Vše o Železném Brodě

Naši (ne)drazí spoluobčané

Počet příspěvků: 2 zobrazené: 1 - 2

Předmět: Naši (ne)drazí spoluobčané

Dobrý den všem přispěvatelům našeho fora,chtěl bych se s Vámi podělit o příhodu,která se mi udála tak před 20 minutami.
Šel jsem okolo hotelu Crystal se s psem,chůze v zimnním období jest ne zrovna snadná v tomto místě,a potkal jsem skupinku živě diskutujících romů před vchodem do prodejny textilu.Snaha obejít skupinu nebyla možná,byli hezky rozprostřeni po celé šíři chodníku,slušně jsem tedy požádal zhruba uprostřed stojící matku s malým chlapcem,jestli by nemohla uvolnit místo k průchodu s připomínkou,že je zde chodník a prochází zde lidé.Bylo zle...snůška slov,která se na mne vysypala,je zde pro svou vulgárnost nepublikovatelná,snad uvedu jen ´ty kun** česká vyje***á,komu ty tu budeš říkat s dovolením..´Dále jsem neodpovídal a pokračoval v chůzi,jelikož jsem usoudil,že početní převaha byla znatelná.Ne,tot chování normální není a myslím si že se podobný incident nestal jen mě ale i jiným občanům,obvzláště ve večerních hodinách.Již nyní chodím raději našeho psa venčit po 8 hodině večerní jen já,jelikož přítelkyně,po konfrontaci dvou občanů menšiny,kteří obtěžovali pokřikováním na mou přítelkyni návrhy typu orálního sexu a soulože a provázeli ji až ke vchodu do domu,odmítám ji nechat chodit samotnou okolo panské zahrady.Tím chci říci,co hodlá město,potažmo MP,dělat,aby se tyto konflikty nestávaly?
Chápu,že není možné aby stál na každém rohu strážník a dodržoval pořádek,tot jest čirá utopie,ale myslím si že toto dění není moc dobrou vizitkou pro město a už vůbec ne příjemné pro občany a hlavně bezpečnost.Již ted vlastním plynovou pistoli pro případ sebeobrany,pro přítelkyni pepřový spray..jenže začínám mít pocit,že v případě nějakého incidentu mi tyto prostředky nebudou moc platné a proto si hodlám udělat zbrojní průkaz pro naši ochranu při večerních návratech domů.Zbraně nemám rád,ale jiné východisko již nevidím.
Tak jsem se chtěl jen tímto zeptat,co město může udělat pro zabránění těchto incidentů,myslím si že není normální aby se lidé,žíjící na sociální podpoře z mých daní,takto naváželi za bílého dne do kolemjdoucích svými vulgárními a rasistickými poznámkami při snaze průchodu okolo.
S pozdravem L.K.

Předmět: Naši (ne)drazí spoluobčané

Dobrý den,
Vámi popisované jednání , je minimálně přestupkem proti občanskému soužití. Jedná se tedy o protiprávní jednání. Pokud se toto stane je nejlepší se okamžitě obrátit na městskou nebo státní policii. Policie může pracovat pouze s informacemi o kterých se doví. Tyto Vámi popisované jevy se za přítomnosti strážníků nedějí. Je samozřejmě poviností městské policii dělat vše proto, aby k takovým událostem nedocházelo, avšak scela zabránit jim nelze.  A tak se děje i v našem městě. Hlídky městké policie jsou přednostně nasazovány do problémových lokalit, jsou tvořeny společné hlídky s PČR, rozšiřuje se kamerový systém, je využívána fotopast apod.
S pozdravem Pavel Hriník
                      velitel MP
                
Počet příspěvků: 2 zobrazené: 1 - 2