Vše o Železném Brodě

Cristal

Počet příspěvků: 32 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 >

Předmět: Cristal

Dobry den, tady jen jeste znovu vlozim ten Vas odkaz http://reality.bazos.cz/inzerat/55953504/Prodej-hotelu-CRISTAL-v-Zeleznem-Brode-5000-m-evc-01528.php  souhlasim s Vami,  ze jde o velmi dulezite tema. Ono stoji za to zamyslet se nad cenou,  jakou  Mesto zaplatilo  za ruzne projekty. Srovnejme to treba s Terminalem  (radove 50 milionu)  a porovnejme s cenou, kterou by Mesto muselo zaplatit  za Cristal. (Nebo treba za mesitu  pro ty  nove obyvatele...  I kdyz, tu by jiste rada zafinancovala takova Saudska Arabie,  pripadne by na ni  byly poskytnuty dotace EU - cili nebylo by potreba cerpat z zadneho mestskeho ani  krajskeho grantu nebo dotace.)

Předmět: Cristal

Vážený pane starosto,

děkuji Vám za odpověď.
Já vím, že s tou dotací je vše dle litery zákona. Ale odpověď na mou otázku, jaké má vlastník s hotelem Cristal záměry, ve Vaší odpovědi chybí. A opravdu si myslím, že tato otázka při jednání o dotaci nemohla nepadnout. A navíc že si odpověď na tak důležitou otázku nemůže nebo neumí město samo zjistit.

Osud Cristalu mě zajímá, tak jsem odpověď na tu otázku hledala sama. Našla jsem více odkazů, ale i článek z roku 2010 v Jabloneckém deníku.


Je tam mimo jiné psáno, že firma chce nabídnout ubytování např. seniorům a další plány. Nic z řečeného se však za 6 uplynulých let neuskutečnilo.
O strachu, že se z Cristalu stane ubytovna pro lidi, kteří by pro Brod byli problematičtí, se v článku mluví jako o fámách.. 

Já jsem však našla na Bazoši, ale i v různých  realitkách inzerát, že je Cristal stále na prodej. A v tomto inzerátu je jasně jako jedna z možností využití psána ubytovna. 
Dám sem v dalším příspěvku proklik na ten inzerát, ať to čtenáři diskuse vidí na vlastní oči (omlouvám se, ale neumím totiž udělat dva prokliky v jednom příspěvku). 

Pan Horáček v článku říká, že město stejně nemá možnost využití soukromého objektu ovlivnit.Což je myslím velká a důležitá pravda.
Pan Horáček pokud vím, inicioval v minulosti koupi Exathermu, což považuji za velkou chybu, ale inicioval i koupi budovy spořitelny. A toto je zas podle mě velmi prozíravý tah pana Horáčka, tímto městu velmi prospěl. Právě proto, že jedině tak má město možnost využití tak důležité stavby přímo na náměstí ovlivnit a samo určovat. 

Vím, že jsem někdy vnímána jako "politický oponent" proto, že jsem v minulých volbách podporovala Občany pro změnu. A že mé iniciativy jsou některými lidmi považovány za rýpání a pouhou politickou podporu nynější opozice.
Toto mě mrzí a myslím, že takovéto předem vytvořené závěry nejsou k dobru věci.
Já mám Brod ráda a na jeho osudu mi záleží, hodlám tu i nadále žít. A z toho plynou i mnou předkládané obavy, názory a iniciativy.

Pane starosto a další radní, prosím, povzneste se nad fakt, že případnou koupi Cristalu navrhla opozice a zamyslete se nad jeho dalším osudem.

Já si myslím, že jediným řešením pro město je Cristal koupit. Přestože to hodně zatíží městskou kasu. Protože už jeho poloha, velikost a potenciální nebezpečí jeho využití jsou pro Brod klíčové.
A v dnešní době je hrozba jeho předělání na ubytovnu stále větší, když Evropská unie i naše vláda má tendenci mnohé věci prostě nařídit a přikazovat.  

Přeji všem hezký den.

Alena Kortanová

Předmět: Cristal

Pardon, asi dělám nějakou chybu. Při kliknutí na odkazy se mi otevře informace, že tato webová stránka není dostupná. Věřím, že mi administrátor nebo zkušenější čtenáři diskuse pomůžou a nebo si to zájemci můžou zadat do vyhledávače a najít sami.

Předmět: Cristal

Předmět: Cristal

Příspěvek na obnovu nemovité kulturní památky hotelu Cristal, byl poskytnut z dotačního programu Ministerstva kultury ČR „Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností“. O příspěvek, který je určen na zachování nebo obnovu kulturní památky, může požádat každý vlastník památky. Podmínkou je, aby se památka nacházela mimo památkově chráněná území a nebyla národní kulturní památkou.
Dle Zásad programu poskytnutí příspěvku není navázáno na případné budoucí využití objektu nebo převod jejího vlastnictví.
Oprava zároveň pomohla eliminovat nebezpečí zřícení zábradlí, které se nacházelo v havarijním stavu a mohlo způsobit poranění kolemjdoucích osob, případně poškodit projíždějící vozidla.


Pěkný den přeje František Lufinka

Předmět: Cristal

Hezký den všem.

Na stránkách města jsem si všimla příspěvku 140 000 Kč z dotačního programu na nemovité kulturní památky pro obnovu zábradlí v bývalém hotelu Cristal.

Vlastníkem Cristalu je IBERIA TRAEDING a.s., majitelé z Prahy. 
Prosím, je někomu z Městského úřadu známé, jaké má tato firma s CRISTALEM záměry? Předpokládám, že když se jednalo o dotaci, tak tato otázka určitě padla. 

Předem děkuji za odpověď.

Alena Kortanová

Předmět: Cristal

Ohledně toho Exathermu šlápl pan Horáček pěkně vedle ,ale to bylo vše v době když všude jelo sklo a Brod měl nezaměstnanost 4 % a nikdo netušil co bude za 10 let samozřejmě by bylo momentálně daleko lepší kdyby tam měl Detesk výrobu ale i kdyby tam byl třeba ten LIDL a nebylo tam tak mrtvo, a pozemky kde nyní stojí Lidl mohlo vykoupit město a nabídnout je za 1 Kč případnému investorovi ale to by někdo musel trošku koncepčně uvažovat. Co nyní s Crystalem ? asi nejlepší by bylo nedělat nic pač to k ničemu není ani hotel ani pozemek jen černá díra. Prostory pro úřady ? pro jaký ruší se i finanční úřad.

Předmět: Cristal

Dobry den, nechci zbytecne strasit ale ono se  tema napr. i Cristalu (a podobnych budov) muze v dnesni turbulentni dobe stat  aktualnejsim driv, nez bude obcanum mesta mile. Existuje "plan B" Mesta pro pripadne takove situace (ktere doufejme nenastanou) ?  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/General-Sedivy-pro-PL-Nemci-zavrou-hranice-a-uprchlici-se-zastavi-u-nas-Kdo-nema-doklady-bez-milosti-pryc-Neposlouchat-Brusel-je-mimo-realitu-Jinak-to-lide-vezmou-do-vlastnich-rukou-396745 

Předmět: Cristal

Pane Tribučku, já ale píši o hustotě provozu z důvodu, že jsme přešli plynule z téma „Transparentnost“ na téma „CRISTAL“, kde jsem jako jednu z překážek pro provozování hotelu uvedl kromě nedostatku parkovacích míst i hluk dopravy. Tak se omlouvám, že jsem se nedržel přesně vašeho zadání.


Tak se vracím ještě jednou ke křižovatkám a kruhovým objezdům. Opravdu si myslíte, že vyzobávám o kruhových objezdech to co se mi hodí? Řekněte jediný důvod proč bych to dělal. Jak jsem napsal, jezdím téměř padesát let a křižovatky s kruhovým objezdem opravdu považuji za nejpřehlednější a nejbezpečnější, nic na tom nemění fakt, že se ne všechny povedly. Ostatně se to téměř na vlas shoduje i s názorem dopravního experta ČVUT Petra Moose, který zazněl ve Vašem odkaze na článek v Ekonomice iDNES.cz:


http://ekonomika.idnes.cz/nejzbytecnejsi-kruhove-objezdy-da2-/eko-doprava.aspx?c=A130820_122844_eko-doprava_fih

"Obecně považuji kruhové za velmi dobrý vynález, který zvýšil bezpečnost na mnoha kritických kříženích komunikacích. Dokazují to statistiky. Bohužel dojem ze stavebního řešení kazí například některé objezdy, které jsou navázány příliš blízko sebe, zabírají větší plochu a trochu komplikují dopravu ve městech."


Podle mého názoru, dojem ze stavebního řešení kazí to, že mnoho kruhových objezdů a silničních staveb obecně, bylo stavěno i z jiných důvodů, nežli je bezpečný a přehledný silniční provoz.

Přeji Vám dobrou noc.


Předmět: Cristal

Pane Hromasi, ale já nikde nepíšu o hustotě provozu. Já píšu o přehlednosti. Samozřejmě že mi je jasné, že hustota provozu je na náměstí podstatně vyšší. Jenže ta křižovatka kterou jsem já jmenoval, je podstatně nepřehlednější. A to jsem také zmiňoval.

O kruhových objezdech jste si z toho vyzobl jen to, co se Vám hodilo. Zároveň jsem tam psal, že na kruhák musí být místo. http://ekonomika.idnes.cz/nejzbytecnejsi-kruhove-objezdy-da2-/eko-doprava.aspx?c=A130820_122844_eko-doprava_fih
Počet příspěvků: 32 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 >