Vše o Železném Brodě

Prohlášení úředníků

Počet příspěvků: 76 zobrazené: 21 - 30
< 1 2 3 4 5 >> >

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den.

Přemýšlel jsem o staré dobré radě „nedráždit hada bosou nohou“. Jak známo, ve zvířecí říši jsou hadi plaší a mírumilovní tvorové, kteří povětšinou neutočí bezdůvodně. To ovšem neplatí při pocitu jejich ohrožení či napadení, potom jsou nekompromisně útoční.

Podle mého názoru, nedostatek diplomacie a přebytek důležitosti ega může i v lidské říši vést k velmi podobným reakcím. Podle mého názoru se to stává většinou tam, kde ve veřejné komunikaci chybí kouzelná slůvka, „promiňte“, „omlouvám se“, „udělal(a) jsem chybu“,“máte pravdu“, „omlouvám se“ apod..

Transparentnost, logika a slušnost, dle mne, by neměly chybět v žádném veřejném sporu, bez ohledu na postavení aktérů. Mám však za to, že logika, nejen v tomto posledním příspěvku paní Kortanové, zcela chybí.


Přeji všem slunečný zbytek roku

Předmět: Re: Prohlášení úředníků

Tohle ale bylo vzdycky. Uz napr.  za Marie Terezie se  cisarsky dvur snazil  napravovat prilisnou svevoli a aroganci lokalni vrchnosti. (Pokud se o ni tedy dozvedel -  tehda nebyl internet ani dalsi media.) No a  snazit se z oponenta udelat nesvepravnou, blaznivou osobu - to uz tady taky mockrat bylo. Napriklad v SSSR. Po skonceni stalinske hruzovlady  se  tam oponenty rezimu snazili"resit" uz jen mirumilovnymi prostredky, napr.  jejich prohlasenim za blazny a nesvepravne osoby plus pripadnym zavrenim v psychiatricke lecebne.  A co si asi  mysleli obcane   ve Vrchlabi pred 30 lety o tamejsim "vysinutem"  potizistovi Pavlu  Wonkovi. (Nenechte se oklamat dnesnimi oslavnymi clanky o tomto disidentovi.)  Vetsinou asi  nic moc  lichotiveho -  a pokud s nim presto sympatizovali, tak to ze strachu radeji verejne nedali najevo.  Cili - naprosto nic noveho. Postup mestkeho uradu mi prijde standardni.  (Pani Kortanova ma me sympatie  a pokud  ji takovyto  sarkasticky ton meho prispevku nevyhovuje, samozrejme  ho rad  smazu :)

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobré ráno všem,

tak s paní státní zástupkyní jsou věci ještě v jednání.

Mezitím jsem napsala mailem zdejší policii dotaz, kterému že správnímu orgánu předali mé trestní oznámení, že chci vědět kdo přesně to řeší, zda budu osobně přizvána k projednání, dají-li mi vědět sami, jak to bylo vyřešeno a nebo zda o odpověď musím žádat.
A víte co mi přišlo za odpověď?

Dobrý den, paní Kortanová,

   na základě Vaší žádosti Vám k bodu č. 1 sděluji, že oznámení bylo (po konzultaci s Krajským úřadem v Liberci) dle věcné příslušnosti postoupeno na MěÚ v Železném Brodě, nám. 3. května k rukám paní Veličkové, tel. 483 333 953. Otázky č. 2-5 Vám  zodpoví výše uvedená úřednice. Děkuji,  npor. Mgr. Michal Kopal, vedoucí oddělení.

Tak to je tedy gól, kolečko se uzavřelo - absurdní pointa tohoto absurdního příběhu je tu:
Trestní oznámení pro pomluvu na starostu a místostarostu bude tedy řešit - jejich podřízená ! 
A navíc - úřednice, která společně s 36 kolegy proti mě podepsala Prohlášení úředníků! (Které úzce s pomluvami starosty a místostarosty logicky souvisí a které jejich pomluvám předcházelo).

Ještě se tu někdo diví, že Železný Brod nazývám Kocourkovem? 

Takovouto pointu by nevymysleli ani v nejblbější telenovele: Jakpak asi úřednice Veličková nechá potrestat své šéfy za jejich pomluvy mé osoby? (Nebo je možná už "potrestala", nikdo mi nic o postupu jednání nesdělil, nenapsal, možná už je dávno "rozhodnuto"). Není potřeba ani hádat....  

Stále jsem váhala s tím, zde mám své rodné město v tomto negativním světle medializovat. Mám Brod ráda, do televize a novin jsem ho už víckrátkrát dostala ohledně zdejšího skvělého sklářství a akcí, které pořádám nebo spolupořádám. 
Ale tentokrát už nemůžu jinak. Když se člověk nedovolá spravedlnosti "světské", tak zbývají v dnešním světě jen média, jiná cesta v tomto Kocourkově není. Bohužel.

Hezký zbytek léta

Alena Kortanová


Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý večer všem.

Možná některé z vás zajímá, jak věci ohledně mého trestního oznámení na starostu a místostarostu pro pomluvu pokračují:
Na policii mi bylo oznámeno, že oni to hodlají vyšetřovat jen jako přestupek. Do protokolu jsem následně uvedla, že s tím kategoricky nesouhlasím, že se domnívám, že jde o trestný čin, navíc s vysokou společenskou nebezpečností, protože se ho dopustily dvě veřejné osoby (starosta a místostarosta) a veřejném místě - na zasedání zastupitelstva. Tedy by podle mě měl být posuzován dokonce podle odstavce 2 zákona 184 o pomluvě. (Možnost odnětí svobody až na dva roky). 

V červenci mi pak z Policie ČR přišlo vyrozumění, že mé trestní oznámení bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu k projednání. 
Tečka. Takhle struční byli. Jakému správnímu orgánu - to už mi nenapsali.

Tak jsem to trestní oznámení poslala i na Státní zastupitelství. Ze kterého mi vzápětí odpověděli, že státní zastupitelka si vyžádala spisový materiál PČR OO Železný Brod k přezkoumání postupu policejního orgánu.

Takže věc je v běhu, věc je stále v řešení. 
Až budu vědět něco dalšího k tomu, jak to postupuje, dám vám to sem na diskusní fórum vědět.

Alena Kortanová  

Předmět: Prohlášení úředníků

Karma mě dohnat ani nemůže. Už před léty jsem ji totiž doma vyměnila za účinnější typ ohřívání vody  

A ohledně toho ostatního, co píšete? Nu, vždyť já taky nejsem neomylná a nikdy jsem si to o sobě nemyslela. Na rozdíl od některých jiných, já nemám problém opravit svou chybu a nebo se případně i omluvit, kdybych něco někdy přepískla. Stát se to může, jsme všichni jen lidi.

To jen někteří si myslí, že jsou nechybující, zkrátka "důležití", "mocní" a tedy i neomylní....

Hezký letní den

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Koukám karma Vás dohnala.
Taky používáte slova co nedávají smysl a nikdo na ně nepoukazuje.Samozřejmě u Vás je to překlep.To ta kronika musí vypadat.Velmi blízko pomluvě jste vy když jste napsala že část občanů pomluvy starosty a místostarosty opravdu bere jako "pravdu" a posílá dokonce tyto pomluvy veřejně dál.
Jinak ani jednou jsem snad ve svém příspěvku neuvedl Vaše jméno.Zkuste najít.
Je léto tak proč si nebe nad hlavou kazit černým mrakem.

Předmět: Prohlášení úředníků

A ať tedy i já mám ta cizí slova správně, tak autikritický přístup ředitele Doležala byl samozřejmě překlep. Správně je  autokratický.

Předmět: Prohlášení úředníků

Taky jsem se dočetl, jak píšete,že trpíte depresemi.Nezlobte se,ale já mám spíš názor jestli to spíš není STAROSTOFOGIE 

Tak například tento Váš výrok má k pomluvě velmi, ale velmi blízko... 

A pane Červený, kdyby už tedy -  starostofogie je nesmysl. Zřejmě jste chtěl napsat něco jako  starostofobie. 
Pokud už chcete používat cizí slova, doporučuji - kupte si Slovník cizích slov. A než nějaké takové slovo příště napíšete, tak si v tom slovníku nejdřív zalistujte.
 

Předmět: Prohlášení úředníků

Milý pane Červený, pokud umíte porozumět psanému textu, tak možná při pečlivém přečtení obou Vámi předestřených vět pochopíte, že obě věty říkají totéž: 

Ano, úřednice Bryknarová se - po dvou měsících - za svůj velice neslušný a české zákony několikanásobně porušující výrok o mně ze 6. února 2017 na veřejném zasedání zastupitelstva města na dubnovém zasedání pak velice slušně omluvila. (Ono naštěstí -  omluvit se neslušně - to totiž ani nejde, to by totiž  žádná omluva nebyla  
Aspoň tedy takto - vysloveně formálně, dobrá tedy: Donucená jasnými a nezpochybnitelnými důkazy o nezákonnosti jejího chování a vědoma si důsledků, které jí z jejího protizákonného jednání hrozily. (O nějaké etice úředníka raději ani nemluvím). 
Ano, protože chtěla mít klid. To zajisté souhlasí. Protože kdyby se neomluvila, aspoň takto formálně, tak by ten klid tedy určitě neměla: Šla by k soudu a navíc by možná taky mohla za své zákony porušující jednání přijít o své místo na úřadě. 

Pokud v těch větách chcete usilovně hledat nějaký rozpor, klidně hledejte dál, když vás to baví. .
    

Předmět: Prohlášení úředníků

Zdravím,
slova jedné osoby pokaždé napsané jinak.
Úřednice Bryknarová se za svou nesmírně neslušnou a zákony ČR několikanásobně porušující repliku z únorového zasedání zastupitelstva města na dubnovém zasedání ZM velice slušně omluvila. 

Omluvila se jen úřednice Bryknarová, a to až po 2 měsících, čistě z donucení mou advokátkou a pod tíhou důkazů. Kdyby se totiž neomluvila, mělo by to pro ni dalekosáhlé následky. Omluvila se tedy - aspoň formálně, dobrá tedy. Protože o nějaké sebereflexi, účinné lítosti apod. se nedá mluvit ani náhodou, to by se bývala omluvila už na březnovém zasedání zastupitelstva. A ona se omluvila až na dubnovém, když viděla, že  to s tou advokátkou a případným soudem myslím vážně.

Já bych řekl než z donucení spíš vyhrožováním a hlavně chtěla mít klid.
Laskavě se mě zde omluvte za tvrzení,že pomluvy posílám veřejně dál.
Rozhodně toto nedělám a obrázek si může o paní K. udělat občan sám z příspěvku na DF.
Počet příspěvků: 76 zobrazené: 21 - 30
< 1 2 3 4 5 >> >