Vše o Železném Brodě

Proč se houká velkými sirénami?

Počet příspěvků: 5 zobrazené: 1 - 5

Předmět: Proč se houká velkými sirénami?

Zdravím.

Už mi několik lidí říkalo, že by je zajímalo, proč se dnes, v době vysokého vybavení MT, musí houkat těmi obřími sirénami? Mnohé staříky to prý dokonce děsí. Někdo od hasičů mi někdy na jaře vysvětloval, že je spouští nějaká služba v Jablonci nad Nisou. Tak že, nabízí se dotaz. Je to houkání nutné?

A platí: houknutí 2x technická pomoc a 3x zásah u ohně? V poslední době je houkáno spíše 2x.

Předmět: Proč se houká velkými sirénami?

Dobrý den,

sirénu spouští a zajišťuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Při vyhlášení poplachu jednotce požární ochrany zazní signál  "Požární poplach", což je přerušovaný tón sirény po dobu 1minuty. Je to jediný garantovaný signál za účelem svolání dobrovolných hasičů. Tón  je vždy stejný a neurčuje k jaké události je jednotka povolána. Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Železný Brod, také využívá doplňující možnosti ke svolání členů a to zasílání SMS zpráv. Zde ovšem může docházet k výpadkům sítě, zpoždění SMS zprávy aj. Jak pak budete vysvětlovat postiženým osobám, že jednotka nepřijela k události včas? Měli bychom si uvědomit, že siréna nehouká zbytečně, někteří se jenom leknou, někteří se v noci vzbudí a někteří musejí rychle vstát, přemístit se do hasičské zbrojnice a vyjet k zásahu. JSDHO Železný Brod má ročně průměrně 70 výjezdů.

Hezký den přeje Mrkvičková Kateřina

Předmět: Proč se houká velkými sirénami?

Paní Kateřino, děkuji Vám za jaké si vysvětlení. Docela mi je jasné, jak to asi funguje, ale slyšel jsem, že je tu houkáno i když se třeba v Mníšku u Liberce vyklopí auto do příkopu. Jestli to vyhlašuje Krajské operační a informační středisko HZS LK, tak by nejen mě zajímalo, kdy se konkrétně v měsíci Srpnu houkalo v Železném Brodě a jakých akcí zde a jeho okolí se to týkalo? Jde-li tato informace odněkud vytáhnout? Snad to není nějaké tajemství.

Předmět: Proč se houká velkými sirénami?

Dobrý den,

informaci o četnosti houkání sirény v Železném Brodě zjistíte na HZS LK. O tom, kam bude JSDHO Železný Brod povolána k zásahu rozhoduje operační důstojník na KOPIS HZS LK na základě Požárního poplachového plánu Libereckého kraje. Na internetových stránkách SDH Železný Brod naleznete bližší informace k jednotlivým výjezdům JSDHO Železný Brod.

Předmět: Proč se houká velkými sirénami?

Zdravím. Byl jsem požádán, abych oslovil paní Kateřinu. Dnes se houkalo na veliko. Na HZS LK se píše, že se sundával na Kozákově padáčník ze stromu. To se houkalo pro něj, nebo kůli potížím na železnici? Řešili to Semiláci. Jeli tam proto i naši chlapi z JSDH Železný Brod? Jestli ne, tak tu houkačku v Liberci spouštěli zbytečně. Nebo ne? Taky se prý houkalo po 20.8. a jakýsi zásah byl naposledy 18.8.15. Staříci děkují za případné vysvětlení situace. Nezlobte se na ně, jen se zajímají, co se ve městě a jeho okolí děje. Děkuji.
Počet příspěvků: 5 zobrazené: 1 - 5