Vše o Železném Brodě

Transparentnost

Počet příspěvků: 109 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 4 5 >> >

Předmět: Transparentnost

Dovoluji si upozornit na rozdíl mezi "mít respekt k někomu" a "respektovat (akceptovat, chcete-li) výsledky voleb". Zatímco v prvním případě se jedná v podstatě o úctu, či dokonce o obdiv, když to přeženu, v případě druhém se to těmito slovy prostě opsat nedá. I kdyby se našel nějaký "Měsíčňan", který by po večerech obdivoval a uctíval volební grafy a výsledná data..My ostatní tyto výsledky prostě jen respektujeme..

Předmět: Re: Transparentnost

Dobry vecer, ja jen upresnim ze jsem psal "respekt k něčemu"  (výsledku voleb) ne   "respekt k někomu". I kdyz - v danem pripade to u mne vychazi nastejno nebot ja naseho presidenta (ktereho povazuji za chytreho, vzdelaneho a samostatne mysliciho, tedy obcas i sarkastickeho a "nezdvorileho"  plus  natolik jesitneho na to, aby byl ochoten delat nekomu loutku (v tomhle jsem respektoval i  naseho minuleho - ale ne predminuleho - presidenta)) . Tudiz ho respektuji i jako vhodnou osobnost na danem postu, na rozdil od tolika jinych politiku 

Předmět: Transparentnost

Ano, máte pravdu (EČ a MH), že slovo respekt má význam z více pohledů. Myslím, že rozumím tomu vašemu a domnívám se, že i vy tomu mému. V tomto smyslu, jak píšete, tedy i já respektuji výsledky voleb.

Nerada bych, aby tato diskuse sklouzla k hodnocení našeho prezidenta, to by bylo na dlouho a bohužel jeho chování stejně nemůžeme nijak ovlivnit. 
Vraťme se prosím k tématu Transparentnost, zejména na komunální úrovni.

Přála bych si, aby byla zachována dosavadní transparentnost. Tedy mimo jiné i dlouhodobě a všem přístupný videozáznam ze zasedání zastupitelstva, aby každý mohl vidět a slyšet celý jeho průběh a udělat si svůj názor.

Jakékoli náznaky jeho omezení či zrušení již zavedené transparentnosti a také přímého propojení vedení radnice s občany vnímám jako negativní a trochu varovný signál. Působí to na mě (a z rozhovorů se spoluobčany vím, že nejen na mě) jako náznak postoje "Hlavně co nejdřív zrušme všechno, co zavedli naši političtí oponenti a vraťme se k tomu, že si vše budeme rozhodovat sami jen podle nás, voliči ať nám do toho nevidí a tudíž ani nemluví." 

Myslím, že by bylo lepší veškerou zavedenou otevřenost zachovat plus přidat k ní nové dobré nápady a věci, vzešlé od nového vedení.
Je mi celkem jedno, zda na radnici sedí ti či oni, jak bylo řečeno - respektuji výsledky voleb. Chtěla bych jen, aby do zdejší politiky mohli i nadále občané vidět a aktivně se zapojovat.
Jde mi o to, aby v rámci určité "politické nevraživosti" nebyly předchozí dobré nápady jaksi z principu smeteny šmahem ze stolu, jen proto, že je vymysleli jiní.


Předmět: Transparentnost

   Vážení,
   plně souhlasím se slovy pí. Aleny Kortanové v jejím posledním příspěvku z 30.03.2015, 08.08 ve zdejší kapitole. V podobném duchu jsem se již vyjádřil v mých minulých příspěvcích ať už zde na DF, nebo na fb. Do voleb jsme šli s heslem "Karty se hrají na stole" a mohu Vás ujistit, že ne vždy se to daří snadno naplnit. Ona musí být i dobrá vůle ostatních "hráčů", což ne vždy bývá pravidlem.
   Společnost (v našem případě naše občanská komunita) se posouvá dopředu jedině tak, když se staví na dobrých nápadech těch předchozích. A občan V DEMOKRATICKÉ SPOLEČNOSTI má SVATOSVATÉ právo vidět tzv. "pod ruce" svým zvoleným zástupcům. Pakliže se tak neděje (nebo dokonce nechce dít, což je ta horší varianta) pak "je něco shnilého ve státě Dánském", jak řekl klasik.
   Zvolení představitelé v politickém životě se tedy nemohou a ani nesmějí ohánět ochranou osobních práv a svobod. Naopak jsou povinováni si stoupnout před "rentgen" svých voličů a obnažit své myšlenky, slova i činy. Jedině tak občan ví, jestli jsou naplňovány jeho potřeby a přání. A dále nesmí rozhodovat podle své osobní vůle, ale podle vůle voličů, kteří ho do funce "poslali" (samozřejmě pokud to zákony umožňují). Může ale nastat i situace, že některý zákon je špatný, pak má povinnost udělat vše pro to, aby takový zákon byl zrušen, nebo nahrazen lepším. (Viz někteří starostové, kteří se dokázali postavit a vzepřít státní správě). Proto existuje ona kouzelná formulka ve slibu politiků "...budu jednat podle svého nejlepšího VĚDOMÍ a SVĚDOMÍ".
   Já za sebe mohu slíbit, že udělám vše pro to, aby se transparentnost mohla naplňovat, ne zmenšovat. K tomu se pokusím přesvědčit i další, upřímně smýšlející členy zastupitelstva.
   Slunce v duši, E.M.st.

Předmět: Transparentnost

Dobrý den. Všeobecný respekt, podle mého názoru, nemůže zastupitel získat tím, že se mimo radnice s nikým nebaví, nikomu nic nevysvětluje a řídí se jen tím, co je schválené a posvěcené ze shora. Je celkem pochopitelné, že lidem zvyklým roky vychovávat a umravňovat mládež, se mohou zdát názory oponentů, demokratické debaty či diskuse jakousi ztrátou času, něčím, co jen zdržuje od vlastní práce. Proto je i možné, že mnozí opravdu jednají jen podle svého nejlepšího „VĚDOMÍ a SVĚDOMÍ“. I když mnohé chápu, od koalice jsem očekával poněkud razantnější, přívětivější a odvážnější začátek, který je samozřejmě poznamenaný několikaměsíční uzávěrkou města, nicméně tím život ve městě nekončí. Padly zde v debatě úvahy o základech demokratického chování. Tvrdím, že k nim neodmyslitelně patří transparentnost a vzájemná diskuse, stejně jako respekt občanské společnosti ke zvoleným zastupitelům a naopak. Věřím, že diskuse se postupně dostaví mj. nad souhrnem předvolebních proklamací vítězů voleb zastoupených v koalici, až bude docházet k jejich naplňování. Rozumím i tomu, že ne každý má chuť a potřebu diskutovat přímo či písemně, tak jako např. pan zastupitel Ernesto Malafarina, kterému dávám za předchozí příspěvek 1. Věřím, že se mezi koaličními zastupiteli postupně najde kromě básníka i více pragmatiků. Pěkné jaro všem.

Předmět: Re: Transparentnost

 Dobry den, pokud se nove vedeni mesta touto formou (= na mestske webove strance) odmita s obcany bavit berme to za fakt, a zkusme se bavit aspon mezi sebou :)  Treba o velkych projektech, ktere ve meste nedavno probehly, probihaly  ci se pripravuji.  Tenhle rok je napriklad  vhodna prilezitost uvedomit si, zda a kde by Brod potreboval novy most ci lavku. Minule vedeni se jistou dobu snazilo prosazovat novou lavku mezi chodnikem pod Zvonici a protejsim brehem reky. Nekteri obcane (napriiklad ja) si ale mysli, ze daleko potrebnejsi by byla lavka v mistech,  kde ted stoji provizorni most.  (Nebo spis o kus niz.)  Lavka/most (pro mistni, mozna jen jednosmernou, dopravu) neprovizorni a hezka/y. Tenhleten prave  postaveny, provizorni most sice nevypada uplne spatne (leckomu se mozna vlastne  i libi :)  https://picasaweb.google.com/115605831011983124604/Mostvbrode#6133222423692236866 ale spolu se stavidly a chatrajicim  mostem  na Spici  by to myslim bylo uz prilis mnoho stareho zeleza na jedno mesto. (Voda, ktera by to provizorium definitivne  strhla nemusi totiz prijit za 10, ale treba az za 50 let.) Jiste neni mozno mit most na kazdych 200m delky reky, chtelo by to tedy  v klidu a s rozmyslem uvazit, kde by se novy most ci lavka skutecne nejvic hodily a mely nekdy postavit 

Předmět: Transparentnost

Dobrý den. Vedení města, podle mne, nic neodmítlo ani apriori neodmítá, jen na podněty jednotlivců, kromě pana Macha, na jeho diskusním webu jaksi nereaguje, což beru jako fakt. Pokusil jsem se tématem „Vzhled města věc veřejná“ oslovit nejen vedení radnice, ale i širokou veřejnost, nicméně s nulovým výsledkem. To, že nereagovala ani nediskutovala radnice celkem chápu, nicméně že se nepřidal nikdo z občanské společnosti, alespoň pro mne pochopitelné není.

Dobrá budeme se bavit mezi sebou.

Milý pane Zahradníku. Podle mého názoru lávka či mostek přes Jizeru v oblasti Poříče, by byl maximálně smysluplný v době, kdy na Poříčí pracovali stovky lidí a zkratku do práce by jistě uvítali obyvatelé jak Jiráskova nábřeží, tak i sídliště na Brodci. Nyní, když se podařilo ŽBS zachránit před vytunelováním a od roku 2009 na Poříčí pracuje hrstka lidí, by lávka ztratila,dle mne poněkud na smyslu. Do nákupních středisek většina jezdí auty a všechno závisí na propočtech výhodnosti pro co největší počet obyvatel města. Pokud není v plánu úprava malého rynku a okolí, ztrácí na smyslu i souběžná lávka s mostem. Mám pocit, že by prozatím stačilo řádně ošetřit a natřít lávku stávající (ostudu města), což je ale zřejmě podmíněno ukončením přestavby hlavního mostu. Blízká budoucnost však jistě ukáže potřeby investic, už vzhledem k předvolebně proklamované výstavbě tzv. Greenway Jizera.

Vím, že to není Váše starost, ale dovolím si trochu postesknou za Rafandu. Zrovna včera měla větší sanita za Semil veliký problém se promotat mezi zaparkovanými auty. O případných autech hasičů si netroufnu spekulovat. Vloni na jaře, na sezení osadního výboru Rafanda s místopředsedou ing. Loumou, bylo diskutováno rozšíření parkovacích míst mj. do břehu tak, aby bylo možno parkovat kolmo k ulici. Je pravdou, že bylo zřízeno pár parkovacích míst před čp. 250, což bohužel absolutně nestačí. Je také pravdou, že celá „Rafanda“ nebyla stavěna na současný automobilový boom. Tak si kladu otázku, kdo bude tuto situaci řešit, dřív než dojde k opravdu nebezpečné situaci, když osadní výbory už neexistují? Odpověď samozřejmě těžká není, pokud by se chtěl někdo přesvědčit o stavu věci, doporučuji dobu 22,00 – 5,00 nebo o svátcích a nedělích. O všedních dnech bývá okolo „Rafandy“ místa dost, protože většina zde bydlících do zaměstnání dojíždí osobními vozy mimo ŽB.

Těším se na Vaše reakce, mějte pěkný den.

Předmět: Re: Transparentnost

Dobry den, ona  Poric se casem zas  nejspis nalezite ozivi, je to nejrozsahlejsi rovna  plocha u hlavni silnice mezi Turnovem a Polskem o jejimz strategickem vyznamu vedel uz  Liebieg :) Kazdopadne,  zopakuju svuj nazor ze  vest Greenway Jizera po levem brehu od stavidel dolu je zasadni chyba planovacu te stezky (bude to stat hodne milionu navic, znici to brehove porosty v delce jednoho kilometru, o buldozery, bagry a nakladaky  prevalcovanych mihulich a dalsich rybach v recisti ani  nemluve). Cyklisticka stezka by mela dle meho nazoru vest na Poric v mistech dnesniho provisorniho mostu a na levy breh prejit  pak az dalsim,  opravenym pro ucely cyklostezky  (verme, ze se casem muze objevit sance pouzit  dotace nejen na drahe nove zbytecnosti ale taky obcas  k zachrane zajimave technicke pamatky:) zeleznym mostem na Spici. (Tam pak bude  naproti elektrarne stavebne nejobtiznejsich/nejdrazsich cca  200m te trasy.)  Kudy presne povede stezka pres Poric neni ted dulezite. I  kdy by to mel byt  primo pravy  (vnitrni) breh Jizery. Ktery je v cele sve delce stavebne daleko jednodussi a levnejsi  nez levy (vnejsi, velkym vodam exponovanejsi) breh opacny 

Předmět: Re: Transparentnost

Vsimli jste si, jaky je z toho provizorniho mostu hezky pohled na stavidla a na Brod?   https://picasaweb.google.com/115605831011983124604/Mostvbrode#6136148297456052066 

Předmět: Transparentnost

Dobrý den. Pohled na město je to opravdu pěkný, ale mne zajímá mj. i správa věcí veřejných. Toto je diskusní web města Železný Brod a 100 dní hájení městské koalice je minulostí.


Vážený pane starosto, vážený pane místostarosto, vážení členové rady města. Nikde jsem bohužel nenalezl programové prohlášení vaší současné koalice, ani koaliční smlouvu nebo investiční plán rozvoje města, tak, aby bylo možné k nim diskutovat. Proto se musím držet informací, které vycházejí z předvolebních slibů jednotlivých vítězných volebních seskupení a dovolím si upozornit jejich lídry na několik otázek, na které bych rád znal odpovědi. Stavba mostu i objížďka, podle mého názoru žijí již svým životem, nechci si cokoliv vynucoval, respektuji ignorování vašeho diskusního webu, omlouvám se za případnou ztrátu času.


Původně jsem otázky chtěl položit na veřejném zasedání ZM, ale mám za to, že by to nebylo úplně fér, vím, že je těžké smysluplně odpovídat bez přípravy. Otázky vycházejí z ověřitelných vašich předvolebních proklamací seskupení „ZA ROZVOJ MĚSTA“, „NAŠE ŽELEZNOBRODSKO“ a „TOP 09“.


  1. Jak daleko je dokončování projektu Greenway Jizera, v úseku Železný Brod Líšný?

  2. Existuje nová městská směrnice pro zadávání veřejných zakázek malého rozsahu a s jakými pravomocemi?

  3. Jak jste daleko s ekonomicky únosným nájemným v městských bytech?

  4. Jak chcete prakticky zastavit vylidňování města a stárnutí populace?

  5. Je zrušeno soutěžení bytů obálkovou metodou a vybírání kaucí?

  6. Nelíbila se Vám transparentnost radnice, proč se ale nyní nemohu jednoduše dostat k zápisu či archivovanému audiovizuálnímu záznamu z veřejného zasedání ZM, proč je pro přístup do sekce zápisy a usnesení z veřejného zasedání ZM vyžadováno přihlášení? (jedná se přece o veřejné zasedání, přístupné všem občanům).

  7. Kteří z místních obyvatel a podnikatelů v minulém volebním období byli konkrétně odsunuti na vedlejší kolej a konkrétně kteří, rádoby odborníci z různých koutů republiky radili a vypracovávali různé posudky?

  8. Jak je daleko řešení Exathermu a kolik toto řešení přinese nových pracovních příležitostí?

  9. Které konkrétní změny se dělaly, aby vše bylo najednou jinak, než dříve?

  10. V čem má Železný Brod dobře našlápnuto a jak a podle čeho se chcete podílet na jeho dalším rozvoji, máte vypracovaný plán rozvoje města?

  11. Prý příliš dobře nefungovala minulé volební období komunikace. Máte za to, že se celkově všeobecná komunikace zlepšila?


Vážení koaliční zastupitelé, pokud máte dojem, že by odpovědi mohli zajímat i širokou občanskou veřejnost, nic nebrání je zde publikovat. V opačném případě navrhuji diskusní web zrušit, protože se jedná, podle mého názoru, o nadbytečný a nepotřebný nástroj, alespoň co se týče řízení města.


Panu Zahradníkovi se za tuto odpověď omlouvám a přeji mu příjemné stavy na českých tocích a zdraví. Jinak přeji všem úspěch a příjemné jaro.


Počet příspěvků: 109 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 4 5 >> >