Vše o Železném Brodě

Prohlášení úředníků

Počet příspěvků: 76 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 4 5 >> >

Předmět: Prohlášení úředníků

Neomluvili se. Co se taky dá od takových lidí čekat, že?

Jen mi včera přišel mail:

Od: Mgr. Ivan Mališ <mistostarosta@zelbrod.cz>
Komu: 'Alena1965' <Alena1965@seznam.cz>
Datum: 20. 3. 2017 16:04:20
Předmět: Schůzka


Vážená paní Kortanová,

 

                rád bych Vám objasnil své postoje ze zasedání Zastupitelstva města ze dne 6.2.2017. Vzhledem k obsáhlosti argumentů Vám toto vysvětlím při osobním setkání, na které Vás zvu do mé kanceláře na Městském úřadu. Nemám problém s tím, abyste si jako pozorovatele přivedla další osobu.

                Prosím, navrhněte termín schůzky, já se pokusím přizpůsobit.

 

                S pozdravem

 

Mgr. Ivan Mališ


místostarosta
____________________________________________________________________

cid:image001.gif@01CCF261.283B5BB0

 

 



K tomu sděluji toto: Veškerá komunikace s těmito lidmi bude jen přes moji advokátku. 

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Celý život jsem hledal a upřednostňoval mnohdy nepsané a staletími ověřené principy před principy osobními. Možná i proto jsem nikdy nevstoupil do KSČ. Mám totiž za to, že lidem lze mnohdy osobním principem velmi ublížit, či naopak nasadit gloriolu, což by takový obecný ověřený princip měl minimalizovat.


Myslíte si, že by měli lidé, bez ohledu na postavení, jednat a postupovat podle obecných, všeobecně uznávaných principů a pravidel, nebo máte za to, že se to vztahuje jen na někoho? Vezměte si například takový princip zastupitelské demokracie. Jistě by se Vám nelíbilo, kdyby si například volený zastupitel začal plést pojmy s dojmy, místo správce věcí veřejných se choval jako majitel či dokonce monarcha, což je potom už krůček ke komplexu nedotknutelnosti a všemocnosti.


Moc se mi líbí akce MÚ při letošním MDŽ, kdy pan Mališ s panem starostou navštívili místní Dům s pečovatelskou službou a podarovali ženy květinou.

Hrubě se mi ale nelíbí jeho pozvání paní Kortanové na MÚ, „Vážená paní Kortanová, rád bych Vám objasnil své postoje ze zasedání Zastupitelstva města ze dne 6.2.2017. Vzhledem k obsáhlosti argumentů Vám toto vysvětlím při osobním setkání, na které Vás zvu do mé kanceláře na Městském úřadu. Prosím, navrhněte termín schůzky, já se pokusím přizpůsobit.“


Nemám zájem se plést do sporů a věcí o kterých nemám relevantní informace, ale zasedání Zastupitelstva města ze dne 6.2.2017, jsem také pozorně sledoval (uložil). Vysvětlovat či objasňovat postoje není v tomto případě, podle mého názoru, obhajoba obecných a všeobecně uznávaných principů zastupitelské demokracie, ale principů pana místostarosty.


Nemyslím si totiž, že lidé i politici jsou neomylní, že tratí cti každý, kdo uzná, že se mýlil či přestřelil a veřejně se omluví. Podle mne, jde jen o to, jak kdo principy chápe.

Pěkné jaro všem.


Předmět: Prohlášení úředníků

Přišel mi další mail. Tak ať i vy všichni vidíte, jak to u nás v Kocourkově chodí a jací lidé náš starosta a místostarosta jsou: 

František Lufinka (starosta@zelbrod.cz)

FW: RE: Žádost o omluvu

Dnes 22. 3. 2017, 9:15:06

Komu: Alena1965@seznam.cz

Dobrý den paní Kortanová,

na základě Všeho mailu ze dne 26.2.2017 a pozdějšího otevřeného mailu všem zastupitelům jsem na 18. zasedání Zastupitelstva města Železný Brod  v diskusi vyjádřil k danému problému svoje stanovisko.

Nevím kde jste přišla na to, že jste osoba non grata, kverulant a notorický stěžovatel. Sama se do této pozice uvádíte, ale to je Váš názor a já Vám ho neberu.

V případě, že udělám chybu, tak nemám problém se v dané chvíli omluvit a přijmout stanovisko druhého a případné neshody prodiskutovat.

Uvádíte, že jsem se vyjádřil tak, že jste v diskusi použila slovo blbec. Po  několika posleších jsem se ujistil, že to tak není . Upozorňoval jsem na to, že v diskusi je toto slovo a i jiná slova. Z poslechu ale nevyplývá, že to píšete  právě Vy, vztahuje se to k diskusi jako celku.

Paní Kortanová, nemám důvod se  Vám omlouvat a to  na základě poslechu a přesvědčení, že jsem nic urážejícího vůči Vám  neřekl, nebo nenapsal.

S pozdravem  a přáním hezkého dne.

F. Lufinka

Předmět: Prohlášení úředníků

Pane starosto a místostarosto,

v diskusi na zasedání ZM 6.2. mluvíte jednoznačně a prokázaně o mně, že urážím úředníky a že jejich Prohlášení (směrované adresně na mé jméno) je reakcí na mé několikeré urážky atd. atd.atd. 

Žádám vás - specifikujte a dokažte, kde přesně tedy ty městské úředníky urážím a přesně čím. Tedy - uveďte citaci a odkaz
Myslím samozřejmě - citaci skutečně mých výroků, nikoli citaci toho, jak si mou kritiku pozměňujete, překrucujete a účelově interpretujete vy sami.

Je trapné a ubohé, když se dospělý chlap vykrucuje jak žáček třetí třídy, přistižený při klukovině.
Je trapné a ubohé, když se dospělý chlap nedokáže postavit situaci čelem, rovně.a čestně.
Je trapné a ubohé, když dospělý chlap tak říkajíc "nemá koule" na to, aby se aspoň omluvil.  

O kom v těch třech větách mluvím?? No přeci o prezidentovi Zemanovi, například.... 
A tak jsem si dovolila i to výstižné označení na hraně zdvořilosti a spisovné češtiny, on tu slušnost a zdvořilost taky neřeší...

Hezký den všem.

Alena Kortanová 
 

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobré ráno,

pro ty, které tato záležitost zajímá (a vím, že vás je hodně), sem kopíruji včerejší mail od starosty Lufinky, ať sami vidíte, jakých "urážek" jsem se podle něj dopustila:
 
František Lufinka 
Komu:
Alena1965@seznam.cz

RE: Odpovězte na otázku, kde a čím konkrétně urážím úředníky

Dobrý den,

na základě Vašeho mailu ze dne 27.3.2017 Vám zasílám odpověď.

Uvedu některá Vaše vyjádření, která považuji za urážku práce úředníků.

- Můžete se v tomto městě Kocourkově, kde městští úředníci a ředitel sklandy hrají veřejně občanům pohádku …

- Navíc – tady jde o zjevnou a do očí bijící neschopnost vedení města a některých úředníků…

- Je absurdní, když se občan, ve svém volném čase snaží dobrovolně pracovat pro město, jehož úředník, k tomu určený a celkem slušně za to  placený, působí přesně naopak. Je to ztráta času i nervů setkávat se s lidmi, jimž se nedá věřit a jejich anti/motivace je absurdní a nepochopitelná

- Zrovna tak naše město není majetkem starosta, místostarosty a jejich podřízených. Není to carství radních a jejich úředníků….

Tohle vše, co se děje, má jediného jmenovatele, a to je bezuzdná arogance moci

- My jsme starosta, místostarosta, úřad, ředitel – tak vládneme, a vy nám do toho občani nemáte co kecat

- Takovou stoprocentní jednotu /myšleno při podpisu Prohlášení úředníků/ pamatuji při volbách v dobách komunismu. Kupředu levá, zpátky ni krok!

- Po 25leté praxi v podnikání mám v jednání s arogantními úřady bohatou praxi

- A úředníkům, podepsaným pod Prohlášení úředníků, nic nezazlívám. Je mi naprosto jasné, že tento pamflet podepisovali se stejnou chutí, jako umělci v roce 1977 Antichartu

- Nevěřím už ani státním institucím typu Agentura ochrany přírody a krajiny, nevěřím Odborům životního prostředí, po 20 letech podnikání nevěřím spoustě úřadů a úředníků…

 

Dohledávání Vašich dalších výroků z časových důvodů nebudu dělat.

Tento výčet si myslím stačí jako odpověď na Váš mail.

 

S pozdravem F. Lufinka



 

Předmět: Prohlášení úředníků

Místostarosta na výzvu, ať mé "urážky" písemně specifikuje a dokáže citací a odkazem, vůbec neodpověděl. (Že by i zde jaksi nedostal to jeho pověstné "povolení třetích stran k podávání písemných informací" ? )
 Jen ještě před touto mou výzvou napsal ten mail, který jsem sem už kopírovala, s jeho typickým "Vzhledem k složitosti věci.....atd. atd. .....Vám to vysvětlím na osobní schůzce." Tedy pořád dokola stejná písnička jako od něj vždy... 
Ale moje advokátka nehodlá vážit cestu do Brodu, aby tu poslouchala nějaké mlžení mezi šesti očima. A ani já nejsem na osobní setkání  a místostarostovo  ústní vysvětlování zvědavá. To, že údajně urážím úředníky řekl místostarosta Mališ veřejně, takže žádám jeho omluvu taktéž veřejně.

No a úřednice Bryknarová na výzvu omluvy nereagovala vůbec. (Nepřekvapilo mě to.Od ní po předchozích zkušenostech tedy ne.)

Já i nadále trvám na veřejné omluvě těchto tří (jednotlivě, ne dohromady). A věci jsou v běhu. Já tohle určitě vyšumět nenechám. 

V tomhle sporu dávno nejde o mě osobně: Tady jde o princip, jak smí a nesmí jednat úředník s občanem. Zda si smí či nesmí dovolovat takovouto aroganci moci.

Hezký den lidem dobré vůle,

Alena Kortanová

Předmět: Prohlášení úředníků

Dobrý den vážení zastupitelé.

Jak se zdá, ŽB diskusní fórum příliš renomé nemá. Na březnovém zasedání dokonce zazněly z úst jednoho z nejvyšších městských představitelů obavy, aby nebylo město eliminováno. Mám naopak pocit, že se nejedná o nic výjimečného v dnešní době elektronických informací. Může to být někdy přece i docela zajímavé, když v 6ti tisícovém městě mají některá témata desítky tisíc shlédnutí.

Podle mého názoru je právo každého si chodit kam chce, číst co chce, být v jakékoliv politické straně či spolku, nicméně přece jen volený zastupitel, který se zaváže spravovat náš veřejný majetek v zájmu co nejširší vrstvy občanské společnosti, podléhá poněkud jiným pravidlům, nežli například předseda Spolku zahrádkářů. Ten kdo nechápe princip a systém zastupitelské demokracie, neumí nebo nechce ukočírovat své EGO, dle mne by nikdy neměl kandidovat a nabízet spoluobčanům své služby.

Mnohokrát jsem prohlásil, že se nechci míchat do věcí o kterých nemám relevantní informace, proto si dovoluji použít Vašich slov na částečné objasnění sporu s paní Alenou Kortanovou. Ostatní lze najít na diskuzním fóru. Nechť si každý, kdo chce, udělá obrázek kdo koho kdy urazil podle relevantních zvukových záznamů a psaného podepsaného slova.

Zasedání zastupitelů ŽB únor 2017

http://hrombac.rajce.idnes.cz/MP4#zstupitelstvo_unor_2017.jpg

Zasedání zastupitelů ŽB březen 2017

http://hrombac.rajce.idnes.cz/MP4#zastupitelstvo_brezen_2017.jpg

Pěkné jaro všem.


Předmět: Prohlášení úředníků

Včera odpoledne mi přišel mail i od místostarosty, tak ho sem kopíruji, ať můžete to, co místostarosta považuje za urážky posoudit i vy, co to tu čtete, sami:

Mgr. Ivan Mališ 
Komu:
Alena1965@seznam.cz

Reakce na Váš e-mail

Dobrý den paní Kortanová,

 

                dovolte mi reagovat na Váš poslední e-mail. Napřed ale vysvětlení, proč reaguji se zpožděním. Váš e-mail jsem obdržel v pondělí 27.3.2017 v době, kdy jsem už byl na celotýdenní služební cestě v rámci krajské delegace v kantonu St.Gallen. Seznámil jsem se s ním až po příjezdu zpět do Železného Brodu během pondělí 3.4.2017. Doufám, že pochopíte, že po návratu jsem dal přednost vyřizování záležitostí spojených s provozem města, které se mi zde za týden absence nakupily. Proto reaguji až dnes.

                Co se týče obsahu Vašeho výše zmíněného e-mailu, uvedu pouze 3 příklady, kdy samo o sobě se domnívám, že zde dochází k urážkám úředníků:

Vzhled města

str.2- Alena Kortanová- 4.10.2016- 14:10

Zvedněte na Městě prosím laskavě zadnice a zajděte se tam i s celým Odborem a vedením města podívat. Máte to asi tak 200 metrů ze svých kanceláří, tak si tento důkaz laskavě opatřte sami.

 

str.2- Alena Kortanová- 6.10.2016- 8:59

Domnívám se, že vůle stromy u sklandy drasticky vykácet se zrrodila v hlavách těch zmíněných tří pánů: Doležala, Lufinky a Mališe. A pod nimi stojící úředníci jsou bohužel spíše jejich rukojmími a těmi, na které se to prostě hodí, pokud se ty věci profláknou.

 

Jenže - ze zkušeností vím, že když si kdosi "nahoře" usmyslí, že má být rozhodnuto právě takto - jak ten nahoře chce, tak pod ním pracující úředníci dostanou jakýsi "úkol" - třeba i jen naznačený, hlavně nikde nepsaný, kam má jejich rozhodnutí směrovat. A spletitost našich zákonů je taková, že když někde vykácet stromy prostě někdo chce (a nebo třeba vyasfaltovat památkovou rezervaci), tak si i ty úřady pod nimi a jimi řízené musí najít cestičky, jak věc nasměrovat a vůli svého vedení podpořit. 

Je těžké jednat podle svého svědomí, když máte rozhodovat proti vůli svého šéfa a zvlášť ve městě, kde druhým největším zaměstnavatelem je právě Městský úřad by takové jednání proti vůli šéfů bylo podřezávání si vlastní větve a jistá  profesní sebevražda.

 

Str.6- Alena Kortanová- 10.11.2016- 9:14

NENÍ TO CARSTVÍM RADNÍCH A JEJICH ÚŘEDNÍKŮ, NENÍ TO DOBYTÝM POROBENÝM ÚZEMÍM S POROBENÝM OBYVATELSTVEM,…

Tohle vše, co se tu děje, má jediného jmenovatele, a to je bezuzdná arogance moci. A cílená netransparentnost.

 

Zásadně zde příklady dalších Vašich výroků nebudu vypisovat, jsou v odpovědi pana starosty Vám z tohoto týdne, takže bych se tímto jen opakoval.

 

                Stále však také platí moje nabídka z předchozího mého e-mailu. Jsem ochoten se v celé záležitosti s Vámi setkat v mé kanceláři na Městském úřadu. Navrhněte, prosím, datum a hodinu, já se budu snažit přizpůsobit. Také stále platí, že si můžete přivést k jednání další osobu.

 

S pozdravem    

 

Mgr. Ivan Mališ


místostarosta
____________________________________________________________________

cid:image001.gif@01CCF261.283B5BB0

Předmět: Prohlášení úředníků

A pro zajímavost aspoň krátká názorná ukázka, jak místostarosta Mališ pracuje s textem - tedy konkrétně s fakty a citacemi:

"Ona ta osoba hodila ty úředníky do jednoho pytle." 
(citace místostarosty Mališe v reakci na Prohlášení úředníků, které je adresováno na mé jméno, záznam ze zasedání zastupitelstva města 6.2. 2017 v čase 1,52,58).


Diskusní fórum Vzhled města, 4. stránka, můj příspěvek ze 13.10. - citace mého textu:

"Tedy - abych byla spravedlivá, takto postupují jen některá města, některé instituce, někteří úředníci. Je to jen a jen v lidech. I na našem Městském úřadu: 
Kdykoli jsem něco potřebovala například po Finančním odboru, Živnostenském odboru, po úřednicích na pokladně, úřednících na vyřizování občanek, na matrice, na památkách, po Informačním a kulturním centru, tak byli nesmírně ochotní, vstřícní, milí. Vše potřebné mi vždy vysvětlili, poradili, pomohli a záležitost rychle vyřešili, bez chyb, jako perfektní profesionálové a lidsky příjemní úředníci. (A to jsem  možná ty brodské ochotné a profesionální nevyjmenovala všechny). 
Ovšem zcela jiná situace je, pokud něco chcete po vedení města - po starostovi, místostarostovi a několika málo odborech. Tam to vždy buď vůbec "nejde" - není možné informace poskytnout, není možné poradit, záležitost včas a bez chyb profesionálně vyřídit. 
Je škoda, že kvůli takovýmto neochotným, nevstřícným a neprofesionálním jedincům často pak lidé házejí všechny úředníky do jednoho pytle - jako líné, neschopné a neochotné parazity naší společnosti."  

Předmět: Prohlášení úředníků

       Dobrý den. Mám před sebou kávu a zákusek. Přestože ŽB zastupitelé převážně DF nečtou, nebo to alespoň tvrdí, dovolte malou úvahu.

        Domnívám se, že nedorozumění a spory mezi lidmi jsou tak staré jako lidstvo samo. Podle mého názoru každý soudný a inteligentní člověk ví, že neexistuje na světě ten, kdo by se zavděčil lidem všem. Nechci eliminovat město, ale nedá mi to, a musím se ještě vrátit k prohlášení úředníků MÚ Železný Brod, stejně jako k roli kterou, podle mne, jednotliví aktéři sehráli v kauze vykácení veškerých vzrostlých stromů před budovou SUPŠS, patřící Libereckému kraji. V té době jsem byl členem komise pro vzhled města a tato událost byla posledním důvodem k rezignaci, protože jsem prostě, jako již vícekrát předtím, nic předem nevěděl. Argument, že budova ani pozemek není v majetku města jsem měl za alibistický, někdo přece musel kácení v srdci Železného Brodu povolit atd. Až později jsem se dozvěděl, že pokácené stromy si odvezl domů sám pan ředitel SUPŠS.

        Rozhodl jsem se tehdy vzhledem k věku a zdravotnímu stavu, rezignovat i na zjišťování dalších ověřitelných informací. Nicméně události nabíraly docela zajímavých rozměrů, protože paní Ing. Kortanová nerezignovala a nic nevzdala. Krok za krokem se prokousávala k podstatě věci (kdo a kdy vydal povolení, na základě jakých architektonických záměrů a plánů, zda byly dodrženy všechny potřebné zákonné lhůty atd.) Do obhajoby ředitele SUPŠS se posléze zapojil krajský zastupitel za majitele, náměstek hejtmana pro školství pan Tulpa a, podle mého názoru, i vedení Železnobrodské radnice, včetně starosty a místostarosty. V ten moment se holoseč před Sklandou změnila na otevřený boj o principy, které by ale zřejmě stále neměly šanci skončit u soudu. To vše by totiž šlo snad nějak pochopit, kdyby, nepřišel „geniální“ tah ve smyslu „Prohlášení úředníků“ MÚ. Tady začal opravdu problém. Ne snad že by neměli úředníci právo vyjadřovat své názory, ale přece jen hromadná (solidární) petice proti jedné aktivní ženě, přijde poněkud archaická ve svobodné a demokratické zemi 21 století.

        Momenty, které rozhodly zřejmě o maximálním vyhrocení sporu na sebe také nenechaly dlouho čekat. Na únorovém Zasedání zastupitelstva vznesla dotaz zastupitelka paní Motlíková stran oné petice. Je naprosto evidentní a prokazatelné, že při vysvětlování motivu úředníků panem Mališem, Lufinkou a paní Bryknarovou, došlo k hrubému porušení etikety popř. zákona na ochranu osobnosti tím, že nepřítomná paní Kortanová byla několikrát jmenována a dokonce označena za nemocnou osobu. Závěrem děkuji zastupitelům, kteří se na březnovém Zasedání zastupitelů paní Kortanové zastali a připojuji citát: Žádná omluva cti netratí.

      Pěkný den, ať se daří.


Počet příspěvků: 76 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 4 5 >> >