tak všech se týkalo to, že je napadla nějakým způsobem? A nebo to už byla nějaká solidarita?

Místostarosta Mgr. Ivan Mališ: Ona ještě, ještě řeknu, ona vystupuje ta osoba nebo lépe řečeno, že ta osoba ty úředníky hodila do jednoho pytle. Hodila je do jednoho pytle. Všichni to nepodepsali, když si spočítáte ty podpisy, že jo, a moment, a já nevím, oni se třeba ohradili proti tomu, že ta osoba řekla, že oni nekonají podle sebe, ale konají na příkaz starosty a místostarosty. Takže, ale já si zase myslím proč by oni nemohli vyjádřit svobodně svůj názor? Zvlášť když jsou takhle skutečně jak říkám dehonestováni. Támhle se hlásí (ukazuje na vedoucí stavebního odboru Bryknarovou).

Vedoucí stavebního odboru Iva Bryknarová: Já bych se k tomu chtěla vyjádřit, paní doktorko Motlíková, protože tam jsem podepsaná pod tím.To diskusní fórum je veřejný, to víte, může se tam vyjádřit úředníci, občani. Když paní Kortanová neustále vyžaduje nějaký informace, protože to zveřejňuje dokolečka, každej tejden o víkendu sepisuje nějaký sáhodlouhý litanie, přečtěte si to příště pořádně, pochopíte proč jsme to udělali. My jsme to udělali proto, že už odmítáme s ní diskutovat na téhle úrovni. Sama jste to ze začátku říkala, že když přijdete a něco chcete, tak že tu odpověď dostanete. Myslím si, že tuhle zkušenost má 90%, 99% zastupitelů, pokud přijdou s normálním návrhem a s normální věcí. Paní inženýrka Kortanová je bohužel nemocnej člověk, jo, a nás to opravdu nebaví a nebudeme se tím diskusním fórem zabývat a nebudeme jí na nic odpovídat To byl ten výsledek. Jestliže to vás někoho zajímá, čtěte si to, diskutujte s ní, raďte se s ní, zveřejňujte to všechno dokolečka, ale to není podstata naší práce a nebudeme se tím opravdu zdržovat.

Starosta Mgr. František Lufinka: Já na to ještě zareaguji, já jsem odpověděl na některý věci paní Kortánový a v tenhleten moment z toho vzešly další tři kauzy, který nemají řešení. Takže to není stav, že odpovíte, protože to není podle jejího, jak si to představuje, z toho jsou další tři věci které se mají řešit dál a dál , to nemá konec, jako jo. Jako teď jestli víte se to projednávalo na krajském zastupitelstvu a zase je to špatně, tam totiž se nedoberete žádnýho výsledku. Já jsem, my jsme, já se tam v tom příspěvku zastal, že si myslím, že tak to takhle není, že ti lidi pracují kvalitně a dobře, ale to bylo zase špatně, takže to nemá, v ten moment se nedoberete žádného výsledku tak, aby to bylo k něčemu dobře, když to nebude podle jejího. Tak to nemá cenu potom na to reagovat.

Místostarosta Mgr. Ivan Mališ: Já bych ještě řekl na obranu úředníků to, že loni když jsme dostávali cenu Město pro byznys, tak bylo řečeno, že v loňském roce udělali anonymní anketu v tom slova smyslu, že ta společnost, která tu soutěž pořádala tak anonymně telefonovala nebo psala emaily pod smyšleným jménem a chtěla aby úředníci (chvíli není rozumět) měřili čas, dali nějaké úkoly a podobně. Bylo to jedno z hlavních hodnotících kritérií. A my jsme byli skutečně v té Praze přímo výslovně pochváleni, že úředníci města Železný Brod odpovídají rychle a kvalitně a proto je to potom takové jakoby smutné, že dochází k těmhletěm věcem.

Zastupitelka PaedDr. Milada Motlíková: A to já jsem právě na začátku řekla, že kdykoli já jsem něco potřebovala tak vždycky mně bylo zodpovězeno všechno k mý spokojenosti, ale fakt třeba pro mě, z tohoto našeho pohledu, je to začarovaná věc, já bych ráda řekla (chvíli není rozumět).

Starosta Mgr. František Lufinka: Já k tomu řeknu, bylo by paradox to, že třeba ty dotazy těch, tý společnosti, která to nějakým způsobem dělala, tak to byly dotazy kontraproduktivní, které vlastně žádaly věci, které se nesměly poskytnout a myslím že ti úředníci se toho zhostili natolik dobře, že odpověděli že některý věci poskytnout nemůžou a tak dále. Já si pořád myslím, že diskuse v tenhleten moment není to, čím by se mělo zabývat zastupitelstvo. Nezlobte se na mě, jako diskuse je volně přístupnej, diskusní fórum, který buďto někdo může číst nebo nemusí, do toho diskusního fóra se někdo může přihlásit. A nevidím v tom nevidím vůbec žádnej problém a nevidím v tom proč jako by to mělo projednávat zastupitelstvo, to v žádným případě.

Zastupitel a bývalý starosta André Jakubička : A já to vidím zase jako problém (chvíli není rozumět) ... to, že někdo ze zastupitelů to takhle může uchopit. A mimochodem, Město pro byznys – tohle ocenění jsme získali už tenkrát i my a když nám vysvětlovali proč, já jsem se o to dost zajímal, tak vlastně jeden z největších důvodů bylo to, že máme my oproti ostatním městům větší počet strážníků než ostatní (smích) u té sekce veřejné správy. To tam opravdu hrálo ohromnou roli. Tím nechci teď snižovat počet strážníků nebo něco podobnýho. Určitě ne, je dobře, že je máme v tomhle počtu. Já jsem nečetl to diskusní fórum nějak větu od věty, ale nenašel jsem tam jedinou urážku. Nikoho. A proč byste se měl k tomu vyjadřovat, pane starosto, protože podle zákona o obcích jste v čele úřadu, celého úřadu, takže -

Starosta Mgr. František Lufinka: Ale diskusní fórum není ve svý podstatě to, že bych já měl odpovídat. Když bude dotaz, písemnej, se všemi náležitostmi, tak odpovím. Ale já jsem jako v momentě že jestliže tam je, když to řeknu blbec a podobně a tak nemám důvod abych to diskusní fórum v tenhleten moment četl.

Zastupitel a bývalý starosta André Jakubička: Takový slovo jsem tam neviděl.

Starosta Mgr. František Lufinka: Tak to tam je jako, a ještě různý jiný tam jsou.

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobré odpoledne všem.

Ještě se teď zpracovává přepis ze zasedání březnového zastupitelstva, kde proběhla ohledně Prohlášení úředníků docela obsáhlá diskuse. Až ten přepis budou mít hotový, dám ho sem pak na DF také. Ten přepis březnového  ZM je už pro advokátku jen na doplnění celého kontextu.... Protože vše, proč jsem se na advokátku obrátila, bylo řečeno už na tom únorovém ZM. 

Víte, já z toho nemám vůbec žádnou radost a netěším se na běhání po soudech. Možná se to potáhne roky - při stavu našeho soudnictví. Ale zlu se nemá ustupovat.

Soudila jsem se takto jedinkrát v životě, to když od nás jeden zákazník odebral zboží za 26 tisíc a nezaplatil ho (Tehdy už začínala odbytová krize, a já tehdy byla tak šťastná, že si někdo něco konečně koupil aspoň na fakturu a odvezl figurky, které jsem předtím nechala vyrobit na sklad, když jsme neměli objednávky....kolega F.F. si na tu situaci určitě pamatuje,pomáhal mi pak toho podvodníka vypátrat). 
Ukázalo se tehdy, že ten chlap to dělal takto cíleně a programově že si ten den takto oběhl celý Brod a okolní firmy, nabral zboží a zaplatit ho nehodlal.... . .
Většina podvedených podnikatelů to vzdala předem a radili mi, ať to udělám taky. Prý jestli se fakt chci roky tahat po soudech, platit soudní poplatky a právníkům, a že prý ty peníze ani toho podvodníka stejně už nikdy neuvidím.
U soudu jsme tehdy byli asi jen 3 z těch x podvedených podnikatelů. A - ten chlap šel na rok sedět ! Ukázalo se, že to byl recidivista a byl v podmínce. Jenže - rok utekl a peníze stále nikde. Prý jediná cesta je poslat na něj exekutory. Jenomže - chlap jako by se do země propadl.... Ale já to nevzdala  a jak slídící pes jsem ho  nakonec na vlastní pěst vypátrala, že se po návratu z kriminálu  oženil a přejmenoval se, vzal si totiž příjmení manželky, aby byl nedohledatelný. Byt kam se nastěhovali patřil tchyni a vše v bytě prý manželce. Myslel si, že to má takhle dostatečně ošéfované, když oficiálně nevlastní vůbec nic..... 
Nevzdala jsem to, zlu se nemá ustupovat, zlu se to nesmí nechat procházet. Po čtyřech letech mého nátlaku a stálého vysílání exekutorů k nim domů konečně nevydržel - a těch 26 tisíc mi nakonec vrátil. Ano - zlu se nesmí ustupovat. Už z principu.  

Ano, zlu a bezpráví se nesmí ustupovat. Jestli se mi ti tři - starosta, místostarosta a Bryknarová (každý z nich zvlášť) veřejně neomluví (text omluvy jim moje advokátka předepsala), nenechám to být. Využiju všechny cesty, od soudní, přes média, zkrátka úplně všechny legální cesty, co existují. A neustoupím. Tohle jim neprojde, nesmí projít. A proč? Z principu: Zlu se nesmí ustupovat A aby zlo vyhrálo, mnohdy stačí jen když k jeho působení budou ostatní mlčky přihlížet. A to já rozhodně nebudu. 
Takže v pondělí na zasedání ZM je jejich poslední šance, šance omluvit se. Veřejně se omluvit, protože se vůči mně zachovali podle taky veřejně.

Ano, zlu se nemá ustupovat, zlo a bezpráví nesmí být beztrestně tolerováno nebo promlčeno. A já mu tedy rozhodně ustupovat nebudu.

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den všem, které to zajímá.

Včera byla starostovi a místostarostovi poslána mou advokátkou přes datovou zprávu Předžalobní výzva. Je to poměrně dlouhé čtení plné citací zákonů, tak vám všem těm, které to zajímá, kopíruji aspoň výňatky toho nejzávažnějšího charakteru:

3. Z Prohlášení úředníků ze dne 16. 11. 2016, které bylo rovněž ve zmiňované veřejné diskusi na webu uveřejněno, plyne, že se úředníci, tedy zaměstnanci úřadu, který vedete a jejichž jste přímým nadřízeným, dopustili dehonestace občana města – naší klientky, a to příslušným citátem z díla Karla Čapka o drzosti a žvanění.

Kromě toho by se dalo jejich prohlášení interpretovat jako několikanásobné porušení Etického kodexu úředníků a zaměstnanců veřejné správy, který schválila vláda ČR dne 9. 5. 2012. Jedná se např. o čl 1, odst. (2), čl 3, odst. (3), čl 11, odst. (1), čl 11, odst. (2), čl 12, odst. (2), čl 12, odst. (3) ačl 14, odst. (3).

Ve smyslu ust. článku 13 Kodexu, který zní

Kodex navazuje na základní práva a povinnosti zaměstnanců uvedené v zákoníku práce a pracovním řádu. Zásadní porušování bude posuzováno jako porušení zákoníku práce, resp. pracovního řádu se všemi z toho vyplývajícími důsledky.

by bylo možné očekávat, že jako vedoucí úřadu vyvodíte z Prohlášení příslušné pracovně právní důsledky. Z Vašeho postoje na zasedání zastupitelstva ale plyne, že postup úředníků nejen tolerujete, ale dokonce jisté míry podporujete.

Ostatně vyjádření paní Ivy Bryknarové, že je (rozumí se podepsané úředníky) už nebaví na podněty Ing. Kortanové odpovídat, a dokonce s dovětkem, že jde o  nemocného člověka, vyznívá poměrně skandálně.


Rovněž vyjádření úřednice úřadu na zmiňovaném zastupitelstvu o nemoci naší klientky je zcela jednoznačně diskriminující, a co více, jde jednoznačně o porušení ustanovení § 81, odst. 2 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník v platném znění (dále jen OZ). Každá fyzická osoba se tak může domáhat ochrany své osobnosti – viz ust. § 82 OZ.

Předmět: Prohlášení úředníků

A už se nám tady úředníci a vedení města přirovnávají k recidivistům a podřadným živlům.To už je opravdu za hranou.Trapné!!! A také na žalobu,ne? Paní Bryknarová se paní Kortanové dnes na ZM omluvila,nechápu za co. Má to jednoduché řešení.Paní Kortanová by měla do příštích voleb kandidovat,aby předvedla svoje schopnosti a také se dozvěděla kolik lidí za ní opravdu stojí.
Linka Jiří.

Předmět: Prohlášení úředníků

Milý pane Linko,

pokud si myslíte, že je to na žalobu, tak ji přeci podejte, jste-li přesvědčen, že jste v právu. Nic Vám v tom nebrání, tak si jen do větru nestěžujte a rovnou konejte.

A že nechápete, proč se Bryknarová omluvila?  V tom Vám tedy nemohu pomoci. Tak se tím netrapte: Berte to tak, že jiní - i ta Bryknarová - to už, na rozdíl od Vás, zřejmě (konečně) pochopili...   

Já i moje advokátka si počkáme, až bude zveřejněn videozáznam. Pak teprve zvážíme případné další kroky.

Přeji Vám pane Linko, i všem ostatním tady, hezký jarní den.  

Alena Kortanová

 

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobré sváteční ráno všem.

Jak jsem někde v minulosti napsala, kopíruji sem nyní (podle mě) nejpodstatnější část diskuse ohledně Prohlášení úředníků a věcí s tím souvisejících. Je to jen část, celé je to hodně dlouhé a můžete si to poslechnout v odkazu - záznamu z březnového zasedání zastupitelstva města, který sem dával pan Hromas.
Tato vyjádření už nejsou samotným předmětem případného soudu, ale velice jasně osvětlují kontext té záležitosti. Jsou z něj zřejmé názory a postoje jednotlivých diskutujících na zastupitelstvu.
Podle mě - nejvíc vypovídající je příspěvek místostarosty, kde opakovaně varuje před následky transparentnosti a otevřenosti, která - podle něj - může eliminovat město a to to tedy prý s městem špatně dopadne. 
No, posuďte sami, udělejte si vlastní názor.  A to z celé té části diskuse, tedy rozhodně to není o tom, že někdo někoho chytá za slovíčko, na kterém ho potom "utaví"....




Předmět: Prohlášení úředníků

Nějak mi sem nejde zkopírovat ten přepis z březnového zastupitelstva. Budu to průběžně zkoušet znovu, ho sem do příspěvku dát.

Ale ještě bych vás chtěla informovat: Mé advokátce přišla přes datovou schránku odpověď na její předžalobní výzvu. Starosta mé advokátce odpovídá v tom smyslu, že předžalobní výzvu dostal příliš krátce před zasedáním zastupitelstva, ale že se jí ozve později.

Až budu znát starostovu odpověď advokátce, zase ji sem dám. Ať si to každý, koho to zajímá, může přečíst ve své celistvosti, tedy nikoli údajně vytrhaná nějaká jednotlivá slovíčka, jak mi starosta a místostarosta podsouvají. 
Ono - když to sem dávám tedy raději celé, tak jak to oni sami řekli, tak to pak jsou prý zas "sáhodlouhé litanie", takže ono je to vlastně s jejich reakcí prašť jako uhoď: Vždycky je to podle nich špatně.

Hezký den

Alena Kortanová 

Předmět: Prohlášení úředníků

Starosta Mgr. František Lufinka: Další dotaz?

 

Zastupitelka RNDr.Ludmila Infeldová: Já bych chtěla, chtěla bych se ještě vrátit k té záležitosti toho otevřeného dopisu, který jsme dostali jako zastupitelé. Nechtěla jsem do toho vstupovat, protože nechodím na fórum, na to železnobrodský, takže neznám ani jednu ani druhou stranu, jen zprostředkovaně jsem to slyšela. Ale jednu věc bych chtěla říct k tomu: Já pracuju čtyřicet roků s lidma. Do lékárny chodí lidi, kteří jsou většinou nemocní ale nebo i nejsou nemocní a tak dále, ale vznáší různé dotazy. Vznáší dotazy, který se snažíme zodpovědět, ale ne vždycky se stane, že ty lidi jsou spokojený s tím, co jim řekneme. Já je svým způsobem chápu, protože jsou některý věci, který jsou těžko sdělitelný: Léková politika firem, i cenová, a já nevím -  nedostatek nějakých léků, reexporty léků a tak dále, že ty léky mají v zahraničí a nemáme je my. To všechno chápu a je to strašně složitý lidem vysvětlit. Ale já bych si netroufla jednat jinak než že jim to – že přijdou jeden den, přijdou druhej den, přijdou za tejden a nebudou spokojený. Já bych si netroufla jen říct jen jaká je situace, byť teda budou mít názor jinej, i oni mají názor jinej a  je to nesdělitelný. Ale skutečně považuju za velice nešťastný reagovat na to nějakou takovou odezvou, reakcí, jak bylo, jako jsem slyšela nebo zprostředkovaně jak bylo na tom železnobrodským – jak se to říká – diskusním fóru. Považuju to za opravdu velmi nešťastný. Já jako privátní sféra bych si to nemohla dovolit. Byť ale teda je to tvrzení proti tvrzení, ale nemůžu si to dovolit a úředník je veřejná osoba. Byť by přišel každej den někdo s nějakou otázkou, která je těžko sdělitelná, ale musí to brát že to je součást jeho povolání a musí to zodpovědět, musí to zodpovědět, byť třeba negativně nebo pozitivně, to už záleží jaký ty dotazy byly. Já nevím, jaký byly dotazy, jaký byly reakce a kdo se toho účastnil. Ale potom, potom z toho vznikne něco takového, jako co tady jsem četla a považuju to za ohromně nešťastný. Já paní Kortanovou považuju za člověka, který se zabývá záležitostma v Brodě, vždycky byla velmi aktivní, viz třeba betlémy, její minimuzeum, to ji nikdo k tomu nenutil, to je její iniciativa. Já nevěřím, že by vystupovala z nějaký pozice jako negativní vůči městu. Jestli měla nějaký výhrady, tak ale opravdu považuju za velice nešťastný to řešit touto cestou. To je jediný, co k tomu jako já můžu říct a to jsou vždycky tvrzení proti tvrzení, a protože jsem to nečetla nemůžu se dál k tomu vyjádřit, ale považuju to za nešťastný hlavně ze strany veřejných pracovníků – ze strany úředníků.

 

Starosta Mgr. František Lufinka: Ale když já si myslím, že tam nikdo z nich paní Kortanovou nenapadl v tenhleten moment.

 

Zastupitelka RNDr. Ludmila Infeldová: Považuju za nešťastný už tu minulou reakci, že se tady o ní hovořilo když tu nebyla. Je mi to líto, považuju to za věc, která – by asi nebylo dobrý, aby se opakovala.

 

Starosta Mgr. František Lufinka: Já si, já takhle – řeknu na rovinu: Já s paní Kortanovou nemám problém, paní Kortanová má problém se mnou. Já jako nevím, z jakého titulu, neznám ho, ale s tím já nic jako neudělám v ten moment. Tady ta situace nastala, že tady byl dotaz od paní Motlíkový, tak to prostě muselo, to nešlo. Já chápu, že tady paní Motlíková nebyla, že se to týkalo paní Motlíkový – teda paní Kortanový (smích) omlouvám se, ale v tenhleten moment to tady zaznít muselo. A já pak opravdu jsem si - když jsem dostal dopis tak jsem si říkal, protože vím, co můžu nebo nemůžu říct vůči paní Kortanový, tak jsem si říkal no tak – je to možný, když to řeknu asi tak nějak že jsem špatně formuloval a pak jsem si párkrát pustil ten záznam a já nemám důvod.

 

Zatupitelka RNDr. Ludmila Infeldová: Ten záznam tu je, je k dispozici.

 

Starosta Mgr. František Lufinka: Nemám s tím problém, já paní Kortanový odpovím písemně, protože si myslím, že by to mělo stát na tom, pár vět pošlu, nemám s tím problém a tímto já to považuju za ukončený.

 

Zastupitel Ernesto Malafarina: Já bych navázal na to - plně souhlasím s tím co tu řekla tady paní Infeldová. A řekl bych takhle: Ten problém přerostl naprosto zbytečně do těhletěch dimenzí, protože to v počátku byl pouze názorový střet o tom jestli to je pěkný nebo není pěkný, co je vykácený. A v podstatě to šlo tlumit z počátku jako požár, prostě když začne něco hořet, tak tam nepřilívat benzín, nebo nedívat se pouze na ten požár, a tak zaujmu stanovisko nějaký hned v počátku. Tak třeba se mi líbilo jak odpověděl pan magistr Řehák na to velice stručně na její dotaz. Vlastně celý její problém spočívá v tom, že ona se cítí dotčená, že s ní nikdo nekomunikuje. Já teď se nesnažím stavět ani na její stranu ani na jednu stranu, já se snažím udělat pohled na celou tu situaci z mého pohledu a vím,  protože jsem zažil něco podobnýho za minulýho vedení, že celý ten střet - a bylo to naprosto zbytečný. Protože stačí skutečně se naučit naslouchat těm lidem, kteří třeba nepatří do mýho týmu, ale mají třeba přínosné myšlenky. Tady se vžil jeden takovej špatnej moment, že se hodnotí kdo co říká, ale  nehodnotí se co říká – tu podstatu věci. A nejdřív se udělá selekce kdo to říká – aha, nepatří k nám, tak je všecko špatně.Tohleto vygeneruje celou tu situaci že prostě ten člověk najednou se cítí dotčenej a začne to přibývat jako sněhová koule.

 

Starosta Mgr. František Lufinka: Já si myslím, že já vůči paní Kortanový jsem nikde nepoužil nikdy nic co by mělo přilívat do ohně.

 

Zastupitel Ernesto Malafarina: Ne, pardon – to není, že by přilíval.

Takový ten postoj: Neodpovídat. Neodpovídat. Tady jsme to probírali: Vy zastáváte názor, že diskusní fórum je k ničemu. Já si myslím, že diskusní fórum je taková Kniha přání s stížností občanů. A v dnešní době vůbec kdy je doba uspěchaná, ty lidi nemají čas, pracujou někde jinde, večer si může sednout k počítači a odpovídá se na skutečně věcný podněty.

A to že se tam objeví někde vulgární výlevy, to svědčí pouze o úrovni toho člověka, který ty vulgární výlevy provede. A je jedno jestli je titulovanej nebo není titulovanej. Prostě je podepsanej a máme možnost to zkontrolovat. Každej se chová tak jak umí. Já si myslím, že je to prostředek kterej – stručně - pan Řehák to řekl i se vtipem a bylo to velice - a paní Kortanová to přijala, tu jeho odpověď, že jo.  Že by šlo bývalo  a nemusí potom dojít k těm rozsáhlejm odpovědím a ten problém přeroste.

 

Místostarosta Mgr. Ivan Mališ: Když dovolíte, tak já se vyjádřím tady a možná k tomu co tam na začátku řekl pan Lhotský a to že se vyjádřil jen pan starosta. U mě ta situace je trošku jiná, tam paní Kortanová po mě vyžaduje nějaké jiné věci. Já si nejsem vědom toho, že bych ji nějakým způsobem urazil a abyste byli informováni, tak dnes jsem jí zaslal mail, ve kterém jsem ji pozval na radnici k osobnímu jednání i s tím, že si paní Kortanová může přivést třetí osobu jako doprovod, pokud má obavyz toho, že tam zazní něco, co já potom popřu. Asi tak. Chtěl bych říct že tady bylo několikrát naznačeno – nějaký dialog. Ale k tomu dialogu musí být vždycky dva a jestliže paní Kortanová řekne, že  s náma se starostou nechce mluvit, nechce jednat, chce pouze od nás jenom písemné věci, tak to je potom špatně. Já dám jenom takový jeden příklad: Ona řekne nebo lépe řečeno někde se vyjádří v tom slova smyslu, že nebude chodit na akce, kde je starosta a místostarosta, a přitom je kronikářkou města a starosta a místostarosta jsou na spoustě akcí. Jak potom chce dělat tu funkci kronikářky když ani nechce takovou akci navštívit. Pan starosta už to tady říkal, minule to byl dotaz, legitimní dotaz paní Motlíkové a my jsme na to odpověděli. Nemyslím si, že by při té odpovědi zazněly nějaké urážlivé, hanlivé a jiné výrazy. No? Ale my jsme teď v současné době v tom, že – není co skrývat – že paní Kortanová nám v tom úvodním dopise předepsala omluvu, má nějaké úmysly s paní akvokátkou, dokonce něco bylo řečeno nebo napsáno ať to jde k soudu.

Já bych si to dokázal představit, kdybychom s panem starostou kradli. Kdybychom to město  zadlužovali a další podobné věci. Ale nemyslím si, že tady se stalo něco takového, když si teda porovnám na tom minulém zastupitelstvu, co by muselo být předmětem toho kam to až dojde. My zatím nevíme, kam to dojde. Nikdo. A já bych chtěl říct tady všem, že se začíná  v tom případě vytvářet nebezpečná situace ve městě v tom, že se tady nikdo nebude chtít vyjadřovat. Jestliže občan sedí doma, dívá se nebo poslouchá záznam a hledá slovíčka, na kterých vás potom utaví – já si dovolím minulé zastupitelstvo jenom tady říct - pan Jakubička tady minule říkal nemusíte tak otrocky dodržovat ty zákony. Pan Lhotský říkal o tom, že pan ředitel měl sebrán osobní příplatek, to nemá sebraný, něco v tom slova smyslu snížený. Ale pánové, bez obav, já si tady nechci hrát se slovíčkama, nikam vás k žádnýmu soudu nepoženu.To je přeci normální dialog na zastupitelstvu kdy si něco řekneme a nemusí se z toho dělat hned nějaké takovéto závěry. Ale já se teďka ptám, jestli veškerá transparentnost a otevřenost, to znamená že tady všechno nahráváme, že se všechno zapisuje, že máme diskusní fórum, kde se každý může jen tak vyjádřit, jestli to není náhodou – spíše nevede v tomto případě k tomu, že to město bude do budoucna nějakým způsobem eliminováno. Protože dokážu si představit odpověď poté, co nějakým způsobem dojde k horším záležitostem, že paní Motlíková vznese takový dotaz jako minule a odpověď bude : Řeší se. Nebo vyřešilo se. Nic neříkající. My jsme se to snažili to tady nějakým způsobem jenom vysvětlit a je jedna věc zajímavá: Nám se vyčítá, že jsme málo transparentní, málo otevření a že to diskusní fórum nějakým způsobem ignorujeme. Já sám jsem několikrát napsal jakým způsobem jsem ochotný se setkávat s občany a proč tam chci přispívat velmi málo a taky přispívám velmi málo. Ale když to vemu i minule: Tady zaznělo od paní Motlíkový, já to nečtu, to diskusní fórum.

 

Zastupitel akademický malíř Zdeněk Lhotský: Já jsem řekl to samý.

 

Místostarosta Mgr. Ivan Mališ: To samý, dneska říkáte to samý, ale jako pak teda to je ta otevřenost nebo transparentnost nás všech, ale proč tvoříme nějaký závěry, ale – lépe řečeno máme na to všichni právo, ale jestliže jsem to nečetl, nevidím to, tak pozor potom s tím - s tím vyjadřováním - a znovu opakuji: Jestli se máme dostat do situace, že jakýkoli jiný, kritický jiný názor tady bude předmětem toho, že budeme na sebe navzájem podávat nějaký trestní oznámení a podobně, tak to to město teda dopadne špatně. Zamysleme se nad tím, prosím vás.

 

Zastupitel akademický malíř Zdeněk Lhotský: Já bych trošku zpochybnil – říkáte že kdybyste tady zadlužovali nebo něco ukradli. Tady jde o její čest a paní Kortanová si myslí, že byla dotčena její čest. Já jsem to skutečně nečetl na tom diskusním fóru.

To je jako kdybyste řekl že když nekupuju Mladou Frontu DNES tak nemám chodit k volbám. Prostě není to můj šálek kávy, já prostě se tím brodit nechci, ale paní Kortanová se k něčemu vyjádřila. Ty ses vyjádřil, paní Kortanová se vyjádřila, já to vidím v podstatě jako rytířskej boj. Vy se s ní sejdete. Nebo nesejdete, to je úplně jedno, bude to mít nějaký vývoj a to je úplně všechno. Jestliže vy říkáte „Nám se vyčítá“ – kdo vám vyčítá? Co je to za větu „Nám se vyčítá“? Vyčítá vám paní Kortanová něco a občas vám možná nějaký občan něco vyčte a na zastupitelstvu si tady o tom povídáme. Já třeba nemám vůbec ve zvyku o vás mluvit za vašima zádama, protože mám tady tu nesmírnou výsost, výsostnou výhodu, že si to tady můžu s váma vypovídat prostě. Tak neříkejte „Nám se vyčítá“. To jsou věci, které jsou strašně pejorativní věty. Ale říkám - je to boj o čest z mýho pohledu, paní Kortanová si myslí, že hájí svou čest a pro mě čest je ohromná hodnota lidská.

 

 

 

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den,
neznám p,Linku,ale líbí se mě jeho názor.Dlouhé slohy a rýpání paní K  stále dokola je už ohraná píseň.Kde je aspoň větička,že už se paní Bryknarová velmi slušně veřejně omluvila,Vyjádření,že už to paní K takto stačí.Prý musí ještě zvážit s advokátkou zda je tato omluva dostatečná.Být starostkou Lufinkou pozvu paní K. na jarmarku na 2 dcl vína a co jsme si to jsme si.Tlustá čára a jdu od toho.Důstojná omluva

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den, pane Červený.

Je pro mě zajímavý Váš příspěvek o "mém neustálém rýpání".  I tak to dovedou někteří brát, jak je vidět. Inu - já Vám to neberu, je to Váš názor.

Jak jsem už psala, jelikož se o mně vyjádřili starosta a místostarosta opakovaně naprosto lživě - že prý urážím městské úředníky, požaduji jejich omluvu taktéž veřejně a oficiálně. Žádné z mých výroků totiž nelze kvalifikovat jako urážky, je to všechno jen kritika, případně i se sarkastickým nádechem, nicméně pořád je to jen kritika, nikoli urážka. Mám to od advokátky a různých právních institucí potvrzené - že toto v žádném případě není možné označovat za urážky.

To, že starosta a místostarosta neumějí ani rozeznat kritiku od urážky, neumějí ji ve své veřejné funkci snášet a že se k tomu neumějí rovně postavit a neustále se jen vykrucují, to je jejich mínus a za své jednání musí nést, tak jako každý jiný člověk, zodpovědnost a následky.
Takže předem říkám - požaduji veřejnou omluvu a žádné pozvání ani na víno, ani na kobereček na radnici od nich nepřijmu.
 
A ohledně úřednice Bryknarové? Měla jsem za to, že ta zmínka pana Linky, že se omluvila, jako informace pro čtenáře tohoto vlákna stačí. 
Ale dobrá, jestliže tu informaci chcete ještě i ode mne, tak tedy: 

Úřednice Bryknarová se za svou nesmírně neslušnou a zákony ČR několikanásobně porušující repliku z únorového zasedání zastupitelstva města na dubnovém zasedání ZM velice slušně omluvila. 
 
Spokojen?  

Přeji hezký den všem

Alena Kortanová
Počet příspěvků: 76 zobrazené: 21 - 30
< 1 2 3 4 5 >> >