Vše o Železném Brodě

VOLBY 2014

Počet příspěvků: 54 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 5 >> >

Předmět: VOLBY 2014

Dobrý den, paní Šaldová.
Na plochy pro venčení psů a jejich volnost zde, již odpověděl pan místostarosta.
Také máme v rodině psa a určitě by bylo vhodné ve městě, ale i v okolí instalování více míst s koši a pytlíky na psí exkrementy. Mně samotného spíše trápí, jak někteří lidé jsou nezodpovědní a nejsou schopni si po svém psovi uklízet.V tomto případě  bych se klidně přikloňoval za velice tvrdé postihy.Není vůbec pěkné, když i ve městě na chodníku musíte přešlapovat to ,co páníček není schopen po svém miláčkovi uklidit.Myslím si, že doma na koberci to pejska také nenechá udělat. Beru to i z pohledu otce, když jdeme ven s dětmi, a děti letí do trávy, ne jednou se vracejí s vonící botou. Bydlím na Poříčí a zde si po setmění někteří  pejskaři dělají pohodlné venčení, a pak to tu po ránu  zrovna krásně nevypadá. Nemluvě o tom, co někdy najdete u mateřské školky Sluníčko.Ale to je všechno jen v majiteli psích mazlíčků, zda je jim zatěžko po nich uklízet.Nevím, zda by pomohla povinnost nosit u sebe při venčení pytlíky a zda by to bylo vůbec nějak možno ošetřit vyhláškou.Co bych ale rád zavedl a myslím si, že to tu již bylo.A to vyvěsit seznam lidí, kteří v domě mají psa.Myšlenka na vytvoření nějakého prostoru s herními prvky pro psi není určitě špatná.Určitě by to bylo velké spestření pejskařů.Tuším,že v Jablonci se každou neděli po obědě parta pejskařů schází, a chodí na společné procházky.
Hezký den a šťastnou ruku při volbách.
Josef Kurfiřt.

Předmět: VOLBY 2014

Rád bych odpověděl paní Šaldové, že plochy určené k volnému pohybu psů v Brodě jsou a definuje je vyhláška č.5 z roku 2005 (viz webovky - Občan-Dokumenty-Vyhlášky). Zde jsou přímo vyjmenována čísla parcel, kde je volný pohyb psů povolen. Uznávám, že tato forma (čísla parcel) je pro někoho hůře čitelná a bude dobré doplnit dokument mapkou.

Předmět: VOLBY 2014

Zdravím všechny na DF, pejskaře zvlášť!
Přiznám se, že jsem trochu zaskočen touto citlivou a zajímavou otázkou. Při petiční podpisové akci jsem se setkal s mnoha rozmanitými problémy a připomínkami, které jsem si zaznamenal.
O pejskách však opravdu nepadla ani zmínka. Ač sám jsem dlouholetý „pejskař“ na takovýto pohled jsem nepomyslel. Bude to asi tím, že jsme na samém okraji města a s naším „kamarádem“ jsme často
v přírodě.
Mohu ale slíbit, že v každém případě se touto otázkou budu velice pečlivě zabývat, aby společně s „pejskaři“ byla dotažena do uspokojivého konce. Také proto, že pejsky, ale taktéž ostatní zvířata mám rád, jelikož si na nic nehrají, nejsou falešná a vždy reagují přirozeně na každý podnět.
Nemají „dvojí tvář“, jako někteří lidé.
Takže určitě chci tento problém nejen řešit ale spíše vyřešit. Není mi cizí.
Hezký večer, Ernesto Malafarina st.

Předmět: VOLBY 2014

Motat se zde do mnohdy divoké debaty nechci,ale pokud jsem teoreticky né zcela rozhodnutý volič komu dát hlas tak jistě budu přihlížet k tomu kdo nejlíp uspokojí mé volnočasové aktivity...
Řadím se mezi pejskaře a věřte že je to široká voličská základna.Otázka tedy zní co pro nás hodláte udělat,než jen chtít poplatky ze psů....
Postrádám tu plochu určenou k volnému pohybu psů a cosi jako psí hřiště se základním vybavením...
Buď se odpovědi nedočkám nebo bude "kousavá" jako mnohé co tu jsou...

Předmět: Re: VOLBY 2014

 

Irena Šaldová napsal(a):

Motat se zde do mnohdy divoké debaty nechci,ale pokud jsem teoreticky né zcela rozhodnutý volič komu dát hlas tak jistě budu přihlížet k tomu kdo nejlíp uspokojí mé volnočasové aktivity...
Řadím se mezi pejskaře a věřte že je to široká voličská základna.Otázka tedy zní co pro nás hodláte udělat,než jen chtít poplatky ze psů....
Postrádám tu plochu určenou k volnému pohybu psů a cosi jako psí hřiště se základním vybavením...
Buď se odpovědi nedočkám nebo bude "kousavá" jako mnohé co tu jsou...

 

Dobrý den paní Šaldová a ostatní fandové domácích mazlíčků.

Musím přiznat, že také nejsem příznivcem zde mnohdy rozvášněných debat, ale toto je pouze věcná připomínka na kterou bych Vám rád reagoval. Momentálně ani nejsem majitelem pejska, ale při sestavování našeho volebního programu, padla i tato otázka ohledně "pejskařů", kterou navrhl náš kandidát Oldřich Aubrecht Dis. V našem volebním programu, sic jen stručně, je na tuto problematiku pamatováno. " Vybudování psí louky na vhodném místě pro volný pohyb psů. Dostatečné rozmístění košů na psí výkaly." Náš program: http://www.nase-zeleznobrodsko.cz/nas-volebni-program/

S pozdravem

Vladimír Kočí

Předmět: VOLBY 2014

Vážený p. Hlava.
Diskusní fórum, tak jak je zmiňujete, není místo pro představování jednotlivých uskupení, kandidátů a jejich programů (k tomuto účelu má většina všelijaké prospekty a jiné materiály, taktéž i stránky WWW., nebo fb. profily, kde naleznete dostatek potřebných informací) ale je to místo
pro diskuse o různých aspektech voleb. Do tohoto témata zajisté tedy patří čistota a legálnost jednotlivých kroků předvolební kampaně, či všelijaké (i oboustranné) názory a pohledy na VOLBY.
A jestli někdo je ochoten zajít za hranici legálnosti, pokusit se ovlivňovat voliče neférovými způsoby ke kterým se ostatní nepropůjčují, pak se nezlobte ale jedná se o tzv. nekalou konkurenci.
Nebo snad Vy víte o jiných nepovolených „bannerech“ (tak jak je zmiňuje p. Jakubička - Datum: 24.09.2014 10:59 Předmět: VOLBY 2014, „všechny transparenty jsou vyvěšeny za naprosto stejných pravidel jako všechny ostatní v Brodě.“)? Já tedy ne.
A ještě jedna poznámečka na okraj. Na boku hotelu Cristal směrem do Masarykovy ulice jsou prázdné vitríny. (Kdysi v nich bývali výrobky našich sklářů.) Tyto vitríny v podstatě zejí prázdnotou a jsou na nich cedule – „PRONAJME SE“, vč.tel.čísla. Zavolal jsem tam tedy a dozvěděl se: „bohužel všechny si je někdo pronajal až do voleb a vzal si od nich klíče. Lituji.“ Zajímavé!?!
A jestli se přikláníte k názoru, že špatný není ten co nedodržuje platnou legislativu, ale ten kdo na to upozorní pak nevím, nevím… ZATÍM jsme totiž stále ještě v demokratické společnosti.
Zkuste mi tedy VĚCNÝMI ARGUMENTY dokázat, že se mýlím!
Slunce v duši
Ernesto Malafarina st.

Předmět: VOLBY 2014

Zaujala mne kombinace názvu tématu a jména jeho zakladatele. Nahlédl jsem do něj, abych se něco dozvěděl o volebních prioritách volebního skupení p. Malafariny, které je pro mě programově i osobně zcela neznámé. No, dozvěděl jsem se. Centrálním problémem Železného Brodu je zřejmě otázka, zda nějaké plakáty, co tu budou asi tak dva týdny, mají všechny potřebné bumážky a čísla jednací. Možná pro někoho, kdo žije v přízračném Kafkovském světě bumážek a jiných byrokratických instrumentů, to je vážně to nejdůležitější. Osobně však soudím, že většina lidí stále ještě žije v realitě a řeší spíše reálné problémy než to, jaké má který plakát číslo jednací a zda se po Brodě náhodou nepotulují divoké plakáty bez správné bumážky.  Svým způsobem by se volební uskupení s těmito programovými prioritami možná hodilo spíše tak do Ruska. Tam vždy otázky bumážek a byrokratických regulí hrály centrální roli, lhostejno zda za cara, sovětů či báťušky Putina.

Předmět: Re: VOLBY 2014

Dobry den, zaujal mne velmi Vas prispevek o podivnych volebnich prioritach p. Malafariny. Skutecne ma byt centralnim problemem Zelezneho Brodu otazka, zda nejake bumazky, co budou lide davat do uren (po dobu celkove asi tak 16 hodin behem pristiho vikendu) budou mit vsechna potrebna overeni a cisla jednaci?  Zkoumat, zda se v te urne nebudou potulovat divoke volebni hlasy bez spravne bumazky? Tohle prece neni dulezite pro lidi, resici realne problemy. Je to pro nekoho, kdo zije v prizracnem kafkovskem svete  byrokratickych instrumentu a vzhlizi  se v risi batusky Putina...

Předmět: Re: VOLBY 2014

Miloš Zahradník napsal(a):

Dobry den, zaujal mne velmi Vas prispevek o podivnych volebnich prioritach p. Malafariny atd.


Tak tedy jinak, neboť jak vidno, lehce obrazné vyjádření může vést k nedorozumění. Pod hlavičkou Volby 2014 založenou šéfem jednoho z volebních uskupení  jsem hledal relevantní téma, našel jsem sbírku zbytečných řečí o naprosto okrajových pseudoproblémech. Toť vše, co jsem chtěl říci.

JH

Předmět: Re: VOLBY 2014

 Ja jen dodam, ze citovat je treba tak, aby zustal zachovan smysl poznamky, na kterou reaguji. To je zvlast dulezite v pripadech, kdy obe strany pouziji "lehce obraznych prirovnani"  :)

Počet příspěvků: 54 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 5 >> >