Vše o Železném Brodě

Transparentnost

Počet příspěvků: 109 zobrazené: 31 - 40
< << 2 3 4 5 6 >> >

Předmět: Re: Transparentnost

Dobry den, zminka o "nenavistnych vypadech"  se netykala samozrejme Vas, ani vasich kolegu, ani zatim cehokoliv  (verejnosti dostatecne viditelneho) v Brode -  chtel jsem jen poukazat na dost odstrasujici stav aktualni politicke sceny na kraji a ve meste Liberci http://www.tydenvlk.cz/uvodni-stranka http://www.nasliberec.cz/  Vratim se k otazce anonymity/neanonymity na takovychle  forech. Myslim si, ze zvlast na malem meste v velkou nezamestnanosti atd. je vetsina lidi dostatecne zranitelnych z existencnich i jinych duvodu na to, aby se vykecavala na podobnych forech - s rizikem, ze nastve sveho zamestnavatele (predstavme si napr. ze urednik mestskeho uradu se opovazi napsat  nazor,  ktery je v rozporu s aktualnimi plany  jeho nadrizenych) ci donatory  (ruznych grantu apod.) Pak jsou take samozrejme i  lidi, kteri maji dulezitejsi veci na praci (nez nejake forum...  :) Plus mladez ktera ma zrejme  sva vlastni fora a vysledkem je, ze  na takovehle mestske strance je  dost pusto, i co se naleziteho projednani dulezitych koncepcnich zalezitosti  rozvoje mesta v budoucnosti tyce

Předmět: Transparentnost

Dobrý večer.

Promiňte, ale fakt neumím, ani si netroufnu odhadovat do jaké míry je kdo zranitelný, kdo má co na práci a kdo se může klidně vykecávat na podobných fórech. Ostatně mě do toho také vůbec nic není. V minulém příspěvku jsem někde napsal: „Nemám v úmyslu posuzovat nebo odsuzovat ničí životní hodnoty, pokud se přímo netýkají těch, kteří mají odvahu mě zastupovat“, což je, podle mne, podstata zastupitelské demokracie. Nic na tom nemění skutečnost, koho kdo volil. Ptal jsem se Vás, zdali znáte nebo jste četl programové prohlášení vítězné koalice, koaliční smlouvu, popřípadě plán rozvoje města? Neodpověděl jste, nemám Vám to za zlé v kontextu Vašeho předchozího příspěvku, nicméně začínám chápat, proč je na této městské stránce dost pusto.

Pěkný večer.

Předmět: Transparentnost

Brodská radnice i nadále zarytě mlčí. To mi připadá neuvěřitelné pohrdání vlastními občany. 

A nechuť či neschopnost komunikovat s občany přes internet v 21. století se taky hned tak nevidí....


Vážený pane starosto, vážený pane místostarosto, vážení členové Rady města, žádám Vás, odpovězte zde na 11 otázek pana Hromase. Vaše odpovědi zajímají nejen jeho, ale i stovky dalších, kteří chodí na tuto diskusi..

A k otázkám pana Hromase si dovolím položit i otázku svou: Znáte zákon 106/1999 o svobodném přístupu k informacím?  

1. ledna 2000 nabyl účinnosti zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím,[3] který ukládá státním orgánům, orgánům územní samosprávy a veřejným institucím (například státní podniky nebo akciové společnosti obcí a krajů) povinnost poskytovat informace vztahující se k jejich působnosti. Informace úřady poskytují buď aktivně zveřejněním (obvykle na webu) anebo na žádost. Zákon tak realizuje právo občanů na přístup k informacím podle čl. 17 a 35 Listiny základních lidských práv a svobod a zavádí do celé oblasti veřejné správy princip publicity.[4]

Spoluautorem zákona byl Oldřich Kužílek, který koordinuje projekt Otevřete!,[5] zabývající se otevřeností veřejné správy. Další iniciativou, jež podporuje otevřenost státní správy a má usnadnit svobodný přístup k informacím, je web Infoprovšechny.cz.

Předmět: Transparentnost

Dobré odpoledne,

tak se s vámi chci rozdělit o další pokračování této diskuse, tentokrát při osobním setkání. Zcela náhodou jsem se dnes potkala s panem místostarostou Ivanem Mališem ve městě. Známe se už léta, tykáme si, a protože jsem člověk přímý, zeptala jsem se ho tedy přímo, proč nám radnice neodpovídá na naše dotazy. Bylo mi odpovězeno, že na diskusním fóru odpovídat nebudou, protože i tak odpovídají dost a na odpovídání mají celkem 6 možností: Osobně na radnici, osobně na Zastupitelstvu, telefonicky, mailem, přes Železnobrodský zpravodaj a k tomu šestému jsme se nedostalii. 

Ptala jsem se opakovaně, proč k těmto šesti způsobům tedy nelze přidat sedmý - nejjednodušší- na diskusním fóru. Bylo mi řečeno, že prý proto, že jsou zde uráženi. 
Ptala jsem se, kde konkrétně jsme je kdo urazil. Odpověděl, že je urazil jeden pán, který se v diskusi zmínil o nich jako bývalých učitelích. Oponovala jsem, že to jsou moje slova, ne nějakého pána, a že v tom žádná urážka nebyla, vždyť přeci je čistá pravda. že tři z Rady města jsou bývalí učitelé (Mgr. Lufinka, Mgr. Mališ a Mgr. Horáček) a jeden je učitel i současný - Mgr. Hartl. 
Ať to nemusíte hledat, cituji ze svého, údajně "urážlivého" příspěvku:

 " Nakonec - čtyři z pěti členů Rady města jsou bývalí učitelé, takže musí být na komunikaci a odpovídání na odlišné názory od žáků, rodičů a nadřízených zvyklí."

Ať to čtu, jak to čtu, nedovedu si představit, že v tomto někdo vidí urážku...??

Dále mi bylo řečeno, že na městském fóru odpovídat nebudou, jednak to není prý jejich povinnost a na fóru je stejně málo lidí. Ptala jsem se ho, jestli cca 4500 přístupů na tuto diskusi se mu zdá málo, prý je málo nás diskutujících. Na to jsem oponovala, že odpovědět by přeci měli i jedinému člověku, když se jich zeptá. Na to mi bylo řečeno, že tomu pánovi přeci na Zastupitelstvu odpoví, až se jich zeptá. Tak jsem se ptala, proč mně neodpoví v diskusi, když jsem je o odpověď v diskusním fóru žádala. Prý je způsobů odpovědi občanům dost - šest. 

Musím říct, že jsem postojem pana Mališe velmi zklamaná. Cítím v něm nevstřícnost a taky podtón ve smyslu, že způsob komunikace určují oni, nikoli nějací občané.... 

Koho vás toto téma zajímá, přijďte v pondělí 27. dubna odpoledne na Zastupitelstvo do budovy B, ať si můžete na věc udělat vlastní názor. Kdo je tou dobou v práci, zkuste si tedy až budete moci podívat se aspoň na záznam ze Zastupitelstva. 
Můžeme jenom doufat, že tou dobou nebude už přístup k tomuto záznamu ztížený a nebo dokonce zrušený


Předmět: Re: Transparentnost

Dobry vecer,  z sesti zpusobu komunikace, ktere vedeni radnice velkoryse nabizi si  prece kazdy muze vybrat zpusob, ktery mu vyhovuje. Me by prislo  asi  nejjednodussi  (na zastupitelstvo chodit cas vetsinou nemam, navic nechci tam zdrzovat dotazy, ktere je daleko vhodnejsi si v klidu precist i s  prohlednutim si  uvedenych priloh)  kazdy, zde v mestske diskusi uvedeny prispevek, poslat  zaroven - jako kopii -  mailem i prislusnym lidem na radnici. Komu vsemu byste navrhla to posilat? :) 

Osobně na radnici, osobně na Zastupitelstvu, telefonicky, mailem, přes Železnobrodský zpravodaj a k tomu šestému jsme se nedostalii.

Předmět: Re: Transparentnost

Miloš Zahradník napsal(a):

Dobry vecer,  z sesti zpusobu komunikace, ktere vedeni radnice velkoryse nabizi si  prece kazdy muze vybrat zpusob, ktery mu vyhovuje. Me by prislo  asi  nejjednodussi  (na zastupitelstvo chodit cas vetsinou nemam, navic nechci tam zdrzovat dotazy, ktere je daleko vhodnejsi si v klidu precist i s  prohlednutim si  uvedenych priloh)  kazdy, zde v mestske diskusi uvedeny prispevek, poslat  zaroven - jako kopii -  mailem i prislusnym lidem na radnici. Komu vsemu byste navrhla to posilat? :) 

Osobně na radnici, osobně na Zastupitelstvu, telefonicky, mailem, přes Železnobrodský zpravodaj a k tomu šestému jsme se nedostalii.

 Vážený pane Zahradníku,

ano, toto bude asi jediný možný způsob - svůj dotaz či podnět poslat vždy i mailem. Napadlo mě to už při debatě s Mgr. Ivanem Mališem a říkala jsem mu, že mu to tedy pošlu mailem.

Jsem zvědavá, jestli mi na těch 11 otázek také mailem  odpovědí a nebo mě jen odkážou na to, že "již byly zodpovězeny panu Hromasovi na Zastupitelstvu osobně".

Pokud odpověď mailem dostanu, kopii zveřejním i tady na diskusním fóru pro vás všechny, které toto téma zajímá. Myslím, že mi to nemůže nikdo zakázat, neptám se přeci na žádné vojenské tajemství nebo na nějaké důvěrné informace, podléhající zákonu o ochraně osobnosti.

A k Vašemu dotazu, pane Zahradníku: Otázky kolem transparentnosti brodské radnice budu cílit na ty, kteří toto mají "v popisu práce" - tedy panu starostovi, místostarostovi a členům Rady města. Otázky jiného charakteru bych doporučovala cílit vždy na ty městské úředníky, kteří mají příslušnou tématiku na starost. Tedy například otázky ohledně místního rozvoje panu Ing. Machovi, otázky kolem kultury Bc. Ivě Chaloupkové a podobně. 

Snad se časem tedy dopracujeme k tomu, že aspoň tímto (poněkud zbytečně komplikovaným) způsobem se domůžeme konečně  překonání bariéry mlčení. 

Předmět: Re: Transparentnost

 Dobry den, pokud se nova radnice rozhodla byt takto "nema" vuci obcanum (a k jeji cti nutno dodat, ze to davala od zacatku pomerne jasne najevo) tak s tim pro nejblizsich 1300 dni asi sotva lze co udelat. Mohou spolu ale aspon komunikovat obcane  navzajem - o ruznych vecech verejnych tykajicich se mesta. Bude li na tehle strance dostatecne zivo - co se poctu prispevovatelu tyce - vsak ono se z toho neco vrchnosti donese :) 

Předmět: Transparentnost

Ještě jsem vzpomněla, že mi bylo Mgr. Ivanem Mališem vytýkáno, že oni přeci komunikují dost - proběhla jedna veřejná diskuse u nich na radnici ohledně mostu, bylo tam 43 občanů, "ale nikdo z vás kritiků tam nebyl"!

Tak přemýšlím, zda jsme jako občané již tedy rozškatulkováni do skupin: Příznivci, neutrální a kritici....(?) 
A když tedy ti "kritici" na té (jediné!) veřejné schůzce s vedením radnice ( kromě Zastupitelstva, ale to je dané a veřejně přístupné ze zákona) nebyli, tak tedy v ostatních oblastech už nemají na odpověď od vedení radnice nárok??

Udivuje mě a mrzí tento podivný přístup. Je nás tady v Brodě dost občanů, kteří něco pro město dělali a dělají. Rádi dělají. Ovšem k tomu, aby to fungovalo jak má, je potřeba určitá otevřenost a vstřícnost radnice a hlavně zájem o to, s občany spolupracovat a komunikovat. 
A to tady,podle mého názoru, nyní velmi chybí. 

Předmět: Transparentnost

Zdravím.

Alenko, těch skupin je víc. Já prý patřím do té poslední. Potížisti. Možná v ní jsem dokonce sám.

Možná budu i v nějaké ,,Otravní,, . Protože jsem tu několikrát zřejmě otravoval s tím, že by se nejen mě

líbilo, kdyby sem konečně někdo dodal a vystavil obrázek, jak vlastně bude ten nový most vypadat.

Poněkud, by ho tu vidělo víc jak 43 lidí. Možná by to mohl KÚLK udělat, za naše nejvyšší. A to v jejich

příloze v našem Kalendáři. Oni, to své mají v tom Kalendáři zadarmo, nebo je to inzerce?

 

 

Předmět: Transparentnost

Čtenáři tohoto fóra!

Znovu připomínám to, na co jsem šestého listopadu minulého roku kdesi v téhle „diskuzi“ (jak daleko do skutečné diskuze dnes má!) vzpomínal: „Noví i vy staronoví zastupitelé Železného Brodu! Gratuluji Vám ku dnešnímu dni a napadá mě následující: Jistý nikoli nevýznamný básník v Tasově dlící – a po něm i někteří jiní, nejenom však duše básnické a básnivé, ale i filozofové, estetikové, politikové, národohospodáři a někteří další – po svých neblahých a veletrpkých před- i poválečných životních zkušenostech došel k přesvědčení, že české učitelstvo zabilo tento národ… Lze tedy jen úpěnlivě, a přece snad jen i s jistou nadějí doufat, že nejsoučasnější železnobrodská volba nebyla marná.“

Řada z vás jistě dobře ví, kterého básníka, esejistu, překladatele, kněze, kritika literárních i jiných žvanivců, žvanilů a žvanilek, politiků, „politiků“ atd. atp., postrach všech tehdejších hodnostářů a oficiálů církve katolické a vůbec enfant terrible české literatury jsem měl na mysli.

Po téměř půlroční zkušenosti s četbou řádků na tomhle fóru jsem už skutečně na velikých rozpacích a nevím, co si myslet…, a jestli ta výše zmíněná naděje ještě vůbec trvá. Vzhledem k tomu, co si občas přečtu (ne, nejsem, ba ani nijak zvlášť tu nehodlám být pravidelným čtenářem, přispěvatelem, připodotýkatelem, autorem "posledního slova" atd. atp.), má skepse už nabývá rozměrů vskutku nebývalých.

A tak snad ještě důrazný apel a další připomenutí, to k rychlému a hlubokému zamyšlení všech těch, kterých se to týká…, a také to, že nikdy není pozdě. Musí se jen chtít… Ale ani tohle leckdy nestačí...

Všem Jiřím k jejich včerejšímu svátku ovšem jenom vše dobré a lepší!  
Počet příspěvků: 109 zobrazené: 31 - 40
< << 2 3 4 5 6 >> >