Vše o Železném Brodě

Sběrný dvůr nově.

Počet příspěvků: 6 zobrazené: 1 - 6

Předmět: Sběrný dvůr nově.

Zdravím návštěvníky naší Diskuze.

Konkrétně tuto část o Sběrném dvoře. Zdá se pane Martine, že: Přání je otcem myšlenky. Něco se psalo o té kompostárně v lese před městečkem Semily. Když se jede kolem ní, tak taky nějak utkví v paměti. Asi až tak, že by se něco podobného hodilo mít v Brodě také. Tak že, k nějaké informaci o čemkoliv kolem ,,Budoucí,, kompostárny, budete mít třeba v budoucnu, dříve, spíše vy na úřadě.

Ještě bych se vrátil k tomu ,,novému dvorku,, . Na poprvé mě to až tak hned nanapadlo, ale už na podruhé jsem si všimnul, že by pan ,,Projektant,, měl projektovat spíš parčíky kolem paneláků. Nejlépe ještě v jiném městě. Poněkud se divím nad těmi zatravněnými oobrubníkovanými plochami. Sběrný dvůr by měl mít spíše zadlážděné, případně vyasfaltované plochy pro ty jeho účely. Nechápu, proč tam je tolik ,,zeleně,, , na kterou se nedá nic zaparkovat, složit nebo postavit nějaký další kontejnér.. Třeba ta plocha od brány napravo od cesty k plotu? Asfalty měly být až k oplocení. Ve dvoře není voda, a tak se tam bude dovážet pro to kropení? Je na tom něco? Nebo jsem si toho všimnul jen já? Čas asi ukáže, jak to bude fungovat. Ahoj.

Předmět: Sběrný dvůr nově.

Kompostárna nebyla součástí projektu modernizace sběrného dvora a dosud ani žádného jiného projektu Města Železný Brod za posledních několik let. Pokud máte informaci o připravované kompostárně, zašlete nám prosím kontakt na autora záměru nebo zpracovatele dokumentace, abychom s ním mohli navázat kontakt pro projekty, řešící nakládání s bioodpadem ve Městě Železný Brod. Děkujeme Vám.

Předmět: Sběrný dvůr nově.

Zdravím.

Ještě bych se chtěl zeptat, jak se bude provozovat a kde, naše nová zamýšlená Kompostárna? Vzadu v rokli za kontejnérovým přístřeškem? Nebo někde jinde? A jak to bude celé asi fungovat? Díky za odpověď.

Předmět: Sběrný dvůr nově.

Zdravím. Dobře pane Martine. Zrovna takhle si představuji pohotovou a hodně vysvětlující odpověď. Kdyby to tak dělal každý úředník našeho Města-Úřadu, to by bylo fajn. Na některé otázky tu jiní vůbec neodpovídají. Už se o tom začíná po vsi i mluvit. Tak že, díky.

Předmět: Sběrný dvůr nově.

Dobrý den pane Kunste,
asfaltová plocha a vše, co se v letošním roce dosud na sběrném dvoře odehrálo, bylo tzv. druhou etapou projektu modernizace sběrného dvora. Prostor okolo kontejnerového přístřešku a zadní části dvora bychom chtěli řešit v rámci „nového“ Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020 jako III. etapu. (I. etapa byla úprava příjezdové komunikace)
Rozsah druhé etapy byl zvolen tak, abychom na projekt získali příspěvek z OPŽP, který je vázán na určité parametry a porovnání přínosu pro třídění odpadů. Proto je rozsah nastaven tak, jak bylo letos provedeno. Věříme, že se v brzké době podaří realizovat i třetí etapu, aby se Vám na sběrném dvoře líbilo ještě víc 

Předmět: Sběrný dvůr nově.

Zdravím. Tak jsem se zastavil v pátek na mém oblíbeném místě. Na rekonstruovaném sběrném dvoře. Už od hlavní brány je to hezké a povedené. Ale každá věc má nějaké to své ale. Ptám se, protože to nikdo neví. Proč ta asfaltová plocha není dodělaná až k tomu kontejnérovému přístřešku? Špína z tohohle prostoru, se tak tahá na tu vyasfaltovanou plochu. Je tam tedy něco špatně, nebo bude nějaká další etapa výstavby dvora?
Počet příspěvků: 6 zobrazené: 1 - 6