Vše o Železném Brodě

Rekonstrukce mostu

Počet příspěvků: 98 zobrazené: 61 - 70
< << 5 6 7 8 9 >> >

Předmět: Rekonstrukce mostu

Dobrý den. chtěl jsem se zeptat jak je to se zákazem vjezdu pro vozidla nad 3,5t. Poslední dobou se mi zdá že  zde jsou dny otevřených dveří. Pokud vím možnost průjezdu zde mají pouze vozidla zabezpečující  přepravu osob (linkové autobusy),  technických služeb a vozidla pro přepravu materiálu na stavbu mostu. Věřte  mi že nemám dobré pocity z toho, jak se mi neustále klepe podlaha a stěny.   

Předmět: Rekonstrukce mostu

Konkrétně: velké auto se šrotem, firma Havelka - smí? nesmí?

Předmět: Rekonstrukce mostu

Bohužel musím konstatovat, že z provozu na mostě mám stejný dojem. Nákladní auto společnosti Havelka jsem tam viděl také, konkrétně v úterý v 9 hodin dopoledne. Bohužel pokud auto nenafotím tak, aby byla vidět poznávací značka, tak s tím policie (dopravní nebo městská) nic nezmůže. Každopádně si myslím, že jde stále o jednotlivosti, které policie průběžně řeší. Pokud přes most přecházím nebo přejíždím, tak zhruba na každý druhý přejezd potkávám vozidlo policie. Toho si řidiči náklaďáků podle mě všímají, takže přestupky nejsou až tak časté, bohužel ale ani nijak výjimečné. Každý snad ale pochopí, že policie nemůže celý den stát jen na mostě. Např. včera odpoledne jsem pozoroval, že dopravní policie jezdila pravidelně z města ke koupališti, a to se najednou omezení rychlosti na 30 km/h. dodržovalo :))). 

Předmět: Rekonstrukce mostu

Dobrý den chtěl bych touto veřejnou cestou pozvat zastupitele města na návštěvu. Chtěl bych aby zhodnotili současný stav z pohledu běžného občana, který má nejen své povinnosti ale i svá práva. Soustavné nedodržování   pravidel silničního provozu , což je  např. maximální tonáž projíždějících  vozidel a maximální povolená rychlost v objízdném úseku  což je 20km/h, je neúnosné. Konstatování ze zasedání zastupitelstva , musíte to nějak vydržet  je alibistické. 
Vše lze vydržet do určité míry- navíc, nově probíhající výluka je tomu bonusem.  
Neustálé vibrace, působení  hluku a zvýšená prašnost  jsou faktory které negativně ovlivňují  jak lidský organismus  tak i majetek . Každý má právo na odpočinek a na ochranu svého majetku. Zde toto  není možné a to  ani v době nočního klidu.

Předmět: Rekonstrukce mostu

Dobry den, byl jsem se dnes podivat na novy most v Navarove a musim to tam  jednoznacne pochvalit https://picasaweb.google.com/115605831011983124604/Novymost#6177303055472763778  v okoli Brodu tak pribylo  (da se tam dobre zaparkovat pred mostem, pri prijezdu od Jiloveho) dalsi pekne  misto. Torso historickeho mostu se dobre  vyjima vedle te  novostavby, stary, seredny  a zrezively  byt pry historicky zajimavy montovany most  (darovany pry ze zasob britske armady po valce)  zmizel. Az to staveniste dole zaroste (udelali to tam stavari ale i pod mostem u reky pekne a citlive)  a velka voda to docisti -  bude to uplne perfektni.  Doporucuji prilezitostne k zhlednouti -  da se tam pri trose pozornosti sejit z obou stran az k rece. (Ktera byla dnes  navic cista a pruzracna, nesmrdela  - jako pravidelne v minulych desetiletich  a tu a tam i v soucasnosti... prece jen jde v zasade hlavne o stoku z rozsahle  tanvaldske aglomerace) Pry chce novy majitel brzy  znovuzprovoznit i tamni hospodu. Spolu s nedalekym hradem a obnovovanym zamkem a pozoruhodnymi perejemi pod hradem na soutoku s potokem Zlatnik to  ted bude  jedno ze scenicky nejatraktivnejsich mist okoli Brodu

Předmět: Rekonstrukce mostu

Díky za tip a info, je to skutečně povedená souhra toho nového mostu vs torzo. Docela by mě zajímalo, co by na ten pohled řekl pan Rada :) Na fotografii je jasný, o co jde - (slovníkem architekta) "dialog mezi novým a starým"...ale olej? :):)

Předmět: Rekonstrukce mostu

Dotaz:

Krajský úřad Libereckého kraje
U Jezu 642/2a  *  461 80  Liberec 2
tel.: +420 485 226 596  *  fax: +420 485 226 444
mobil: +420 739 541 610
e-mail: jan.cap@kraj-lbc.cz  *  www.kraj-lbc.cz

-----Original Message-----
From: Zdeněk Hromas [mailto:zhrom@volny.cz]
Sent: Tuesday, August 04, 2015 1:25 PM
To: Cap Jan
Subject: dotaz

Dobrý den, omlouvám se za Váš čas, ale nikde jsem nenašel informaci o stavu rekonstrukce mostu přes Jizeru v Železném Brodě. Bývá zvykem, že z podobně exponovaných rekonstrukcí, jsou dotčeným obyvatelům poskytovány sem tam informace z případných kontrolních dní. Zajímá nás, zda-li termín dokončení rekonstrukce - konec září 2015, je reálný, popřípadě zda nelze rekonstrukci ukončit v předstihu. Přece jen počasí akci přálo, ani se nevyskytly (alespoň na první pohled), žádné fatální zádrhely či nepředvídatelné okolnosti.
Děkuji za informace a přeji pěkný zbytek léta.
Zdeněk Hromas
Železný Brod
tel.:737462228

Odpověď:


Dobrý den,
Po projednání se zástupci KSS LK, p.o. je současný stav rekonstrukce následující:

smlouva o dílo s vybraným zhotovitelem byla podepsána 23.10.2014 + 10 měsíců, tj. do 23.8.2015. V termínu ode dne 22.11.2014 až do 2.2.2015 byla stavba s ohledem na klimatické podmínky přerušena , tj. prodloužení termínu o 73 dnů.
Dle smlouvy je termín dokončení do 4.11.2015.

Harmonogram stavby je v této chvíli nastaven na konce září 2015, s tím, že bychom chtěli co nejdříve pustit provoz. Možná se tedy podaří cca v polovině září 2015 pustit provoz do předčasného užívání a pak se bude demontovat provizorní most  a dodělávat to další, co nebrání provozu. Termíny jsou v současné době pracovní a mohou se dle průběhu výstavby měnit. Aktuálně je na mostě vybetonováno, most je spuštěn na ložiska, odbedňuje se mostovka, a dále je hotová hydroizolace, šalují se římsy.

S pozdravem  
Ing. Jan Čáp       
Vedoucí odboru dopravy

Předmět: Re: Rekonstrukce mostu

Dobry den, dekujeme za informaci :)  Co se bourani nahradniho mostu tyce - dle meho nazoru by se s tim nemuselo vubec  spechat.  Zustane li ten most jeste nejaky cas v provozu - pro pesi a cyklisty - treba si vic  lidi uvedomi, ze lavka (ne tahleta , to by bylo prilis mnoho stareho zeleza i na Zelezny Brod :)  ale nejaka vkusna a moderni)   pod stavidly by byla nejen uzitecna (napr. i pro Greenway)  ale  mohla by byt i atrakci pro turisty.  Pohledy z ni  by byly zajimavejsi,   nez z jakekoliv vyhlidkove veze, kterou za dotacni miliony  EU muzete v okoli mesta  na kopcich  postavit :)  Pridam par  aktualnich pohledu na letni Brod z te lavky 

https://picasaweb.google.com/115605831011983124604/Novymost#6179546181236514818  

https://picasaweb.google.com/115605831011983124604/Novymost#6179544794170153506

https://picasaweb.google.com/115605831011983124604/Novymost#6179546672670193234

     Vymazat

Předmět: Rekonstrukce mostu

Datum: 07.08.2015 17:09    Předmět: Re: Rekonstrukce mostu

Pridano par dalsich aktualit k teto letni  episode, jedne z nejteplejsich v historii Zel. Brodu https://picasaweb.google.com/115605831011983124604/Novymost#6180281301936590178 

Jako zajimavost uvedu, ze zaznamy vodnich stavu Jizery od roku 1882 patri k jednem  z nejdulezitejsich - a nejcasteji citovanych - v clancich o hydrologickych pomerech ceskych rek. Byly vedeny  jiz od roku 1882  jako jedny z prvnich v Ceskem kralovstvi  http://voda.chmi.cz/sucho_2013/prezentace_pdf/Sucho_A1_Elleder.pdf a zanikly (nebo ne? :)  nejspis az ted, na zacatku noveho tisicileti. Mate li nekdo podrobnejsi odkaz na tyhle stare i nobejsi zaznamy rad bych se na ne (a asi nejen ja) nekdy podival. Zda se totiz, ze letosni suche leto se vyrovna rekordnim suchum v minulosti napr. roku 1903, 1947 (a z nedavne doby 2003)  https://picasaweb.google.com/115605831011983124604/Novymost#6179859907855914386

Předmět: Rekonstrukce mostu

Dobrý den,
já na rozdíl od pana Zahradníka si myslím, že náhradní most by se měl zbourat ihned po kolaudaci mostu nového. Pokud si dobře vzpomínám, mostovka je na úrovni Q10, což je desetiletý průtok. Již ale při nižším stavu vody pilíř i oba náspy při březích mostu začnou nebezpečně zmenšovat průtočný profil a provizorní most bude jakousi hrází, kde se budou zachytávat větve, kmeny a jiné předměty ve vodě plovoucí. Podle mě je krajně nezodpovědné zbytečně hazardovat s majetkem občanů a dokonce i s lidskými životy.
Jiří Leskauer
Počet příspěvků: 98 zobrazené: 61 - 70
< << 5 6 7 8 9 >> >