Vše o Železném Brodě

Malé náměstí.

Počet příspěvků: 49 zobrazené: 31 - 40
< << 1 2 3 4 5 >

Předmět: Malé náměstí.

Ahoj. Zdravím, už zase. Ani dnes tu nebudu znova vypisovat ty původní dotazy ohledně Malého rynku. Jen bych požádal pana starostu, jestli by třeba on sám, nebyl tak laskav a nezodpověděl těch několik otázek za pana D.Macha? Jeho to už třeba nebaví, nebo nezajímá.

Předmět: Malé náměstí.

Zdravím všechny zvědavé návštěvníky vlákna o Malém náměstí. Poněkud se mi nepodařilo zaznamenat nějakou reakci na můj příspěvek z 15. 4. 2014! Nejsem si úplně jist, jestli mám moje dotazy znovu zopakovat? No, nechám to být, můžu je sem napsat znovu příště. Že? Místa je tu dost.

Předmět: Malé náměstí.

Zdravím Vás pane ing. Danieli Machu.

Jako odpověď jste toho napsal ve svém příspěvku hodně, ale již né moc přímo k věci.Tak znova. Kolik ten projekt bude stát? Opravdu těch zmiňovaných 2450 tis. Kč. ? Tím parkovištěm, pod tou plochou pod zdí je vedeno několik různých sítí. Ty se tam tím navršeným zakrytím té žulové zdi zahrabou? To někdo schválí? Odkud kam je plocha na Malém náměstí našeho Města a co kde patří k silnicím 2 a 3 třídy? Poptávám to ohledně špatně, nebo vůbec neopravovaných děr v asfaltech! Jestli má pan kolega Mgr. Řehák nějakou novou dokumentaci k dispozici, mohla by se sem zase přidat, jako to šlo přidat, asi před dvěma lety. Nemusím to vidět jen já, při osobní návštěvě. To jsou věci, které zajímají i jiné občany Železného Brodu a okolí. Bude za co poděkovat?

Předmět: Malé náměstí.

1) Projektová dokumentace na zpracování rekonstrukce Malého náměstí se zadala projektové kanceláři Molo Architekti na základě urbanistické soutěže, která se konala na přelomu let 2011 a 2012. Projektem je řešen prostor Malého náměstí a plochy u domů č.p. 77 až 79 v Křížové ulici. V současné době probíhá územní řízení, jehož předmětem je mimo jiné dohadování varianty řešení opěrné zdi pod kostelem sv. Jakuba Většího. Součástí zadávacích podmínek byl totiž požadavek na její odstranění a dorovnání svahu směrem přes dnešní parkoviště. Variantně se řeší a především dohaduje úprava, podle které by zůstala zeď zachována.

2) Současně bylo zadáno zpracování studie a dokumentace k územnímu řízení na opravy a rekonstrukce všech ulic v lokalitě Trávníky. Proběhlo zaměření kanalizace včetně přesného zjištění, která kanalizace slouží pouze k odvádění dešťových vod, a která je splašková. Bohužel přesný pasport kanalizace dodnes neexistuje. Pro územní řízení musí být přednostně zpracována dokumentace jak na kanalizaci, tak na veřejné osvětlení a případné přeložky inženýrských sítí. V současné době se přednostně řeší kanalizace.

3) Dokumentace na propojení Štefánikovi a Železné ulice s vazbou na Horeckou v současné době neexistuje. Vedení města jedná s Libereckým krajem o technické prověření tohoto řešení.

4) Komunikace v prostoru Malého náměstí jsou ve většině případů majetkem Libereckého kraje (silnice II. a III. třídy). Kanalizace je ve správě Severočeských vodovodů a kanalizací. Podněty předáváme k řešení.

Co se týká bližších informací o dokumentaci na Malé náměstí, případně na Trávníky, doporučuji osobní návštěvu. Dokumentaci má u sebe kolega Mgr. Řehák. Celý problém lze asi těžko zjednodušeně popsat v rámci diskusního fóra, což je asi pochopitelné.

Předmět: Re: Malé náměstí.

Dobry den, jsou  to tedy uz vice, nez dva roky, co ten  projekt zmizel mimo  verejnou obcanskou kontrolu. Muzeme se  (my ostatni) uz jen dohadovat, ktere  vudci myslenky te prestavby (nova lavka pres Jizeru? zruseni osklive lec dukladne zulove zdi pod kostelem? dlazba takova ci onaka? atd.) prezily zkousku casem  a ktere ne. Je nekde na webu k videni aspon nejaka aktualni mapka, co se  ma  delat v nejblizsich letech na te stavbe? Jaka je cilova predstava?  Vitezny projekt prece byl plny ideji (lavka, velkolepe  schodiste k Zernovniku atd.) ktere se ukazaly vbrzku jako nesmyslne ci nerealizovatelne.   Zdravim vsechny navstevniky  stranky  

Ing. Daniel Mach napsal(a):

1) Projektová dokumentace na zpracování rekonstrukce Malého náměstí se zadala projektové kanceláři Molo Architekti na základě urbanistické soutěže, která se konala na přelomu let 2011 a 2012. Projektem je řešen prostor Malého náměstí a plochy u domů č.p. 77 až 79 v Křížové ulici. V s

     Vymazat

Předmět: Malé náměstí.

Zdravím návštěvníky vlákna o Malém náněstí. A mám zase takový malý dotaz. Co je v téhle věci nového? Už se dal vyhotovit nějaký projekt? K jakému rozhodnutí, pro jeho vytvoření vlastně došlo? Kolik ta sranda nakonec bude stát? Srandou je myšlen ten projekt. Mělo to být snad asi 2450000 Kč? Stále trvá ta hloupost, ten hlavní silniční tah náměstíčkem nějak dláždit? Trvá ten šílený názor o zahrabání té žulové zdi a zničení plochy pod zvonicí a kostelem? Proč se je stále vymlouváno na budoucí rekonstrukci náměstí, když je poukazováno na nutnost provádět opravy děr v asfaltu? Některé díry tam jsou už několik let a to i přes to, že některé jiné, tam už byly opravovány. Ty co jsou kolem chodníku před Kavárnou a obchodem Vetlých a ještě to tam je špatně vyspádované, jsou v nějakém prokletí? Ty tam, je snad dokonce zakázáno opravovat?

Zmíním, připomenu. Moc nefunguje ta sekce: Nahašování závad ve městě. Nic tam není. To tam ty případné závady jsou okamžitě řešeny a příspěvky se mažou? Ten můj není vyřešen a ani tam nepřibyl.

Předmět: Malé náměstí.

Ahoj.
Tak ještě něco k Malému rynku. Zase jsem si pročítal všechny příspěvky a moc by jsem si přál, aby nám tu p.Mach hezky srozumitelně vypsal co se všechno dalo zamalovat do prováděcího projektu co se prý už zadal ke zhotovení nějaké projekční kanceláři a má stát kolem 2 a půl milionu Kč.
A ta malůvka ve studii propojení silnice od Starého mlýna na Horeckou stráň není moc čitelná. To se ta silnice prokličkuje kolem Balatkovic a Čermákovic baráků a nad střechami domků v Betlémě, nebo se to tam probourá a přemostí? Tak do toho, jsme v očekávání lepších zítřků. Díky.

Předmět: Malé náměstí.

To máte asi pravdu, díky.

Předmět: Malé náměstí.

Nebudu řešit pojem "zvykového práva", ale jak jsem uvedl výše, tak projektem úpravy Malého náměstí se žádná parkovací místa před prodejnou Vetlý neruší, protože tam žádná nejsou. Organizaci dopravy řeší Dopravní inspektorát Policie ČR (jde o silnici II. třídy) a je v jejich kompetenci, jak zde zastavování či parkování povolí. Jen jsem upozorňoval na skutečnost, že parkování v protisměru se mi zdá (mírně řečeno) neodpovídající legislativě. Pokud se ale bude o problému takto veřejně diskutovat, domnívám se, že se na problém spíše upozorní, než aby se "mlčky trpěl".

Ing. Daniel Mach, odbor územního plánování a regionálního rozvoje

Předmět: Malé náměstí.

Dobrý den, musím říci, že považuji obchod rodiny Vetlých za  skutečně hodnotnou, léty prověřenou instituci na Malém náměstí, ten kdo poblíž nebydlí a dává přednost jen Lidlu nebo Penny, nemůže pochopit, že tento krám je pro Rynek mimořádně důležitý (i kulturně).
 Nesouhlasím s tím aby před obchodem nebylo možno zaparkovat, to je již za ta léta tradiční záležitost místního zvyku, a přestože si pana Macha vážím , musím podotknout, že říct, že "slušnější parkují dál a pak si rádi dojdou" se hodí pro desítky míst, ovšem ne pro Vetlé, to je podle mého názoru,takové naše zvykové právo, a jeho nerespektování, by bylo vůči místním a hlavně vůči našemu milému koloniálu, nefér!! Proto volám: "UDĚLEJME VÝJIMKU A ZACHOVEJME PARKOVÁNÍ PŘED VETLÝMI"
Alex Chládek
Počet příspěvků: 49 zobrazené: 31 - 40
< << 1 2 3 4 5 >