Vše o Železném Brodě

Cristal

Počet příspěvků: 32 zobrazené: 31 - 32
< << 1 2 3 4 >

Předmět: Cristal

Vážený pane starosto,

děkuji Vám za odpověď.
Já vím, že s tou dotací je vše dle litery zákona. Ale odpověď na mou otázku, jaké má vlastník s hotelem Cristal záměry, ve Vaší odpovědi chybí. A opravdu si myslím, že tato otázka při jednání o dotaci nemohla nepadnout. A navíc že si odpověď na tak důležitou otázku nemůže nebo neumí město samo zjistit.

Osud Cristalu mě zajímá, tak jsem odpověď na tu otázku hledala sama. Našla jsem více odkazů, ale i článek z roku 2010 v Jabloneckém deníku.


Je tam mimo jiné psáno, že firma chce nabídnout ubytování např. seniorům a další plány. Nic z řečeného se však za 6 uplynulých let neuskutečnilo.
O strachu, že se z Cristalu stane ubytovna pro lidi, kteří by pro Brod byli problematičtí, se v článku mluví jako o fámách.. 

Já jsem však našla na Bazoši, ale i v různých  realitkách inzerát, že je Cristal stále na prodej. A v tomto inzerátu je jasně jako jedna z možností využití psána ubytovna. 
Dám sem v dalším příspěvku proklik na ten inzerát, ať to čtenáři diskuse vidí na vlastní oči (omlouvám se, ale neumím totiž udělat dva prokliky v jednom příspěvku). 

Pan Horáček v článku říká, že město stejně nemá možnost využití soukromého objektu ovlivnit.Což je myslím velká a důležitá pravda.
Pan Horáček pokud vím, inicioval v minulosti koupi Exathermu, což považuji za velkou chybu, ale inicioval i koupi budovy spořitelny. A toto je zas podle mě velmi prozíravý tah pana Horáčka, tímto městu velmi prospěl. Právě proto, že jedině tak má město možnost využití tak důležité stavby přímo na náměstí ovlivnit a samo určovat. 

Vím, že jsem někdy vnímána jako "politický oponent" proto, že jsem v minulých volbách podporovala Občany pro změnu. A že mé iniciativy jsou některými lidmi považovány za rýpání a pouhou politickou podporu nynější opozice.
Toto mě mrzí a myslím, že takovéto předem vytvořené závěry nejsou k dobru věci.
Já mám Brod ráda a na jeho osudu mi záleží, hodlám tu i nadále žít. A z toho plynou i mnou předkládané obavy, názory a iniciativy.

Pane starosto a další radní, prosím, povzneste se nad fakt, že případnou koupi Cristalu navrhla opozice a zamyslete se nad jeho dalším osudem.

Já si myslím, že jediným řešením pro město je Cristal koupit. Přestože to hodně zatíží městskou kasu. Protože už jeho poloha, velikost a potenciální nebezpečí jeho využití jsou pro Brod klíčové.
A v dnešní době je hrozba jeho předělání na ubytovnu stále větší, když Evropská unie i naše vláda má tendenci mnohé věci prostě nařídit a přikazovat.  

Přeji všem hezký den.

Alena Kortanová

Předmět: Cristal

Dobry den, tady jen jeste znovu vlozim ten Vas odkaz http://reality.bazos.cz/inzerat/55953504/Prodej-hotelu-CRISTAL-v-Zeleznem-Brode-5000-m-evc-01528.php  souhlasim s Vami,  ze jde o velmi dulezite tema. Ono stoji za to zamyslet se nad cenou,  jakou  Mesto zaplatilo  za ruzne projekty. Srovnejme to treba s Terminalem  (radove 50 milionu)  a porovnejme s cenou, kterou by Mesto muselo zaplatit  za Cristal. (Nebo treba za mesitu  pro ty  nove obyvatele...  I kdyz, tu by jiste rada zafinancovala takova Saudska Arabie,  pripadne by na ni  byly poskytnuty dotace EU - cili nebylo by potreba cerpat z zadneho mestskeho ani  krajskeho grantu nebo dotace.)
Počet příspěvků: 32 zobrazené: 31 - 32
< << 1 2 3 4 >