Vše o Železném Brodě

Výsledky komunálních voleb 2014

Počet příspěvků: 41 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 5 >> >

Předmět: Výsledky komunálních voleb 2014

Dobrý povolební den.
Gratuluji vítěznému seskupení k těsnému vítězství a věřím, že smysl názvu, „Za rozvoj města“, je zavazující. Docela se těším na povolební vyjednávání o koalici v Železném Brodě. Dělal jsem v roce 1994 rozhovor s Václavem Horáčkem do firemního časopisu PROFIL ŽBS, když poprvé nastoupil na radnici jako starosta města Železného Brodu. Tehdy všechny ubezpečil, že bude spravedlivým starostou všech obyvatel bez rozdílu politické příslušnosti atd. O pět let později na přelomu let 1999 a 2000 podepsal jako předseda dozorčí rady v podstatě likvidaci ŽBS největšího zaměstnavatele ve městě. To vše samozřejmě s vědomím a souhlasem zastupitelů, což lze samozřejmě dohledat, neboť MÚ jako menšinový akcionář prodal tehdy, tuším v roce 2000 všechny akcie tehdy ještě státní akciové společnosti ŽBS, „vyvoleným“, kteří ji za babku koupili, postupně propustili cca 1200 lidí a v roce 2009 ukončili veškerou činnost. Jistě existují z této transakce zápisy a příjmové doklady.
Proč to všechno vzpomínám? Protože vyhrát volby je jedna věc, poctivě a odpovědně s vítězstvím nakládat, je věc druhá. Proto jsem si také předtím, nežli jsem začal sympatizovat s Občany pro změnu v ŽB, vyhledal všechny dostupné informace o způsobu a čistotě jejich nakládání s veřejným majetkem a prostředky. Je ale možné, že mnohým voličům spíš vyhovuje systém přidělování bytů komisemi, ignorace stavu bytového fondu, půjčování klíčů od sportovišť vybranými osobami, adaptace bydlení pro vyvolené atp..
Proti gustu žádný dišputát, mně to ale nevyhovuje a udělám všechno pro to, aby se rozumná a smysluplně zavedená opatření v prospěch občanské společnosti nerušila a naopak vylepšovala. Jsem přesvědčen, že i opozicí kritizovaná, obálková metoda přidělování bytů, je ve prospěch slušné a poctivé veřejnosti, při čemž je samozřejmě nutné, opravdu potřebným poskytnout sociální bydlení. Někde jsem napsal, že nemíním posuzovat ničí charakter ani vyznávané hodnoty, kromě těch, kteří mají tu, musím říci odvahu, mně zastupovat.
Rozhodně nejsem nikomu zavázán, nikomu jsem nic neslíbil, jen mě je dnes trochu líto, případných promarněných šancí města, bez ohledu na to, zda by je realizovali místní či přespolní. Možná se ale totálně mýlím, a staronová politická scéna Železného Brodu maximálně překvapí. Jak říkám, docela se těším.

Přeji všem spoluobčanům
jen dobré a připojuji,
slunce v duši.

Zdeněk Hromas   

Předmět: Výsledky komunálních voleb 2014

 Dobry den, zajimave je porovnani volebnich zisku ruznych uskupeni v ruznych volebnich obvodech,  srovnejme treba "sokolovnu" versus "detsky dum"  nebo  navzajem  vsechny obvody 1,2,3,4  dole ve meste  http://volby.cz/pls/kv2014/kv113?xjazyk=CZ&xid=1&xdz=2&xnumnuts=5102&xobec=563871&xstat=0

Předmět: Re: Výsledky komunálních voleb 2014

 Zajimave je taky porovnani se sousednimi mesty, treba Turnovem http://www.turnovskovakci.cz/view.php?nazevclanku=komun%C3%81ln&cisloclanku=2014100018 nebo Harrachovem, ktery ma jiz mnoho let primat asi nejrozhadanejsiho mesta v nasem regionu, tam to je zpestrene jeste dluhem 100 milionu  o kterem se strany nemohou dohodnout, kdo za nej muze http://www.mesto-harrachov.cz/diskuze/ snad to v Brode  bude s komunikaci ruznych, nekdy znesvarenych stran  lepsi :) 

Předmět: Výsledky komunálních voleb 2014

Dlouhá léta sleduji a aktivně se zapojuji do Liberecké politické scény, v místě manželčina bydliště. Jsem totiž přesvědčen, že každá účelová záměna správy věcí veřejných za správu věcí vlastních se  vymstí. Ne třeba ihned, ale v průběhu času určitě. Příklad minulého LB krajského vedení by měl varovat bohorovné politiky, kteří se domnívají, že občanská společnost, jako jejich zaměstnavatel, je  množinou podlidí, kteří jsou líní si sehnat relevantní a přesné informace. Současní političtí příznivci tlustých čar za minulostí v nejvíce zadluženém městě v ČR  jsou samozřejmě krajně znepokojeni výsledkem komunálních voleb v Liberci. Změna pro Liberec totiž přesvědčivě zvítězila a získala 25,5% hlasů a 12 zastupitelů v 39členém zastupitelstvu. Koaliční jednání budou v Liberci velmi tvrdá a zajímavá. S tím ale jistě každý, kdo do politiky jde, počítá, ať je to v Liberci nebo v Železném Brodě.
ZH

Předmět: Výsledky komunálních voleb 2014

Dobrý den. Dovolím si ještě jednu úvahu.
Když v pořadí 4. politický subjekt a 7. v preferencích na fb, 13.10.2014 před jakýmikoliv jednáními mezi zvolenými zastupiteli, vyzývá: „Jdeme dál přátelé a musíme se teď soustředit na úkoly, které jsou před námi. Budu rád za vaše podněty a náměty, budu rád, když spolu zůstaneme v kontaktu jako jsme byli v uplynulých 4 letech...Váš Vašek Horáček“. Tak je, podle mého názoru,, minimálně něco v nepořádku. Podobné prohlášení, snad méně frázovité, bych očekával od těsných vítězů Železnobrodských voleb 2014, „Za rozvoj města“. Takto mi přijde, že pan poslanec Vašek Horáček se chová tak, že řídí v Železném Brodě nejen TOP09, ale i minulou radniční opozici. Nechci samozřejmě zpochybňovat výsledky voleb ani soudnost voličů, ale trochu mě z toho celého dění uniká základní poslání komunálních voleb, což by měl být rozvoj a prospěch města, prospěch co nejširší občanské společnosti. Volby by nikdy neměly být nástrojem osobní pomsty a popíráním prokazatelných výsledků. Pravdou ale je, že by nemělo být mnoho a mnoho dalších věcí a přece se dějí. Snad se občané někdy přesně trefí do zapálených a kompetentních zastupitelů, čímž nechci říci, že bych si neuměl představit seskupení „Za rozvoj města“ v čele radnice.
Hezký den.

Předmět: Re: Výsledky komunálních voleb 2014

Dobry den  urcite se shodneme na tom, ze jedna vec je neotresitelna totiz respektovani vysledku voleb. (Nepredpokladam, ze v Zeleznem Brode by bylo mozno vysledky nejak falsovat.)  Je li rec o emocich ci pripadnych postrannich domluvach ba  podrazech atd. . spojenych s minulymi volbami - lze si jen postesknout ze tyhlety mestske webove stranky jsou  obvykle produktem s  jen docasnou, casove omezenou pouzitelnosti. Minule  web stranky - co bezely uz  za dosavadni radnice nemluve o jejich predchudcich - kde jsou zaznamenany i prislusne emoce provazejici prubeh a vysledky predposlednich voleb  jsou uz v internetovem nebi. Nejen ze jsou znepristuipneny pro psani novych prispevku (coz  je rekneme OK, byt ty minule stranky byly nesrovnatelne pratelstejsi pro prispevovatele z rad obcanu mesta)  ale nelze je ani cist.  Co je skoda -  treba zrovna v souvislosti s tim, co pisete. Evokujeme li deni kolem minulych voleb,  neni nad to mit po ruce verne zdroje... tedy nezkresleny zapis toho, co tenkrat bylo receno resp. napsano :)

Předmět: Výsledky komunálních voleb 2014

Dobrý den, nevidím závažný důvod neshody. Přece nepíši o tom o čem nevím a vůbec už nechci zpochybňovat výsledky voleb. Jen se snažím na základě svých informací a dokladovatelných faktů srovnávat výsledky vlád starostů Horáčka a Jakubičky. To je přece naprosto legální, přirozené a pochopitelné, stejně jako fakt, že každému zřejmě vyhovují výsledky jiné. Nemám pocit, že bych osobně kdy používal podrazů či pomluv a pokud se tak někdo domnívá, tak se jistě ozve sám. Pan Lufinka si asi vzpomene, že jsem ho cca rok po volbách 2010 kontaktoval s dotazem o změnách na radnici a chtěl jsem vědět např. zda probíhají výběrová řízení podle pravidel atp. Tehdy mne ujistil, že je všechno po formální stránce v pořádku. Pokud jsem kdy vzpomenul tragického osudu ŽBS v souvislosti s rolí pana starosty Horáčka a městského zastupitelstva, jsem ochoten vše doložit z veřejně přístupných pramenů, včetně dobových prohlášení a komentářů. Nechci se opakovat, ale opravdu mě vrtá hlavou např. příjmová a investiční bytová politika za Horáčka a Jakubičky, stejně jako výše dotací z EU na městské investiční akce. To, že větší investice šli v posledních čtyřech letech do Jirkova nežli do Bzí pominu, fakt, že rodilí Broďáci chtějí za starostu  místní osobnost chápu, proto jsem také zvědavý, jak v tomto směru povolební vyjednávání dopadnou.

Předmět: Re: Výsledky komunálních voleb 2014

Dobry den, dulezite veci  ktere zminujete ja  samozrejme nemohu posoudit, nic o tom nevim.  Bylo by ale skoda, kdyby se Brod stal stejne rozhadanym mestem, jakym je Harrachov ci Turnov. Ani si nemyslim, ze jedna (volebni) strana ma byt tak silna, aby snadno zpacifikovala opozici (jako v Semilech  minulych let) Osobne by mne taky  nikdy nenapadlo, ze bych mel  obcany  Bzi, Jirkova, Semil, Bozkova  nebo dokonce Pelechova ci Horky  klasifikovat jako "cizi". Stesky (ktere ve meste obcas slysime)  ze "nejsou mistni"  bych chapal spis ve smyslu, ze pro ne - treba -  nocni klid Masarykovy ulice a okoli  bude trochu mensi prioritou, nez pro Brodaka primo z doliku :) Uz vubec pak nechci hodnotit predminulou radnici. Ted, kdyz je po volbach me proste jen  prijde, ze je mozne (a korektni)  treba  i otevreneji vyjadrit, s cim jsme rekneme nebyli uplne spokojeni u radnice dosavadni. Me osobne se treba libily jejich proklamace transparentnosti vsech dulezitych radnicnich aktu  - ale nejsem si uplne jist, ze ty proklamace byly vzdy v realu dostatecne  prosazovany :) 

Předmět: Re: Výsledky komunálních voleb 2014

Dobry den, koukam - zdalky a jen pres media -  na "turbulentni" politicke  procesy na kraji, co si o tom myslite ?Liberec je vetsi mesto nez Brod a programy i nazvy viteznych  a porazenych uskupeni jsou samozrejme jine, leccos ale muze byt  i podobne http://www.tydenvlk.cz/externi-prispevky/nazor-koalice-hned-od-zacatku-predvadi-ze-slova-nic-nevazi  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusno-na-Libereckem-kraji-Obvineni-hejtmana-rozpad-koalice-rozhadani-zeleni-Co-bude-dal-349818 

Předmět: Výsledky komunálních voleb 2014

Dobrý deštivý den. Věci, které zmiňuji si každý, kdo má zájem a přístup k internetu, může lehce vygooglovat a zjistit např., proč k nim došlo, jak se k ním aktéři stavěli, jak jejich smysl postupem času komentovali a korigovali atp.. Jen přes publikované vlastní vyjádření aktérů samotných si lze udělat nezkreslený a celkem přesný obraz jejich postojů a pevnosti charakterů. Mohu Vás ubezpečit, že nechci přispívat k rozhádanosti města, ostatně nemám pocit, že by občany téma „výsledky voleb 2014“ nějak zvlášť zajímalo. Např. odchod pracovnice z informačního centra vyvolal tak obrovskou lavinu diskuse, proti které se výsledky voleb jeví jako zcela podružná záležitost. Musím se přiznat, je mi také líto, že nelze dohledat některé letité příspěvky DF ŽB, protože by z nich bylo zcela jasné, že jsem po volbách 2010 určitě nebyl ihned příznivcem „Občanů pro změnu“. Co mne ale nakonec v průběhu volebního období dostalo, byly stále viditelnější výsledky, i když se samozřejmě ne všechno povedlo a ne všechno zasluhovalo chválu. Docela obdivuji poslance Farského, který bez frází oznámil před volbami rezignaci na případný post starosty Semil. Velmi zajímavá je také studie, kdo z poslanců podepsal protikorupční projekt Rekonstrukce státu a jak potom v parlamentu hlasoval. Jedná se o unikátní projekt, jehož cílem je do konce tohoto volebního období prosadit 9 klíčových zákonů, které pomohou zlepšit fungování státních institucí a politických stran tak, aby se nám všem v tomto státě dýchalo lépe. Rekonstrukce je společný projekt dvacítky protikorupčních organizací, poslanců a senátorů zprava i zleva, řady renomovaných expertů, byznysmenů, podnikatelských svazů a regionálních podporovatelů.
Podle mého názoru, přátelství i emoce jsou zcela pochopitelnými lidskými a zřejmě i Bohu libými  vlastnostmi. V politice by nicméně měly platit především ověřené informace, protože zřejmě nebude nikdy v občanské společnosti každý každému přítelem, což ale neznamená, že by měl být  nutně vlkem. Nemám rád napětí ani dusno jak doma tak ve společnosti, stejně jako účelové manipulace nebo nic neříkající fráze.
Přeji Vám úspěch a mnoho nových nápadů i příspěvků.
Počet příspěvků: 41 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 5 >> >