Vše o Železném Brodě

Vzhled města

Počet příspěvků: 178 zobrazené: 161 - 170

Předmět: Vzhled města

A dodatek č. 2 - opravuji svůj překlep z předchozího příspěvku: Rada města se neskládá z 6 lidí, (jak jsem tam napsala), ale z 5.
V současné době to jsou: Mgr. Lufinka, Mgr. Mališ, Mgr. Hartl, Mgr. Horáček a Vladimír Kočí.

Předmět: Vzhled města

Právní okénko k tomu (absurdnímu) sporu rada města versus komise, jí zřízené - tedy "kdo tu koho úkoluje": Toto o tom říká zákon:
§ 122

Komise

(1) Rada obce může zřídit jako své iniciativní a poradní orgány komise. Svá stanoviska a náměty předkládají komise radě obce.


Předmět: Re: Vzhled města

Jsem sam, kdo se na tohle uz nemuze divat?  Na to, jak jedna - udajne navic nemocna - zenska musi nepretrzite dokazovat Goliasovi - choru   zastupcu  vedeni Mesta - ze poradne ani neznaji/neumi zformulovat ty zakony a predpisy, kterymi se  - pri snaze pacifikovat protivnika a jeho iniciativu (kterou smahem berou za nepratelstvi  vuci jejich Majestatu ) neustale ohaneji? 

Předmět: Vzhled města

Dobrý den,

koukám, že už jste podlehl dlouhodobým domněnkám, nářkům a domáhání se čehosi, na co důvod a právo není. Na 17-ti stránkách není jediný případ, že by byl porušen zákon, zneužití nějaké pravomoci, nebo přestupek. Jen pocity z něčeho, ale ty evidentně nemáme všichni stejné. Je to stále jen dohadování bez špetky empatie, sebereflexe a možná taky trochu pudu sebezáchovy.

Předmět: Vzhled města

Vážený pane Zahradníku,

ne, nejste sám, i když to tak na první pohled vypadá. Jen přímo na tomto vlákně jste čtyři (kromě Vás ještě pan Hromas, Holman a Šporer), kdo mě nějakým způsobem podpořili, veřejně vyjádřili velmi podobný názor a někteří jste se mě tu i veřejně zastali. Děkuji vám všem za to, je to pro mě nesmírně cenné. 
Další podporu vnímám od dost lidí osobně, mezi čtyřma očima, ovšem - ne každý má žaludek vstupovat veřejně na toto kolbiště DF a další zas mají své - většinou existenční - důvody, proč svůj názor prostě veřejně prezentovat nemohou.
Ano, někdy je člověku smutno, když to tady čte. Ale zas - v jakékoli krizové či konfliktní situaci pak jasně poznáte, kdo je kdo. To, jak se chová, vypovídá jednoznačně o jeho charakteru.

Ano, i já to tak vnímám, že je to můj (už dlouhý) boj proti přesile. Především přesile úřední moci, která, místo aby se zabývala tím, proč byla zřízena - např. ochranou životního prostředí či správou města, zabývá se především obhajobou svých zjevných chyb, přehmatů, zkrátka obhajobou své vlastní existence a židle. Třeba obhajobou, proč bylo Odborem životního prostředí povoleno 10 stromů skácet v dubnu, v plné hnízdní sezóně ptáků atd. Ano, úředně je vše "v pořádku a podle předpisů", protože (prý) pracovnice OŽP předtím zkontrolovala, že tam na tom prostoru žádná hnízda ptáků (v dubnu!!!) nejsou (????), bylo na to prostě "bouchnuto razítko a přes to nejede vlak".... 
(Zkouším si představovat, jak pracovnice OŽP prolézá větev po větvi ty vysoké stromy a nebo naopak houštím neprostupných zeravů (tůjí) apod. - k smíchu, kdyby to ovšem nebylo spíš k pláči... )

A k příspěvku pana Tomáše Loumy? Kdo záměrně zavře oči, tak zkrátka nevidí, kdo si zacpe uši, tak zkrátka neslyší....  Věcných a prokázaných argumentů jsem na tomto vlákně uvedla spousty....takže chyba nebude asi na straně "vysílače", ale na straně "přijímače". Víc to nemá cenu komentovat.
Jen ještě - v jednom jediném s panem Tomášem Loumou naprosto souhlasím: Absolutní, totální nedostatek empatie. A k tomu já ještě dodávám - leckde i základní mezilidské slušnosti a ohleduplnosti a nebo aspoň nějaké úřednické profesionality. Bryknarová se - aspoň formálně- omluvila, tak to už nebudu řešit. Ale všimněte si například přístupu pana Řeháka: On moc dobře ví, že mám určitý zdravotní handicap - po prožité těžké nemoci slabší psychiku a sníženou odolnost proti stresu. Psala jsem tu jasně, že setkávat se osobně s některými lidmi z radnice mi působí zdravotní potíže, proto se těmto setkáním, ohrožujícím mé zdraví, kde to jen trochu jde, vyhýbám. Na rovinu - z osobní přítomnosti některých lidí se mi zkrátka dělá špatně. Což není literární nadsázka, ale bohužel holá realita.  
Kdybych měla handicap tělesný - například bych chodila o berlích, myslíte, že by mi městský úředník při nabídce členství v nějaké komisi "vtipně a taktně "připsal - ale musím Vás upozornit, že v radnici budete cestou na jednání muset lézt po schodech.....   . ???
Asi by - pokud by to byl úředník - profesionál a zároveň i aspoň průměrně empatický člověk - spíš by upozornil - v radnici tu máme výtah, abyste se těch jednání komise mohla pohodlně zúčastňovat.
Ne tak, když máte potíže s psychikou.....to je totiž (bohužel ještě i v 21. století!!!) bráno jako stigma a důvod k posměchu, a i jako nejbližší klacek, který se proti tomu člověku použije, pokud ten dotyčný má odlišný názor a nebo je nedejbože s někým v konfliktu. Ano - toto je pro podlé a neempatické lidi hned nejbližší klacek  po ruce - vy smyslu- "Ona je - vždyť víte co, má papíry na hlavu, ha ha ha ha". 
Já vám to fakt nikomu nepřeju, fakt ani nejhoršímu nepříteli...ale ta hranice psychického zdraví je tak strašlivě tenká, a třeba deprese, vyhoření, úzkosti nebo fóbie  jsou  v dnešním stresu strašně časté a je u vás dřív než se nadějete, zkrátka "dřív, než na nové boty".

A  na závěr - ano, tenhle můj boj je fakt strašně vysilující. A je fakt škoda, že tu spoustu energie, kterou tomu boji o informace a boji s úřední nevolí věnuji, nemůžu věnovat věcem pro naše město: Kronice, spolkům, knížkám, minimuzeu, rozhovorům s pamětníky apod. Tedy - tohle vše pořád paralelně dělám, ale k tomu prostě potřebuji i NORMÁLNÍ PŘÍSTUP K INFORMACÍM A VŮLI ÚŘEDNÍKŮ JE POSKYTNOUT A S OBČANEM VSTŘÍCNĚ SPOLUPRACOVAT (vždyť - ten občan za to zpravidla  nic nechce, dělá to dobrovolně, ve svém volném čase, zdarma a hlavně - rád. Já bych tak ráda nemusela bojovat  a s městem na mnoha věcech bych ráda spolupracovala..... .......Ale když si přečtete tohle vláko Vzhled města a vlákna Prohlášení úředníků a Transparentnost, tak protě pochopíte, že spolupráci s občany, včetně poskytování důležitých informací o městě NĚKTEŘÍ  úředníci a činitelé města prostě NEPOTŘEBUJÍ.

Alena Kortanová

Předmět: Vzhled města

Dobrý podvečer,
prosím trochu tah na branku.
1-Dozvím se od některého kritika fungování KPVM, jak by dle něj měl systém fungovat ? Když současný systém považujete za špatný... Ať ty diskuze nejsou nekonečné. Ať tu kromě kritiky máme i konstruktivní návrh.
2-Alenko, když myslíš, že úředníci postupovali špatně ... jak měli podle Tebe úředníci roubenku zachránit ? doma rozbít kasičky a nakoupit materiál ?
 To je snad záležitost majitele (v tomto případě MěstaŽB, jak jsi správně uvedla). Takže to je odpovědnost všech zastupitelů včetně mě. Ne úředníků.
 Dohledej prosím hlasování na zastupitelstvu o bourání roubenky. Myslím (nemám jistotu), že žádné nebylo, žádný zastupitel nenavrhl záchranu roubenky. Takže prosím obviňuj zastupitele. To je podle mne správný postup.
3-že ten první dům byl také města, jj, jak jsem psal nepamatuji si, říkal, proč "mu" to bouráme, jako "jemu", proto jsem si to myslel, ale opakuji, spletl jsem se a nemám čas to dohledávat
4-Zdenku, rozumím Tvému vyjádření "užitečný idiot". Souhlas. Ale takhle to prostě funguje. Je to nevděčné. I komise pro sport sedí x hodin nad rozdělením příspěvků a její návrh pak Rada nebo Zastupitelstvo změní.
 Zkuste si prosím představit situaci. Jsem radní. Nechci zachraňovat roubenku. Jsem o tom silně přesvědčen. Proč mám úkolovat KPVM, aby mi dala svůj názor ? Já mám jasno, mám k rozhodnutí mandát (o síle jednoho hlasu), a nesu si za moje hlasování zodpovědnost.
 Kritizujte mne za moje rozhodnutí, ale nechtějte po mě, abych oslovoval KPVM, a pak ignoroval její názor, protože musím hlasovat dle mého nejlepšího přesvědčení, v kterém mám jasno.
5-pane Zahradníku, nechci pacifikovat protivníka, nevnímám akt nepřátelství, mně se nelíbí obviňování úředníka (považuji ho za nesmyslné-ohledně roubenky), když odpovědnost byla jako zastupiteli na mě.
A když si v diskuzi přečtu: "Tak to je tedy gól, kolečko se uzavřelo - absurdní pointa tohoto absurdního příběhu je tu:
Trestní oznámení pro pomluvu na starostu a místostarostu bude tedy řešit - jejich podřízená ! A navíc - úřednice, která společně s 36 kolegy proti mě podepsala Prohlášení úředníků! (Které úzce s pomluvami starosty a místostarosty logicky souvisí a které jejich pomluvám předcházelo).
Ještě se tu někdo diví, že Železný Brod nazývám Kocourkovem? "
Tak mi to fakt vadí. Žádná absurdní pointa, žádný absurdní příběh, žádný Kocourkov. Byl to profesionální postup úřednice dle zákona (oznámení postoupila na KÚ).
6-Upozorňuji, že se "a priori" nezastávám úředníků. Samozřejmě se chyby stávají. Vyjadřuji se pouze k roubence, fungování KPVM, a k postoupení trestního oznámení, kdy vyjádření uvedená na diskuzi k těmto bodům považuji za nesmyslná.
7-rád bych již přispívání do diskuze omezil, je to příliš časově náročné, pan Zahradník už se na to nemůže dívat, asi mu stačí pohled pouze z jedné strany ...
8-Alenko, Zdenku, těším se, že s Vaší aktivitou na diskuzi a chutí věnovat se aktivně komunální politice, Vás uvidím na kandidátce v komunálních volbách 2018
9-nikoho se nechci osobně dotknout, považuji Vás za své přátele, i když máme třeba protichůdné názory

Pěkný večer.

Předmět: Vzhled města

Mílo, 

prosím, než něco napíšeš, tak si to přečti pozorně a raděj dvakrát:
Příspěvek "To je teda gól, přestupek starosty a místostarosty bude vyřizovat jejich podřízená, která proti mě podepsala Prohlášení úředníků." jsem skutečně napsala: A to  ve chvíli, kdy mi toto, na mou výslovnou žádost kterémuže příslušnému správnímu orgánu to předali, policie sdělila. Toto je psáno v momentě, kdy mi tato informace byla (konečně aspoň nějaká! ) policií dána. Jinou informaci mi nikdo nepodal, jinou jsem v tu chvíli neměla.

Všimni si Mílo, že v pozdějším příspěvku - poté, co mi paní Veličková tady na DF napsala, že věc postoupila LB kraji, tak vysloveně píšu, že ona postupovala správně (jak jsem si zjistila a ověřila v zákonech).
Takže - znovu na Tebe apeluji, než něco napíšeš, přečti si přesně kdy a co bylo kým  řečeno (napsáno), nebudeš pak zbytečně mimo mísu a nebo s křížkem po funuse.

Alena


Předmět: Vzhled města

A druhá věc, Mílo:
"Zkuste si prosím představit situaci. Jsem radní. Nechci zachraňovat roubenku. Jsem o tom silně přesvědčen. Proč mám úkolovat KPVM, aby mi dala svůj názor ? Já mám jasno, mám k rozhodnutí mandát (o síle jednoho hlasu), a nesu si za moje hlasování zodpovědnost."

Mílo, Ty nemáš úkolovat KPVM,a to ani v momentě kdy jsi radní. Úkolovat komisi (jakoukoli)  žádné radě města podle zákona nepřísluší, přečti si citaci zákona, co jsem sem kopírovala.
Ale KPVM by měla být prostě městem vždy VČAS INFORMOVÁNA o záměru města zbořit památkově chráněnou roubenku. Tak jako i o VŠECH ostatních záměrech ohledně vzhledu města, nemělo by jí to být tajeno a cíleně zamlčováno, jako doposud.. 
Protože jedině tehdy, když bude KPVM včas městem o chystaných zásazích do vzhledu města informována a nebude to před ní tajeno, může plnit svou úlohu předepsanou  jí zákonem: Iniciovat návrhy  a předkládat je radě města
Co s nimi pak už rada města udělá, to už je čistě na její zodpovědnost... 

Já už nevím, jak Ti to Mílo napsat polopatičtěji: 
Můj konstruktivní návrh tedy  zní: Netajte nadále před KPVM plánované zásahy do vzhledu města, nebojkotujte odstřižením od informací její činnost, která je jasně popsaná v zákoně. A nad jejími návrhy a jejím poradním hlasem se aspoň zamyslete, než je šmahem smetete ze stolu, protože už jste byli předem rozhodnutí a domluvení a protože máte jakýsi bohorovný pocit, že vám "do toho nemá co kdo kecat", když jste ti radní.... 

Ano, Mílo, a proto chci kandidovat za rok do zastupitelstva: Jestliže možnost zachránit památkově chráněnou roubenku nikoho z vás zastupitelů vůbec nenapadla, tak právě mě tohle napadne a na zastupitelstvu to navrhnu.
A Tvůj argument o "rozbíjení vlastních kasiček úředníky, aby mohli nakoupit materiál", je naprosto zcestný: Úplně by totiž stačilo, aby úředníci města respektovali stanovisko památkářů jak mají, a nezjednodušovali si práci tím, že památkově chráněný objekt jednoduše do základů bagrem zboří.

Alena K.



Předmět: Vzhled města

A ještě jeden - velmi podstatný - dodatek:

Jak mohli zastupitelé navrhnout nějaké řešení, jednání či diskusi o té roubence, když vůbec netušili, že ji město hodlá zbourat???? Když je městští úředníci  o tomto jimi zamýšleném záměru vůbec neinformovali a sami o své vůli o jejím osudu rozhodli, protože podobně jak Mílo píšeš - prostě "oni přeci měli jasno - zbourat( protože jinak by s roubenkou měli ještě spoustu práce) ??? 
A jak by mohli  vůbec zastupitelé třeba vyjádřit svůj názor třeba na tak zásadní zásah do vzhledu města- starostou a místostarostou s SVSkou již projednávaném plošném zaasfaltování Trávníků - když zkrátka asi starosta, místostarosta a Stavební úřad "měli předem jasno" a proto o takhle zásadní věci ani to zastupitelstvo - nejdůležitější rozhodovací orgán města - vůbec neinformovali a o vlastní vůli už projednávali řešení - to plošné zaasfaltování? ( O respektování stanoviska památkářů ani nemluvě )

Jak může zastupitelstvo vůbec o něčem jednat, když si NĚKTEŘÍ radní společně s NĚKTERÝMI úředníky rozhodnou o takto zásadních věcech SAMI a aby "jim do toho jejich rozhodnutí nikdo nekecal", tak to před veřejností, příslušnými komisemi a dokonce i před zastupitelstvem města tají a drží pod pokličkou? A pak jednoho dne už byla roubenka zbouraná, tak o čem pak asi jednat, že? (A toto je jasný záměrně zvolený postup - uděláme si to po svém, protože MY MÁME PŘECI JASNO, a veřejnost, komise i zastupitelstvo se o tom dozví, až když je zbořeno - a pak už jsou jim všechny protesty houby platné.)

Plošnému zaasfaltování Trávníků se mi díky mému občanskému úsilí a medializaci podařilo zabránit. A jen díky tomu je o tom zastupitelstvo informováno a díky tomu to i to zastupitelstvo může prodiskutovat a rozhodnout a jen díky tomu o tom ví i veřejnost a díky tomu o tom byla pak i ta veřejná anketa, aby SE DOŠLO K NĚJAKÉMU ROZUMNÉMU KOMPROMISU A KONSENSU ASFALT - DLAŽBA.

Prostě -  aby vůbec mohly komise s hlasem poradním, ale především zastupitelstvo = nejvyšší rozhodovací orgán obce ( se zákonnou pravomocí vyšší než starosta a místostarosta a úředníci) o něčem jednat a rozhodovat, musí  být o věcech informováno. COŽ SE V MNOHA ZÁVAŽNÝCH PŘÍPADECH NEDĚJE, ZASTUPITELSTVO JE TAK (DOMNÍVÁM SE ŽE ZÁMĚRNĚ)  OBCHÁZENO A VEŘEJNOST, KOMISE I TO ZASTUPITESTVO PAK POSTAVENO PŘED HOTOVOU VĚC.  

Vlákna Vzhled města, Prohlášení úředníků a Transparentnost jsou v podstatě pořád o tom samém: Můj naprosto konkrétní a nejzásadnější návrh tedy zní: NĚKTEŘÍ městští úředníci a NĚKTEŘÍ činitelé města, přestaňte tajit před veřejností, komisemi i zastupitelstvem  zásadní strategické informace o městě. A přestaňte si o těchto věcech rozhodovat v kuolárech sami, protože přeci "vy o tom máte jasno". NEJSTE TOTIŽ VLÁDCI NAD POROBENÝM ÚZEMÍM, JSTE POUZE SPRÁVCI NAŠEHO SPOLEČNÉHO MAJETKU A TAK SE PODLE TOHO CHOVEJTE.

Alena Kortanová

Předmět: Vzhled města

Ahoj Alenko,
ano, vyjádření Katky Veličkové jsem samozřejmě četl. Ale chci mít jasno.
Já, když jsem uvedl nepravdivou informaci, přiznal jsem svůj omyl a omluvil jsem se.
Uznáváš nyní i Ty Tvůj omyl, že Tvoje výroky:
"Tak to je tedy gól, kolečko se uzavřelo - absurdní pointa tohoto absurdního příběhu je tu: Trestní oznámení pro pomluvu na starostu a místostarostu bude tedy řešit - jejich podřízená ! A navíc - úřednice, která společně s 36 kolegy proti mě podepsala Prohlášení úředníků! (Které úzce s pomluvami starosty a místostarosty logicky souvisí a které jejich pomluvám předcházelo).Ještě se tu někdo diví, že Železný Brod nazývám Kocourkovem? "
byly nepatřičné ?
Uznáváš rovněž Tvůj omyl, že úředník stavebního odboru by měl zachraňovat hroutící se nemovitost ?
Ke KPVM se vyjádřím následně.
Děkuji předem za odpověď.
Pěkný večer.
Počet příspěvků: 178 zobrazené: 161 - 170