Vše o Železném Brodě

Výsledky komunálních voleb 2014

Počet příspěvků: 41 zobrazené: 21 - 30
< 1 2 3 4 5 >

Předmět: Výsledky komunálních voleb 2014

Proč se ale srovnávat v tomto směru s jiným městem ? Řekla bych že složení rady je věcí daného města.V zastupitelstvu ženy jsou,tak proč nedostaly možnost být v radě ? To neměli zájem ?

Předmět: Výsledky komunálních voleb 2014

Vážený pane Zahradníku. Já ve výhradně mužské radě města žádný fatální problém samozřejmě také nevidím. Jen mě zajímá, proč tomu tak je, proto jsem uvedl i hrubý odhad účasti na volbách mužů a žen, jako podnět této mé připomínky. Mám za to, že transparentnost, otevřenost a smysluplná komunikace mezi občanskou společností a jejími zástupci, tj. zastupiteli, je věcí zcela normální a přirozenou. K tomu nám všem přeji odvahu a především soudnost. Hodně štěstí a pochopení na všech stranách.

Předmět: Re: Výsledky komunálních voleb 2014

 Dobry den, jeste k tomu pozadavku "transparentnost, otevřenost a smysluplná komunikace mezi občanskou společností a jejími zástupci, tj. zastupiteli" dodejme poznamklu  o vhodnych technickych  prostredcich  takoveto komunikace. Muze to byt, ta komunikace, formou  pribiti prislusneho lejstra (s programovym prohlasenim  nove koalice ve vedeni Mesta Zelezny Brod)  na dvere kostela, jako to ucinil Luther roku  1517 ve Wittenbergu  http://cs.wikipedia.org/wiki/95_tez%C3%AD v novejsi dobe je jisteze vhodnejsim prostredim internet. K prenosu  te  - male - trosky  informace, ktera o deni na brodske radnici poslednich 2 mesicu pronikla na verejnost by ale asi  stacil i ten kraplavy mistni rozhlas nebo  pouhy tam-tam. Ktery by vybuibnoval  po meste jmeno noveho starosty, mistostarosty a dalsich  tri clenu rady http://en.wiktionary.org/wiki/tam-tam  (Vic informace mozna obsahuje  vedle jiz  zmineny videozaznam  - ale vetsina lidi se asi lepe a rychleji orientuje v pisemnem zapisu :)   Tim  chci rici, ze by mne  (a asi i radu dalsich obcanu) brzo zajimalo nejake to programove prohlaseni noveho vedeni Mesta. Upresneni, pripadne i modifikace slibu, danych ve volebni kampani,  sdeleni  jak navaze nova Radnice na cinnost predchazejiciho kabinetu  s explicitinim zduraznenim postoje a pripadne navaznosti  k velkym probihajicim/chystanym akcim typu Terminal, Most, Maly Rynek apod.

Předmět: Výsledky komunálních voleb 2014

Mám pocit, pane Zahradníku, že my dva, notabene zástupci občanské společnosti, "transparentnost, otevřenost a smysluplnou komunikaci mezi občanskou společností a jejími zástupci, tj. zastupiteli", zatím příliš nevytrhneme. Také jsem zvědav na programové prohlášení a rozjezd nové koalice. Buďme však trpěliví, nová koalice v čele s novým starostou, místostarostou a radou města, jistě v dohledné době zveřejní podrobněji, své představy rozvoje města a jeho obyvatel tak, aby bylo možné se k nim smysluplně vyjadřovat. Dobrou noc.

Předmět: Výsledky komunálních voleb 2014

Dobrý den. Vážení představitelé města Železný Brod. V ŽELEZNOBRODSKÉM ZPRAVODAJI jsem si přečetl Váše oslovení spoluobčanů. Rozumím, bylo první, ale podle mého názoru, není příliš taktické ve smyslu politické transparentnosti, poprosit občany o svolení mnoha vlastních pohledů, dříve, nežli tyto vejdou ve známost široké občanské společnosti. Zřejmě je dobře znáte a máte prodiskutované, nicméně podle mne hlavním posuzovatelem a arbitrem není přece úzké vedení radnice ani rada města, ale vždy jen a jen občan a volič a ten bez informací nemůže přece dávat svolení bianko nikomu. V demokracii je naprosto přirozená a smysluplná rozdílnost pohledů kohokoliv na cokoliv, není třeba o ní žádat, nicméně v té zastupitelské jde přece jen o něco zcela jiného, což zcela vystihuje výraz „správa majetku a věcí veřejných“. Kdysi, někdy před deseti lety jsem byl na městském úřadě ve věci využívání jakéhosi pozemku, týkající se zájmu více lidí. Tehdy jsem poprvé pochopil uvažování některých zastupitelů, když jsem byl odmítnut se slovy: „To není váš pozemek, ale náš“. Od té doby jsem pochopil, proč tak snadno si někdo může plést správu věcí veřejných se správou věcí vlastních.
Omlouvám se, nechtěl jsem do vydání programového prohlášení nové Železnobrodské koalice cokoliv komentovat, přeji úspěch, transparentnost a spokojenost občanů. 

Předmět: Re: Výsledky komunálních voleb 2014

Dobry den,  politika na malem meste se da delat ruznymi zpusoby: 1) stylem "Hovory z Lan" tedy pravidelnym obracenim se, na strankach mesicniho Zpravodaje, vedeni Mesta k ovcanum 2) stylem "Pecha kucha" tedy kdyz si koupite vstupenku na prislusny patecni podvecer, muzete spatrit a  zive si poslechnout chytre a vehlasne kapacity, co dalsiho dobreho pro Mesto vymysleli  a pripravili  3) stylem "Budeme hrat pred nepritelem mrtveho brouka, ale za  4 roky ve volbach zvitezime - a pak se mu pomstime".  Dalsi, jeste horsi moznosti typu (zpocatku  nenapadneho) prevzeti Zimniho palace  - s fatalnimi dopady v dalsich desetiletich... radeji ani nezminujme :)  Proc to ale nejde - na tom malomeste (velka mesta jako Liberec a Praha to maji s demokracii jeste  slozitejsi, jak vidime i po tehle volbach...) - stylem hrani opravdu otevrenych karet a opravdove komunikace s lidmi?  Na takovouhle  komunikaci je pritom  uz nejmin 20 let nejvhodnejsim mediem internet. Chapu, ze  mnozi starsi obcane jej stale jeste moc nepouzivaji  - ale kouknu li na data narozeni treba mnohych clenu nove Rady... :)

Předmět: Výsledky komunálních voleb 2014

Dobrý den, dobrá pojďme si podiskutovat o našich subjektivních představách řízení města. Uvádíte jako příklad problému s demokracií,  po těchhle volbách mj. i Liberec. Mám pocit, že se mýlíte, protože Liberec jako jedno z mála měst u nás, přes veškeré vyjednávací koaliční peripetie sestavil většinovou koalici přesně v souladu s výsledky voleb tzn. 1. a 2. v pořadí. Rozdělení pozic potom bylo výsledkem koaličních jednání. Co je na tom ještě zajímavější je to, že se koalice shodla na maximální míře transparentnosti a otevřenosti vůči občanské společnosti, vzhledem k připomínkám např. k územního plánu rozvoje města, apod. Problém nastává dle mne všude tam, kde se v zastupitelstvu politikaří, vznikají různé zájmové frakce, formuje se fronta odporu proti..., jednoduše řečeno, všude tam, kde zájmy města a jeho obyvatel jsou přebity osobní animozitou, nesnášenlivostí a averzí vůči návrhům podaných „nepřátelskou stranou“. Zřejmě jen silné osobnosti se umí oprostit od emocí. Pravdou totiž je, že s mocí přibývá úměrně i možností a ne každý ustojí pokušení, využít moc k osobnímu prospěchu či pomstě. Ono se totiž jedná o velmi specifické, zhoubné nutkání, kterému podlehlo už mnoho „politiků“, jehož následky nelze nikdy vrátit. Proto s Vámi souhlasím ohledně otevřených karet, transparentnosti a komunikace zastupitelstva s občany. Myslím, že ŽB diskusní fórum je to správné místo pro výměnu názorů, protože sociální sítě jsou přece jen anonymní a tam jak jistě víte se lze dočkat různých překvapení. Nemám ambice cokoliv prosazovat či si dokonce vynucovat, ale upřímně řečeno, diskuse s lidmi, kteří jsou ochotni si posbírat informace k problému a netváří se jako všeználkové, mám docela rád. Věřím pevně, že vedení radnice v Železném Brodě si cestu k transparentnosti i občanům najde, což nám přeji. 

Předmět: Re: Výsledky komunálních voleb 2014

Dobry den, me prijde  (pri pohledu nejen na web Z. Brodu)  ze dilema je je tu pouze dvoji, ve sporu  "romantiku" a "pragmatiku". Ti prvni prichazeji do politiky s programem "Otevrenost radnice a diskuse s obcany? Ano, samozrejme ... ale jen s temi, co nas voli"  Ti druzi, pragmatici ostrileni zkusenostmi  vedi, ze takto diskuse s plebsem nemuze fungovat   a tak tu "otevrenost" radnice uz ani nepredstiraji :)  Nevim, jak to bylo za minule radnice (a jak je to v jinych mestech) ale treba  to, ze ruzne Komise jsou nejen predem definovany Mestem (tedy nemohou vznikat z iniciativy "odspoda") a jejich clenove budou  vybirani Radou (ne napr. schvalovani celym zastupitelstvem, a nestacilo by, aby zastupitelstvo - ne Rada - schvalovalo  vedouciho takove komise?) mi prijde jako dosti dukladna, predbezna  filtrace pripadnych nepohodlnych nazoru a nametu  :) 

Jako jeden z rozumnych zpusob komunikace uvnitr takove Komise  bych si  predstavoval trvale diskusni vlakno s nazvem zamereni prislusne Komise - kam by mohl kdokoliv prispivat ale kde by vedouci prislusne Komise mel pravo mazat  irelevantni  nebo  zastarale prispevky apod.

Předmět: Výsledky komunálních voleb 2014

Dobrý večer,
jen pro upřesnění k předešlému příspěvku. Pravidla pro zřízení komisí a výborů města jsou jasně stanovena zákonem o obcích. Zákon přímo stanoví, který orgán zřizuje komise a výbory města.

§ 117

(1) Zastupitelstvo obce může zřídit jako své iniciativní a kontrolní orgány výbory. Svá stanoviska a návrhy předkládají výbory zastupitelstvu obce. 

§ 122

(1) Rada obce může zřídit jako své iniciativní a poradní orgány komise. Svá stanoviska a náměty předkládají komise radě obce.


Z tohoto důvodu komise neschvaluje celé zastupitelstvo, ale pouze rada města.
Pěkný večer. 

Předmět: Re: Výsledky komunálních voleb 2014

 Dobry vecer/den vsem, dekuji za objasneni ze Rada mesta postupovala v tomto dle zakona  :) Jak je  patrne z Vasi informace, zakon pripousti take tu moznost, o ktere jsem se zminoval. (Pod jmenem "Vybor"  - misto "Komise".)  Jaka byva praxe jinde?  Jsou casteji jmenovany, radnicemi  ruznych mest, "Komise" nebo "Vybory"'? Pripadne oboji (na ruzna nebo i stejna temata)?

Počet příspěvků: 41 zobrazené: 21 - 30
< 1 2 3 4 5 >