Vše o Železném Brodě

Vzhled města

Počet příspěvků: 178 zobrazené: 91 - 100
< << 8 9 10 11 12 >> >

Předmět: Vzhled města

Dobrý den,

administrátor do příspěvků nijak nezasahuje ani neprovádí žádné opravy. Kdyby to udělal, vedlo by to pouze k obvinění z cenzury či pozměňování příspěvků.
Autor příspěvku může špatně vložený příspěvek smazat a vložit jej znova. Stručný návod, jak kopírovat text do diskuze je ve vláknu "Proč mi diskusní fórum nefunguje?"

Děkuji za pochopení

Předmět: Vzhled města

Dobrý den,

zveřejňuji tu pro všechny zdejší čtenáře poslední vývoj situace, konkrétně mailovou korespondenci mezi starostou Lufinkou a mnou.

Současně probíhají další jednání: O prokázaných lžích radního LB kraje Tulpy i ředitele Doležala na zastupitelstvu ŽB  5. 12 .2016 bude jednat Rada LB kraje a Zastupitelstvo LB kraje. Podrobnosti zatím zveřejňovat nebudu, v lednu to tam bude projednáno a zhodnoceno, výsledek pak dám i sem.

Hezký předvánoční čas všem

Alena Kortanová

---------- Původní zpráva ----------
Od: Alena1965 <Alena1965@seznam.cz>
Komu: František Lufinka <starosta@zelbrod.cz>
Datum: 20. 12. 2016 9:41:10
Předmět: Re: SUPŠS a další


Pane starosto,

to, že mé příspěvky nazýváte litaniemi a nebo konspiračními teoriemi, hovoří o Vás samotném, nikoli o mně. Nazývejte si to jak chcete, mně je to úplně jedno.
Podstatné je, že si to aspoň přečtete. I když je čtete velmi nepozorně a selektivně: Nikde jsem nikdy nepsala, že ředitel Doležal - cituji - "chce zničit vše co bylo dobrého za 96 let školy existence vybudováno".
Nicméně - a to tvrdím - to Doležal svým mocichtivým, arogantním a netransparentním chováním skutečně ničí.

Vaše argumenty na obhajobu ředitele Doležala jsou z větší části směšné: Že je letos o 53 % uchazečů o studium na SUPŠS více - a to má být zásluha jednoho a půl roku ředitelování pana Doležala? Dobře víte, že nyní konečně dorostly do středoškolského věku demograficky silnější ročníky. A je - li o sklářskou školu zájem, určitě to není zásluha 1 a půlletého ředitelování pana Doležala, ale úspěch celého početného týmu pedagogů sklářské školy + skvělé pověsti školy za 96 let její existence.
A prokazatelné výsledky prací studentů? 
Hmm, práce mého syna, který loni na sklandě v již druhém oboru maturoval, získaly ocenění na celostátní úrovni. Tak to bych měla asi jít panu Doležalovi osobně za tento =  jeho  úspěch poděkovat, ne??  

Ohledně kácení na dětském hřišti naproti tenisu: Především byste takto měl informovat celou brodskou veřejnost - nejen mě, a hlavně předem. Samozřejmě i Komisi pro vzhled města. 
A na základě veřejné výzvy nebo soutěže nabídnout, aby si zájemci mohli to dřevo za normální (nikoli nápadně nízkou cenu jako tomu bylo u zeleně před sklandou - cca 600 Kč za kubík pro pana ředitele Doležala ) odkoupit. 
Nechat větve ke zpracování hasičům na akce je správné.

Prokázaným lhaním radního LB kraje Tulpy a i ředitele Doležala na zastupitelstvu města 5. 12. 2016 se bude zabývat Rada Libereckého kraje i zastupitelstvo LB kraje. I nezákonným, arogantním a netransparentním chováním ředitele Doležala obecně.
Vyčkejme tedy na jejich rozhodnutí. 

Alena Kortanová

---------- Původní zpráva ----------
Od: František Lufinka <starosta@zelbrod.cz>
Komu: 'Alena1965' <Alena1965@seznam.cz>
Datum: 19. 12. 2016 10:50:50
Předmět: SUPŠS a další


Vážená paní  Kortanová,

musím zareagovat na Vaše litanie  ohledně SUPŠS. V jednom z  mnoha  komentářů píšete, že jeden, jediný nynější  mocichtivý ředitel chce zničit vše co bylo dobrého za 96 let školy existence  vybudováno.

Myslím si, že podepsaná smlouva s podnikem Preciosa o spolufinancování stipendií,  dále podepsané Memorandum o spolupráci s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou a spolupráce s karlovarskou sklárnou Moser svědčí právě o opaku – možná že mám špatný pohled na věc. Dalším ukazatelem  zájmu  o školu je určitě počet přihlášek ke studiu a zde je navýšení o 53% oproti loňskému roku. Úspěchem školy jsou i výsledky prací studentů v soutěžích a ty jsou také prokazatelné. Paní Kortanová, měli bychom se dívat na věci mnohem komplexněji.

 

Ohledně kácení stromů na hasičském cvičišti mohu sdělit pouze to, že během loňského a  letošního roku došlo k několika pádům větví z borovic do prostoru dětského hřiště a nebyly to větvičky, ale větve o síle až 15 cm a délce

8 – 10 m. Došlo i k devastaci tří dětských atrakcí v prostoru hřiště vinou rozlomené lípy. Ale nemusíte se bát - kácení předcházel posudek od AOPK. Sama dobře víte, že se jednalo o borovice vejmutovky a ty jsou velice křehké a náchylné na lámání ve větru a nejsou vhodné pro přítomnost u míst shromažďování. Vedle toho se jedná o nepůvodní druh, který se chová invazivně. Ještě k tomu bude provedena náhradní výsadba, ale až během příštího roku po odfrézování pařezů.

Co se týče dřeva, tak máte možnost si kulatinu zakoupit a nechat si ji na pile nařezat pro vlastní potřebu a co s e týče větvoví a části kmenů nevhodných na řezivo, tak si tuto masu  zpracovávají hasiči pro potřeby akcí na hasičském cvičišti. Myslím si, že za svoji tvrdou práci pro ochranu a bezpečnost  obyvatel si to zaslouží.  A akcí na hasičském cvičišti je během roku opravdu dost.

 

Takže paní Kortanová,  také Vám přeji krásné vánoce a pohodový a ve zdraví a štěstí prožitý rok 2017, který nás čeká.

S pozdravem

 

 

Mgr. František Lufinka

 

starosta

________________________________________________________________

 

Popis: Popis: zb_podpis2

 

MěÚ Železný Brod

nám. 3. května 1, 468 22 Železný Brod

tel.: 483 333 940   mob: 602 648 193

e-mail: starosta@zelbrod.cz

http://www.zeleznybrod.cz/

 

Předmět: Vzhled města

Ještě dodatek ke včerejšímu příspěvku: Když jsem si včera v poledne šla vyfotit pokácené stromy na dětském hřišti naproti tenisu, cestou mě míjelo velké auto, právě odvážející ty silné zdravé kmeny někam pryč. 
Vyfotila jsem si tedy aspoň ty pařezy - zcela zdravé, bez jediné známky hniloby nebo dutin.
Ale proč mi tedy pane starosto ty kmeny nabízíte k odkoupení, když o jejich osudu je dávno rozhodnuto? Proč používáte takovéto jen tak do větru vyslovené nabídky či nadsázky, když realita je zcela jiná?? 

A ještě ohledně lží pana Tulpy, že nemá jediný podnět ze Školské rady a že neví, zda Školská rada ke kácení před sklandou zaujala nějaké stanovisko a že ho zatím nemá:
Pane starosto, proč jste k tomuto výroku radního LB kraje mlčel??? Vždyť Vy sám jste členem Školské rady, na té schůzi ŠR 18.10.2016 jste osobně byl, takže - velmi kritický postoj ŠR ke kácení před sklandou a k postojům ředitele Doležala ke svým kolegům jste dobře znal? A věděl jste na 100 %, že o tom existuje zápis, který je na kraj předán. 
Ptám se Vás pane starosto veřejně: Proč jste k tomuto mlčel a svým mlčením prokazatelné lži Tulpy a Doležala kryl???  

Ono čím víc se člověk noří do těch spisů, tím víc jednoznačných lží nachází: Například když je ředitel Doležal na ŠR 18.10. tázán, proč neinformoval nikoho o záměru skácet tzv. Ježkovu borovici, tak odpovídá: 
 V té době, kdy byla pedagogická porada (28.6.) jsem ještě nevěděl, že budu o povolení žádat.
Ale v jeho žádosti o skácení borovice Městskému úřadu je datum - no můžete hádat - 28.6.!!!!!!!

No a další "perly" ředitele Doležala - tentokrát ohledně jeho vztahu k zákonům a předpisům: Zákonnou odvolací lhůtu jsem dodržet nemusel.
Územní souhlas k instalaci osvětlení není zapotřebí. 

Tohle je naprosto neuvěřitelné, co se tu v Brodě děje: 
Ředitel sklandy opakovaně veřejně lže a nehodlá dodržovat zákony, které se mu nehodí do krámu. 
Starosta a místostarosta ŽB ho obhajují a kryjí svým jednáním (a nebo NEjednáním) se snaží tak závažnou věc zamést pod koberec. 
Příslušným úřadům (OŽP, ČIŽP, AOPK) nedodržování zákonů NEVADÍ A PREZENTUJÍ TO JEN JAKO DROBNÉ FORMÁLNÍ POCHYBENÍ (na jaře bylo těch 10 stromů + x nízkých hustých keřů skáceno i s hnízdy ptáků).
A náměstek hejtmana a radní LB kraje pro školství Tulpa veřejně lže a snaží se celou záležitost trapně bagatelizovat ( to víte - pan ředitel je mladý, to už tady nikdo nejsme - ha ha ha) a zamést pod koberec.

Mně z toho vychází jediný a zcela obecný závěr:
Čím větší osobní neschopnost a čím horší morální kredit, tím větší arogance moci a netransparentnost. 


 


Předmět: Vzhled města

Vážená paní Kortanová,

přestože je mi takříkajíc „proti srsti“ se handrkovat s občany v čase předvánočním, musím zareagovat na některé Vaše příspěvky, které, alespoň podle mého názoru, vykazují jakousi zvýšenou agresivitu. Rád bych uvedl některé skutečnosti na pravou míru, vysvětlil je, případně se také zeptám. Ráda totiž člověka chytáte za slovíčko, ale sama si, s dovolením, nepočínáte zrovna tak, jak vyžadujete po jiných.
Máte poněkud podivnou snahu zveřejňovat zde na DF veškerou korespondenci včetně případů, kdy je určena jen Vám. Je to poněkud nestandardní, ale budiž. Bylo by však férové, abyste zde zveřejňovala také svou korespondenci směrem k jiným subjektům, např. Vaše dopisy krajským radním nebo zastupitelstvu. Normálně by nás to nemělo zajímat, ale týkají se problémů, které jsou zde probírány, takže když transparentnost zveřejněním korespondence z jedné strany, tak také stejná transparentnost z druhé strany. Nemohu přece být výjimka.
Používáte-li slovo nepravda či dokonce lež a odvoláváte-li se, že Váš příspěvek nic takového neobsahuje a že ho klidně použijete při případném soudním jednání (kterým Vám nikdo nevyhrožuje), pak Vás musím upozornit, že obsahuje. Píšete o úředníkovi Libereckého kraje, který tam jen seděl a mlčel (myšleno na zastupitelstvu). Tak napřed bych Vám chtěl sdělit, že onen úředník se jmenuje Leoš Křeček a je to vedoucí odboru školství na Krajském úřadu, jakýsi ředitel všech ředitelů středních škol. Ale on tam jen neseděl a mlčel, on se aktivně účastnil debaty (viz záznam v různých podobách). Rovněž není pravda, že on a Mgr.Tulpa byli na zastupitelstvo pozváni, oni se naopak ohlásili sami, právě na základě Vašich podnětů. Zřejmě ale názory pana Křečka nevyhovují Vašim představám, proto jste asi z něho udělala mlčící postavu. Tady nám ta objektivita nějak pokulhává, stejně tak i to, že chybí jakákoli zmínka nebo odkaz na čas v audiozáznamu, kde své souhlasné stanovisko se záměrem ředitele SUPŠS vyslovují např. zastupitelé paní Havlíková nebo pan Kočí, nemluvě už o názoru špičkového skláře, které Vy tak ráda vzýváte, pana B.Nováka. O své osobě a mém příspěvku nemluvím, tam předpokládám, podle Vašich reakcí k mé osobě, že je vše mnou vyřčené špatně.
Přesto se Vás zeptám: Kde byla podobná aktivita z Vaší strany či ze strany jiných, když v roce 2014 kácelo kolem školy bývalé vedení školy? Dokonce bez povolení. To museli dát do pořádku naši úředníci z Odboru životního prostředí (kteří Vám tak vadí a nevěříte jim) a vyřešili to lidsky, bez pokuty. Alespoň mi nic o ní není známo. Byl vypracován projekt náhradní výsadby? Kým byl vypracován? Bylo to projednáno v Komisi pro vzhled města? Proč nebyl vznesen požadavek, aby paní ředitelka vše vysvětlila zastupitelstvu? Podle jakého ceníku se prodávalo dřevo? Proč nebyla na prodej dřeva vypsána veřejná soutěž? Pokud Vám ty otázky přijdou trochu mimo, tak jsem neudělal nic, než že jsem použil ty Vaše. Popravdě, osobně je mi celkem jedno, jak to tehdejší paní ředitelka udělala, svým způsobem ji chápu, proč kácela a nevadí mi, pokud si dřevo odnesl někdo ze školy bez soutěže. Ale vadí mi, když se prakticky ve stejném případě měří paní ředitelce jedním metrem a panu řediteli jiným metrem. A nelíbí se mi, pokud nutné bezpečnostní kácení naproti tenisovým kurtům je doprovázeno štiplavou poznámkou o tom, kdo si nechal nadělat dřevo pro tentokrát. Pokud máte důkaz o někom, kdo si u kurtů takto pomohl na úkor financí z městské pokladny, tak konejte v souladu s jinými orgány. Pokud ten důkaz nemáte, prosím, přemýšlejte, než něco podobného napíšete. Jinak je to jen podsouvání Vašich myšlenek a přání.
Víte, jedna věc mi nejde na rozum. Pokud se Vám rozhodnutí ohledně městské zeleně tak hrubě nelíbí, proč jste pro nápravu situace neudělala sama naprosto konkrétní krok? Mám tím na mysli, že jsme hledali pracovníka na Odbor životního prostředí na místo po paní Čechové. Mohla jste být „u zdroje“, stačilo přihlásit se, uspět v konkurzu a následně jste mohla tuto oblast do jisté míry ovlivňovat sama. Zakusila byste sama, jak je úředníkovi, který rozhoduje podle nějakých pravidel, ale občan mu vyslovuje akorát nedůvěru a stěžuje si dále a dále. Pochopitelně má onen občan na takový postoj a postup právo, to mu neupírám, akorát – a teď mi promiňte - je jednodušší kritizovat někde z ústraní než nést svou kůži na trh.
O Vašich názorech, jak vést sklářskou školu, když dovolíte, nebudu s Vámi obsáhle polemizovat. Jen mě zaráží, že zlehčujete argumenty bývalého dlouholetého úspěšného ředitele školy, pana starosty Lufinky. Aniž bych Vás chtěl jakkoli urazit, přece jen on má s vedením školy daleko více zkušeností než Vy. Dokáže je využít třeba také u své argumentace ve zveřejněných zápisech ze Školské rady. Tady mi dovolte, prosím, můj vlastní názor podepřený názory mých bývalých kolegyň a kolegů: Zažil jsem ve své 30-ti leté učitelské kariéře 5 ředitelů. Byly s nimi různé vypjaté okamžiky, v naprosto drtivé většině případů to však nepřekročilo určité hranice vzájemného respektu. Například nikdy se nějak šířeji nediskutovalo o úvazcích, to byla vždy výsostná doména ředitelů. Také finance se projednávaly jen v obecných rysech. Jako dlouholetý člen Rady školy mohu konstatovat, že se projednávaly vždy především výchovně vzdělávací otázky, ty měly přednost před provozními. A zase se vrátím k té objektivitě: Když konstatujete, jak jsou učitelé SUPŠS znepokojeni rozhodováním pana ředitele, proč neupozorníte, že na Školské radě vystoupili pan David Pospíšil a paní Iva Vosáhlová, kteří prezentovali svůj názor a názor některých dalších, že na tom, jak je vedena současná SUPŠS nevidí v zásadě nic špatného. Proč se Školská rada nezabývá problémem, že někteří studenti znevažují osobnosti některých vyučujících, kteří se nepostavili proti úpravám zeleně v okolí školy? Kde je pak prostor pro jiný názor bez následků?
Proč byste nemohla poděkovat za výsledky svého syna mimo jiné i panu řediteli? On i kantoři by to jistě ocenili. Kromě vyučujících má i ředitel na tom výsledku nějakou zásluhu, třeba tím, že on musí vytvořit v rámci daných možností takové podmínky, aby se syn mohl vůbec soutěže zúčastnit. Mimo jiné, dva loňské úspěchy padají hodně na bedra pana Doležala, byla to jeho jednání, která umožnila škole se prezentovat a poté vyhrát. Ale o tom jsme již psali ve Zpravodaji.
Paní Kortanová, ráda používáte ostřejší výrazy, zvlášť u osob, které Vám z nějakého důvodu nevyhovují. Ať už se jedná o pana starostu, mou maličkost, pana Doležala, pana Tulpu, paní Bryknarovou atd. Ohrazuji se proti Vašemu nařčení, že kašleme na obyvatele města. Tak jenom něco z posledních dnů. Panu starostovi se ve spolupráci s jinými starosty podařilo u samotného ministra financí „zmrazit“ další rušení služeb Finančního úřadu. I nadále tak budeme mít úředníky FÚ alespoň 2 dny v našem městě. A prošel rovněž návrh našeho pana starosty, aby situace byla opět po půl roce vyhodnocena. Mně se podařilo znovu otevřít možnost jednání týkající se ložiska vápence, které se nachází mezi Koberovy a naším městem. Oba se starostou Koberov chceme ložisko dostat do takového právního vztahu, aby nám nehrozila případná těžba. Jsou to složitá jednání – myslíte, že bychom je podstupovali, kdyby nám na městě a lidech v něm nezáleželo, jak píšete Vy? Prosím, zkuste si odpovědět. Často tady burcujete, aby Železný Brod zůstal v povědomí veřejnosti jako jedno z významných, dokonce i mezinárodních center skla, aby se nestal provinčním městečkem. Já vím, přání je otcem myšlenky, ale pohled reálný nám ukazuje, že tím provinčním městečkem již jsme. Uvedu dva příklady: Za prvé – někdo někde si nás hned splete se Železnou Rudou, sem tam se mi to stane i na oficiálních jednáních na celostátní úrovni. Za druhé – asi před 5 lety manželka připravovala program a doprovázela skupinu významných lucemburských galeristů. Přestože to byli lidé takříkajíc „od fochu“, tak Brod a Bor jedno jest, o našem městě věděli mlhavě jen někteří, o škole, dá se říci, to samé. Prvotně ani neprojevili zájem ji vidět. Tak jsme vymysleli trik. Napřed jsme s nimi navštěvovali absolventy SUPŠS po celé republice a pak jim samotnou školu a město ukázali. Ukázalo se to být dobrým nápadem. Chci jen poukázat, že si nesmíme myslet, jak jsme světoví, současně netvrdím, že se máme se vším smířit. Pracujme tvrdě na věhlasu Železného Brodu, ale se vší pokorou a skromností.
Mohl bych reagovat ještě na spoustu věcí. Přiznávám však, že mě hrozně štve, jak je tento příspěvek dlouhý. Je středa večer a já bych si raději četl rozečtenou knihu. Nemohu však být k některým Vašim výrokům netečný. Spoustu věcí by, možná, vysvětlilo vzájemné setkání. Ale o to Vy nestojíte. Pak je dialog velmi těžký a dochází k nedorozuměním. Ani my nejsme bez chyb, ovšem bylo by dobré si připomenout výrok T.G.Masaryka –„Jen ať jsou spory, ale ať se bojuje s rozumem a poctivě.“
Jedna věc mi stále vrtá hlavou. Vaše práce se skleněnými betlémy je jistě pozoruhodná. Mám však za to, že betlém sám (a je jedno, jestli je to jeho příběh nebo přímo produkt) vyvolává v člověku určité zklidnění. Zvlášť v čase adventním. Vy však celý advent pořád někam urputně píšete. A teď se nezlobte za můj názor – oním psaním v čase předvánočním lidi nesbližujete, ale spíše rozdělujete. A to s patřičnou dávkou zahořklosti, možná menší sebereflexe a jak jsem psal minule, až určité nenávisti. Věřte mi, je mi to upřímně líto.
Prosím, považujte z mé strany další diskusi k výše naznačeným skutečnostem zde na Diskusním fóru za ukončenou. Mám za to, že jsem se vyjádřil jasně a je potřeba rovněž věnovat se jiným záležitostem. Děkuji.

Ačkoli stojíme v současné době každý někde jinde, tak rovněž já si dovoluji Vám popřát klidné vánoční svátky a úspěšný rok 2017.

Ivan Mališ

P.S. Upřímně se omlouvám všem čtenářům Diskusního fóra za délku mého příspěvku. Důvody jsem naznačil výše.

Předmět: Vzhled města

Pane místostarosto Mališi,


jaký je rozdíl mezi přístupem k zeleni před sklandou bývalé ředitelky Laštovičkové a současného ředitele Doležala a proč tehdy nikdo neprotestoval?
Obrovský: Ředitel Doležal nechal udělat absolutisticky a v předchozím utajení s ostatními zodpovědnými před sklandou měsíční krajinu  (kromě jediného zachráněného stromu) a přerovnat ji buldozerem. 
Bývalá ředitelka sklandy paní Laštovičková asi nechala skácet pár stromů tak citlivě, že to veřejnost vůbec nezaznamenala, ani já osobně. 
U rozumných a citlivých úprav zeleně nemá totiž nikdo vůbec potřebu se ptát, zda a proč to úřady povolily, kdo si nápadně levně nechal odvézt vytěžené dřevo domů na topení, proč to ředitel do poslední chvíle před všemi zamlčoval, proč o tom veřejně lže on sám i radní LB kraje Tulpa, proč to starosta a místostarosta města po celou dobu obhajují, kryjí a zametají pod koberec. 
A v okamžicích, kdy by starosta Lufinka měl veřejný lživý příspěvek Tulpy uvést na pravou míru (on sám  je členem Šk. rady a o jejích podnětech jednoznačně věděl, i o zápisech, zaslaných na kraj), tak mlčí.

Proč nezmiňuji třeba výroky zastupitelky paní Havlíkové a sklářského výtvarníka Břetislava Nováka? 
Protože oni vyjadřují svůj názor (zjednodušeně - že se jim úprava líbí). Na to má přeci každý svaté právo, natož pak zastupitelka. 
Oni na rozdíl od Doležala a Tulpy veřejně nelhali
Vy v tom, pane Mališi, rozdíl sám nevidíte? Vám samotnému, s dovolením, jednoznačné a prokázané lhaní odpovědných vůbec nevadí???

Proč jsem se sama nepřihlásila na konkurs na uvolněné místo na Odboru živ.prostředí? 
No proč bych to dělala, když jsem ve svém minimuzeu absolutně spokojená a nemám potřebu zaměstnání měnit? 
Ano, na MÚ bych měla určitě více peněz - ale za jakou cenu? 
Víte, já vím dost podrobně jak jste se zrovna Vy osobně choval třeba k paní Chaloupkové, než raději práci pro Brod vzdala a dala sama výpověď (a ona opravdu udělala pro brodskou kulturu obrovský kus práce !). 
Je taky dost dobře známo, za jakých okolností odcházel z MÚ pan Daniel Mach (píše to i tady někde na diskusním fóru). Vím, jaká atmosféra vládne na MÚ a kdo tam má rozhodující slovo. Takže - na jakékoli místo na MÚ - děkuji, nechci, nejsem masochistka.

Proč se Školská rada nezabývá tím, že někteří studenti znevažují některé osobnosti školy, kteří vykácení zeleně před sklandou hájili? 
Pane Mališi, kdybyste si pořádně přečetl ten zápis ze ŠR, věděl byste, že o tomto problému se tam hovoří - a že je kritizováno, že právě utajováním a netransparentností takovéhoto razantního kácení dochází logicky k úsměškům samotných studentů? 
A Vy se divíte, že studenti nosí před ředitelnu polínka panu řediteli na topení? 
Vy se divíte, že studenti, kteří právě na sklandě studují mimo jiné i životní prostředí a zacházení s počítačem, si vytvoří na Facebooku profil, kde jsou zobrazovány satirické fotomontáže ředitele Doležala s motorovou pilou? 
A Vaší ženy, která na sklandě učí a která vysvětlovala studentům nutnost kácení napadením stromů kůrovcem !? 

Zaštiťujete se svými letitými zkušenostmi ze školství a píšete, že řešení úvazků pedagogů je pouze v kompetenci ředitele
Jenže - ředitel Doležal začal své působení na sklandě právě vyhazovem některých velmi zkušených dílenských učitelů a i jedné  erudované pedagožky, protože s ředitelem v jedné věci nesouhlasila. 
A také - situace na umělecké škole je poněkud jiná, než na jiných školách: 
Na umělecké škole je naopak velmi cenné, když pedagog - výtvarník pracuje jen na část úvazku a má tak čas věnovat se zároveň své vlastní umělecké tvorbě. Jedině tak neztratí kontakt se svým uměleckým oborem a nabývá další vědomosti a zkušenosti, které pak může předávat svým studentům. Jedině tak neztrácí i kontakt  s ostatním reálným světem, jak se často u dlouholetých učitelů a učitelek stává... 

S tím souvisí i mé - podle Vás - zlehčování argumentů dlouholetého úspěšného ředitele školy - současného starosty Lufinky. 
Víte, podle mě není počet let praxe automatickým patentem na rozum pro nikoho v jakémkoli oboru, tedy ani pro učitele
A bohužel - právě učitelé po mnoha letech praxe mají tendenci řídit dál vše jako školu s nezletilými žáky. 
Všechna povolání obecně způsobují po letech určitou profesní deformaci. Já ji také mám - po letech v podnikání netlachám jen po straně a věci rovnou řeším. Protože vím, že pouhým nadáváním po hospodách se věci samy nezmění. 
A učitelské povolání je určitou profesní deformací zvlášť proslulé.
Víte - mě naopak překvapuje, jak takoví lidé s dlouholetou praxí ředitele školy - jako například pan Tulpa - vůbec mohli udělat maturitu, když nejsou schopni smysluplného písemného projevu. Navíc - když zcela bezostyšně veřejně lže! A právě ti učitelé s dlouholetou praxí k tomu mlčí!!!! 
Jak je možné, že právě pan Tulpa se svým ne/morálním prolhaným chováním a evidentní neprofesionalitou řídil léta školu, pak dokonce ve funkci starosty město Jablonec a nyní má na starost školství na LB kraji !!! 
No to už se pak nedivím, že to školství u nás vypadá, jak vypadá...  

A na konec jsem si nechala Váš názor, že 
Železný Brod tím provinčním městečkem je:
 Argumentujete tím, že si lidé pletou Železný Brod s Železnou Rudou či Novým Borem - že toto je právě důkazem jeho provinčnosti. To je od Vás tak ubohé a stupidní: Takže třeba podle této logiky jsou i Turnov / Trutnov a nebo Budapešť / Bukurešť provinční městečka?
 A tento Váš výrok je neuvěřitelnou urážkou všech lidí, kteří se zasloužili o světový význam našeho města: Například dvojice Libenský - Brychtová má v uměleckém světě asi takový zvuk jako Jaromír Jágr ve světě sportovním. Paní Brychtová stále žije, i když ve svých 92 letech už pochopitelně netvoří. 
Měl byste se jí osobně omluvit za svou vlastní provinčnost, kulturní omezenost a malost!!! 
Ale sklářství Brodu, i přes konec ŽBS, proslavuje ŽB i celou naši zem po celém světě dál: 
Víte například, že se v brodské firmě Lhotský realizuje velmi exkluzivní zakázka pro dánský královský pár? Že tuto prestižní zakázku na skleněný sarkofág dostala tato brodská firma proto, že něco takového je technologicky i umělecky schopná vytvořit jako jediná na světě??? 
Víte Vy vůbec, že třeba v tuto chvíli je prezentováno sklo pedagoga sklandy a sklářského výtvarníka Martina Hlubučka v Paříži?? 
Víte třeba to, že světoznámá oděvní návrhářka Blanka Matragi je absolventkou brodské sklandy a nyní se vrací i ke sklu a má i v tom velké úspěchy?
A takto bych mohla pokračovat dál a dál, mnoho stránek. 

Je  naprosto neuvěřitelné a ostudné, že máme místostarostu tak provinčního, malého (myšleno v duševním slova smyslu) a s dovolením, kulturně omezeného!!! 

Vždyť co tu máme v Brodě významného a cenného? Právě světově proslulé sklářství a pak krásnou lidovou architekturu. 
Je naprosto ostudné a smutné, když se starostou Lufinkou řídíte Brod, jak řídíte: Památkovou rezervaci Trávníky jste chtěli kompletně zaasfaltovat, mocichtivého a absolutistického ředitele sklandy Doležala v jeho netransparentnosti a aroganci moci podporujete a hájiíte a prokázané lži zodpovědných Vám nevadí a zametáte je společně se starostou pod koberec. 
Nezlobte se na mě - když dovolíte - že Vás hanba nefackuje!!!!

Minulý závěr svého příspěvku bych, s dovolením, ještě doplnila:   

ČÍM VĚTŠÍ OSOBNÍ NESCHOPNOST, PROVINČNOST A MALOST, ČÍM HORŠÍ MORÁLNÍ KREDIT, TÍM VÍC AROGANCE MOCI A NETRANSPARENTNOSTI.

Přeji i Vám krásné vánoční svátky.

Alena Kortanová

Předmět: Vzhled města

Dobrý den.

Začínám trochu pochybovat o svém zdravém rozumu. Přestávám rozumět zcela jednoduchým, na první pohled pochopitelným informacím. Nevím, zda-li je to mým začínajícím Alzheimerem nebo těch, kteří mně nesrozumitelné informace poskytují. Všiml jsem si, že ti kterým absolutně nerozumím, poskytují informace velmi rozsáhlé a podle mého názoru, rádi a s gustem.


Měl jsem dlouhá léta pocit, že pouštět se do informací, veřejných projevů, jak psaných tak slovních diskusí, bez znalostí principů a prokazatelných důkazů, končí mnohdy ostudou. Proto se domnívám, že informace, názory a jakékoliv spekulace by měly být odlišeny jak v projevu psaném tak i verbálním slovy, “podle mého názoru“ nebo „dle mne“, popř. „domnívám se“ apod.. Pokud někdo tyto slova nepoužívá má buď pro svá tvrzení a informace opravdu perfektní a nezpochybnitelně prokazatelné důkazy nebo je, dle mne natolik sebevědomý, že to považuje za úplně zbytečné, protože má „pravdu“ vždycky a za každých okolností.


Jak říkám na začátku, přestávám mnohému rozumět a podle mého názoru, je nejvyšší čas se přestat plést do věcí kterým nerozumím.


Veselé svátky Vánoční a úspěšný rok 2017

Předmět: Vzhled města

 Dobry den

je mozno zverejnit na strankach mesta podrobnosti o  planech tezby vapence  na Vrate? https://mapy.cz/turisticka?x=15.2389831&y=50.6326909&z=16 Pamatuji se  na vasne, ktere tyhle plany (tehda slo o jistou nemeckou firmu)  budily jiz pred vice, nez 20 lety.  I na tehdejsi nakresy  pripadnych tezebnich map.  Co se od te doby zmenilo? Jake presne byly  akce Mesta Zelezny Brod (a take CHKO Cesky raj   coz je na tom uzemi - hadam - jeste mnohem  mocnejsi organizace, nez mestske organy)  podniknute  v poslednich letech v souvislosti s temito plany? 

Nedemonizuji apriori  vystavbu  kdejakeho  lomu, dolu, dalnice atd.  Okoli Zelezneho Brodu bylo v poslednich nejmene 150   letech rozvrtano velikym mnozstvim lomu na bridlici, vapenec, cedic a dalsi uzitecne horniny. Chtel bych proste mit - a verim, ze se mnou i rada dalsich obyvatel mesta - relevantni a aktualni informace o dulezitych projektech,  ktere se v  okoli naseho mesta planuji a o jejichz realizaci (ci naopak o znemozneni jejich realizace) se mestske organy nejak  zaslouzily

Předmět: Vzhled města

Dobrý večer,
už jsem nechtěl....,ale musím reagovat na psaní paní Kortanové. Mám obavu o její duševní zdraví,jelikož to co píše už hraničí se zdravým rozumem.
Tak bych si jí i tak dovolil popřát hezké vánoce a šťastný nový rok a kupu skutečných starostí.
Vám všem ostatním v Železném Brodě víc takových Ivanů a Frantů
p.s.:letos už si zde zakazuji reagovat,věřím ve váš zdravý úsudek.

Předmět: Vzhled města

Vážený pane Linko,

tohle je pro určitý typ lidí typické: Když jim dojdou věcné argumenty, začnou dávat rány pod pás.
Ale tím si moc nepomůžou: Snahami o rány pod pás jen sami sebe "odkopou", ukážou svou pravou tvář. Dehonestují tím (u normálních, přemýšlejících lidí) však jen sami sebe, nikoli toho, o čí dehonestaci se takovým podlým způsobem snaží.

Navíc - přejete mi kupu skutečných starostí....Tak to je tedy i pro mě silná káva.... Zrovna pro mě...
Pane Linko, jste mladý a Vás osobně neznám. Ale Brod je tak malý: Znám se dobře s Vašimi rodiči, léta si tykáme. Váš tatínek stavěl (a velmi dobře) náš firemní dům. Od Vaší maminky mám dva nádherné betlémy ve svém minimuzeu. Než tedy příště vypustíte z úst (nebo z klávesnice) takovou podlost - přání pro mě, abych měla kupu skutečných starostí, zeptejte se svých rodičů, jak šel můj život, oni to znají.  

Pro ty mimobrodské, kteří neví, nač pan Linka naráží: Po dlouhodobých obrovských stresech osobních i firemních jsem před 6 lety onemocněla depresí. To je těžká a zlá nemoc, nepřála bych ji ani nejhoršímu nepříteli. Tato nemoc dle statistik postihne aspoň jednou v životě 20% populace, tedy každého pátého z nás... Takže snad každý člověk (vyjma těch hodně mladých) se s ní minimálně ve svém okolí setkal a ví, oč jde... 
Ale i přesto, že jsem kvůli této nemoci třikrát pobyla v nemocnici, a přesto, že návrat této nemoci nade mnou už do smrti bude viset jak Damoklův meč, tak se nemusíte, pane Linko, o můj duševní stav obávat: Mám teď svou milovanou, klidnou a nestresovou práci. Mám konečně po letech šťastný osobní život. Myslím, že můj příběh snad dokonce může být nadějí pro všechny ty, kteří touto nemocí trpí. A jak právě na mně vidíte, po překonání ataků téhle zlé nemoci lze žít spokojený a šťastný život a dokonce se aktivně zapojit i do života občanského.
Ano, když mi někdo tváří v tvář do očí lže - tak to mě skutečně dostávalo do kolen, to mě skutečně zdravotně ohrožovalo. I proto se takovými lidmi už nehodlám osobně setkávat. 
Ale zprostředkovaně - přes monitor počítače nebo přes audiovizuální záznam - mi to neškodí, to mě nestresuje a zdravotně neohrožuje.

Víte, v části populace je stále ještě brána jakákoli duševní nemoc jako společenské stigma, a dokonce podlými lidmi je i takto zneužívána (= Tahle ženská je blázen...).
Ale já se za to nestydím, není totiž proč:
Tato nemoc je jako jakákoli jiná. Měl by se snad někdo stydět za to, že třeba prodělal infarkt? Že byl zraněn při autonehodě, nebo že má zánět žil - dosaďte si sem jakýkoli zdravotní problém.
Jen omezení a zlí lidé se projevují jak někdy vidíme....

Pane Linko, buďte klidný. Jsem duševně naprosto v pohodě.
A Vám přeji, abyste měl to štěstí a nikdy nepoznal takové stresy a nikdy neonemocněl depresí ani žádnou jinou zlou nemocí. Přeji Vám hodně zdraví a štěstí a to nejen o Vánocích.

Radostné Vánoce všem, 
pokoj lidem dobré vůle.

Alena Kortanová  

Předmět: Vzhled města

Paní Kortanová, 
nevěděl jsem že máte deprese, omlouvám se, mohlo mně to dojít. 
Jinak co se týká těch betlémů co máte od nás, tak vás asi zklamu, ale osobně jsem se podílel na jejich výrobě, tak snad je teď nevyhodite,byla by to škoda. 
Nechme už toho....přeji klidné svátky.
Počet příspěvků: 178 zobrazené: 91 - 100
< << 8 9 10 11 12 >> >