Vše o Železném Brodě

Vzhled města

Počet příspěvků: 178 zobrazené: 91 - 100
< << 8 9 10 11 12 >> >

Předmět: Vzhled města

Vážená paní Kortanová, velice rád a naprosto upřímně vám chci projevit podporu ve vašem úsilí. V Železném Brodě je velice mnoho lidí, kteří to cítí podobně. Jejich osobní zkušenosti jim však velí být opatrní, chrání tím sebe a své blízké. Doba ve které žijeme je stejně obludná jako před rokem 1989. Každý, kdo má ponětí o tom co je morálka to ví, ale minimum lidí je schopno s tím "něco" fyzicky udělat.  Pokud budete cokoli potřebovat a já budu schopen to udělat, obraťte se prosím na mě. Velice si vás vážím. Přeji vám krásný život. Ivan Šporer

Předmět: Vzhled města

Dobré ráno,

chtěla bych vrátit pozornost zpět sem na diskusi Vzhled města.

Čím víc se nořím do těchto záležitostí, čím víc si o tom nacházím informací, tím víc otazníků nacházím.
V tuto chvíli nechci být úplně konkrétní, ale - věc nespí, nenechám ji "odeznít a vyhnít" - jak mnozí zřejmě doufají a jak se k tomu zatím staví zodpovědní.

Dovedete si představit, že byste byli v práci přistiženi při jasné a dokázané lži o závažných skutečnostech a - - - nestalo by se vůbec nic??? 
Vaše evidentní morální a pracovní selhání by bylo přejito všeobecným mlčením???

Tady se nestalo zatím vůbec nic. Tedy zdůrazňuji to slůvko ZATÍM.
Náměstek hejtmana, člen rady Libereckého kraje Tulpa na Brodském zastupitelstvu lidem do očí veřejně  lže jak když tiskne, ředitel sklářské školy Doležal taktéž (mimo jiné - o situaci před kácením veřejně tvrdí - do školy se vstupovalo alejí pařezů!!!!!). 
A - ticho po pěšině, vyvozená zodpovědnost vůbec žádná, zkrátka - nic.
Tomu se nedá říct jinak, než zametání pod koberec.

Naťukla jsem to a zavolala do několika redakcí pořadů typu Černé ovce, Nedejte se, A dost. Zatím jen obecně s minimem informací. Měli okamžitě zájem. 
Když si totiž ředitel školy nechá udělat z parku před školou dříví sobě na zimu, to by bylo určitě celostátně sledované a vděčné téma.
Zatím si toto ale nechávám v rezervě. Opravdu bych nerada, aby lidem obecně uvízla v hlavě ta základní linie a lidi třeba z toho zkratkovitě neuvažovali tak, že - Jó, v Brodě, tam je ten arogantní pro sebe uzurpující (dříví na zimu) ředitel školy, tak tam radši dítě na školu nedáme.  

Ne - sklanda má za 96 let, díky působení desítek skvělých, morálně i odborně vynikajících lidí výbornou pověst a mně jde právě o to, aby ten jeden, jediný mocichtivý současný ředitel (za tichého souhlasu vedení města ŽB a za tichého souhlasu krajských úředníků a politiků) nezničil během krátké chvíle vše pozitivní, co tu ve škole a kolem ní vzniklo. 

Ale postupuji v tom dál, já to plavat nenechám. Během pár dní se zase ozvu a věci kolem toho všeho tady pro vás všechny zveřejním.

A nakonec? Včera jsem se byla podívat na to dětské hřiště naproti tenisu, jak o něm psal pan Linka. Opravdu - všechny, úplně všechny jehličnany u hřiště jsou tam pokácené. Další totální holoseč. Tak kdopak si asi nechal nadělat dříví tentokrát?
Já bych samozřejmě chápala pečlivé prořezání a i skácení stromů poškozených, byly - li tam nějaké takové. Je to dětské hřiště, tam se samozřejmě na tu bezpečnost musí hledět především. 
Ale - vykácet všechno, zas úplně všechno??? To se tam, mimo jiné, ty chudáci děti přes léto na celodenně pražícím slunci upečou...
A zas - opět ani tu Komisi pro vzhled města (natož pak veřejnost) o tom nikdo neinformoval. A Odborem pro životní prostředí to ze zákona muselo projít.

Tohle já vnímám jako symbolickou odpověď města na veškeré snažení mé a dalších:
Tady vládneme my, to si laskavě uvědomte. Na názor občanů dál zvysoka kašleme a kašlat budeme.

Tak na to já vám vzkazuji: A my si to nenecháme líbit. S tím počítejte. 

Asi si doma nainstaluji metr, podobně jako stříhají vojáci na vojně. Zatím je sice ještě dlouhý, ale ono se jim to krátí: Už jen rok a tři čtvrtě. Pak jim dáme své vysvědčení zas my, občané. 
A já věřím, že lidé nejsou slepí ani hloupí a že jim toto neprojde. A to nejen na tom vysvědčení.

Brzy se zas ozvu.
Všem hezký den

Alena Kortanová      


Předmět: Vzhled města

Vážená paní Kortanová.

Rádo se stalo, rád bych snad ještě dodal pár vět, týkajících se možná i městské kroniky. Je mi poněkud líto, že tak nějak upadly v zapomnění události z listopadu 1989 v Železném Brodě, že nejsou dobové záznamy, filmy či fotografie (alespoň o žádných nevím), mapující vznik OF, generální stávku, následující volby v Železném Brodě apod.. Nejsem fanatický antikomunista, nicméně některé praktiky některých současných volených politiků mě bohužel asociují velmi, ale velmi nepříjemné podobnosti s dobou totalitní.

Nemám rád anarchii ani nostalgii, věřím ve zdravý selský rozum a „mnohdy nepsané“ lidské hodnoty, které, podle mého názoru, vyznává a ctí valná většina „mlčící“ občanské společnosti. Rozumím tomu, že je bez přístupu k relevantním informacím velmi složité rozpoznat politické manipulace, účelové zkreslování informací, populistické a líbivé sliby. Například takové zaštiťování se vyššími místy může v politice naznačovat buď vlastní neschopnost nebo chloubu důležitosti vlastní osoby. To není z mé hlavy, ale z psychologie pro politiky.

Pěkný den všem.

Zdeněk Hromas

Předmět: Vzhled města

Vážená paní Kortanová,
s většinou vašich názorů nesouhlasím, ale  v jednom máte určitě pravdu a to je provoz na silnici u dětského hřiště naproti tenisu. Od koupaliště po Malý rynek je od 7h do 17h omezená rychlost na 30km/h. Tu dodržuje málo kdo. Jezdím tudy tachometrových 40km/h denně a věčně je na mne nalepen nějaký pražák,bliká na mne a chce mně předjíždět. Nebylo by špatné nějaké zvýraznění omezení rychlosti, třeba nápisem na silnici....
Tenisový klub na jaře příštího roku, alespoň instaluje u silnice zábradlí, které by mělo donutit děti zpomalit, rozhlédnout se.

Předmět: Vzhled města

Dobré ráno.

Nejprve bych chtěla poděkovat panu Hromasovi a Zahradníkovi za jejich podporu zde. Ano, i od pana Zahradníka to jako podporu a jakési souznění s mými názory vnímám.
Opravdu si toho vážím, že k podpoře a souznění vyjádřené osobně, mezi čtyřma očima, kterého se mi dostává hojně, se někdo přidal i veřejně.
Oba pánové mluví i o mém urputném a (zdánlivě teď) osamělém boji. Víte - já jsem zvyklá.
Víc než deset let jsem bojovala takto sama, tu roli jsem si nevybrala, přišla řízením osudu nebo z Božího dopuštění - jak kdo tomu říkat chcete. Byla jsem osudem hozena do studené a hodně rozbouřené vody - plav a nebo se utop. Tak jsem plavala, co mi taky zbývalo, když jsem za zády měla dvě děti, jejich majetek a firmu zděděné po jejich tátovi a až 20 zaměstnanců. 

A já dotahuji věci až do konce. Své nápady do konečné realizace (nejprve prodejnu s předváděním výroby ve firmě, propagaci památkové rezervace Trávníky kolem nás -ano, začala jsem s tím rok předtím, než město vyhlásilo Poznávací okruh Trávníky). Pak výstavy betlémů v Brodě a 7 let poté i mé minimuzeum. 
A takto hodlám dotáhnout i záležitost tuto - netransparentnost, aroganci moci a prokazatelné lži odpovědných.

Chci reagovat i na příspěvek pana Linky. Respektuji ho a zamýšlím se nad ním. Já ho vnímám jako určitou snahu vytvořit protiváhu příspěvkům mým. Proč ne, vždyť to je základ diskuse. Ale pane Linko, proč zacházet záměrně do extrémů - kácet, kácet, kácet? Vždyť ani já a ti, co stojí za mnou, netvrdíme nic nikdy nekácet, nic nikdy nekácet, nic nikdy nekácet. 
O veřejnou zeleň je potřeba se starat, nemocné pokácet, proschlé prořezat a novou zelení citlivě doplnit. A na dětském hřišti to vše se zvýšenou opatrností, souhlasím. 
Ale když to zavádíte ad absurdum - že každý strom jako takový je potenciálním nebezpečím pro všechny, hlavně pro děti a argumentujete smrtelným nebezpečím - to byste nesměl děti v životě vzít ani do lesa. A myslíte, že hřiště - holoseč bez jediného stromu, kde na ty děti a rodiče celé léto praží slunce, je to pravé? 

Kdybyste takto uvažoval o všem jako o smrtelném nebezpečí pro děti, musel byste úplně všechny parky a lesy vykácet. Řeky a rybníky vysušit (vždyť několik dětí se každoročně, bohužel, v nich utopí). 
Ale hlavně - zůstaňme u toho hřiště naproti tenisu - musel byste tam vedle zakázat auta a celkově zrušit silnici, ta auta jsou tam pro děti tisíckrát větší nebezpečí, než spadlá větev nebo strom ( vemte si statistiky dětských úrazů a úmrtí obecě). 
Vlastně - to by se musela auta (a mnoho dalšího) zakázat úplně všude. A to je přeci nesmysl.

Ale proboha - proč zacházet hned do extrémů, proč se proti sobě hned stavit jako nepřátelé. Naopak - pojďme diskutovat o věcech v Brodě, určitě z toho vzniknou zajímavé nové náměty na to, co je tu potřeba udělat, zařídit. Vždyť názory jsou různé, a tak to má být.
Ohledně té zeleně doporučuji ani nevykácet vše, ani všechno za každou cenu nechat. Ale přeci normální rozumnou zlatou střední cestu (anebo můžeme říkat třeba kompromis, že ano pane Tulpo)  : 
Podiskutovat společně z různých úhlů, co kde v Brodě upravit a jak. Nechat to zhodnotit odborníky a jejich odborný názor pozorně přečíst a dodržovat, nikoli prezentovat jako kácet, kácet, kácet, jak byl záměrně a manipulativně interpretován posudek Agentury pro ochranu přírody (prosím, přečtete si pečlivě tento posudek sami).  
Počínejme si ohledně městské zeleně i všeho ostatního rozumně, citlivě a zodpovědně. Je to tak hezčí a taky neskonale levnější, než vykácet cosi do úplné měsíční krajiny jako dřevo levně na zimu pro pana ředitele, a pak draze osázet už vzrostlými (a patřičně drahými) stromy s velkým kořenovým balem.

Vyšel mi z toho zas dlouhý příspěvek, jako ostatně vždycky. Klidně se mi někteří smějte, mě je to šumák. Já to takhle mám -svůj názor se snažím vždy v plné úplnosti vysvětlit, zhodnotit všechny aspekty, pojmout ho komplexně. Kdo to nechce číst, ať to zkrátka nečte.¨
Ale sledovanost je zde velká - za cca 24 hodin tisíc přečtení, to o něčem svědčí.
A nakonec - u kronikářky je snaha o komplexnost, úplnost a vysvětlení všech souvislostí vlastně plus, nemyslíte? Ani tu kroniku, ani příspěvek sem nelze přeci vyjádřit jednou větou.

Pěkný den všem

Alena Kortanová

Předmět: Vzhled města

Dobrý večer všem,
rád bych zde chtěl poděkovat MÚ Železný Brod za rekonstrukci osvětlení na Obránců míru(nad přírodním divadlem),kdy asi cca po 25-ti letech zase večer vidíme cestu k našim obydlím.
A za druhé děkuji za dnešní pokácení borovic na dětském hřišti naproti tenisu.Spadlo tam už mnoho některých i dost silných větví.Jen tak dál a vydržet v porážení všech nebezpečných stromů v Brodě a okolí. Kácet,kácet,kácet.Život člověka(natož dítěte) je víc než strom!

Předmět: Vzhled města

Dobrý den.

Snad tedy ještě pár maličkostí. Vezměme si jakýkoliv hypotetický spor nás občanů s volenými zástupci správy věcí veřejných, placených z našich daní. Jaké má asi šance na prosazení názoru občan jednotlivec, pokud je odlišný od názorů volených zastupitelů, co myslíte? Jistě kolik lidí tolik názorů, nicméně přece jen chytří a inteligentní lidé by se měli pokoušet nacházet názorové průsečíky vedoucí k eventuální shodě. To ovšem vyžaduje v prvé řadě otevřenost, transparentnost a komunikativnost, stranou musí nadřazenost a jednání z pozice síly či moci. Pokud jakýkoliv spor dojde do stádia zákona o poskytování informací, je evidentně něco někde špatně. Každý spor má mnoho tváří a jeho faktická stránka se pak mnohdy lehce překlopí do osobní roviny. Názorná ukázka, jak by si politik, zastupitel a radní nikdy neměl počínat, je, alespoň pro mne, pasáž z e-mailu, který paní Kortanové zaslal 12.12.2016 pan Tulpa Petr (petr.tulpa@kraj-lbc.cz) po zasedání Zastupitelstva ŽB, to opravdu hovoří samo o sobě.:

Závěrem.

To, co Vy osobně rozhlašujete po mediích je pavlačový styl, který odmítám a považuji jej za nedůstojný pro kohokoliv. To, že nejste schopná se s nikým domluvit o něčem svědčí. Minimálně o tom, že nemáte schopnost kompromisu. Absolutně nechcete připustit princip zastupitelské demokracie a domníváte se, že máte vždycky pravdu. Zkratka a dobře to tak není. Každý z nás pracuje pod tlakem veřejnosti a ne vždy přijímáme 100% správné rozhodnutí, ale tak je to vždycky.

Já osobně Vám nebudu oplácet Vaše pomluvy ještě většími pomluvami a ještě silnějšími urážkami, nikdy jsem to nedělal a dělat nebudu. Pravda a objektivita celého problému je jinde než si myslíte a to mi stačí. O tom, zda vím, či nevím, co se ve školství děje s Vámi diskutovat rozhodně nebudu, protože zatímco Vy jste nějakými školami pouze prošla, já osobně jsem ve školství pracoval 23 let. Prošel jsem školství ze všech stran, učil jsem, byl jsem ve funkci ředitele, poznal jsem školství z vnější stránky a toto prostředí velmi dobře znám. To hovoří samo o sobě.

Mgr. Petr Tulpa

náměstek hejtmana
rezort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti

Předmět: Vzhled města

Vážený pane zahradníku.

Jistě znáte typický český výraz mlčící většina? Vždyť každý má přece právo, dnes dokonce i možnost, se veřejně vyjádřovat k čemukoliv, pokud tím neporušuje platné zákony. Vám přijde ostudné, že paní Kortanovou nikdo veřejně nepodpoří v jejím osamělém boji nebo naopak nepokárá, což by jste považoval za gramotné vyjádření názoru. Bohužel jste ji však také nijak nepodpořil ani nepokáral. Podle mého názoru další typický rys veřejných debat na diskusním fóru, nikoho nerozlobit. do ničeho se nemíchat, nikdy člověk neví, kdy bude koho potřebovat.

Jsem přesvědčen, že např. odpověď radního Tulpy nadzvedla mnoho čtenářů DF, nicméně si nechtějí pálit prsty něčím, co stejně nemohou ovlivnit. To je právě, podle mého názoru ten zásadní rozdíl mezi lidmi uvnitř občanské společnosti, kdy veřejná aktivita jedněch je nekompromisní, urputná, téměř hraničící se sebeobětováním, oproti aktivitě hospodských a pavlačových kritiků. Těch prvních je samozřejmě daleko méně, mnohem víc vybočují z řady, čímž se v mnoha případech stávají snadnou kořistí vyvolených. Ke Sklandě jsem se vyjadřoval, stejně jako k transparentnosti současné správy věcí veřejných o vzhledu města nemluvě. Dovolím si tedy závěrem ještě podpořit paní Kortanovou v plném rozsahu jejích příspěvků v DF Železný Brod.

Pěkné Vánoce všem.

Předmět: Re: Vzhled města

Dobry den, ja bych  upresnil, ze jsem  se snazil svuj nazor na zpusob vedeni sporu (a na kulturu verejne diskuse) v  kause "pani Kortanova versus vrchnostensky urad" vyjadrit jednoznacne :)  Jde mi  vsak jen o formalni stranku sporu -  jak se jednotlivi ucastnici  te zalezitosti vyjadruji zde na mestskem webu. Vecne to hodbnotit nemuzu - ja si  ty stromy nepamatuji, kolem sklandy chodim jen sporadicky.  Uznam ale, ze pokacet borovici symbolicky vsazenou reditelem skoly  roku 1989 je neco podobneho, jako napr. svevolne odvezt sochu Masaryka od Sokolovny do sberu proto, ze je prilis mala (coz asi je ;) a bude  nahrazena necim lepe komponovanym (vuci tomuto prostranstvi) 

Předmět: Vzhled města

Dobrý večer všem.

V závěru předchozího mailu jsem Vám přála veselou a radostnou adventní neděli. 

To jsem ještě netušila, že dnes to dozraje rovnou na přání veselého Silvestra. 
Protože mail, co mi dnes přišel od pana Tulpy, se jinak, než (ne)povedená silvestrovská estráda snad ani pojímat nedá.      
Posuďte sami:

Tulpa Petr (petr.tulpa@kraj-lbc.cz)

RE: Radní Tulpa na Zastupitelstvu m. ŽB nemluvil pravdu a neví, co se v jeho resortu školství děje

Dnes 12. 12. 2016, 16:27:00

Komu: Alena1965@seznam.cz

Dobrý den, vážená paní, odpovídám na Váš e-mail ze soboty 10.12.2016

 

na Vaši výtku, že jsem nečetl zápis ze školské rady, odpovídám takto:

 

1)      zápis jsem četl, informace deformujete Vy osobně, materiály čtu podle důležitosti, a to především podle toho, zda byla nebo nebyla v některém zápisu školské rady schválena Výroční zpráva školy, a to se stalo. Schválení Výroční zprávy je velmi důležité, vypovídá to o provozu a činnosti školy včetně informací o inspekcích. Zde není informace o tom, že by byly problémy ve škole, o kterých hovoříte. Zpráva byla dokonce rozebírána na zasedání školského odboru za přítomnosti předcházející radní.

2)      Závazným výstupem pro mě a školský odbor by mělo být usnesení, které zavazuje ředitele, aby informoval zřizovatele o tom, co se na škole děje – žádné usnesení tohoto typu tam není, jsou tam jen záznamy z diskuze,

3)      Diskuze k problematice řízení školy byla běžná a obecně nelze říci, co je důležité a co není (pro Vás je důležité něco a pro něco jiného), takových diskuzí je na všech školách velmi mnoho (řeší se toalety, elektroinstalace, provoz, návštěvy), všude je těchto problémů dostatek aVŠECHNY JSOU V KOMPETENCI ŘEDITELE ŠKOLY! Pokud závažnost jakékoliv diskuze přeroste kompetenci ředitele, je povinen obsah ohlásit zřizovateli.

Závěrem.

To, co Vy osobně rozhlašujete po mediích je pavlačový styl, který odmítám a považuji jej za nedůstojný pro kohokoliv. To, že nejste schopná se s nikým domluvit o něčem svědčí. Minimálně o tom, že nemáte schopnost kompromisu. Absolutně nechcete připustit princip zastupitelské demokracie a domníváte se, že máte vždycky pravdu. Zkratka a dobře to tak není. Každý z nás pracuje pod tlakem veřejnosti a ne vždy přijímáme 100% správné rozhodnutí, ale tak je to vždycky.

 

Já osobně Vám nebudu oplácet Vaše pomluvy ještě většími pomluvami a ještě silnějšími urážkami, nikdy jsem to nedělal a dělat nebudu. Pravda a objektivita celého problému je jinde než si myslíte a to mi stačí. O tom, zda vím, či nevím, co se ve školství děje s Vámi diskutovat rozhodně nebudu, protože zatímco Vy jste nějakými školami pouze prošla, já osobně jsem ve školství pracoval 23 let. Prošel jsem školství ze všech stran, učil jsem, byl jsem ve funkci ředitele, poznal jsem školství z vnější stránky a toto prostředí velmi dobře znám. To hovoří samo o sobě.

 

Mgr. Petr Tulpa       
náměstek hejtmana

rezort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti  
Počet příspěvků: 178 zobrazené: 91 - 100
< << 8 9 10 11 12 >> >