Vše o Železném Brodě

Malé náměstí.

Počet příspěvků: 49 zobrazené: 31 - 40
< << 1 2 3 4 5 >

Předmět: Re: Malé náměstí.

Jeste oprava a doplneni. Mne vubec nenapadlo ze ta velka hmota za stromem pod Zvonici zobrazena na  presentaci ma byt panelak.. Ony jsou totiz z Maleho rynku ty panelaky videt o neco vyrazneji, zalezi samozrejme kam a jak se divame  :) Tady je starsi snimek  https://picasaweb.google.com/115710807843712501419/Jizerka20140706#6034803126053498354

Předmět: Malé náměstí.

Dobrý den. 
Opravdu je cílem vtvořit vydlážděnou plochu a nic víc? Je cílem sbourat Jechovsko? Je cílem, aby auta parkovali mezi lavičkami a zajížděli tam přes chodník? Je cílem za návrh, kde architekt na místě být nemohl, zaplatit?

Předmět: Malé náměstí.

Při pohledu na studii rekonstrukce Malého náměstí bych se chtěla zeptat, zda město upustilo od záměru používat jej jako prostor pro kulturní akce typu Jarmark, Skleněné městečko, Masopust atd. Tím, že se zaplní volné plochy stromy, lavičkami, teráskami, vše se vydláždí, tak se z náměstí stane MRTVÝ prostor, kde nebudou možné žádné aktivity. Dostatečně varovným příkladem je vydlážděné Dolní náměstí v Jablonci, kde kromě posedávajících skupin jistých občanů není už nic, žádné příjemné prostředí a možnost aktivit. Dosavadní využití jako plocha pro kulturní akce bylo občany vnímáno pozitivně a bylo vhodné. Odpovídá studie představám zastupitelstva? Mně jako občanovi se nelíbí a asi nejsem sama. Je potřeba provést úpravu vozovky, chodníků, osvětlení atd. Ale proč nová zeď? Stačilo by nechat starou zarůst popínavou zelení. A členění prostoru pod šatlavou stupňovitými teráskami, zídkou a lavičkami, to už jsou bezúčelné hračičky pánů architektů (které bohužel nechápu). Cena rekonstrukce by mohla být nižší, ale stojí o to někdo? Jaké byly zadávací podmínky a představy města o využití Malého rynku? Líbí se orgánům města tato studie? Vyjádří se někdo?Je sice předčasné zajímat se o tento projekt, ale když už se staví (viz autobusák), tak je pozdě.

Předmět: Malé náměstí.

Projekt úpravy Malého náměstí je od počátku definován tak, aby byl prostor využit pro pořádání kulturních akcí typu masopust, jarmark nebo Skleněné městečko, ale aby současně byl i kulturní vizitkou města, a ne jen štěrkovou plochou, kde parkují auta a autobusy. Právě plocha před sklepy ve svahu pod zvoničkou je místem, kde bude možná konání kulturních akcí i mimo ty výše uvedené. Tento koncept se ostatně objevuje už i v letitém zápisu z jednání rady města z 20.3.2008.

Připomínky pochopitelně uplatňovat lze, ale je na rozhodnutí volených zástupců města, v jaké podobě se bude projekt realizovat. V současné době se čeká na poslední stanovisko orgánů památkové péče, a poté bude dokumentace předána k dokončení územního řízení.

Předmět: Malé náměstí.

Pane Machu, odpovězte prosím na otázku. je v plánu sbourání Jechovska?

Předmět: Malé náměstí.

Vážený pane Tribučku,

to je přesně ten problém, proč nechci diskutovat o vizualizaci, ale nabádám všechny zájemce, aby se přišli podívat na skutečný projekt. To, že zpracovatelé nešťastně "smáznou" v pohledu náměstí jeden objekt, protože před ním stálo auto nebo co, tak to neznamená, že se něco bourá. Nota bene památkově chráněný objekt.

V prezentačním .pdf souboru je pohled opravený a správný, tedy včetně Jechovska. Obrázky v .jpg jsou starší a obsahují nešťastné posunutí zadní "stěny" domů, kde Jechovsko zmizelo "pod šedou omítkou". Demolice nikdy navržená nebyla, protože k tomu nebyl důvod.

Předmět: Malé náměstí.

Asi je tedy zbytečné ptát se proč je tedy to inkriminované jpg. zveřejněno na oficiálních stránkách města? Nikdo za to nemůže, objevilo se to tam samo od sebe.

Předmět: Malé náměstí.

Na jednání zastupitelstva dne 2.11.2015 se projednával materiál, který připravila moje naštěstí již bývalá kolegyně Bryknarová, a který obsahoval soupis nákladů na zpracování dokumentace projektu přestavby Malého náměstí. Jediným cílem bylo zřejmě pojmout celou záležitost jako kritiku vyhozených peněz. V kritice je totiž moje naštěstí již bývalá kolegyně Bryknarová bezkonkurenční. Pan Lufinka poté informoval, že chce zpracovat dokumentaci na rekonstrukce inženýrských sítí v oblasti Trávníků. I tato dokumentace byla zadána za bývalého vedené. Proto se pan Lufinkka snaží za každou cenu pojmout celý projekt jinak. Jak chce ale zpracovat projekt bez toho, aby věděl, jak budou vypadat komunikace a terén jak na Trávníkách, tak i na Malém náměstí?
Uložení inženýrských sítí má svá pravidla. Nesmí být uloženy příliš hluboko, ale ani mělko. Pokud se postaví kanalizační šachta, jejím posledním horním konusem se následně již jen těžko dá výška měnit. Inženýrské sítě by neměly být položeny podélně pod obrubníkem, natožpak pod zdí, a samozřejmě se poloha jen těžko koordinuje se základy veřejného osvětlení. Z toho důvodu se domnívám, že dokumentaci je třeba dokončit, a ne ji shodit pod stůl, jak to udělala moje naštěstí již bývalá kolegyně Bryknarová s tím, že prý jsem nějakou dokumentaci někam zašatročil já.
Na jednání jsem se o názoru současných radních na projekt Malého náměstí nedozvěděl bohužel vůbec nic. A to přesto, že již rada města dne 20.3.2008 schválila úpravu Malého náměstí tak, že bude plocha vydlážděna a bude zde redukován počet parkovacích míst. Tehdejší starosta Horáček však na jednání zastupitelstva nebyl přítomen, takže si své usnesení nemohl obhájit.

Předmět: Malé náměstí.

Zdravím všechny,
mám jednu otázku a tu, proč se zde přestalo zajímat o naše Malé náměstí. Jinak to by bylo v tomto příspěvku vše.
Děkuju kyfky

Předmět: Malé náměstí.


Datum: 22.02.2016 09:43    Předmět: Malé náměstí.

Dobrý den všem,

také bych velmi uvítala jakékoli informace z příslušných úřadů, co bude dál s Malým Náměstím.

Chodím tudy denně a je to vskutku žalostný pohled: 
Z Husovy ulice vás už zdálky "vítá" pohled na polorozbořený dům. Na rynku není snad jediný dům opraven. 
Překvapí vás také železnobrodská rarita, kterou jsem nikde jinde ještě neviděla: Domy opravené jen z jedné půlky. U Kašťáků a naproti ze strany spodní, historické Knopovsko ze strany horní. 

Patová situace ohledně těžce chátrajícího Jechovska. Pokud vím, má několik majitelů, kteří se neshodli, zda prodat či opravit, takže se s domem neděje nic. 

Jediný opravený je kostel, který však v nové úpravě vypadá spíš jako sádrokartonová filmová kulisa Vím, že to byl požadavek památkářů, že snad kostel kdysi podle výzkumů takto vypadal, ale podoba z posledních minimálně sto let se mně osobně líbila mnohem víc.  

Povrch z rozbitého asfaltu, samá louže. Neustále nabourávaná tyč zastávky autobusu. Chybějící krytá zastávka, přechod i nejasná dopravní situace - nejsou tu chodníky, není zřejmé, co je ještě silnice a kudy mají chodit chodci.

Vím, že s kostelem asi nejde teď udělat nic. 
Je také velmi problematické až nemožné ze strany města ovlivnit vzhled soukromých domů. Snad jen pomocí dotací, chápu, že mnozí na nákladnou opravu fasády nemají.
Ale zbývající,výše uvedené nedostatky, jsou v pravomoci města.

V letošním rozpočtu města (rozpočet 2016 je zde na webovkách města) se počítá s 620 tisíci na parkoviště pod zvonicí a se 400 tisíci na vydláždění Malého Náměstí. Prosím, kdy mají práce proběhnout? A jak to bude vypadat?

Chápu, že rozpočet nafukovací není a věcí, co je třeba měnit k lepšímu je spousta.
Ale věřím, že město nějakou vizi má a že ji tady pro informovanost občanů města zveřejní. 
Hezký den

Alena Kortanová
Počet příspěvků: 49 zobrazené: 31 - 40
< << 1 2 3 4 5 >