Vše o Železném Brodě

Transparentnost

Počet příspěvků: 109 zobrazené: 71 - 80
< << 6 7 8 9 10 >> >

Předmět: Transparentnost

Ještě ohledně Cristalu:
Předminulé vedení města, ještě za pana Horáčka, koupilo trochu nepochopitelně (alespoň tedy pro mě) budovu Exatermu. Argumentovalo tehdy tím, že je třeba zachránit tento prostor před obydlením bezdomovci. Kteří tehdy byli v Brodě asi 3, nyní žádný, pokud vím. 
Na mě to tehdy působilo tak, že vedení města Exaterm koupilo jaksi natruc panu Kalouskovi, majiteli Detesku, který o objekt měl tehdy zájem. Že mu chtěli, naprosto proti logice, jaksi přistřihnout křídla, aby si uvědomil, kdo tu má moc, kdo tu vládne.

Objekt se nepodařilo předminulému, minulému ani současnému vedení ani pronajmout ani smysluplně využít. Vlastně nikdo neví, jak moc je kontaminovaný rtutí a do toho tedy (aspoň podle mě), nikdo rozumně uvažující nepůjde. 
Tak se Exaterm stal smutným a pěkně drahým pomníkem lidské (buďme shovívaví a  slušní) - hlouposti a ješitnosti.

U Cristalu nyní obydlení nepřizpůsobivými velmi reálně hrozí. Za 5 milionů a na splátky - no neberte to, když je tam spousta obytných jednotek, vlastně za hubičku. Podnikavců, kteří takto uvažují, těch 5 milionů mají a příspěvky na bydlení od nájemníků mají od státu jisté, je v republice dost, i v našem okolí.

Myslím, že tady je na místě, aby město objekt zachránilo. Navíc - stále se neví, kam přemístit Základní uměleckou školu, kde se děti učí v plesnivých prostorách, dala by se tam přemístit knihovna a různé, po městě dnes roztroušené úřady. Jediný problém tohoto řešení je, že ho navrhlo předchozí vedení města. 
Dokáže se přes tento "problém" nové vedení přenést a o věci začít uvažovat?

Tato diskuse o transparentnosti sklouzává ke Cristalu, také velmi diskutovanému tématu. Proto zakládám nové téma Cristal a tento příspěvek tam kopíruji. 
Prosím všechny, aby připomínky ke Cristalu psali do nové diskuse, tuto nechme pro transparentnost. Myslím, že i k transparentnosti bude i v budoucnu hodně věcí k další diskusi.

Předmět: Transparentnost

Nedaří se mi nové téma Cristal založit. Nevím proč, v minulosti mi zakládání nových diskusních témat šlo. 
Prosím tedy administrátora nebo někoho šikovného, aby téma Cristal založil a můj předchozí příspěvek tam překopíroval. Děkuji.

Předmět: Transparentnost

Když jsem si hledala podklady pro dnešní schůzi Kulturně - společenské komise, našla jsem v rozpočtu města, schváleném na 3. zasedání Zastupitelstva města dne 2. února i 
schválenou částku pro ohňostroj - 40 tisíc.

Nevím, zda Petrovi Holmanovi na jeho dotaz o pár příspěvků zpět někdo odpověděl. Tady na diskusním fóru tedy nikoli, jak je zde již smutným a podivným zvykem - na nic občanům neodpovídat.
.
Kolik ohňostroj skutečně stál, se z toho nedozvíme, ale v rozpočtu určenou částku 40 tisíc najdete na 11. stránce pod číslem položky 3399:

Předmět: Transparentnost

Ne, na ten ohňostroj pochopitelně neodpověděl nikdo (ostatně za současného stavu radnice jsem to ani neočekával) ani tady, ani e-mailem, ani telefonicky, ani "z očí do očí", jak zní tahle roztomilá dávná bolševická fráze ("Vyříkáme si to, soudruzi, pěkně z očí do očí."). Věru veeelmi transparentní! Co tady tedy ještě vůbec čekat...?

Předmět: Re: Transparentnost

 Ja bych tedy v tomto vedeni Mesta  hajil. V te predlozene zprave o hospodareni byla polozka 40 000 Kc jasne videt, Alena Kortanova tady na ni  explicitne upozornila ale vsimnout si ji mohl kazdy zajemce. Ja si ji tez i pri zbeznem  prohliizeni te zpravy  vsiml, ale prisla mi te rade polozek (vetsinou mnohem vetsich a zajimavejsich) spis mene vyznamna.  Jde o castku velkosti radove  tisiciny ceny  Terminalu, setiny ceny digitalizace Kina (ci noveho Toboganu) desetiny ceny diry v betonu, prorustane krivym platanem...  a tak bychom mohli pokracovat :) Samozrejme je legitimni ptat se, zda velke vyroci konce nicive evropske valky je zapotrebi oslavovat prave timto zpusobem a podobne otazky jsou legitimni (a mohly/mely by se zde probirat) i pro vsechny ostatni castky toho Uctu  pocinaje prispevky na tombolu hasicskeho plesu, pres renovaci schodist k rece na nabrezi Obrancu miru...  az k investicnim akcim desetitisckrat narocnejsim na finance (byt jsou financovane ne mestem ale krajem ci statem) jakou bude treba ta letni uspechana, spatne pripravena (hadam)  rekonstrukce zeleznice v sirsim  okoli mesta

Předmět: Transparentnost

Dobrý den. Právě mi do schránky přistál ŽELEZNOBRODSKÝ ZPRAVODAJ červen, 2015. Je chválihodné, že radnice tento nepolitický tisk stále rozdává zdarma do všech domácností. Není však, podle mého názoru, úplně spravedlivý v porovnání MÚ a voliči. Nespravedlnost, podle mne, spočívá v prostém faktu tištěných slov, na která je bezprostřední reakce kohokoliv nemožná. Rozumím touze mnoha politiků i vysoce postavených lidí po svých vyhrazených místech v médiích, kde jim do ničeho nikdo nekafrá a případně nedevalvuje jejich neoddiskutovatelné nápady a myšlenky.


Za správné považuji všeobecné informace ohledně konání Jarmarku, proti usnesení RM a ZM nemám výhrad, nicméně zdůrazňované a opakované aktivity MÚ, mimochodem vytažené z archivů a oprášené, považuji za politická gesta, zvlášť, když se nové úvahy či nápady neobjevují. Za poněkud alibistické rovněž považuji i opakované obavy o financování toho či onoho, což budí dojem města na huntě a nic na tom nemění zdůrazňovaná anabáze po ministerstvech. Tyto informace, podle mne, patří spíš do komerčních médií. Měl jsem pocit, že pan Mališ mnohé pochopil, když děkovali na ŽZ voličům jejich seskupení a nikoliv voličům všem.


Proto navrhuji Redakční radě z důvodů vyvážení informací buď zrušit rubriku „Radnice informuje“ nebo jí omezit na Usnesení RM a ZM, popřípadě zařadit i rubriku „Radniční opozice informuje“. Uvidíme kdo jaké informace voličům poskytne. Radní jistě dobře vědí, že „Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje“ a že „.Cenzura je nepřípustná“.


Vzhledem k tomu, že volební výsledky byly ve volebních stranách starosty současného a minulého téměř nerozhodné, ZA ROZVOJ MĚSTA 8 255 a OBČANÉ PRO ZMĚNU 8 112, mám za to, že by si opozice několik vět jednou měsíčně v ŽELEZNOBRODSKÉM ZPRAVODAJI zasloužila. S nikým jsem tento nápad nekonzultoval, je docela možné, že se setká u mnohých s posměchem a konstatováním, že nemám absolutně ponětí, jak to v politice chodí. Možná ale i proto jsem to napsal.

Pěkný den všem.

Předmět: Re: Transparentnost

 Nedá mi to, abych nereagoval. Proč tedy, podle Vás tuto skvělou myšlenku, nezavedlo minulé vedení radnice? Proč jste jim to takto veřejně nenavrhnul, když je to tak výborný nápad? Zkuste konečně respektovat výsledky voleb, oháníte se zde demokracií, tak je demokraticky respektujte.


Byl to pan Lhotský, který po minulých volbách napsal, když jsem poukazoval na něco podobného, že vítězi voleb jsou Občané pro změnu, takže tak a hotovo.

Zdeněk Hromas napsal(a):




Proto navrhuji Redakční radě z důvodů vyvážení informací buď zrušit rubriku „Radnice informuje“ nebo jí omezit na Usnesení RM a ZM, popřípadě zařadit i rubriku „Radniční opozice informuje“. Uvidíme kdo jaké informace voličům poskytne. Radní jistě dobře vědí, že „Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje“ a že „.Cenzura je nepřípustná“.


Vzhledem k tomu, že volební výsledky byly ve volebních stranách starosty současného a minulého téměř nerozhodné, ZA ROZVOJ MĚSTA 8 255 a OBČANÉ PRO ZMĚNU 8 112, mám za to, že by si opozice několik vět jednou měsíčně v ŽELEZNOBRODSKÉM ZPRAVODAJI zasloužila. S nikým jsem tento nápad nekonzultoval, je docela možné, že se setká u mnohých s posměchem a konstatováním, že nemám absolutně ponětí, jak to v politice chodí. Možná ale i proto jsem to napsal.

Pěkný den všem.

Předmět: Transparentnost

Vážený pane Tribučku. Dlouho jste se neozval, Vaše postřehy mě chybí. Rád bych se Vás zeptal, kdy nebo jak jsem se oháněl demokracií nebo prohlásil, že mám výborné nápady? Výsledky voleb plně respektuji, jen mi zatím bohužel chybí větší otevřenost, transparentnost a odvaha, alespoň na úrovni okolních měst. Nemyslím si, že demokratický respekt k vítězům voleb spočívá v netečnosti či dokonce v servilnosti, nakonec jste to sám potvrdil, a zastupitel pan Lhotský, na Váš debatní příspěvek reagoval. Já jsem zatím to štěstí od současných koaličních zastupitelů neměl.

Mějte se hezky.

Předmět: Re: Transparentnost

 Zeptám se Vás pane Hromasi. To co navrhujete, umožnilo také minulé vedení radnice opozici? Proč se tedy má současná radnice chovat tak, aby to lépe vyhovovalo lidem, které jste volil Vy? 

Zdeněk Hromas napsal(a):

Vážený pane Tribučku. Dlouho jste se neozval, Vaše postřehy mě chybí. Rád bych se Vás zeptal, kdy nebo jak jsem se oháněl demokracií nebo prohlásil, že mám výborné nápady? Výsledky voleb plně respektuji, jen mi zatím bohužel chybí větší otevřenost, transparentnost a odvaha, alespoň na úrovni okolních měst. Nemyslím si, že demokratický respekt k vítězům voleb spočívá v netečnosti či dokonce v servilnosti, nakonec jste to sám potvrdil, a zastupitel pan Lhotský, na Váš debatní příspěvek reagoval. Já jsem zatím to štěstí od současných koaličních zastupitelů neměl.

Mějte se hezky.

Předmět: Transparentnost

Odpovídám Vám pane Tribučku. Mimo jiné i proto, že to považuji za základní lidskou slušnost odpovídat na otázky. 


Je docela možné, že minulé vedení radnice opozici místo v ŽELEZNOBRODSKÉM ZPRAVODAJI nedávalo nebo o to ani nestála, stejně jako nevím, zda-li by o to stála opozice současná. Nejsem si ani jist, zda-li ZPRAVODAJE někdy minulé vedení nezneužívalo k politické propagaci. Opravdu se mi nechce shánět a pročítat zpravodaje čtyři roky nazpátek. Ostatně to nepovažuji ani za nutné, protože ten můj návrh o který Vám jde, není přece žádný příkaz, na který rozhodně nemám právo ani ambici, a navíc jsem přesvědčen pane Tribučku, že současná koalice na radnici si vše vyhodnotí podle svého vědomí a svědomí, bez ohledu na Vaši interpelaci i mé návrhy.


Co jsem napsal mi už nemusíte připomínat, to si ještě pamatuji a dokonce si za tím vším stojím. Koho jsem volil musí být jasné každému, kdo se jen trochu zajímá o místní DF, nikdy jsem to ostatně ani netajil. Mimochodem koho jste volil Vy? (pokus o žert).

Jinak vše dobré a dobrou noc.

Počet příspěvků: 109 zobrazené: 71 - 80
< << 6 7 8 9 10 >> >