Vše o Železném Brodě

Cristal

Počet příspěvků: 32 zobrazené: 21 - 30
< 1 2 3 4 >

Předmět: Cristal

Ohledně Exathermu. Je to již delší dobu co jsem měl možnost znát výsledky jednoho výstupu ohledně dalšího využití a kontaminace je taková, že by snad nebylo povoleno ani parkoviště. Musela by proběhnout důkladná a nákladná asanace celého prostoru.

A k náměstí. Křižovatka není nepřehledná a není nebezpečná. V Brodě mi jako podstatně horší místo na odbočení příjde třeba směr Semily - Koberovy u Vyšehradu. Já netuším co je to za módu kruhových obejzdů. Aby byl funkční, musí na něm být nějaký prostor. Pokud se tohle základní pravidlo nedodrží, vznikají paskvily jako v Turnově u Krejcarů, nebo liberecký sněhulák

Předmět: Cristal

Dobrý den.

Pane Tribučku, co se týče Exathermu jsem nikdy, na rozdíl od Vás, žádné výstupy ani rozbory kontaminací neviděl. Pan zastupitel MÚ ŽB a poslanec parlamentu ČR pan Horáček za TOP09 však v předvolebním rozhovoru v Deníku Jablonecka prohlásil:


Chtěli bychom vyřešit Exatherm. Jako řešení vidíme demolici, po které by mohlo vzniknout skvělé místo pro centrální park. Projekt přinese pracovní místa, pomůže oživit ekonomiku. A celá plocha může zůstat jako rezervní pro budoucí generace. Třeba naše děti zjistí, že park je tam docela dobrý, nebo pro místo najdou lepší budoucnost. To už ale bude na nich. Na nás je najít na projekt finanční prostředky, nejlépe z dotací a zajistit, aby vše klaplo.“


Čekám proto (zatím marně) na odpověď na otázku, kterou jsem mu mj. na základě zmíněného rozhovoru, položil na zasedání ZM ŽB 27.4. 2015: „Jak je daleko řešení Exathermu a kolik toto řešení přinese nových pracovních příležitostí?“ on tehdy slíbil odpovědět písemně, což by mělo být na záznamu nebo v zápisu ze zasedání ZM.


Nevím jak Vy, ale mně se naopak křižovatky s kruhovými objezdy líbí a nic na tom nemění fakt, že se někde ne zcela povedly. Jezdím dlouhá léta po republice i cizině a křižovatky s kruhovým objezdem považuji za nejpřehlednější a nejbezpečnější. Máte pravdu, že křižovatka před Liduškou u Vyšehradu není vzorem bezpečnosti, navíc se tam vyskytují někdy i děti s housličkami a chodníky na silnicích chybí. Zatím ještě nikdo, pokud se pamatuji v Železném Brodě neuvažoval či nenavrhoval řešení jakékoliv křižovatky kruhovým objezdem.


Snad ještě maličkost ke křižovatce na náměstí. Přece jen, podle mého názoru, je frekvence na mezinárodní silnici E65 a následně i na zmíněné křižovatce nesrovnatelně větší nežli na klasické křižovatce silnic II třídy. Je to samozřejmě můj názor a nechci jej nikomu vnucovat. Zcela pravdivým ukazatelem by samozřejmě bylo měření průjezdů, což není v době přesných snímacích čidel napojených na IT nic nákladného ani složitého.

Přeji hezký den

Předmět: Cristal

Pane Hromasi, ale já nikde nepíšu o hustotě provozu. Já píšu o přehlednosti. Samozřejmě že mi je jasné, že hustota provozu je na náměstí podstatně vyšší. Jenže ta křižovatka kterou jsem já jmenoval, je podstatně nepřehlednější. A to jsem také zmiňoval.

O kruhových objezdech jste si z toho vyzobl jen to, co se Vám hodilo. Zároveň jsem tam psal, že na kruhák musí být místo. http://ekonomika.idnes.cz/nejzbytecnejsi-kruhove-objezdy-da2-/eko-doprava.aspx?c=A130820_122844_eko-doprava_fih

Předmět: Cristal

Pane Tribučku, já ale píši o hustotě provozu z důvodu, že jsme přešli plynule z téma „Transparentnost“ na téma „CRISTAL“, kde jsem jako jednu z překážek pro provozování hotelu uvedl kromě nedostatku parkovacích míst i hluk dopravy. Tak se omlouvám, že jsem se nedržel přesně vašeho zadání.


Tak se vracím ještě jednou ke křižovatkám a kruhovým objezdům. Opravdu si myslíte, že vyzobávám o kruhových objezdech to co se mi hodí? Řekněte jediný důvod proč bych to dělal. Jak jsem napsal, jezdím téměř padesát let a křižovatky s kruhovým objezdem opravdu považuji za nejpřehlednější a nejbezpečnější, nic na tom nemění fakt, že se ne všechny povedly. Ostatně se to téměř na vlas shoduje i s názorem dopravního experta ČVUT Petra Moose, který zazněl ve Vašem odkaze na článek v Ekonomice iDNES.cz:


http://ekonomika.idnes.cz/nejzbytecnejsi-kruhove-objezdy-da2-/eko-doprava.aspx?c=A130820_122844_eko-doprava_fih

"Obecně považuji kruhové za velmi dobrý vynález, který zvýšil bezpečnost na mnoha kritických kříženích komunikacích. Dokazují to statistiky. Bohužel dojem ze stavebního řešení kazí například některé objezdy, které jsou navázány příliš blízko sebe, zabírají větší plochu a trochu komplikují dopravu ve městech."


Podle mého názoru, dojem ze stavebního řešení kazí to, že mnoho kruhových objezdů a silničních staveb obecně, bylo stavěno i z jiných důvodů, nežli je bezpečný a přehledný silniční provoz.

Přeji Vám dobrou noc.


Předmět: Cristal

Dobry den, nechci zbytecne strasit ale ono se  tema napr. i Cristalu (a podobnych budov) muze v dnesni turbulentni dobe stat  aktualnejsim driv, nez bude obcanum mesta mile. Existuje "plan B" Mesta pro pripadne takove situace (ktere doufejme nenastanou) ?  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/General-Sedivy-pro-PL-Nemci-zavrou-hranice-a-uprchlici-se-zastavi-u-nas-Kdo-nema-doklady-bez-milosti-pryc-Neposlouchat-Brusel-je-mimo-realitu-Jinak-to-lide-vezmou-do-vlastnich-rukou-396745 

Předmět: Cristal

Ohledně toho Exathermu šlápl pan Horáček pěkně vedle ,ale to bylo vše v době když všude jelo sklo a Brod měl nezaměstnanost 4 % a nikdo netušil co bude za 10 let samozřejmě by bylo momentálně daleko lepší kdyby tam měl Detesk výrobu ale i kdyby tam byl třeba ten LIDL a nebylo tam tak mrtvo, a pozemky kde nyní stojí Lidl mohlo vykoupit město a nabídnout je za 1 Kč případnému investorovi ale to by někdo musel trošku koncepčně uvažovat. Co nyní s Crystalem ? asi nejlepší by bylo nedělat nic pač to k ničemu není ani hotel ani pozemek jen černá díra. Prostory pro úřady ? pro jaký ruší se i finanční úřad.

Předmět: Cristal

Hezký den všem.

Na stránkách města jsem si všimla příspěvku 140 000 Kč z dotačního programu na nemovité kulturní památky pro obnovu zábradlí v bývalém hotelu Cristal.

Vlastníkem Cristalu je IBERIA TRAEDING a.s., majitelé z Prahy. 
Prosím, je někomu z Městského úřadu známé, jaké má tato firma s CRISTALEM záměry? Předpokládám, že když se jednalo o dotaci, tak tato otázka určitě padla. 

Předem děkuji za odpověď.

Alena Kortanová

Předmět: Cristal

Příspěvek na obnovu nemovité kulturní památky hotelu Cristal, byl poskytnut z dotačního programu Ministerstva kultury ČR „Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností“. O příspěvek, který je určen na zachování nebo obnovu kulturní památky, může požádat každý vlastník památky. Podmínkou je, aby se památka nacházela mimo památkově chráněná území a nebyla národní kulturní památkou.
Dle Zásad programu poskytnutí příspěvku není navázáno na případné budoucí využití objektu nebo převod jejího vlastnictví.
Oprava zároveň pomohla eliminovat nebezpečí zřícení zábradlí, které se nacházelo v havarijním stavu a mohlo způsobit poranění kolemjdoucích osob, případně poškodit projíždějící vozidla.


Pěkný den přeje František Lufinka

Předmět: Cristal

Předmět: Cristal

Pardon, asi dělám nějakou chybu. Při kliknutí na odkazy se mi otevře informace, že tato webová stránka není dostupná. Věřím, že mi administrátor nebo zkušenější čtenáři diskuse pomůžou a nebo si to zájemci můžou zadat do vyhledávače a najít sami.
Počet příspěvků: 32 zobrazené: 21 - 30
< 1 2 3 4 >